Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Zanimljivo :)

[YOUTUBE]pzOrsQM7ImA[/YOUTUBE]
 
Lepo je sto si se potrudio, ali se ne racuna tako.
Treba da se izvuce prosecan fps od svih tih igara, pa tek onda poredjenje kroz procenat.

Pa to ti je isto :)
Ono gde sam pogresio je kod igara gde je RX 480 brzi od GTX 1060 ja sam i dalje koristio formulu koja racuna koliko je 1060 brzi pa sam dobijao negativne brojeve koji onda pokazuju koliko je 1060 sporiji. A trebao sam da racunam koliko je RX 480 brzi. Razlika je minimalna, ali evo odradio i kako si ti rekao, dakle zbir svih frejmova iz svih igara pa onda racunanje procenata:

RX 480 vs. GTX 1060_2.jpg

Razlika je sada 11%, poenta je da postoji greska :)

Koliko je vas bezalo iz skole... :d

Saljem mail wizard-u pa cemo da vidimo ko je bezao iz skole a ko je bio odlikas :D
 
Ne. Zato sam naglasio prosecan fps pa tek onda procenat.



Znaci imamo (sa tvoje slike):
1189.20 / broj igara = 74.325 i
1319.70 / broj igara = 82.481

Proporcija:
x : 100 = 74.325 : 82.481

=> x = 90.11

(x predstavlja procenat u odnosu na 100%, tj. vidi se boljitak od 9,89%)
 
Poslednja izmena:
Ma kojih 10-15% drajveri ce doneti jos najmnja 20~30% u performansama, sta radi masta hehhe :d
 
To jeste. :d Nego sam morao da skrenem paznju da nepravilno racunaju procente. A posebno sto se strucnjak njima razbacuje na sve strane... :rtfm:
 
Rade otvara vecernju skolu :D

Inace je u pravu,tako je pravilno...
 
Ne. Zato sam naglasio prosecan fps pa tek onda procenat.



Znaci imamo (sa tvoje slike):
1189.20 / broj igara = 74.325 i
1319.70 / broj igara = 82.481

Proporcija:
x : 100 = 74.325 : 82.481

=> x = 90.11

(x predstavlja procenat u odnosu na 100%, tj. vidi se boljitak od 9,89%)

Da. Pa vidis i sam da je isto, samo si pogresio nakon sto si dosao do cifre od 90,11. Ti si oduzeo tu cifru od 100 i rekao da je boljitak 9,89% sto nije pravilno.
Potrebno je da uradis sledece da bi dobio procentualno koliko je brzi 1060 od RX 480: 100/90,11 = 1,10975 odnosno 10,97% koliko sam i ja dobio.

Nakn sto si dobio cifre 74.325 i 82.481 samo je pitanje za koliko procenata je 82,481 vece od 74,325, toliko valjda znate :)
 
Poslednja izmena:
Mislim da ste do sada naucili da kada se najvise okomite na kolegu svetog_980t_ireviewsrb na kraju balade on nekako uvek bude u pravu :d:p Bilo da su prorocanstava ili procenti hehehehhe :d
 
E moji matematicari, niko nije racunao i fanboy subjektivni osecaj...
Ponozite to sve sa 2.
 
Hahaha..pa pazi onda je bio problem sto je covek bio zapeo da uporedjuje karte overclock-ovane do maksimuma i tada nisam bio na njegovoj strani.
Ali sada je u pravu, a ovi mu se smeju a ne umeju da sracunaju koliko % je jedan broj veci od drugog, to je vec zalosno :)

@DeRadicci: vidi ovako, imas dva broja (u ovom slucaju 1189.20 i 1319.70), da li ces ti njih odmah da podelis jedan sa drugim da bi izracunao procenat ili ces pojedinacno da ih podelis sa istim brojem (u ovom slucaju 16, broj igara) a onda dobijene brojeve da podelis je APSOLUTNO ISTO. Ovo gradivo sad vise nisu ni procenti, nego razlomci :)
 
Ma da smarao je za sve pare al to njegovo prorocanstvo o razlici izmedju 1080 i 980ti vezano za custom modele kojih tada nije bilo na kraju se ostvarilo hahahahah :d
 
Ma da smarao je za sve pare al to njegovo prorocanstvo o razlici izmedju 1080 i 980ti vezano za custom modele kojih tada nije bilo na kraju se ostvarilo hahahahah :d

e vidi ... da se razumemo .... samo ja ovde mogu da smaram za sve pare, on moze samo da pokusa!!! :D
 
@DAS

Oboje smo u pravu ali sam ja racunao kao ovi na TechPowerUp da bih strucnjaku pokazao kako su dobili procente na grafiku. :D

Znaci, kod njih je GTX1060 100%, pa se onda prema tome dobija da je RX 480 na 90.11%.

A ako se uzme da je RX 480 100% (kao sto si ti), onda se dobija da je GTX1060 na 110.97%.
 
Koliko ste smesni, racunica se ne slaze u 2-3%, a vi potrosiste 5 strana na diskusiju.Totalno su nebitni tih 2-3% sve dok greska nije 5%+.

Gde je razlika 10-15% izmedju karti, najvise odlucuje cena. Recimo da je custom nasvirani 1060 20% brzi od custom 480 na def. kloku, kako bi 480 isao kao alva,morao bi da bude 15-20% jeftiniji od 1060, kako bi smanjio prednost na 5-10% overklokom, i razlikom u ceni ubio konkurenciju, sto se u ovom slucaju nece desiti . Asus Strix 480(svaki ide preko 1450mhz za gpu) bi trebalo da bude max 290e kako bi se prodavao.

Na svim ovim testovima nema najbitnijih igara koje bi trebalo testirati(Overwatch,RainbowSix,slabo se testira The Division, ne znam koja je zahtevna multiplayer MOBA igra,nikada ih nisam voleo ni igrao), a to su multiplayer FPS,MOBA i slicno. Ne znam sta koji k testiraju singleplayer( u redu je nekoliko najnovijih naslova), jer se karte najvise prodaju radi mulpiplayer-a( velika lova se okrece u pojedinim naslovima).
 
Ljudi, kolege, :D
procenti ko procenti, dal je 11% ili 11.7466%, skoro irelevantno, ali, mislim da ste propustili sustinu mog prvog posta ( gde je pocela cela ova 'procento - manija :d ), .....sustina je , da je u cetiri igre 1060 jaca od 480 za oko 30%, u pet igara od 10 - 20%, dok je 480 jaca u jednoj - jedinoj :eyebrows: igri oko 19%, u nekoliko ostalih igara razlika je oko 5 - 10% ........razbirete :trust:, razlika po techpowerup oko 11% , a u real gaming 1060 je u dosta igara, mnogo jaca od 480, to je glavna poenta,........ jos ako su te igre gde je 1060 jaca za vise od 30%, ( igre ) koje neko najvise voli da igra, zasto bi uzimao slabiju karticu....:trust:

Inace, da se posluzimo maximom koju koriste amd-ovci, tek je 1060 izasla, sa novijim drajverima, 1060 ce dobiti jos na perfomansama ......;)
 
Poslednja izmena:
Škandal :d
znaci nije GTX 1060 brza samo 8% od Rx 480 nego 11%, pitanje je sto je ovo trebalo Techpowerup-u?

Po njihovoj tabeli Fury je brzi 3% od GTX 1060, a ustvari nije nego su karte bukvalno u 1fps sve su AMD karte favorizovane u ovoj tabeli.
GTX 980 je znatno brza od R9 390X itd.

Slazu se razlike izmedju AMD karti znacu FUry: 390:480
Takodjer slazu se razlike izmedju Nv karti 1060:980 itd, ali kompletno AMD karte su favorizovane sa neka 3%
 
@DeRadicci: Upravo Tako :)

@Goldi: jeste, ima i mali boost za RX 480 od proslog testa, to je tacno

Ali opet, verovatno postoji neka greska u njihovoj relative performance tabeli, mada to je sada ~3% razlike, nije vredno cimanja :)

Da se vratim na temu: po meni je 280 evra ok cena za ovu kartu. Ove Strix, Gaming X sa nabudzenim hladnjacima i cenom od 335 evra je bacanje para. Recimo ova:

https://us.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1060-6GT-OC.html#hero-overview

za 280 evra je super kupovina, nadam se da ce je ovi nasi sa KP uvrstiti u prodaju.

Zanimljivo :)

[YOUTUBE]pzOrsQM7ImA[/YOUTUBE]

Dve GTX 1060 su u AoS bukvalno u frejm iste kao jedna GTX 1080, vrlo zanimljivo.
Jadan potez sto su iskljucili mogucnost za SLI, iako nisam pobornik SLI/Crosfire sistema, voleo bih da vidim kako bi se ponasale dve 1060 protiv 1070/1080, ako nista drugo barem da racunamo procente :D

EDIT: Nego, evo opet cu da budem advokat reviewsrb-a :D On covek pokusava da nam kaze da to sto je jedna karta od druge brza ~5% u dosta igara ne igra neku ulogu ali ako je jedna od druge brza u tipa 3 igre za veci procenat, to moze da bude bitnije, pogotovo za nekog ko zapravo igra te igre. Ima smisla i to :D
Ispada da ga sad branim na silu, ali nije uopste tako, ponavljam nisam bio na njegovoj strani kada je silovao pricu o poredjenju overklokovanih karti :)

@Dark_Messiah: E ovo je vec dobar oc i merljiv boost u igrama - oko 15% brze od FO.
 
Poslednja izmena:
Znaci tp lazira procente sto postavlja pitanje da li se to desavalo i ranije?
Od sada je DAS zaduzen za detaljan pregled a rivjuver za analizu, sledeci put bez bikinija :D

Evo izasao jos jedan test.

MSI Gaming, dobar overklok potencijal, memorija se stvarno lepo overklokuje.

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_1060_gaming_x_review,39.html

Neka moja istrazivanja :d su pokazala da, techpowerup ima jos dosta fejlova sto se tice testova kartica i tih procenata. Kao sto sam i primetio da na guru3d koriste rezultate za kartice FuryX, 980Ti i 980 ( i mnoge druge grafe ), stare i po godinu- dve dana, :crash:, kada prave ove najnovije testove.....:wall:
 
^
Ima svakako propusta ali je poenta da je besmisleno terati mak na konac i dokazivati jer da te ovaj put DAS nije podrzao drugi bi te rascerecili ;)

Zato su meni najrelevantniji licni testovi i testovi korisnika, kolega sa foruma. Koliko puta mi se rezultati nisu slagali sa rezultatima na nekim sajtovima, pogotovu ti procenti.
Ispadne da je karta slabija a karta zapravo brza i to bas primetno brza. I tako dalje..

P.S. zajebani ti je urucio oreol, sad te ne sme niko dirati :d

@DAS

Kakve su cene MSI i Asus ova karta recimo i nije skupa kao model.

http://www.mindfactory.de/product_i...tion-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1114012.html

A evo jos jedne u rangu od 280 evra :

http://www.mindfactory.de/product_i...1060-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1113110.html
 
Poslednja izmena:
Ajde sto ima problema sa procentima (bilo i ranije, nije mi jasno kako ljudi valjaju robu iz Madjarske a da ne znaju da izracunaju koliko iznosi povracaj poreza), ali sto nikome nije palo na pamet da uporedi rezultate koje su dobili dva "najbitnija" sajta TPU i 3dGuru. Prvenstveno mislim na DX12 testove, pa ono je totalno razlicito... nije valjda do konfiguracije? Neobjasnjivo je da jedni dobiju da je GTX1060 nesto malo brzi od RX480 u nekom DX12 testu a drugi tester da je puno sporiji. Zar je moguce da nikome to nije neobicno?
 
Neka moja istrazivanja :d su pokazala da, techpowerup ima jos dosta fejlova sto se tice testova kartica i tih procenata. Kao sto sam i primetio da na guru3d koriste rezultate za kartice FuryX, 980Ti i 980 ( i mnoge druge grafe ), stare i po godinu- dve dana, :crash:, kada prave ove najnovije testove.....:wall:
Hahhahahhahahahahahhahah :D:D:D:d

@G@W
Cekaj bre malo ne moze covek da stigne, mislim nije to vise ni covke nego svetac :d sveti_980ti_reviewsrb :) Kad istrazi ce da napise, trenuno nesto drugo istrazuje :p
 
Poslednja izmena:
Ajde sto ima problema sa procentima (bilo i ranije, nije mi jasno kako ljudi valjaju robu iz Madjarske a da ne znaju da izracunaju koliko iznosi povracaj poreza), ali sto nikome nije palo na pamet da uporedi rezultate koje su dobili dva "najbitnija" sajta TPU i 3dGuru. Prvenstveno mislim na DX12 testove, pa ono je totalno razlicito... nije valjda do konfiguracije? Neobjasnjivo je da jedni dobiju da je GTX1060 nesto malo brzi od RX480 u nekom DX12 testu a drugi tester da je puno sporiji. Zar je moguce da nikome to nije neobicno?

To je to, ne lazu oni sa procentima, nego sa brojkama uopsteno :D
A mozda su jedni kloknuli 1060 pa dobili druge rezultate?
Ili mozda je kod ovih sto je sporija, onaj model sa manje sejdera sto ce biti sa 3gb u 6gb varijanti? :D
 
Imaš testova za oko 30-ak igara a za iste igre variraju rezultati od testera do testera i od sajta do sajta.
Nekako mora da se izmeri snaga graficke karte a vi verujte kom hocete.

Dal je ova karta bolja ili lošija kupovina pokazace vreme tj cena koja bude za ovu i za rx 480.Za sad još uvek nemamo cene nereferentnih rx karti kao ni ove.
 
^
Sta si navalio kad god neko pomene cenu ti se ubacis sa cenom u gigatronu i benchu, pa po tim cenama nece nikad da je prodaju, to je bare jasno...
 
Imaš testova za oko 30-ak igara a za iste igre variraju rezultati od testera do testera i od sajta do sajta.
Nekako mora da se izmeri snaga graficke karte a vi verujte kom hocete.
Dal je ova karta bolja ili lošija kupovina pokazace vreme tj cena koja bude za ovu i za rx 480.Za sad još uvek nemamo cene nereferentnih rx karti kao ni ove.

Kako god okrenes i kakvi god da su rezultati FE edicija je brza nekih 10-15%, nereferentne i preko toga, overklok potencijal faktor i kraj price.
AMD moze da bude samo konkurentan da znatno obori cene. Po cenama GTX 1060 ne moze da prodaje sporije i u globalu losije produkte, moze ali
nece imati dobru prodaju.

Zasto kacis neprovereni i neoficijelni klip? To je staro i vec smo to videli.

Ako si vec nesto hteo da kazes okaci klip koji je od juce aktuelan.
Npr.

 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno