Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

@Dark

Iako je 1060 bolji proizvod, bice brzi u dx11, custom nasvirane 1060 ce da kaskaju ili ce biti max 5% bolje od custom nasviranih 480 modela u dx12. Da li 5% bolje performanse opravdavaju visu cenu od nekih 50e(koliko ja prognoziram) u odnosu na 480???
16% visa cena (rx custom 300e, 1060 custom 350e) za 5% vise???? Da li je to realno ili sisanje ovaca i fanboy-eva???
 
Prodaja će odlučiti, a ja očekujem da ostane 80-20% odnos.
Možda bolji proizvod, ali ne i izbor, jer ko će još plaćati posle preskupe gsync monitore?
A i sama grafička će verovatno biti skuplja od rx480, no to još i može da se proguta, ali razlika u ceni izmedju gsync i freesync monitora, ne može da se proguta, jer je razlika od 100 evra, pa naviše.

Evo recimo ja, upravo je stigao i xb271hu i prezadovoljan sam :D
 
Poslednja izmena:
Evo recimo ja upravo je stigao i xb271hu i prezadovoljan sam :D

Kako bih ja bio napadnut da sam napisao isto. Ti ne spadas u prosecne Rama, dok mi ostali spadamo i 600e za monitor je mnogo da damo, jer postoji jeftiniji koji vrsi posao. A onda dodje 1060 koji kosta 50e vise(u trenutku mnogo vise u nasim prodavnicama),a niko se ne seti da kaze da 480 isto vrsi posao kao 1060,za 50e manje, a u dx12 moguce i bolje. Cisti fanboy-evi, nista vise.

Uzgred, cestitam na kupovini!!!
 
To je dobro pitanje, da li je šišanje ili treba progutati. Verujem da milioni ljudi razmišljaju o tome ovih dana. Lično bih voleo da se dokopam 1060 ali ako baš preteraju sa razlikom u ceni, onda se pitam zašto da jurim to, bolje da progutam malo više temperature i malo manje fps. Kako se bliži izlazak kartice, svaki sat traje kao dan. Ko će dočekati to.
 
@Pano

1060 ce da bude cisto sisanje, a ti kupujes kartu svake 2 godine. Pazi sta ti kazem, dx12 je tu,a 1060 nece imati vise od 5% prednosti(ako bude i imao) u odnosu na 480, AIB karte obe na MAX OC kloku.

Sto se tice 1070/80, nemam prigovora na nV. Jedini trenutni problem je latency kod karti, a treba razmisljati i o async-u jer ce biti prisutan u buducim igrama. Cena je takva kakva jeste za ove modele, jer nV nema konkurenciju za njih. Videcemo koliko ce 490(x) da promeni situaciju, ako je promeni uopste.

O G-sync i Freesync necu da komentarisem, jer me ne zanimaju, igram FPS igre takmicarski, a obe tehnologije stvaraju input lag, kao i koriscenje MSAA. Meni to ne odgovara, mada ima ljudi kojima to ne smeta.
 
Poslednja izmena:
Možda bolji proizvod, ali ne i izbor, jer ko će još plaćati posle preskupe gsync monitore?
A i sama grafička će verovatno biti skuplja od rx480, no to još i može da se proguta, ali razlika u ceni izmedju gsync i freesync monitora, ne može da se proguta, jer je razlika od 100 evra, pa naviše.

Ko jos kupuje takve monitore? Za te pare cu pre kupiti 55 inaca led tv sa 800hz osvezenjem i nakacim ga na zid i uzivam u bilo kojoj igri. Za te pare cu se zavalim u fotelju sa bezicnom tastaturom i misem ili dzojstikom i da uzivam maximalno sto se moze uzivati. A oni neka se grbave pred monitorima.
 
Džabe ti osvežavanje od 800hz na TV-u kada im je odziv od po 10-20ms, što se itekako oseća u svakoj igri sa iole bržom gejmplej mehanikom i negira toliki refresh rate. Ja lično osećam sve iznad 5ms. Zna se za čega je TV, a za čega takav monitor. Btw, jedno ne isključuje drugo. Na TV-u gledam filmove i pratim fudbal, eventualno neka casual igra, a na monitoru se igram :)

Isto tako prave zamene za gsync/freesync nema, ko je probao to i zna.
 
Poslednja izmena:
Nisam probao, ali imam nekoliko drugara koji imaju monitore sa G-Sync. Jedan ima 2x980ti i asus 27'', momak ima kesa. Ne koristi g-sync jer mu pravi problem sa input lagom i ne moze da se navikne na to, ali opet kazem, sve zavisi od osobe do osobe.


