Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

"Pocetak kraja za Envidiju", izjavi neko ne tako davno kada su predstavili RX 480 mada se tada jos nisu ni pojavili testovi.

Naslucivao sam ovako nesto samo sto je ovo sa FE totalna glupost, bezobrazluk i idi0tizam. Naplacivati dodatno za referentni dizajn?!
Pa nek ubace bar malo zlata i platine pa da bar znamo zasto su unikatne :S:

Bas me interesuju cene u Evropi. Kakva je tu konverzija sada. Posto su cene RX480 i GTX 1060 priblizno slicne trebala bi GTX 1060 da kosta negde oko 300 evra.
 
"Pocetak kraja za Envidiju", izjavi neko ne tako davno kada su predstavili RX 480 mada se tada jos nisu ni pojavili testovi.

Naslucivao sam ovako nesto samo sto je ovo sa FE totalna glupost, bezobrazluk i idi0tizam. Naplacivati dodatno za referentni dizajn?!
Pa nek ubace bar malo zlata i platine pa da bar znamo zasto su unikatne :S:

Bas me interesuju cene u Evropi. Kakva je tu konverzija sada. Posto su cene RX480 i GTX 1060 priblizno slicne trebala bi GTX 1060 da kosta negde oko 300 evra.
To se i ja secam da je neko rekao.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nisam video nijedan detaljan test u najnovijim igrama. A potrebno je da bar nekoliko redakcija odradi svoje, da bismo imali od čega da krenemo.

E pa sada drugo su testovi i poredjenja u igrama, kartica je danas ako se ne varam izasla ili ce je tek dobiti ali vec koliko uvece ili sutra ce se sigurno pojave neki testovi poredjenja sto sa rx 480 sto sa 970 i sa 980 pa da se vidi gde je bolja a gde losija i na kraju da se konacno svede racun sta na kraju kupiti.
 
Poslednja izmena:
Po svemu sudeci moja buduca karta ako nesto ne uprskaju.
I tako umesto da mi nesposobni AMD uzme pare one idu zelenim...
 
Rasturena 480x, znaci kod nas 1060gtx oko 40000 rsd do 45000rsd korektno...

Pa ako pogledas cene RX 480 koje se krecu od 350 evra pa na dalje ne treba ocekivati ni za ovu kartu nista manje.
Potpuno se slazem kada je u pitanju nase trziste.

Koju ce sada kartu da kupi NevisStarShine posto ga AMD razocarao :d

To se i ja secam da je neko rekao.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Evo nasao sam :D

Čini mi se da će ljudi stajati u redu ispred trgovina,tipa kao nekad za ajpon :p
Al 8k komada nije ništa,barem po čitanju sajtova,hipi je ogroman

edit:Ovo mi se čini kao početak kraja za Nvidiu
 
Poslednja izmena:
"Pocetak kraja za Envidiju", izjavi neko ne tako davno kada su predstavili RX 480 mada se tada jos nisu ni pojavili testovi.

Naslucivao sam ovako nesto samo sto je ovo sa FE totalna glupost, bezobrazluk i idi0tizam. Naplacivati dodatno za referentni dizajn?!
Pa nek ubace bar malo zlata i platine pa da bar znamo zasto su unikatne :S:

Bas me interesuju cene u Evropi. Kakva je tu konverzija sada. Posto su cene RX480 i GTX 1060 priblizno slicne trebala bi GTX 1060 da kosta negde oko 300 evra.

Pa ako pogledas cene RX 480 koje se krecu od 350 evra pa na dalje ne treba ocekivati ni za ovu kartu nista manje.
Potpuno se slazem kada je u pitanju nase trziste.

Koju ce sada kartu da kupi NevisStarShine posto ga AMD razocarao :d

Kako poklopiš sebe u roku od 9 minuta :D

Ako bi bio ljubazan da mi pošalješ cene RX 480 od 350 evra pa na dalje da se i ja smejem malo na AMD-ovu nesreću.
Osim ako nije greška u kucanju, ako si mislio 250 evra pa na više, onda je OK komentar.
 
299$ to mu ga dodje 60$ vise od Rx 480 - koliko para toliko muzike.
 
Ako bi bio ljubazan da mi pošalješ cene RX 480 od 350 evra pa na dalje da se i ja smejem malo na AMD-ovu nesreću.
Osim ako nije greška u kucanju, ako si mislio 250 evra pa na više, onda je OK komentar.

One domace cene:

PowerColor RX 480 8GB - 280 evra
Asus RX 480 8GB - 345 evra
 
Kako poklopiš sebe u roku od 9 minuta :D

Ako bi bio ljubazan da mi pošalješ cene RX 480 od 350 evra pa na dalje da se i ja smejem malo na AMD-ovu nesreću.
Osim ako nije greška u kucanju, ako si mislio 250 evra pa na više, onda je OK komentar.

Ne bih se ja tako olako smejao kolega jer ne pratis na casu ;)
Mnogo si neurozan, ne valja ti to, utice na zdravlje :p

Jedno se odnosi na evropsko trziste a drugo na nase. Nema nigde greske. Cak ima obrazlozenje ali si izvukao iz konteksta deo recenice :whip:

A sto se tice cena izuzev onog Powercolora nazalost vise nisu ni 350 a bilo je i nesto nize, izgleda da su neke firme povukle karte.
Sada je cena 370 evra.

RX 480.jpg
 
Poslednja izmena:
Bice i 1050ti koja ce biti jaca od onog krndelja 480...tako da nema nikakve brige.
 
@Dark_Messiah

Cudan im je i netacan kurs.
42.999din je nesto ispod 350 evra, a ne 370 kako je kod njih na itsvet.
 
@Dark_Messiah

Cudan im je i netacan kurs.
42.999din je nesto ispod 350 evra, a ne 370 kako je kod njih na itsvet.

Dobro si primetio. Znaci i na to covek mora da obraca paznju ccc.
Izadje negde oko 360 evra ako je kurs 120.

@genije

Jeste cena za nereferentne ali je ona FE skuplja.
 
Poslednja izmena:
Ako ce performanse gtx 1060 bitu u rangu sa gtx 980 koja kad je izasla na trziste kostala mnogo vise nego sto ce kostati ta 1060 . Eto kada stvari posmatramo iz tog ugla cena i nije toliko strasna za gtx 1060 pa cak i u u Srbiji gde su cene bolesne sto opet neopravdavam !
 
Ne bih se ja tako olako smejao kolega jer ne pratis na casu ;)
Mnogo si neurozan, ne valja ti to, utice na zdravlje :p

Jedno se odnosi na evropsko trziste a drugo na nase. Nema nigde greske. Cak ima obrazlozenje ali si izvukao iz konteksta deo recenice :whip:

A sto se tice cena izuzev onog Powercolora nazalost vise nisu ni 350 a bilo je i nesto nize, izgleda da su neke firme povukle karte.
Sada je cena 370 evra.

Pogledajte prilog 204112

Cene u Evropi kreću od 249 evra i završavaju se na 279 evra. Dok se 4 GB modeli mogu naći već za 220 evra.

Cene u Srbiji su od 280 evra (ne znam što izuzimaš PowerColor od 280 evra? Referenta je, sve su iste :D) do 322 evra.

Istina, ima par firmi gde su skuplje ali uporedi tamo i ostale cene (GTX 1080 110.000!?) pa nije logično da svoju pretpostavku zasnivaš na jedino toj ceni ;)
Niko normalan ne kupuje tamo :D

I nisu povukle karte, prodalo se sve. Biće od nedelje.
 
Poslednja izmena:
Cene u Evropi kreću od 249 evra i završavaju se na 279 evra. Dok se 4 GB modeli mogu naći već za 220 evra.

Ja cene gledam ovde :

https://geizhals.at/?fs=RX+480&in=

Cene u Srbiji su od 280 evra (ne znam što izuzimaš PowerColor od 280 evra? Referenta je, sve su iste :D) do 322 evra.

Jedna lasta ne cini prolece a sacekaj sledeci uvoz pa cemo razgovarati opet o cenama. Te od 322 evra sada nema. Imas li link da potkrepis tvrdju?

Kada sam u temi Polaris rekao da ce kartice biti po ceni od 40 000 rsd neki su se smejali i ako nisam precizirao ni koji je brend ni koja je firma a ne bih ni smeo :p

Istina, ima par firmi gde su skuplje ali uporedi tamo i ostale cene (GTX 1080 110.000!?) pa nije logično da svoju pretpostavku zasnivaš na jedino toj ceni ;)
Niko normalan ne kupuje tamo :D

Ja sam izneo celokupnu ponudu, nisam radio selektivni izbor tako da ne vidim gde je problem?
I Powercolor sam naveo samo sto sam rekao da je to izuzetak.
Ako bude jos firmi i drugih ponuda i to cemo ukljuciti u izbor.

I nisu povukle karte, prodalo se sve. Biće od nedelje.

Alal vera onom ko je tu tj. takvu karticu kupio i po toj ceni. :wall:
 
Poslednja izmena:
299$ FE 1060, 249$ non-FE 1060 MSRP.

"GTX 1060 is on average 15 percent faster and over 75 percent more power efficient than the closest competetive product"

NVIDIA 07.07.2016
 
Poslednja izmena:
Neka kupuje sta ko god hoce i zeli, sto se mene tice mogu i da daju 50 000...ako ih to veseli.:D
 
NDA istice 19.
 
Naravno, truli kapitalisti i monopolisti. Ovo je smesno, stavis ti da karta nema SLI, ok vecini je to nebitno, ali opet LJIGE, ali nista ne treba da nas cudi, drze toliko trzista koliko drze, a konkurencija ne radi mnogo toga (da ne kazem nista) da to promeni...Na kraju ce moje pare videti Sony, a ne crveni ili zeleni i njihovi "partneri".
 
Ovi su bas resili da uniste AMD sa ovim cenama :p
 
Sve dok ima kupaca cena je opravdana ma koliko se kome cinilo da je previsoka.
Ako se ja iskukam i posle toga odem i isprsim se za 500e...cumu prica o ceni.
 
For the July 19th launch, much like their higher end cards NVIDIA is going to be launching with two designs and two price points. Officially the GTX 1060 starts at $249; this will be for partner custom cards, and I expect this will be for the usual single/dual fan open air cooler designs that we saw with the GTX 960. Meanwhile at $299 NVIDIA is launching a Founders Edition card, which implements a full blower.

However this is where the similarities end. Unlike the GTX 1080/1070 launch, the 19th is a hard launch for both the GTX 1060FE and for partner custom cards, and NVIDIA is expecting the bulk of the cards sold to be these custom cards. In this sense the GTX 1060 launch is more akin to the GTX 960 launch, as NVIDIA has more often than not opted to pass on producing reference cards for their mainstream cards.

In fact NVIDIA’s partners won’t even be selling the GTX 1060FE; the card will only be available through NVIDIA’s website. NVIIDA is calling the GTX 1060FE a “special limited edition” card, and though the company isn’t commenting on the matter, I strongly suspect that the GTX 1060FE is a limited run that NVIDIA will only be selling for a couple of months or so.

http://www.anandtech.com/show/10474/nvidia-announces-geforce-gtx-1060-july-19

Valjda ce biti bolje nego sa GTX 1070/1080 :)
 
Nazad
Vrh Dno