Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Cuo sam da je digitalno okidanje danas u modi ;)
 
Interesuje me, jel igrao igru The Witness ?
Na maksimalnim podesavanjima, koja je temp gpu-a ?
Nzm, dal je neki bug, ili sta.. ali meni ovako nije zagrejala kartu nijedna igra. A cak i ne koristi sve resurse, samo je zagreva nenormalno.
 
Interesuje me, jel igrao igru The Witness ?
Na maksimalnim podesavanjima, koja je temp gpu-a ?
Nzm, dal je neki bug, ili sta.. ali meni ovako nije zagrejala kartu nijedna igra. A cak i ne koristi sve resurse, samo je zagreva nenormalno.
Nisam igrao, ali mozda je problem do drajvere ili to sto je temperatura napolju skocila?

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Nisam igrao, ali mozda je problem do drajvere ili to sto je temperatura napolju skocila?

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока

Ne znam kako, ali nisam video da je neko odgovorio. Izvinjavam se..
Temperatura u prostoriji gde je kompjuter je konstantna i idealna za njegov rad, a za drajvere ne znam. Poslednji su instalirani, ni u jednoj drugoj igri nemam slicnih problema kao u toj..
 
Ne znam kako, ali nisam video da je neko odgovorio. Izvinjavam se..
Temperatura u prostoriji gde je kompjuter je konstantna i idealna za njegov rad, a za drajvere ne znam. Poslednji su instalirani, ni u jednoj drugoj igri nemam slicnih problema kao u toj..
Moguce da postoji nesto sto ne pasuje drajverima posto. Sta znam. A idealna, neki minus? :D Salim se malo :)

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Moguce da postoji nesto sto ne pasuje drajverima posto. Sta znam. A idealna, neki minus? :D Salim se malo :)

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока

Ma ko ce ga znati.. Hahah ma u frizideru sam ga spakovao :D
 
Šta je bolje - Gigabyte Windforce ili Asus Dual (3gb obe)?

Ja imam Asus Dual ali 6gb model vec deset meseci, generalno sam zadovoljan, ali jasno da nije neki bog zna kakav model. Fan postaje prava turbina cim udaris 50% fan speed, na asus oc profilu karta mi boosta od 1940-1975mhz, 40-45% fan speed i temp oko 75 stepeni. Karta ja bas tiha tada sto je meni jako bitno, ali kazem sve preko toga je haos sto se buke tice, zato nisam ni silio.

Koliko vidim po netu gvale dosta i taj GA model, slican boost, sto je opet nebitno, i po iskustvima korisnika GA model je koliko vidim nesto hladniji.
Kako god neces pogresiti ni sa jednom od njih, ja bih uzeo jeftiniju, u ovoj klasi je bang for thr buck ionako najvazniji.
 
Poslednja izmena:
Trenutno je ok, ali brdo naslova vec na ivici, gledao skoro test na hw unboxed tipa 30 igara na testu, za jednu na 1080p 3gb nije bilo dovoljno, novi Resident Evil. Ali brdo naslova iz 2016te i 2017te vuce tipa 2.8gb-3gb i to bez nekih efekata i detalja (u nekim naslovima) koje bi karta poterala fino u 60fps, zbog nedostatka memorije.

Ako nemas kesa za 6gb model, onda da juris rx 570 4gb koja je bolji izbor od 3gb gtx 1060 ali to ces da cekas i cekas, ako narucis, rudari pokupili sve.
 
Ili ako igra nesto neoptimizovano, early access, poput Ark: Survival Evolved, koji bukvalno jede memoriju. Zazalice ako uzme 3gb model :D
Naravno, ako je spreman na kompromise, da smanji graficke postavke, onda je i to ok.
 
U vecini slucajeva dovoljno je da se smanje teksture (sto se na 1080p ionako ne primeti) i bude sve OK. Ali svakako je 6GB model bolji bas zbog toga (ko jos daje 200 evra za graficku i smanjuje detalje u prvih sest meseci?).
 
jeste covek pitao koji model od 3gb, ali i ja isto mislim da je 6gb pravi izbor
 
Kao da ne gledamo iste testove, +25% cene za +3% fps... u svakom slučaju 3gb mi je dovoljna samo na znam koji brend
 
Kao da ne gledamo iste testove, +25% cene za +3% fps... u svakom slučaju 3gb mi je dovoljna samo na znam koji brend

Ne gledas ti te testove dobro, razlika ume da bude i ~40% kada zafali memorije, a pretpostavka je da ce memorijski zahtevi samo rasti (pogotovo u min. FPS). Jasno, tada smanjis teksture na medium ali samo od tebe zavisi da li bas MORAS da odvrnes sve detalje. GPU je tek malo oslabljen, nista previse bitno. Ali za sledecih godinu dana bice dobra i ta od 3 GB svakako.
 
U vecini slucajeva dovoljno je da se smanje teksture (sto se na 1080p ionako ne primeti) i bude sve OK. Ali svakako je 6GB model bolji bas zbog toga (ko jos daje 200 evra za graficku i smanjuje detalje u prvih sest meseci?).

itekako se primeti...

Kao da ne gledamo iste testove, +25% cene za +3% fps... u svakom slučaju 3gb mi je dovoljna samo na znam koji brend

ustekaj malo kinte jos i uzmi 6gb,neces zazaliti... sa 3 hoces...

Npr GTA V odvrnes sve na max,ubacis Redux i imas fenomenalnu grafiku i pojede oko 4+ gb...
 
Zavisi od igre. Evo recimo ja bih uzeo sa 3GB da igram Overwatch i Starcraft. Naravno da imam para.
 
Nema ništa gore nego kada vidiš da čip može da izvuče igru, ali nemaš dovoljno memorije za teksture...i onda gledaš u one "muljave" predmete, zidove i sl. Za memoriju važi ona stara: "Da ti uzmem sve četiri ćerko, neće da se baci." :d
 
Poslednja izmena:
Ti onda jos nisi cuo za lazni marketing. Ali dobro nemoj posle da dodjes ovde da kukas i pitas kako on na onom snimku toliko fps-a a kod mene ni upola. lepo te ljudi sa najboljom namerom savetuju a ti radi kako hoces.

Ako ti je tih 60 evra toliko zao sto ces da das, onnda svaku noc ostavi komp ukljucen da majnuje krpto valutu i za mesec dana ce ti se vrate tih 60 evra.
 
Kad udaris u zid sa memorijom pa krene stutter i frame dropovi na 35-40 tamo gde bi trebalo da je 60 lock, onda ces biti u problemu:d
Karta sa 3GB memorije sa cenom oko 200e u 2017-toj godini je kriminal.
 
Ok, onda ajd nek neko baci testove koji pokazuju da vram bottleneck prepolovi performansu, apsolutno ubija min ili <1% framerate. Prihvatam bilo koji izvor, pošto je očigledno sve na netu velika zavera...

Čak i da je istina, znam tačno šta meni treba i da nemem ništa protiv high umesto ultra textura, zato i nisam pitao za preporuku oko rama... Inače prelazim sa r9 380 2gb, imam viška 100 evra za koje mi nije zao da bacim na 30% perf boost, ali ne i +160e za 33% boost
 
Nazad
Vrh Dno