Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

E moj AMD... Sad se vidi zasto su ovoliko zurili sa RX 480 pa na kraju izbacili na trziste nedovrsen proizvod.. Hteli da pokupe malo kajmak pre nego sto izadje GTX1060, znali da kad NVidia izbaci kartu niko RX480 nece ni da pogleda. Jos kad budu failovali sa Zen-om, mogu slobodno katanac da udare...
 
E moj AMD... Sad se vidi zasto su ovoliko zurili sa RX 480 pa na kraju izbacili na trziste nedovrsen proizvod.. Hteli da pokupe malo kajmak pre nego sto izadje GTX1060, znali da kad NVidia izbaci kartu niko RX480 nece ni da pogleda. Jos kad budu failovali sa Zen-om, mogu slobodno katanac da udare...
Adut AMDa je 480 sa 4 GB po onoj ceni od $199, 1060 je skoro $100 skuplji, a toliko sporiji ni u ludilu nije. Koliko ja vidim, oko 10% u proseku.
 
Ako se gleda dx11 (sto je relevantno sad I verovatno do izlaska naredne generacije) bolja je GTX1060. Ako se gleda dx12, za RX 480 vec sad se vidi trend da je bolja u dx12 a razlika ce postajati sve veca. Medjutim, sad dati pare na nesto sto ce snagu u odnosu na direktnog konkurenta pokazati tek za godinu dana nije isplativo. Ako GTX1060 ne bude bezobrazno skup eto trenutno bestbuy kartice
 
Msi gaming kod madjara 345e.

Ima i jeftinije:

KKGVG4s.png






E moj AMD... Sad se vidi zasto su ovoliko zurili sa RX 480 pa na kraju izbacili na trziste nedovrsen proizvod.. Hteli da pokupe malo kajmak pre nego sto izadje GTX1060, znali da kad NVidia izbaci kartu niko RX480 nece ni da pogleda. Jos kad budu failovali sa Zen-om, mogu slobodno katanac da udare...

Nije bas tako. Nereferentne 480ice ce biti u najgorem slucaju zanemarljivo (<5%) slabije od nereferentnih 1060ica.

Async, potrosnja i ostale zezancije na stranu. Samo ce cena odrediti sta je isplativija kupovina.
 
Poslednja izmena:
I performanse i potrošnja i buka, sve to ide u računicu pored cene :)
 
Razmisliću o zameni "privremene" GeForce 8600GT jer sam odustao od GTX 560 u korist SSD-a, a polovna HD5770 je crkla posle par meseci. Samo da bude podrške za OSX (macOS) pa da skupim do kraja godine za GTX 1060, a možda čak i GTX 1070. Nadam se da će i7-2600K biti dovoljan kao i napajanje Seasonic SS-620GM.
 
Taj i7 je dovoljan i za GTX1080, a za napajanje ne brini.
 
E moj AMD... Sad se vidi zasto su ovoliko zurili sa RX 480 pa na kraju izbacili na trziste nedovrsen proizvod.. Hteli da pokupe malo kajmak pre nego sto izadje GTX1060, znali da kad NVidia izbaci kartu niko RX480 nece ni da pogleda. Jos kad budu failovali sa Zen-om, mogu slobodno katanac da udare...

Problem je sto su uopste izbacivali referentne posebno u onakvom izdanju. Samo nereferentne su trebali da izbace po ceni koju su izbacili referentne tj. tih 280 evra, po kojoj su ceni sada
plasirane GTX 1060 nereferentne, od te cene pa na dalje.

Nikakvih problema ne bi bilo, niko ne bi video tu neke specijalne nedostatke. Karta bi svakako vise trosila sa manjim overklok potencijalom i slabijim performansama ali bi bili
odrzivi na trzistu sa tom kartom. Jos uvek mogu da se poprave, da spuste cene nereferentnih u dogovoru sa partnerima i da ostanu konkurentni. To je to za taj segment.

Nije toliko strasno kao sto izgleda.

Imace svakako svoju klijentelu. E sad u kom procentu to ne znamo.
 
Poslednja izmena:
fannoise_load.png
 
^ Apsurd je porediti sa onim krsem od referetne karte.
Ipak zasluzuju fer borbu ;) Fale im nereferentne da se prica zaokruzi.
 
Na mindfactory.de cene pocinju od 279€. Strix 349€
Na ipon.hu strix je 369€. Obicno idu 0.88-0.91 koeficijent (330€ za strix).
Ako je analogija tacna (mindfactory + 20€ = ipon.hu *0.9) onda bi ove jeftinije bile ~280€ na KP
 
Ako je ovaj grafikon tacan 1060 u 3D Mark Firestrike za gpu score oko 13,200 poena. http://wccftech.com/nvidia-gtx-1060-3dmark-benchmarks-leaked/
Gtx 980 kod overkloka za gpu score daje oko 16,500 - 17, 000 poena. Razlika je oko 25%, znaci toliko treba 1060 da nadoknadi overeklokom. Ako bude mogla da se klokuje na preko 2.000mhz, bice vrlo blizu po perfomansama sa klokovanom 980 kartom.
Oko perfomasni klokovane 480 mi nije bas sve jasno, ali, na oko 1,400 - 9.000mhz je otprilike jednaka kao referentna gtx980 kartica. Otprilike bi takav overklok potencijal trebao biti za 480 kartu,...... za visi overeklok od 1,400mhz, smanjivala bi se razlika u odnosu na klokovanu 980. Onako klokovana 480 na oko 1,500 - 9,000 je slabija od klokavane 980 za oko 10 -15%.....
Dakle, po meni, gtx 1060 bi trebalo biti nesto malo jaca od 480 karte. Verovatno ce biti i nesto malo skuplja....

To je to, na default 1060 kao referentna 980 karta, jaca od referentne 480 ( nije bas jasno koliko ce biti maximum klokovi ). Kod overkloka, ce bidne nesto malo slabija, zbog nesto vece overklok margine kod Maxvell karata. Gtx 1060 karta za full HD na 60fps i skoro maximalnim grafickim postavkama. E, sad , druga je stvar sto se to vec ima sa gtx980 vec dve godine, ali, cena ove kartice je bila oko 550 - 600E, sada ce moci mnogi gameri za oko 300E, da furaju igre na full HD, sa te strane odlican napredak....
http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_1060_review,29.html
http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_geforce_gtx_980_matrix_platinum_review,26.html

Cena ce izgleda biti slicna kao i za 480 karticu, sacekati jos malo da izadju custom modeli za obe kartice, malo da se stabilizuju cene i onda izabrati.....
 
Poslednja izmena:
Sve u svemu, mozda dobijemo kod Madjara relativno brzo nereferentne modele ispod 300e, tipa 270-280e kao u DE, mozda...
Slazem se da ja sansa za AMD 4GB model RX 480 karte ali po ceni referentnih, dakle 220e max.
Verujem da za tako nesto itekako ima mesta na trzistu. A i bilo bi kupaca, evo ja bih prvi uzeo takvu kartu.

Mada opet imalo je dosta mesta za dobru prodaju R9 380X modela, pa su prosli kako su prosli. Na sve to kao najveci slepci i amateri su nabili sami sebi i svom RX 480 cedu veliki negativni publicitet. I na kraju zeleni spremili ekser sa, ocigledno, velikim kolicinama GTX 1060 karte.
 
[YOUTUBE]ju-g64sXJOE[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]OaOiFINgwyM[/YOUTUBE]
 
^ Apsurd je porediti sa onim krsem od referetne karte.
Ipak zasluzuju fer borbu ;) Fale im nereferentne da se prica zaokruzi.

Ako poredis ref rx 480 sa ref 1060 (fe), cena/perf je debelo na strani crvenih. Ako poredimo babe I babe, tako je...
 
Gdje se istopi oni 15-20% da je brza od Rx 480?
perfrel_1920_1080.png


GTX 1060=GTX 980 s tim da ce je sprasiti GTX 980 uz OC.
Jedino sto sam zadovoljan prvim cjenama ice ovo ispod 300€ dok se malo cjene stabilizuju.
 
Ovde je overklokovan Palit skoro identican sa overklokovanim GTX 980.
GTX 1060 - 1973 Mhz, GTX 980 - 1515 Mhz, RX 480 - 1350 Mhz.

 
Poslednja izmena:
S obizom da evo MSI Gaming GTX1060 kod madjara za 330e, ako nereferentne RX480 budu preko 280e ja ne vidim ko ce to kupovati. Jos MSI svakako nije najjeftinija karta, verujem da ce Palit i Gigabyte modeli moci da se nadju po 300e uskoro, mozda i malo manje. U svakom slucaju AMD ce morati debelo da snizi cenu, ako misli da prodaje karte.
 
@Dark_Messiah
Tesko da ce to da se disi u dx11 igrama, imam stabilan OC rez sa 980 u firestrike koji je 15% bolji od onog oc rezultata sa 1060 na guru3d... Mada to nije neka velika razlika a i cena je tu negde srazmerna...
 


Nisi pratio temu, bilo vec na prethodnim stranama:

Kod domaćih derikoža (G******) Asus Strix gtx1060 je 56k.

Nema brige - kad se zna koliko je isti lanac skuplji u odnosu na konkurenciju, lagano će top modeli biti ispod 50k.


A bilo je i ovo, za 41k:


Kod istog prodavca Strix je 42 hiljade.
 
Poslednja izmena:
Gdje se istopi oni 15-20% da je brza od Rx 480?
perfrel_1920_1080.png


GTX 1060=GTX 980 s tim da ce je sprasiti GTX 980 uz OC.
Jedino sto sam zadovoljan prvim cjenama ice ovo ispod 300€ dok se malo cjene stabilizuju.

Te tablice na Techpowerup, nikad mi nisu bile jasne....:trust:....bre, ta statistika je cela nauka o tim procentima, :rtfm: ,ne mozes samo uzeti 10 brojeva, sabrati i podeliti i onda reci, to je razlika u perfomansama...

Nije mi bilo tesko i pogledao sam razlike u procentima po igrama.

NV gtx 1060, bolja u 12 igara, prosecna razlika je oko 18%..... u cetiri igre razlika 30%, u par igara oko 10 - 20% i u dve igre 5% i 8%.
AMD 480 bolja u 4 igre, prosecna razlika je oko 7%.,...... i to u jednoj igri razlika 19%, u ostale tri 2-4% razlika.....( znaci, vadi prosek ta jedna igra )
Kad se to sve sabere, jaca je 1060 za skoro 12%.....

To je po statistici, ali, kad pogledas u praksi i real gamingu kako to izgleda:
imas 4 igre, gde 1060 dominira, sa oko 30% i samo jednu igru gde je 480 nesto bolja za oko 19%..
imas 5 igara gde je 1060 jaca za oko 10 - 20%....
i pet igara gde je razlika ispod 10% u korist jedne kartice.......

I kad na taj nacin pogledas i analiziras ovaj techpowerup review, jasno je ko dan, ,), koja kartica daje bolje perfomanse u real gamingu i koliko je besmislen onaj njihov perfomance grafikon....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno