Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Negdje sam ja procitao 13.jula testovi, prodaja 19.jula mada ne mora znaciti ima previse Rumora, vidili smo kako su pogodjali u slucaju Rx 480, i ovo sto se pise 15% brza od Rx 480 mozda u nekoj frendli Nv igri, treba sacekati pa vidjeti dok testovi izadju.
249$ kad bi ta cjena bila to je jako konkurentno, mada ce prija biti da ce se uzeti ona cjena od 299$ sto bi partneri davali svoje karte jeftinije bice kao i u slucaju GTX 1070/80.
 
To sto nema podrsku za SLI nije toliko strasno.

15-20% brza od rx480, sto znaci da je u pitanju snaga gtx980 na 192 bit-a magistrali(nesto mi tu smrdi). Dobra stvar je da ce 980(ti) moci da se nadje za neke normalne pare, i da ce cene padati i dalje, a opet po meni 980 je bolja karta.
Koliko vidim, nVidia je toliko nasvirala GPU da nece biti mnogo prostora za OC, mozda gresim, dok nas tek ocekuju custom rx 480 za koje su najavili GPU od 1500mhz u startu.


Sa cenom od 350-370e ukoliko bude, ova karta se nece prodavati uopste u Srbiji, kada svi znamo da mozemo naci mnogo jaci 1070 za nepunih 500e.
 
Ok, malo sam dosadan, ali ajde ovako, znam ja da brdo napajanja ide poprincipu 2x6+2 pin, realno tako je i prakticnije...
Ali ako si video ovo je modularno, i ja znaci imam adapter 6pin koji stavljam na ulaz(napajanje) na izlaz(grafa)ide 8 pin(6+2).
Ako se ne varam 6pin moze da isporuci 75w, a 8 pin 150w!? I sta onda ako ovaj 6+2 povuce vise nego 6pin moze da isporuci? Procitao sam da i proizvodjaci to ne preporucuju.
Samo da se oko toga razumemo, tu imam veliku nedoumicu ili ja prosto previse sviram:p

Ti u sustini nemas sta da brines oko toga, bitno je samo napajanje odnosno kvalitet.
Aj ako te ne mrzi, uslikaj nalepnicu tog napajanja. Ili nadji sliku na netu, posto ima vise modela. Jedan je bezveze, drugi je "odlicno" napajanje.




Negde sam procitao da danas istice NDA, pa gde su ti testovi tj review-ovi ?

Dobro sam ja procitao, ali taj koji je napisao 7 jul, je ocigledno pogresno informisan :)
Hvala za info.

Ne znam gde si to procitao, a ja sam u prvom postu teme samo napisao:
Imaju special event 7. jula, tako da je moguce da ce tada biti predstavljena: https://www.nvidia.com/content/apac/event/au/pascal-launch/


Predstavljanje, recenzije, prodaja ne moraju biti istog dana. Kao sto npr. nisu ni kod RX 480.
 
@G@W

Ne znam što skrećeš sa teme tom nebitnom pričom. Govorili smo da je 250$ razumna cena, tj. standardna za ovaj segment. Uvek je i bila tavka cena. I sad se odjednom svi se bune? Mislim da je trebalo da se bunimo pre 10 godina :smash:

Ne kukaju svi, kukaju oni koji rade za dinare za iste iznose za koje su radili pre deset godina, ne shvatajući da je vrednost dinara otišla u tri... odavno.

Kukaju i britanci, jer prosečnom nije jasno da su svojim genijalnim glasanjem sebi u samom startu izbili minimim 10% iz džepa.

Malo manje kukaju ostali koji su vezani za euro, jer još nije došlo da pravih turbulencija, ali ni izbliza koliko će ako se nastavi dezintegracija i pretvaranje većeg dela našeg kontinenta u zemlje trećeg sveta iz koje će jedino germani izaći uzdignute glave. :)
 
Poslednja izmena:
GTX970 nova 32-33 hiljade preko Madjara. :smoke:
 
@DeRadicci
Aj slikacu i stavicu ovde kad stignem kuci. Znam da imaju dve verzije napajanja, gledao sam ranije, meni koliko se secam ono bolje..
 
Edit: zamisli u prethodnoj generaciji nVidia izbacila kartu od 200$ koja nije brža od GTX 770, koja je koštala 400$. A sad AMD i nVidia izbacili 3 karte u opsegu 200-250$, koje su između karti 330$-550$ iz prethodne generacije. Na stranu ostale prednosti nove arhitekture.

Porediš 2 generacije u istom proizvodnom procesu, i generaciju u 2x nižem proizvodnom procesu:S:
 
Sreća pa TSMC i GF prodaju čipove u novom procesu, u koji su uložili bukvalno brdo novca, za kesu kikirikija. I pri tom će da kuliraju narudžbine koje im šalju Apple, Qualcom, Samsung i ostali. Cena novih čipova u 14/16nm FF procesu je otprilike duplo veća (po površini) u odnosu na ispeglani 28nm. Pa ti računaj sam koje su realne cene.
 
GTX 970 i gtx 980 su veoma loše u dx 12 tj slabije su za nekih 30% + tako da nikako nisu više dobra kupovina.
Ako je rx 480 8gb 239$ a gtx 1060 249$ onda je ova druga sa performansama koje su bolje oko 10 procenta bolja kupovina ali je po meni ipak bolja kupovina rx 480 4gb za 199$.
Na kraju ce se više kupoviti ona karta koja buda bila jeftinija a videcemo kakve ce se cene formirati kad karte dodju u prodaji kod nas mada što se mene tice ovo vecini nas prelazi budžet tj otišli su sa cenama baš visoko tako da sad možemo vecina nas ponovo da sanjamo neki viši segment.
 
Poslednja izmena:
RX480 ces mozda i moci da pronadjes za $199, 1060 za $249 nema sanse. Karta ce kostati $299
 
Receno je $299 za ovu referentnu FE, a za nereferentne $249.
 
Custom modeli 1070 imaju of 400$, dok 1080 od 620$, tako da je razlika neprimetna.

Problem je sto 1060 me bi trebalo da kosta vise od 250-270e, kao I rx480, naravno custom modeli.

Ja cu radije da se protegnem I uzmem 1070 ili pak 490(x) kod madjara, nego da kupim 1060 ili 480.

Toliko osakacene karte, a kostaju preko 300e ref. modeli, sramota koliko su cene skocile , ovako nije bilo nikada.

Ranije su samo $ prebacivali u euro, I to je bilo to, znaci maksimalno 10-15% razlika, ovo sada je previse.
 
Poslednja izmena:
Nije ti ovo AMD pa da prave naponsku kao da će da napaja nosač aviona.

Apsolutno nema potrebe za ne znam kakvom naponskom sekcijom kada kartica trosi kao upaljac.
Ako se ispostavi da probija PCI-E specifikaciju onda ih treba ispljuvati :p

P.S. Broj faza nije presudan vec broj tranzistora po fazi. Kvalitet se ogleda na taj nacin. Vise faza ne znaci bolja naponska sekcija.
 
Naponska sekcija na Rx 480 bolja je cak i od one na GTX 1080 tako da ova na GTX 1060 u poredjenju sa njom bice krs!
 
Nije ti ovo AMD pa da prave naponsku kao da će da napaja nosač aviona.

Apsolutno nema potrebe za ne znam kakvom naponskom sekcijom kada kartica trosi kao upaljac.
Ako se ispostavi da probija PCI-E specifikaciju onda ih treba ispljuvati :p

P.S. Broj faza nije presudan vec broj tranzistora po fazi. Kvalitet se ogleda na taj nacin. Vise faza ne znaci bolja naponska sekcija.

Naravno, ali kada analizira naponska od 480 utvrdi se da su koristili čipove koji isporučuju do 35A na 100C po fazi, dok nvidia na 1080 koristi 5 faza od po 23A na FE koja je kao "superior craftsmanship" :D I posle zašto se nereferentne za nijansu bolje klokuju.
 
@DeRadicci
Evo slike specifikacije napajanja druze, nisam hteo u PM, trazi URL koji mi posle uploada pukne, zasto nzm...

WP_20160708_11_46_07_Pro.jpg
Meni je ovo od 550W.

A evo ono sto sam pitao za napajanje, kabl adapter, ovaj 6 pin ide u PSU, 6+2 na grafu:

WP_20160630_13_03_48_Pro.jpg

edit: A i PM sanduce ti je puno :d
 
Poslednja izmena:
Nemas brige sa tim napajanjem niti sa 6+2pin. :)
 
Čekamo i dalje da Jen-Hsun Huang kaže Release the Kraken!
Neko je pričao da je ovih dana predstavljanje ali NDA tek 19 jula pada? Ima li nekog procurelog game fps bencha?
 
Da, 19. jula. Tako su rekli na onim klipovima - GTX1060 preview.
 
Preporucena cena za 960 je bila 22000 dinara, a prodavnicama 30k. Slicno ce i sada.
 
@DeRadicci
Hvala, sad se ceka RX 470 ili polovna GTX 970 ako ne prodje prica iz US. Ali ako nesto 8-pinski s****, placas novo sve, i PS4 kao bonus za dusevni bol:p
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno