Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Nema novog drajvera, a izasla 1060 gtx...:S:
 
@strucnjak

Jel ti uopste znas kako oni dobijaju procente na tom grafiku?
 
Poslednja izmena:
@DeRadicci
Rekli su koliko se secam od 15-20%, a ustvari je polovina od toga.

Ipak, po ovim cenama za custom modele, 1060 je bolja karta od 480, nema sta. Da ne bude kako sam fanboy ili slicno. Ostaje da se vide custom 480, ali tesko da ce cenovna razlika(KP npr.) biti veca od 30-40e. Ipak, polovan 980ti brise obe karte, tako da je on trenutno BEST BUY bez premca(samo da se cene malo unormale).

JAVNO se izvinjavam fanboy-u Dark_Messiah, posto su cene ispod ocekivanih. Iako verujem da ce STRIX biti oko 350e na KP, ima drugih dobrih custom modela za manje para, tako da ne vidim razlog davanja dodatnog kesa za Asus.
 
Ja uvek vidim razlog davanja dodatnog kesa za Asus. Ono, samo kad pogledas proces proizvodnje koji je totalno robotizovan, kvalitet lema u odnosu na ostale 2 klase iznad.
 
@DeRadicci
Rekli su koliko se secam od 15-20%, a ustvari je polovina od toga.

Ipak, po ovim cenama za custom modele, 1060 je bolja karta od 480, nema sta. Da ne bude kako sam fanboy ili slicno. Ostaje da se vide custom 480, ali tesko da ce cenovna razlika(KP npr.) biti veca od 30-40e. Ipak, polovan 980ti brise obe karte, tako da je on trenutno BEST BUY bez premca(samo da se cene malo unormale).

JAVNO se izvinjavam fanboy-u Dark_Messiah, posto su cene ispod ocekivanih. Iako verujem da ce STRIX biti oko 350e na KP, ima drugih dobrih custom modela za manje para, tako da ne vidim razlog davanja dodatnog kesa za Asus.

Nemam pojma, znam samo ono sa slajda sto je postavljen u prvom postu teme, 15%.



Ja uvek vidim razlog davanja dodatnog kesa za Asus. Ono, samo kad pogledas proces proizvodnje koji je totalno robotizovan, kvalitet lema u odnosu na ostale 2 klase iznad.

Ti si fandecacic. :D Asus je uglavnom neopravdano precenjen. (ne govorim o enthusiast platformi, plocama)
Medjutim, u ovom slucaju, GTX1060, skroz je dobra cena - Strix je preko Madjara 340 evra, samo 10 evra skuplji od MSI Gaming.

Evo i recenzija: http://www.overclock3d.net/reviews/gpu_displays/asus_gtx1060_strix_review/1

 
Poslednja izmena:
I to ne krijem :d

Vid'o!
 
Dobra karta, ali ostajem pri ps4 za iste pare. Pre 4 godine sam za 200e okruglo uzeo gtx 660 tek nakon izlaska i bila je kao gtx 580. Sad se opet sve ponavlja osim cene od 100e plus. Mada i moze im se.
 
Uzmi neku gtx 970 na oglasima ako su pare limitirajući faktor. :)
 
Vec na geizhalu ima cjena od 280€ sto je stvarno super za koji dan bice dosta modela ispod 300€ svakako potez vrjedan paznje, ovi sto budu preko 300e to ce biti neki vrhunski modeli mada je pitanje koliko se isplate ti kao "vrhunski modeli" kao i sve pascal karte svi ce modeli ici do 2-2.1GHZ tako da ne vidim potrebe bacat pare na neke ekskluzive, mada svako ima svoju racunicu, ja ako se odlucim za GTX 1060 bice neki najeftiniji ili medju jeftinim modelima.
 
^
E to bi voleo da vidim :d A dobar ti je izbor da ne bacas pare bezveze na neke munje :p
 
Meni bi bile presudne temperature ( ipak je leto, treba ohladiti karticu) i tisina, izaberes neku takvu i uzivas.....
 
Dobra karta, ali ostajem pri ps4 za iste pare. Pre 4 godine sam za 200e okruglo uzeo gtx 660 tek nakon izlaska i bila je kao gtx 580. Sad se opet sve ponavlja osim cene od 100e plus. Mada i moze im se.

Sacekaj jos malo, ps4 je slabasan. Neo ce verovatno biti 400 evra a terace "fejk" 4K (1800p upscale na 2160p).
 
Pre 5 godina kupio sam i7-2600K za 24000 din. a sada je i7-6700K oko 44000 din. što je razlika oko 20000 din. Da odbijemo razliku u PDV-u od 10% opet je to velika razlika tako da mi ova razlika kod grafičkih kartica nije ništa novo...

Sent from my D5803 using Tapatalk
 
@rama

Nije do para, ja sam prodao r9 290 ocekujuci buuuuum sa rx 480 i na kraju gtx 1060 ispadne bolja karta.

@GOW

Nece neo pre pocetka naredne godine zajedno sa vr naslovima. Jedino mi malo krivo kad vidim rezu i grafiku u fulu na pc-ju a znam da mogu sutra da kupim gtx 1060 da ne trepnem, medjutim onda vidim ekskluzive za sony i sve pada u vodu. Pc naslovi su graficki stvarno doterani da nema sta, ali sama tematika kod pc igara je nikakva. Jedino Witcher 3 je igra koja me onako odusevila i ne moze nijedna konzola da joj pridje.
 
Poslednja izmena:
^
E to bi voleo da vidim :d A dobar ti je izbor da ne bacas pare bezveze na neke munje :p

Mos mislit ja zelen hahah, ali ozbiljno po svemu sto mogu vidjeti sve pascal karte idu na 2ghz tako da se ne mora covjek razmisljati ni bacati pare na neke skupe modele, i FE idu preko 2GHz tako da ce i svaka najlosija nonreferentna da ide toliko.
Malo cu jos sacekat da vidim ove Rx 480 Nitro, ili MSI gaming ali po svemu sudeci bice i one preko 300€ (iako izgleda da ce biti malo sporije)
 
@rama

Nije do para, ja sam prodao r9 290 ocekujuci buuuuum sa rx 480 i na kraju gtx 1060 ispadne bolja karta.

@GOW

Nece neo pre pocetka naredne godine zajedno sa vr naslovima. Jedino mi malo krivo kad vidim rezu i grafiku u fulu na pc-ju a znam da mogu sutra da kupim gtx 1060 da ne trepnem, medjutim onda vidim ekskluzive za sony i sve pada u vodu. Pc naslovi su graficki stvarno doterani da nema sta, ali sama tematika kod pc igara je nikakva. Jedino Witcher 3 je igra koja me onako odusevila i ne moze nijedna konzola da joj pridje.

Nesto se prica oktobar. Ja sam siguran da ako budu nesto radili bice za praznike. Kasnije bas i nema nekog smisla. Sto se rezolucije tice, na PS4 su igre uglavnom 900p pa upscale 1080p ili nativno 1080p. Doduse, rade uglavnom u 30 fps. Neo bi trebalo da bude 1800p(2160p upscale) konzola u 30 fps. Moguce da ce ostaviti korisnicima opciju da forsiraju 60 fps u 1080p ili mozda cak i otkljucan fps ako bude nekih freesync televizora. Obzirom da se radi o 4.2 tflops apu a ne necemo jacem za ocekivati je da cenam bude slicna ceni sa kojom se startovao ps4, a starija konzola ce biti spustena na 300 dolara. To je neka moja procena na osnovu onih leaked pdf dokumenata.

Ovo je 1080p/60fps graficka i kosta 280/300 evra. Pritom su igre za PC nikakve i nema nista pametno u najavi sto vec nece izaci i za konzolu. Osim ako nemas fetis da se igras kompetitivno sa slovenima koji svi odreda varaju (brate organizovali su doping na nivou citavog sporta, odmah me podsetilo na ruske cheatere u onlajn igrama :d)
 
Poslednja izmena:
Nesto se prica oktobar. Ja sam siguran da ako budu nesto radili bice za praznike. Kasnije bas i nema nekog smisla. Sto se rezolucije tice, na PS4 su igre uglavnom 900p pa upscale 1080p ili nativno 1080p. Doduse, rade uglavnom u 30 fps. Neo bi trebalo da bude 1800p(2160p upscale) konzola u 30 fps. Moguce da ce ostaviti korisnicima opciju da forsiraju 60 fps u 1080p ili mozda cak i otkljucan fps ako bude nekih freesync televizora. Obzirom da se radi o 4.2 tflops apu a ne necemo jacem za ocekivati je da cenam bude slicna ceni sa kojom se startovao ps4, a starija konzola ce biti spustena na 300 dolara. To je neka moja procena na osnovu onih leaked pdf dokumenata.

Ovo je 1080p/60fps graficka i kosta 280/300 evra. Pritom su igre za PC nikakve i nema nista pametno u najavi sto vec nece izaci i za konzolu. Osim ako nemas fetis da se igras kompetitivno sa slovenima koji svi odreda varaju (brate organizovali su doping na nivou citavog sporta, odmah me podsetilo na ruske cheatere u onlajn igrama :d)

Malo je tesno za oktobar, jer vec sada je trebala da ide najava sta i kako, mada nije nemoguce. Trenutno sam na 1440p monitoru, tako da u svakom slucaju ne mogu da uzvucem maksimum iz monitora sa ps4, ali same igre su mi definitivno bolje. Opet kazem Witcher3 mi je bio takvo osvezenje, ali to je sve. Sve ostalo je, pucaj grafiku, cekaj na patch-eve, juri 60 fps (sigurno bolje od 30fps :d).
Inace nisam kompetitivni gejmer zaista, to me smara.
Jedino me gtx 1060 bacila u dilemu sto je mali potrosac i fenomenalan proizvod. Ima mane taj sli i 6gb rama, ali je po ovim rezultatima odlicna karta. Da je vise igara kao witcher, odluka bi bila laka, ovako...
 
Poslednja izmena:
Pre 5 godina kupio sam i7-2600K za 24000 din. a sada je i7-6700K oko 44000 din. što je razlika oko 20000 din. Da odbijemo razliku u PDV-u od 10% opet je to velika razlika tako da mi ova razlika kod grafičkih kartica nije ništa novo...


Nije to samo zbog PDV-a, pre 5 godina je jedan evro vredeo 1.4 dolara, sada su gotovo izjednaceni, najvise je to uticalo na porast cena kod nas (plus sto je evro vredeo tada 100din sad je 123din). Gledam sada preporucene cene kada su izasli, i7 2600K je bio 319$ a i7 6700K je 339$, tako da samo je 20$ skuplji...

Elem, GTX 1060 je sjajna karta, ko moze sebi da je priusti.. Mada PC gaming se ozbiljno doveo u pitanje isplativosti, ne samo zbog paprenih cena procesora i grafickih karti, nego i zbog nedostatka kvalitetnih igara u toku godine. Ako ti treba za masinu da das 700+ evra, da bi odigrao 3 igre u toku godine onda vise nije to to. Plus da ne pricam sto vise nema 'besplatnih' igara...
 
Kako nema besplatnih igara? Igara ce uvek biti na ovaj ili onaj nacin da se igra sta se zeli. Samo treba znati na prava vrata pokucati i sve ti je pruzeno na dlanu.

Sto se tice same graficke bio sam sto posto ubedjen da ce 1060 da bude teski fail ali ispostavilo se da bih se debelo zeznuo da sam je odmah odpisao na pocetku ali sada jos malo da sacekam da vidim hoce da se izmuva neka 980ti na oglasima po povoljnoj ceni ako ne kupim ovo i resim si sve probleme u naredne 3 godine za igranje u 1080p.
 
1080p je rezolucija je za jos naredne 2 godine, jer dosta igara u 2k i 4k ne mogu da rade preko 60 fps plus, govorim o jednoj grafickoj kartici u ovom slucaju 1080gtx...ako se zeli 4k bez tri u sli nema vajde
 
GTX-1060-REVIEW-96.jpg
 
Te tablice na Techpowerup, nikad mi nisu bile jasne....:trust:....bre, ta statistika je cela nauka o tim procentima, :rtfm: ,ne mozes samo uzeti 10 brojeva, sabrati i podeliti i onda reci, to je razlika u perfomansama...

Nije mi bilo tesko i pogledao sam razlike u procentima po igrama.

NV gtx 1060, bolja u 12 igara, prosecna razlika je oko 18%..... u cetiri igre razlika 30%, u par igara oko 10 - 20% i u dve igre 5% i 8%.
AMD 480 bolja u 4 igre, prosecna razlika je oko 7%.,...... i to u jednoj igri razlika 19%, u ostale tri 2-4% razlika.....( znaci, vadi prosek ta jedna igra )
Kad se to sve sabere, jaca je 1060 za skoro 12%.....

To je po statistici, ali, kad pogledas u praksi i real gamingu kako to izgleda:
imas 4 igre, gde 1060 dominira, sa oko 30% i samo jednu igru gde je 480 nesto bolja za oko 19%..
imas 5 igara gde je 1060 jaca za oko 10 - 20%....
i pet igara gde je razlika ispod 10% u korist jedne kartice.......

I kad na taj nacin pogledas i analiziras ovaj techpowerup review, jasno je ko dan, ,), koja kartica daje bolje perfomanse u real gamingu i koliko je besmislen onaj njihov perfomance grafikon....

Strucnjak, jel ti uopste znas kako oni dobijaju procente na tom grafiku?
 
Ja?! Aj pogledaj jos jednom sta si napisao.

I odgovori na pitanje.
 
Ma necu da odgovorim....:D

Mislim, da je post je vrlo jasan, sam po sebi, :trust:, ako hoces da ga razumes, :eyebrows:......
Sustina posta nije samo u pukom gledanju konacnih rezultata i procentualne razlike na techpowerup sajtu, jer se tako moze steknuti pogresna slika o perfomansama 1060 i 480 kartica, itd......( da se ne ponavljam, pise u postu )...
 
Ma necu da odgovorim....:D

Mislim, da je post je vrlo jasan, sam po sebi, :trust:, ako hoces da ga razumes, :eyebrows:......
Sustina posta nije samo u pukom gledanju konacnih rezultata i procentualne razlike na techpowerup sajtu, jer se tako moze steknuti pogresna slika o perfomansama 1060 i 480 kartica, itd......( da se ne ponavljam, pise u postu )...

Dakle,da rezimiramo,smatras da se tebi vise moze verovati nego njima?
 
Fingone, ili ne razume pojam relative performance i kako racunaju procente ili troluje. Treceg nema. :type:
 
Nazad
Vrh Dno