Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

50k za tu karticu je bolesno. Te nase cene vise nisu normalne.
Ili traziti nesto polovno ili na k.p.
 
Bice cena ok preko Madjara.



Nego,

GTX1060 FE Review | Guru3D

GTX1060 FE Review | techPowerUp

MSI GTX1060 Gaming X Review | techPowerUp
power_peak.png
perfrel_1920_1080.png
 
Poslednja izmena:
^ Bas ovakvu situaciju sam i ocekivao. Dobar je i overklok potencijal i lepo skalira pri overkloku. Za 1080p je odlicna karta.
 
Karta ce biti skuplja za 10.000 din u odnosu na rx 480 tako da nikako nije bolja kupovina.
 
Jel se ikada desilo u istoriji da srednja klasa naredne generacije pretekne glavni model u višoj klasi (kao sada 1060 što je 980-icu)?

(doduš, nije se desilo ni da odjednom "srednja klasa" poskupi do tog nivoa, ali otom potom :) )
 
Jel se ikada desilo u istoriji da srednja klasa naredne generacije pretekne glavni model u višoj klasi (kao sada 1060 što je 980-icu)?

(doduš, nije se desilo ni da odjednom "srednja klasa" poskupi do tog nivoa, ali otom potom :) )

Jeste. Skoro svaki put, od Keplera pa na ovamo ;)
 
Ovo više nije neki niži srednji segment...

Koja to low-to-mid range kartica daje min.40 fps u svakoj 1440p igri???

Top rešenje za 1080p gaming, a poslužiće i za 1440p za one kojima je gtx1070 preskup.

Jos je veoma dobra i u ovih par testiranih DX12 igara. :D



Karta ce biti skuplja za 10.000 din u odnosu na rx 480 tako da nikako nije bolja kupovina.

Zato ce svako normalan uzimati preko Madjara. Pa najjeftinije Gainward, MSI,...

Mada, treba sacekati cene kao i cene nereferetnih 480ica pa tek onda presuditi.
 
Poslednja izmena:
Kod domaćih derikoža (G******) Asus Strix gtx1060 je 56k.

Nema brige - kad se zna koliko je isti lanac skuplji u odnosu na konkurenciju, lagano će top modeli biti ispod 50k.
 
Caseking od 279e. :)
 
Ne treba gledati cene ovih karti kod nas dok se ne normalizuju, recimo cena 980ti nije se normalizovala ni dan danas :p Treba gledati kod Madjar jer to nam je najblize a sigurno niko sa bencha nece kupovati kartu ovde ako je cena losa tako da kometarisnje nasih cene nema nikakvog smisla...
 
Ne treba gledati cene ovih karti kod nas dok se ne normalizuju, recimo cena 980ti nije se normalizovala ni dan danas :p Treba gledati kod Madjar jer to nam je najblize a sigurno niko sa bencha nece kupovati kartu ovde ako je cena losa tako da kometarisnje nasih cene nema nikakvog smisla...

Ma naravno. Svi cekamo domace najnize cene (em**, Mon***r) i cene kod najpoznatijeg "Madjara".
 
Kod nas ispod 400 ovo nece ici verovatno nikada. Ocekujem visoke cene i u Evropi. Ova MSI deluje ubedljivo, ali treba sacekati i Gaming X varijante 480 i posebno 470. Za 1080p mislim da ce biti dovoljne po znatno nizoj ceni. A 1060 ocekivano, odlican proizvod.
 
Sve je to lepo, sama karta, odlican OC potencijal, solidna potrosnja...
Ali sve je to lepo jedno veliko sviranje ku*cu!!

Od situacije od pre neku godinu gde su x60 bile 200e , x70 320e i x80 500e, mi x70 placamo 500e++, a x60 350e +.

Sada uzimam poslednju da kazes jacu/skuplju kartu, i to samo zato sto mi je 660ti crkla, a posle ce moje pare videti samo sony, a ne crvrna, zelena a bogami i plava banda...
 
Ovo više nije neki niži srednji segment...

Koja to low-to-mid range kartica daje min.40 fps u svakoj 1440p igri???

Top rešenje za 1080p gaming, a poslužiće i za 1440p za one kojima je gtx1070 preskup.
x60 nikada i nije bio "nizi srednji" segment, vec srednji ili visi srednji (260, 460, 560Ti visi srednji).
 
Jel se ikada desilo u istoriji da srednja klasa naredne generacije pretekne glavni model u višoj klasi (kao sada 1060 što je 980-icu)?

(doduš, nije se desilo ni da odjednom "srednja klasa" poskupi do tog nivoa, ali otom potom :) )
Skoro svaki put, koji procenat nize eventualno. 660 je "tu negde" bila sa 580, 960 uspevala da se nosi sa 680. Nije ovo nista cudno, ali jeste dodatni napredak svakako. naravno, dolazi po visoj ceni nego ranije (660 $229, 1060 $280-299).
 
Zavisi kako je ko gledao - ovde je solidna većina smatrala x70 seriju pravim srednjim segmentom, a x60 nekim nižim srednjim segmentom.

Izgleda da je Nvidia spremila ogromne zalihe ovih kartica, vidim da su već na lageru mnogobrojni modeli.
 
Cccc, koja je ovo tuga Božija što ne radi SLI...
 
R.I.P RX480.
 
Tuci AMD derikže :p :d

Jesam li do sad u necemu pogresio? Sve sto sam ovde napisao stoji. ;)
Kome to smeta nek se jede :p

Eno pojavio se i Strix. 320 evra. Dao sam im fore do 350 :d

P.S. Posalji mi info za cenu ;)


Cccc, koja je ovo tuga Božija što ne radi SLI...

Upravo. Sad vidis i sam za koji novac dobijes kakvu platformu.
Stite prodaju GTX 1070/1080 kartica. Pisanje po korisnicima. Nema dalje koliko su bezobrazni.
 
Poslednja izmena:
Stavio si jedinu dx 12 igru u tom testu gde je brža :)
Nego gledam ove cene tako da sam možda i pogrešio da ce biti 10.000 skuplja.

ma stavio prvo sto sam nasao, jedino u hitmenu amd ima osetnu razliku, a ostale dx12 igre obe su tu negde, manje vise isto rade...
 
Nisam ja kriv za stanje stvari. :)

AMD ili neko sabotira ili su *****i. ;)
 
Nazad
Vrh Dno