Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Nema. Nego generalno radi loše na AMD kartama. Takođe i na AMD procesorima, doduše to je podatak za FX seriju.

Ziggy D je jedan od čuvenijih PoE igrača (ovde ne mislim na kvalitet njegove igre) i prekinuo je sponzorstvo sa AMD-om jer je više koristio nVidia karte:

https://www.youtube.com/watch?v=juSIgxAtTYA
 
Mislis 210e? :)

Na ebay,de trenutno Gainward akcija
 
Koliko cujem ima,naravno od komsija tj nije legalna varijanta...
 
Nazalost ima verzija od 3 gb ali to ti ne treba niti je dobra za danasnje vreme, tacnije vec kada je izasla je pregazilo vreme. Kod komsija imas od 6 gb od 270 pa navise evra.
 
Ima 6 GB od 255 kod komšija, treba proveriti..
 
u nestasici Rx 480 kupuju rudari ove GTX 1060 6GB jako dobro kopaju ne bi me cudilo da im dignu komsije cijenu.
 
20170512149458727126243.jpg


Podnovih se i ja :) jes da mi je ostatak konfiguracije shit al ce morati da gura narednih mesec dva ovako :d Za 270e mi je super ovo :) Mrcina zauzima 2 ipo slota.. prekri mi sata portove na maticnoj. Srecom da sam imao one ugaone sata kablove pa ubudzih. Najvise me je brinulo dal ce bios da je prepozna al sve sljaka bez problema
 
20170512149458727126243.jpg


Podnovih se i ja :) jes da mi je ostatak konfiguracije shit al ce morati da gura narednih mesec dva ovako :d Za 270e mi je super ovo :) Mrcina zauzima 2 ipo slota.. prekri mi sata portove na maticnoj. Srecom da sam imao one ugaone sata kablove pa ubudzih. Najvise me je brinulo dal ce bios da je prepozna al sve sljaka bez problema

Super cena, jedan od najboljih modela.
Jel kod najpoznatijeg Madjara ili nekog drugog?
Trenutno, sa tom cenom, ta i Aorus RX 580 Extreme za 280e najbolji izbor u ovoj klasi, bar po meni.
 
kod ugra koji se zove isto kao i žuto gazirano piče :d kad sam naručio najjeftiniji je bio običan gainward, pa onda phoenix gs a najskuplji phoenix.. reko daj ovu najjaču jeftiniju varijantu :D
 
Tako je stalno i za Strix OC i obicnu:d Posebno kod jacih, 1070 i 1080 modela.
 
Je l bi izdvojio neko jedno pola sata za jedan specifican "benchmark". Da ne gusim temu da objasnjavam sta i kako, nek pusti poruku na PM ko je raspolozen.
O ovome se radi.
 
^^Sada sam na poslu pa nisam u mogućnosti ali ako ne nađeš nekoga do sutra, rado ću ti pomoći. Imam Asus strix OC 6GB.
 
Ok, skinite ovo i ovo.
Kad se instalira, pokrenite kao demo verziju.

1. Tools -> Preferences -> Gpu: Stikliriajte kartu ako vec nije i odstiklirajte "Use CPU when performing accelerated processing"
2. Workflow -> Add Photos: i dodajte sve fotografije iz building.zip
3. Workflow -> Align Photos sa ovim podesavanjima i sacekajte par minuta.
4. Workflow -> Build Dense Cloud sa ovim podesavanjima.

Na kraju, idite na Console tab u dnu ekrana i sacuvajte log fajl, posaljite mi log i to je to. :)

Sve ovo ne bi trebalo da traje vise od 15-20 minuta.
 
evo moje msi 1060 gaming x 6g grafike
 

Prilozi

  • Snap1.jpg
    Snap1.jpg
    183.3 KB · Pregleda: 158
provrteh i ja posle nekoliko godina 3D Mark. masina iz potpisa, sve default.
kaze ovako: fire strike 9247. graphics 13525 (graphics test 1 64fps, test 2 54), physics 7552 (24fps), combined 3047 (14fps).

ako je krajnja cifra relevantna, kolega iznad ima 25% markova vise sa debelo naklokovanim i5 i 1060 :) verovatno ima i slicno vise fps po igrama u proseku?
 
Poslednja izmena:
provrteh i ja posle nekoliko godina 3D Mark. masina iz potpisa, sve default.
kaze ovako: fire strike 9247. graphics 13525 (graphics test 1 64fps, test 2 54), physics 7552 (24fps), combined 3047 (14fps).

ako je krajnja cifra relevantna, kolega iznad ima 25% markova vise sa debelo naklokovanim i5 i 1060 :) verovatno ima i slicno vise fps po igrama u proseku?

Nema u vecini igara ni blizu vise fps-a, najvise 5-8%, ali u onom malom broju cpu bound naslova ima mnogo vise od toga :) Taj FX je dusa sa stutter u igrama koje vole single core.
 
ima sigurno on dosta vise od mene, ako obratis paznju ima samo 10% vise na skorovima za grafiku sto ju je nasvirao a ja drzim na defu. i jos 10-15% najmanje jer taj i5 na 4.6GHz unistava moj FX tako da uopste nije nerelan 3D mark skor gde se dobija 25% vise njegov sistem vs moj. ali je zato vrv i platio rig ~duplo vise nego ja :)
 
sto znaci da ovo nije toliko ni lose? :)
 
gde lose, uzmuzao si iz tog riga sve sto je realno moglo. jedino sto si to platio neadekvatno vise ali cef nema cenu :)
 
Ok, skinite ovo i ovo.
Kad se instalira, pokrenite kao demo verziju.

1. Tools -> Preferences -> Gpu: Stikliriajte kartu ako vec nije i odstiklirajte "Use CPU when performing accelerated processing"
2. Workflow -> Add Photos: i dodajte sve fotografije iz building.zip
3. Workflow -> Align Photos sa ovim podesavanjima i sacekajte par minuta.
4. Workflow -> Build Dense Cloud sa ovim podesavanjima.

Na kraju, idite na Console tab u dnu ekrana i sacuvajte log fajl, posaljite mi log i to je to. :)

Sve ovo ne bi trebalo da traje vise od 15-20 minuta.

Evo rezultata, prvi je default, drugi je sa OC video kartom
 

Prilozi

To majstore! Hvala!
Za malo da se zeznem da uzmem gtx980 :)

Zanimljivo koliko je serija 9xx losija u ovome nego 1xxx.

GTX 1060 - ~178 sekundi
GTX 980 - ~235
GTX 970 - ~284
RX 570 - ~180, openCL
 
OC prilicno ubrzava proces Total time: 159.982 seconds
 
Evo odradio sam i ja ali je sa GPU iz potpisa.
 

Prilozi

  • oc.txt
    147.7 KB · Pregleda: 62
Izgleda da procesor i brzina rama uticu vise nego sto sam mislio, tako da lako moze da se izvuce pogresan zakljucak sto se graficke tice.

gtx970 - 2x [email protected]; 48GB 1333mhz ~284sec
gtx980ti - i5 [email protected]; 8GB 2133mhz ~130sec
gtx980 - fx8350; 20gb 1600mhz ~235sec
gtx1060 6gb - i5 [email protected], 2600+ mhz(pretpostavljam) ~178sec
gtx1060 3gb - 2x [email protected], 64GB 1333mhz ~281sec
rx570 - i5 [email protected], 16gb 2133mhz ~180sec
 
Nazad
Vrh Dno