Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Kolega @pcbeast, posto ti i ja stalno nesto insistiramo na tom overklok potencijalu u kome NV kartice imaju prednost, nesto sam uporedio overklok za 1060 i 480 kartice.

https://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GTX_1060_Xtreme_Gaming/29.html

https://www.techpowerup.com/reviews/MSI/RX_480_Gaming_X/26.html


Techpowerup sajt, overklok za 1060 i 480 u igri BF3. Na default klokovima razlika izmedju ove dve kartice na 1440p, je oko 16% u korist 1060. Kod overkloka, razlika je 21%. Znaci, gtx 1060 kartica na 1440 rezolucija kod overkloka dobija za oko 5% vise na perfomansama u odnosu na 480 karticu.

Mislim, da kod full HD rezolucije, razlika bi trebalo da bude nesto malo visa, ali, da kazemo, da kod overkloka 1060 dobija boost u perfomansama od minimalno 5% u odnosu na 480 karticu.
 
Poslednja izmena:
Pa eto, vidi se i fizicki po fps-u napredak. Ne moras da racunas nikakve procente.

Mada bih ja recimo uzeo neko noviju igru kao sto je Far Cry Primal sa HD teksturama i tu posmatrao napredak.
BF3 je stara igra, prosto je neverovatno da TP to i dalje koristi kao referencu.
 
Imam AMD pa me mozda posmatrate kao pristrasnog (mada nisam i interesuju me cisti rezultati za moje novce) ali objektivno malo bajat taj 480 review, koriste se prvi zvanicni drajveri za tu kartu, u medjuvremenu dosta ispeglano.
Par sajtova je ponovo odradilo uporedjivanje 1060 vs 480 zimus, pa tu mozete pogledati stvari koje bolje oslikavaju danasnju situaciju. Uglavnom, brzi je 1060 tu i tamo, ali se 480 prilicno popravio u odnosu na dan predstavljanja:
http://www.hardwarecanucks.com/foru.../73945-gtx-1060-vs-rx-480-updated-review.html
http://www.babeltechreviews.com/rx-...60-amd-neglected-hawaii-35-games-benchmarked/
 
Poslednja izmena:
Moze li se neko pohvaliti sa GAINWARD GTX 1060 6GB GDDR5 Phoenix GS?
 
Ne znam sta se busate sa OC-om, kada kvalitetne 1060 i generalno nvidia karte boostuju prilicno blizu maximumu, tako da OC daje jako malo. Primera radi zadnju 1060 koju sam testirao GB 1060 Xtreme gaming, karta je po defu boostovala sve vreme preko 2000mhz, a sa OC sam je digao na 2130 max. Sto i nije neka razlika...
 
GPU Boost 3.0 radi savršeno, nažalost. :)
 
Poslednja izmena:

Naravno,zato sto je jaca graficka,osim u naduvanim amd dx 12 naslovima,a najjace od svega je ekipa koja prica o memoriji kartice i poredi 6gb vs 8 .Neke igre se sire koliko god mogu pa popune svu memoriju koju imaju,a rade odlicno i na manje memorije,ali je cinjenica da je za full hd 3,4 gb puna kapa.Kada gtx 1060 dodje u situaciju da mu 6gb bude malo,gpu nece moci da izvuce ni 10 fps.Opet kazem,ne racunam naslove koji popunjavaju memoriju zato sto je dostupna.Sve u svemu gtx 1060 je jaca graficka.Ekipa koja misli da ce 2gb vise da im znaci,neka pogledaju kako rx 480 prolazi pored gtx 1070 i 1080 pa ce im se samo reci...Duplo jaca grafa,a ima isto memorije.Isto tako neka uporede gtx 980 i gtx 1060 ......Da mi samo nadju jedan naslov gde je gtx 1060 jaci zbog vise memorije...Moje skromno misljenje je da i 3gb radi posao odlicno....
 
Konacno narucio 1060, na kraju se odlucio za gaming X, sinoc fino pala cena, nisam mogao da odolim :)
 
Ista razlika koja bi bila da je presao na 480, jer je presao od karte koja je osetno losija od obe.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nije isti ugođaj jer su različite kartice, različiti driveri itd. na to se mislilo, razlika u jačini je očigledna.
 
@stopke - najpopularniji madzar, 313e.

@kodi - tek sam narucio, tako da jos ne znam, ali realno cu osetiti najvecu razliku u brzini.
 
Kakva je sada situacija sa driverima? Ja sam pre par generacija pobegao sa AMD-a zbog bugovitih drivera. Jel se tu nesto promenilo?
 
Odlicni su drajveri, koristim 2 ipo godine Radeon karte bez problema, mnogo je sve to ispeglanije nego sto je ranije bilo.

Desava se da starije karte buguju sa novijim drajverima ponekad(poneka iz 2xx serije i neke iz 7xxx), ali novije karte rade bez problema(3xx i 4xx serija).

Edit:
Imas 3 ili 4 velikih radeon tema za takva pitanja.
Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ako je neko mozda planirao da kupuje bas gaming x, cini mi se da je sad najbolji period, jer gledajuci po iponu, izgleda je cena jos vise pala, tj na nekih 306e po mojoj proceni... ne drzite me 100% za rec.
 
Ustedeo si citavih 10e umesto da si kupio G1 u prodavnici :d
 
Radi posao, kada mu se malo srede žice od ventilatora nema više drndanja.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Ja G1 imam od prošlog avgusta ni govora o bilo kakvom drndanju. Još je i prva revizija.
 
Na većem broju obrtaja kreće to drndanje, pisao sam ranije ovde a čini mi se da je još neko imao taj problem. I upravo je taj član savetovao da se kablovi od ventilatora malo gurnu šrafcigerom dublje u rebra hladnjaka.


Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Happy times!!! [emoji4]

600b94bc4029736fca40ec14d0351cf2.jpg
 
Hvala hvala ^^
Uzeo preko nam dobro poznatog madjara, oko 315e sa slanjem.

EDIT: kad prevedem koliko sam platio u dinarima i uporedim sa najnizom cenom na itsvetu, ustedeo sam oko 5500 din (pod uslovom da u toj prodavnici uopste ima te grafike).
 
Poslednja izmena:
A uštedeo bi još toliko da si uzeo rx480 8gb za 254e. E sad, da li se isplati i šta se isplati, ostaje dilema. Meni je lično nVidia car za grafičke, ali izgleda da ću preći na amd (mozak govori jedno, novčanik drugo).
 
eh, mogao sam ja i Gainward Bliss 6GB da uzmem za 262e, ali sam odlucio da uzmem ovu i da ne razmisljam vise, iako je solidno skuplja. Kroz par godina cu menjati opet i tako redom, a za to vreme ce me ova sasvim fino sluziti :)

EDIT: da sam isao na amd, sigurno bih se zalepio za Nitro+ koja je oko 290e, tako da krastavac, negde sam morao da presecem :d
 
Poslednja izmena:
Ljudi ako moze mala pomoc..... stigla mi je danas karta narucio preko lika sa KP i domacom garancijom

Nema je u device manageru, ne vidi je i kad je trazim search opcija u display adapters i opet nista....win7 je u pitanju sa redovnim update-om, socket 1155 h61m-s gigabyte ploca, a na njoj radi gtx960 sa drajverima 368.81, mislio sam da ce da prepozna odmah 1060 i da nece biti potrebno da bilo sta diram

u biosu sam stavio opciju PEG. Odatle da dize prvo... gtx960 nije nikad pravila problem sa enable opcijom grafike sa proca....Probao sam i sa DDU sve ispocetka ali nikakvi rezuiltati

Da li je moguce da je zbog biosa? na sajtu za moju plocu imam samo uefi bios f2 iz 2013e i BETA verziju f3 iz 2014e....sto je bas matoro. Al opet gtx960 radi bez ikakvih problema

Treba da odem do druga veceras on ima gtx970 pa da probam da ukacim na njegocu plocu neka z170 je ploca......ne verujem da me je lik izdradio......mada ko zna. Karta kao da je mrtva. Zvao winwin da proverim garanciju sve je ok

Uglavnom popizdeo :(
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno