Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Ništa još nije vredno upgrade-a za manji budžet. Ja sam isto na 1060 3GB, i eventualno kasnije kao što reče neko pre mene, sačekati jači pad cena.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
ZOTAC GTX 1060 6gb AMP! Edition

se mučena u Furmark -u (isprobano) na sobnoj temperaturi (23C) greje do nekih 73-74-75C pri 40% brzine ventilatora
 
Poz drustvo

imam gigabyte 1060 3 wildforce oc, grafika u idle hladna, ventilatori ne rade.
u igrama na oko 70c, ali sto sam primetio, da se jedan vent vrti vise od drugog ili cesce pali i to onaj blize 6-to pinskom napajanju.
to se vidi da kada manuelno podesim da na 10-15% broj obrtaja. da se upali samo jedan vent, drugi nista ili sa zakasnjenjem ili se pali pa gasi ali samo kad se trazi mali broj obrtaja. i to se vidi sto se na ovaj drugi koji konstantnije radi nakupilo vise prasine na lopatice. Dali je to ok ili?
 
Najverovatnije crkava ventilator. Viđao sam ranije takve slučajeve i mislim da mu zbog neispravnosti (verovatno) treba malo više ampera da se pokrene. Pri kraju radnog veka, kad ispravni ventilator krene da se baš jače vrti, tada tek kreće taj poluispravni. U jednom trenutku taj poluispravni će da pokuša da se zavrti uporedo sa ispravnim (neće uspeti) i to je otprilike to od njegovog radnog veka.
 
Poslednja izmena:
pozdrav ljudi, imam jednu muku trenutno, tj moj sin.
Naime posto smo na odmoru u Vrnjackoj banji na mesec i po dana, odmor na toliki period je nemoguc bez nosenja kompjutera :) . Za dva dana kada idemo onda tada moze i laptop ali kada idemo ovoliko dugo onda mora PC, i zbog igrica i zbog nekih prodaja koje on valja po netu i Fiverru.
Dakle, klincu sam poneo komp u banju i kao što sam negde napisao na drugom tredu dešava se da mi od prevlikih padavina a i sama Vrnjačka banja cela isparava od vlage, desi se često da mi se oseti vlaga u stanu pa noću bude hladno i zatvorimo prozore i kad PVC stolarija zadihtuje to je to ovlaže ujutru prozori iznutra i cvrc Milojka. Zašto ovo pišem, zato što jutros klinac da upali komp i nema slika na monitoru, samo se upali na ekranu NO SIGNAL i to je to. Prodavao sam ga danas ceo dan i sa fenom, i usisao sam prašinu u kućištu i opet isto. Šta bi moglo da bude, verovatno se uvukla vlaga negde bmliga. Komp radi sve, kad se upali radi kao i pre ali no signal je na monitoru.
edit: I još nešto sam se setio, sinoć je bilo veliko neverne oko 2 ujutru, kiša,grad,pljusak i mnooogo grmljavine od kojih je par bilo baš blizu,kao bomba pucalo. Sad vidim da imam fiskalni i garanciju koja je inače 3 godine. Možda bi mogao da je reklamiram. Inace graficka je Nvidia GeForce GTX1060 6gb, procesor AMD Ryzen 7 2700X, maticna Aorus B450 elite
 
Možda je jednostavno malo ispala iz slota od truckanja u kolima, meni se desilo jednom. Izvuci je pa vrati nazad, ako nije to onda ti sleduje standardna dijagnostika, probaš na drugom kompu, pa drugu kartu na svom kompu.
 
uradio sam sve to, menjao i RAM slotove, izvadio graficku i vratio je, i nista. Ne verujem da je zbog truckanja jer je radio 10 dana nakon truckanja. Svakako nasao sam ovde nekog decaka koji ima servis pa ce sutra da dijagnostikuje, ostavio sam mu ga.
 
inace,kome da se obratim sada za reklamaciju ako je do graficke, emmi postoji ali samo na papiru, valjda je to sada tehnomanija
 
Oterao sam u servis, dijagnostika- crkla od groma, danas im doterali 5 kompa mrtva od nevremena. Dal vredi da se popravlja ili da pokušam da reklamiram?
 
Prvo probaš reklamaciju. Pa ako to ne radi onda popravka. A sinak će morati malo da se strpi.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
A *mjau**mjau**mjau* ovo bilo u 3 noćas, ništa nisam čuo dok nije roknuo grom kao bomba. Ujutru - NO SIGNAL
 
Naravno kad nosiš na reklamaciju ne pominji nevreme, reci da je umrla po prelepom sunčanom danu, sama od sebe ;)
 
Gledajte malo vremensku prognozu, nevreme se uvek predvidi za 24h dosta precizno. Cim najave bilo sta ja vadim sve iz struje kad odem na spavanje i miran sam. Jeste cimanje ali vece cimanje a i kosta ako se ne uradi, kao sto vidis.
 
Komp, TV i slicni mali, a vredni potrosaci - na UPS pod obavezno.
 
Dok ne reše garanciju (verujem da će biti negativan odgovor) a to zna da potraje po 20 dana i više, morala je da padne zamenska sa KupujemProdajem rx580 8gb, jer 20 i kusur dana bez kompa je smak sveta :)
Takođe, ukoliko ne prihvate reklamaciju razmišljam da je oteram na popravku, našao sam par brojeva, neki IT ELECTRONICS mi je odgovorio da je servis od 2000 do 5000
 
Ништа од гаранције послао сам је на ремонт код неког дечака са купујем продајем. 30 евра поправка
 
Poz drustvo

imam gigabyte 1060 3 wildforce oc, grafika u idle hladna, ventilatori ne rade.
u igrama na oko 70c, ali sto sam primetio, da se jedan vent vrti vise od drugog ili cesce pali i to onaj blize 6-to pinskom napajanju.
to se vidi da kada manuelno podesim da na 10-15% broj obrtaja. da se upali samo jedan vent, drugi nista ili sa zakasnjenjem ili se pali pa gasi ali samo kad se trazi mali broj obrtaja. i to se vidi sto se na ovaj drugi koji konstantnije radi nakupilo vise prasine na lopatice. Dali je to ok ili?

To je normalno. Nemaš razloga za brigu. Većina GTX1060 kartica radi na isti način. Pogledaj moj odgovor dole.

Najverovatnije crkava ventilator. Viđao sam ranije takve slučajeve i mislim da mu zbog neispravnosti (verovatno) treba malo više ampera da se pokrene. Pri kraju radnog veka, kad ispravni ventilator krene da se baš jače vrti, tada tek kreće taj poluispravni. U jednom trenutku taj poluispravni će da pokuša da se zavrti uporedo sa ispravnim (neće uspeti) i to je otprilike to od njegovog radnog veka.

Ne lupetaj. Na kartici pored GPU-a postoje i VRM-ovi čija je radna temperatura daleko veća od temperature GPU-a. Njih takođe nadgleda temperaturni senzor, i pali drugi ventilator kada temperatura skoči. Kartica je pametno dizajnirana kao i BIOS. Ako kartica ima 2 ventolatora, zušto bi oba radila bez potrebe? Na mojoj Asus kartici se oba venta gase kada temperatura padne ispod 50C za GPU. Čim se malo više ugreje, pali se samo jedan, a kad se baš ugreje, onda se upali i drugi, i onda kreće ubrzavanje oba ventilatora. Ista priča je i na karticama sa 3 ventilatora, gde obično radi samo srednji, ili ni jedan ako je temperatura jako niska. To o čemu ti pričaš je bilo nekada na starim karticama gde su ventilatori bili jako loši i crkavali su baš na taj način koji si opisao. Ventilatori na Gigabyete, MSI, i Asus karticama su jako kvalitetni, i dok dođu do tog stadijuma propadanja o kojem ti pričaš, ti ćeš promeniti 3 nove grafičke kartice. Nemoj plašiti čoveka bez potrebe.
 
You for real. To je svakako bilo nagađanje, kao što i ti nagađaš sada jer niti ti, niti ja imamo pojma koji je problem sa njegovom grafikom. Ja se nagledao mrtvih ventilatora svuda, Asus Strix-ovi (novi nVidija Strix-ovi) sa majnovanjem odvaljeni od života. Ventilatori ćao-zdravo, zavrtiš ga, on jedva (mož' da čistiš 10x, nema 'leba). Gigabyte tu i tamo, MSI najbolji što se ventova tiče.

PS: Sledeći put izvuci neku poruku iz 2019-e, čisto radi reda, sva sreća tapatalk obaveštava na citiranja, inače ne bih ni video.

PPS: Pride, ta njegova Gigabyte karta ne radi tako. Pali oba ventilatora zajedno ili nikako.
 
Poslednja izmena:
Na mojoj Asus 1060 Expedition se takođe palio samo jedan vent kad je blago opterećena. Jednom kad sam video uplašio sam se da drugi nije crkao, ali kad sam pokrenuo neku igru i propisno opteretio kartu upalio se i drugi. Dotična karta ima fan-stop režim (ventovi se ne okreću dok ne nabije 50 i kusur stepeni) pa je trebalo da pretpostavim da bi bilo tako...ako kartica nema taj mod rada a jedan od ventilatora ne radi, onda bih se zabrinuo.
 
Poslednja izmena:
You for real. To je svakako bilo nagađanje, kao što i ti nagađaš sada jer niti ti, niti ja imamo pojma koji je problem sa njegovom grafikom. Ja se nagledao mrtvih ventilatora svuda, Asus Strix-ovi (novi nVidija Strix-ovi) sa majnovanjem odvaljeni od života. Ventilatori ćao-zdravo, zavrtiš ga, on jedva (mož' da čistiš 10x, nema 'leba). Gigabyte tu i tamo, MSI najbolji što se ventova tiče.

PS: Sledeći put izvuci neku poruku iz 2019-e, čisto radi reda, sva sreća tapatalk obaveštava na citiranja, inače ne bih ni video.

PPS: Pride, ta njegova Gigabyte karta ne radi tako. Pali oba ventilatora zajedno ili nikako.

Budimo realni. Koja je verovatnoća da je ventilator crkao, a koja je verovatnoća da je ono što sam ja rekao ? A i da je ovaj dečko miner, sigurno nebi postavio takvo pitanje.

Na mojoj Asus 1060 Expedition se takođe palio samo jedan vent kad je blago opterećena. Jednom kad sam video uplašio sam se da drugi nije crkao, ali kad sam pokrenuo neku igru i propisno opteretio kartu upalio se i drugi. Dotična karta ima fan-stop režim (ventovi se ne okreću dok ne nabije 50 i kusur stepeni) pa je trebalo da pretpostavim da bi bilo tako...ako kartica nema taj mod rada a jedan od ventilatora ne radi, onda bih se zabrinuo.

Upravo o tome pričam. Tvoja i moja Asus se ponašaju potpuno isto. Stim da ja imam ovaj model. Gigabyte koristi isti sistem kao i Asus. A MSI ima onu foru da prilikom paljenja prvo krene da vrti ventilatore u kontra smeru, da bi otresao prašinu, a par sec kasnije kreće da vrti normalno. Jeftinije kartice koriste klasičnu kontrolu gde BIOS oba ventilatora tretira kao jedan.
 
Stigla remontovana gtx1060 6gb koju spržio grom, istindan prodata rx580 8gb. Klinac kukao da ukloni rx580, kaže gtx1060 kida
 
Valjda nije u rerni :) ja ga pitao pre slanja on naravno rekao da to ne radi i ja mu poverovao hahhah. Videćemo, znam da je rerna kratkog daha
 
Trebam da uradim zamenu termalne paste na asus strix 1060 6GB, koje termalne padove da uzmem, koja debljina?
 
Trebam da uradim zamenu termalne paste na asus strix 1060 6GB, koje termalne padove da uzmem, koja debljina?
Pogledaj nekog ko je rastavljao na yt, verovatno je pokrio debljinu padova na karti.
 
Nazad
Vrh Dno