Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Cena za GTX 1060 će biti 300 do 350 evra (verzija sa 6 GB), pazite šta vam kažem...
 
Manite se prorocanstava, piše fino na sajtu da će biti od 300 do 350, i ispod toga neće ici, a u krajem slučaju biće kako tržište i porez zapoveda.
 
.hmm moze li link neki sa tim cjenama posto me interesuje koliko ce karta kostati.
 
Kosta ce taman toliko koliko je brza od 480 i malo preko toga :p
 
^
To nam naplacaju nesposobnost konkurencije da im parira :p
 
Koliko god da su je kloknuli fabricki ima to da ide na 2100 ako moze da se potere na istom naponu kao 1070-80....

Kolko' se secam, gtx960 je mogla takodje da ide i preko 1500mhz, uglavnom je imala slican overklok potencijal kao i 970 i 980, tako da, mislim da ce i 1060 moci preko 2000mhz.....
 
Negde sam procitao da to vazi samo za 3GB varijantu.
Kako god, SLI/Crossfire u ovoj klasi karti je obesmisljen sa GTX 1070.
 
@goldi
Hahahah koji su to pobednici, znaci pisanje po fanovima... Uff kolko ovo bolesno zvuci, biti fan nekog brenda :lupko:
 
Poslednja izmena:
Da li uopste postoji varijanta sa 3GB? Sa druge strane nedostatak SLI samo znaci onemogucavanje korisnika da za manje novca
imaju bolje performanse od GTX 1080
. Envdija opet igra prljavo, postaju sve ljigaviji. Ne mogu da verujem da su u srednjoj klasi izvrsili restrikciju.

Izgleda da postoji.

Evo ovde se pominje da je to navodno samo za 3GB verziju ali opet svejedno. Po meni je ta 3 gb karta besmislena.

The GTX 1060 will reportedly come in 6GB and 3GB variants, with some saying that the lower end 3GB version will not support SLI.

http://www.overclock3d.net/articles...ill_reportedly_come_in_6gb_and_3gb_variants/1
 
Poslednja izmena:
@Dark_Messiah: pa da, ta od 3 GB sluzi da digne cenu ovoj od 6 koja se jedino i racuna :D
 
3GB karta je besmislena, osim ako je hipoteticki drugacija (128bit i ostalo).
 
Da je 128bit, imala bi normalnu velicinu memorije, npr 2gb, 4gb...
 
Dok sam pratio, znacilo je. Mozda se nesto promenilo, ne smem d a tvrdim. Znam da je ranije bilo kad god vidis cudnu magistralu (da nije parni umnozak 128bit), videces I cudan broj mem cipova (uglavnom 6), a I cudnu kolicinu memorije (npr 1.5gb).
Ok, mozda ovde nije slucaj.
 
Poslednja izmena:
Nema tu nista cudno :p

Moguce je kada ima asimetricni memorijski kontroler ;) Bilo je vec takvih primera. Seti se GTX 660 Ti sa 2 GB memorije :)
I takva karta sa 128 bita bi mogla da ima 3 gb memorije.
 
3gb varijanta nema ama baš nikakvog smisla, a tek 3gb sli...
 
OK, izvinjavam se onda na dezinformaciji.
 
Pa jel sabija 980 ili ne ? Kad ce neki testovi referentnog modela ?
 
Pa zvanicno jos nije ni izasla ali cim izadje ne birini se bice brdo testova, sto sa rx 480 ce da je najvise porede ali bice testova sa 980 i 980ti.
 
Bolji modeli sa 6GB poput strix ce vrv biti kod nas oko 55-60 crvenih za kes.
 
Asus je u startu precenjen i nepotreban. :d
 
Sta ti sanjas:)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
3 GB je cista glupost od karte ali kao sto rece DAS nesto mora da pogura cenu one od 6 GB.
Sve losija ponuda a cene sve vece.
 
Poslednja izmena:
GTX 1070 kosta 66.650. To je jos referentna. Kada bolje razmislim, razlika u ceni ne bi trebala da bude vise od 100 evra tako da je sve moguce.
 
Nazad
Vrh Dno