Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Ja sam odustao i uzeo 1050 Ti, nije ih nigde bilo na stanju (1060 6GB, čak ni Asus Strix OC)...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Sad pogleda razliku između 1050TI i 1060 3GB,kreće se od 70 do 100e!I ovo je velika razlika,uzimajući u obzir njihove perfomanse...Tako da je najlogičniji izbor GTX 1050 Ti!
 
Moram sam sebe da demantujem...GTX 1060 3Gb,odlična ponuda u dobro poznatoj domaćoj firmi!
 
Po staroj ceni RX 470. :) Zotac bas prijatno iznenadjuje.
 
Koliko se isplati dati 8k dinara vise za ovu 1060 3GB u odnosu na Zotac 1050Ti OC u istoj radnji? Na YT su dosta stara poredjenja ove dve kartice, pa me zanima kakvo je sad stanje...
 
neka procene kolege, a ta zotac 1050ti oc sa 2 venta je odlicna :)
 
1060 3gb je 5-10% bolja od rx470(koju sam imao).U drugom kompu je 1050ti,tako da znam koja je razlika izmedju nje i rx 470...Na osnovu toga mislim da je tih 8k din,neki max doplate za 1060 3gb.Sve preko toga mislim da neopravdava razliku u perfomansama izmedju njih...Ovo sto kosta preko 30k+din,stvarno je nebuloza,pa makar imalo i 10gb.Ovo se odnosi na igrace,a kome treba za rudarenje,verovatno ima racunice,da se plati i 40k+din.Ovo je moja procena,samo u slucaju da se 1050 ti uzme kao osnova po ceni od 18k u poznatoj firmi!
 
Poslednja izmena:
Pa i ja mislim da cu ici na 1050Ti, svasta moze da se uradi sa 8k a meni ne treba nista jace od kartice koja ce furati starije naslove dobro i ponekad nesto novije na medium-high 1080p.
 
Ako koristis hd 4650,onda ti je idealna zotac1050 ti po toj ceni...Ako bi neki drugi brend 1050ti,po meni nije vredno doplate...
 
Pa i ja mislim da cu ici na 1050Ti, svasta moze da se uradi sa 8k a meni ne treba nista jace od kartice koja ce furati starije naslove dobro i ponekad nesto novije na medium-high 1080p.

trenutno ne vredi uzimati nista jace od 1050ti, doplatiti 8k za kartu sa 3gb vrama je bacanje para. ali ako imas para za bacanje, uzimaj slobodno :d
 
A sta misliš koliko ce tek da baci para(i ja sam u tom košu),ako bude hteo da menja za godinu-dve...Mnogo više nego ovih 8k....Gtx1060 3gb je bolja 50%,(u nekim naslovima i više) od 1050ti.Ok,ti si stavio akcenat na 3gb,mada gledajuci testove 3 vs 4 vs 6 gb,razlika u ceni je totalno neopravdana.Pa i kolega pixell koji je imao 3 i 6gb je potvrdio da je razlika max 10%,što se i uklapa u pomenute testove...
 
Ja juce peglao BF1 s mojom 1070, svi detalji na ultra, mem usage ne prelazi 46%, to je 3.5GB. Kao sto rekoh, da 1060 ima 4GB nikada joj ne bi zatrebalo vise. Verovatno ce joj i 3GB biti dosta.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Igre same prilagode zauzeće memorije...sa 3GB će možda morati da se smanje detalji sa Ultra na High, na primer, i to je to. Ionako u većini igara skoro da i nema vizuelne razlike između ultra i high, pogotovo u brzim igrama, ali se itekako oseti na fps...
 
Meni je BF1 lepo radio na 280x 3gb. Multi naravno, sve high, i 2500k OC na 4.3. 1050ti je ipak jaca karta, nema bojazni ni za nju ni za 1060 3gb bar jos par godina
 
Ah, zavisi sta znaci "lepo radi"... Solidno je radilo i meni na 7950 i i5-750 pa onda kako igram tako primecujem da mi treba jos, jos... Polako spustam detalje i na kraju igram na low i radi "super". Nikada nije dovoljno dobro. Zamenim masinu i sada stvarno radi super i na ultra. Iz ovog ugla ranije nije radilo kako treba, tada sam bio zadovoljan. Dobro je ako ne znas za bolje. Moglo je da radi i onako i bilo je ok ali samo ok, daleko od super. Umeo je da pada fps. Meni kad padne na 50 to je vec kriticno a neko se sit naigra na toliko.
Sve ispod 70 mi je vec frka. Sreca, s ovom masinom retko kada ode ispod 90fps-a i to je super. Uglavnom je preko 100.
Sa 1060 ne bih mogao da drzim na ultra u BF1.
Retko kada ce zatrebati vise od 3GB rama na 1060. Ta karta se ne uzima za vise monitora, ne uzima se za ultra detalje...
BTW, bf1 je sjajno optimizovana igra.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Amd mašina iz potpisa na kojoj je gtx 1060 drži BF1 preko 70 Fps 99% vremena, uglavnom se kreće između 80 i 90 Fps, sve ultra, 1080p, fov 85. Mada taj prosek zavisi i od mape.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
A sta misliš koliko ce tek da baci para(i ja sam u tom košu),ako bude hteo da menja za godinu-dve...Mnogo više nego ovih 8k....Gtx1060 3gb je bolja 50%,(u nekim naslovima i više) od 1050ti.Ok,ti si stavio akcenat na 3gb,mada gledajuci testove 3 vs 4 vs 6 gb,razlika u ceni je totalno neopravdana.Pa i kolega pixell koji je imao 3 i 6gb je potvrdio da je razlika max 10%,što se i uklapa u pomenute testove...


Upravo tako, skoro sam vratio 1050ti, na i5 7600k je npr u PUBG fps padao dosta nisko ,ispod 30, stavljena 1060 3gb gaming i minimalni i prosecni fps su nekih 70-80% bolji nego pre (u 1080p). Ovih par igara sto smo probali idu u 1080p sve u ultra high, kome ne treba veca rezlucija od 1440p nema potrebe da juri nista bolje od 1060, 3gb ili 6gb svejedno.
 
Poslednja izmena:
Nzm da li je neko uzeo akcijsku ponudu Zotac 1060 3gb iz em....Meni stigla juče kao zamena za RX 470... GTX 1060 3G definitivno je bolja,što je najbitnije minimalni frejm je veći za nekih 10-20%(probao u 3 igre).Moja pretpostavka da je to egal sa RX 480!Ovih 3GB nema uticaja na frejm,barem u ovim igrama koje sam probao(probaću još par naslova).Znači što se tiče isplativosti u odnosu na RX 470-pun pogodak!Eeee,sad ono što bode oči, konkretno za ovaj model Zotac 1060 3GB,a to je da se ventilatori ne isključuju u 2D režimu i što je najgore konstantno vrte na 33% ,odnosno 2000 obrtaja +-1%.To je minimum!Očitavanje sam vršio sa više softerskih rešenja.Ono što je čudno, da je čujnost otprilike u rangu 1400-1500 obrtaja prethodne karte(zaista ako mogu da kažem-tiho).Čak nema ni "hučanja" karakterističnog za veći broj obrtaja...Čak i u igrama ne povećava broj obrtaja,temperatura se kreće do max 70 koja je evidentirana...Da li je neko imao iskustva sa ovim Zotac kartama(moja prva),odnosno da li je ovo fabričko podešavanje i može li na neki način da se promeni (smanji,isključi)?
 
Poslednja izmena:
Nzm da li je neko uzeo akcijsku ponudu Zotac 1060 3gb iz em....Meni stigla juče kao zamena za RX 470... GTX 1060 3G definitivno je bolja,što je najbitnije minimalni frejm je veći za nekih 10-20%(probao u 3 igre).Moja pretpostavka da je to egal sa RX 480!Ovih 3GB nema uticaja na frejm,barem u ovim igrama koje sam probao(probaću još par naslova).Znači što se tiče isplativosti u odnosu na RX 470-pun pogodak!Eeee,sad ono što bode oči, konkretno za ovaj model Zotac 1060 3GB,a to je da se ventilatori ne isključuju u 2D režimu i što je najgore konstantno vrte na 33% ,odnosno 2000 obrtaja +-1%.To je minimum!Očitavanje sam vršio sa više softerskih rešenja.Ono što je čudno, da je čujnost otprilike u rangu 1400-1500 obrtaja prethodne karte(zaista ako mogu da kažem-tiho).Čak nema ni "hučanja" karakterističnog za veći broj obrtaja...Čak i u igrama ne povećava broj obrtaja,temperatura se kreće do max 70 koja je evidentirana...Da li je neko imao iskustva sa ovim Zotac kartama(moja prva),odnosno da li je ovo fabričko podešavanje i može li na neki način da se promeni (smanji,isključi)?

Danas sam planirao da idem da je uzmem i nestalo :(.. Verujem da je best buy za te novce. smorih se žešće. Ne znam šta da ganjam sad (da li probati Zotac 1050ti OC).
 
probaj dobra je.
Nzm da li je neko uzeo akcijsku ponudu Zotac 1060 3gb iz em....Meni stigla juče kao zamena za RX 470... GTX 1060 3G definitivno je bolja,što je najbitnije minimalni frejm je veći za nekih 10-20%(probao u 3 igre).Moja pretpostavka da je to egal sa RX 480!Ovih 3GB nema uticaja na frejm,barem u ovim igrama koje sam probao(probaću još par naslova).Znači što se tiče isplativosti u odnosu na RX 470-pun pogodak!Eeee,sad ono što bode oči, konkretno za ovaj model Zotac 1060 3GB,a to je da se ventilatori ne isključuju u 2D režimu i što je najgore konstantno vrte na 33% ,odnosno 2000 obrtaja +-1%.To je minimum!Očitavanje sam vršio sa više softerskih rešenja.Ono što je čudno, da je čujnost otprilike u rangu 1400-1500 obrtaja prethodne karte(zaista ako mogu da kažem-tiho).Čak nema ni "hučanja" karakterističnog za veći broj obrtaja...Čak i u igrama ne povećava broj obrtaja,temperatura se kreće do max 70 koja je evidentirana...Da li je neko imao iskustva sa ovim Zotac kartama(moja prva),odnosno da li je ovo fabričko podešavanje i može li na neki način da se promeni (smanji,isključi)?

zotac 1050ti OC ventovi rade na 40 posto u idle, i ne primecujem da se cuju...
 
Nemaš kod nas za te pare 1060, to je bila akcija, i verovatno ograničen broj komada. Ako gledamo te veće cene za 1060 više se isplati 1050ti za 18k nego 1060 za 30tak k. PS: ta msi je 32k, mnogo velika razlika u ceni u odnosu na 1050ti.
 
zotac 1050ti OC ventovi rade na 40 posto u idle, i ne primecujem da se cuju...

Pa da i ova se ne čuje(malo čudno za taj broj obrtaja oko 2000)...Ajd što ne isključuje,kad bi barem mogao da prepolovim obtraje(ne mogu sa shvatim da se nešto vrti konstantno 2000 obrtaja bez razloga).Probao sam ručno da je podešavam,ali je moguće samo da se povećaju...Od 33-60% je oko 2000,tek preko 60% se povećavaju...Vidi koliko je kod tebe tih 40%?
 
Mogu da vidim popodne. Javiću
Kartica je generalno tiha i to sto rade ventovi u idle mi ne smeta.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Generalno ne smeta ni meni(jer se stvarno ne čuje),mada nekako mi je mnogo velika ta brojka...Vidi kad stigneš,baš me zanimima taj raspon % vs RPM
 
min.jpg max.jpg

min-max posle par gpu testova...
 
Može li neko da banuje ovog ******a?
 
Nazad
Vrh Dno