Za tebe bitna stvar je da uzivas i da ti ne smeta, sve ostalo je nebitno.
 
Ako je fps do tih 144 (odnosno do 165 na ovom monitoru, što ne radim jer primećujem minimalan ghosting kada odradim OC monitora), onda je input lag isti kao da gsync nije upaljen, nema nikakvog uticaja. Ako je sistem u stanju da izbaci više frejmova od tog refresh rate-a, onda ga gsync naravno ograničava na tu vrednost i tu se stvara input lag koji je indentičan onome koji bi bio da se u igri stavi fps limit na tu vrednost. Naravno kome je potrebno više od 144/165 fpsa u cs:go i sličnim naslovima neće ga koristiti u njima.

Gsync najviše briljira u grafički intezivnijim naslovima, gde fps varira od 60-90-120, gde se ta fluktuacija praktično ni ne oseti sa njime, a pri tome nema tearing-a. A čak i kada padne ispod 60 je igrivo do određenih vrednosti.
 
Poslednja izmena:
Možda bolji proizvod, ali ne i izbor, jer ko će još plaćati posle preskupe gsync monitore?
A i sama grafička će verovatno biti skuplja od rx480, no to još i može da se proguta, ali razlika u ceni izmedju gsync i freesync monitora, ne može da se proguta, jer je razlika od 100 evra, pa naviše.

Za Serbiju i domacu raju je to svakako nebitno i nerelevantno. Ionako se monitor menja na 6+ godina.
Freesync/gsync, s obzirom na cene i situaciju, domacoj raji nece doci na sto tokom ove decenije. Cekaj prvo da najobicniji 1440p dodju na ispod 15 hiljada.
 
Bežite iz Srbije, druge nema. :)
 
@Dark

Iako je 1060 bolji proizvod, bice brzi u dx11, custom nasvirane 1060 ce da kaskaju ili ce biti max 5% bolje od custom nasviranih 480 modela u dx12. Da li 5% bolje performanse opravdavaju visu cenu od nekih 50e(koliko ja prognoziram) u odnosu na 480???
16% visa cena (rx custom 300e, 1060 custom 350e) za 5% vise???? Da li je to realno ili sisanje ovaca i fanboy-eva???

Ono sto mi prvo bode oci jeste da vecina nas iznosi neke pretpostavke i ocekivanja a ne tvrdi nista, dok ti na osnovu pretpostavki tvrdis da ce nesto biti ovako ili onako.
Zar nije zahvalnije da sacekas i cene i testove? Ne? Ti vec znas na pamet i pricas na pamet?

Ono jos bitnije. Kada je razlika u performansama bila proporcionalna razlici u ceni u bilo kojoj klasi? Da ne duzimo. Nikad. Ovo govorim za istu seriju ili klasu.
Ne odnosi se na pozicioniranje cene sledece generacije u odnosu na prethodnu. To smo apsolvirali da je skidanje koze sa ledja.

Nikad niko u zivotu nije to racunao i vadio neke procente jer je to van svake pameti, vec su svi kupovali ono sto im vise odgovara. Na primer. Razlike izmedju nekih modela kartica GTX 1070 i GTX 1080 su cak i do 300 evra. Jel to treba tako da se racuna? :d Nek svako kupi ono sto mu odgovara.

20-30 ili 50 evra gore dole, za tisu, brzu, hladniju kartu koja ce se bolje overklokovati nije neka razlika ako zaista bude takva razlika. Podvukao sam ako, posto ti uglavnom vadis reci iz konteksta.

Jos nesto, molim te da kada nekog prozivas da je fanboj malo podji od sebe, da razmotris svoje pisanje, drugarski savet.

@rAMA
Posalji mi poruku koliko te izasao monitor, gde si uzeo, utiske, koja je revizija posto ja hocu da uzmem isti. Hvala.
 
Poslednja izmena:
http://techfrag.com/2016/07/17/mini-itx-form-factor-evga-gtx-1060-pictured/

The GTX 1060 will be available in 238 countries starting on July 19th. Custom cards built by Nvidia’s partners such as EVGA and MSI will start from a very lucrative $249 price tag.
There is no word on the pricing of these Mini ITX cards from EVGA.

The 1060 will feature a 192-bit memory bus, 1280 CUDA cores, 6GB of GDDR5 memory and a base clock of 1506MHz. It is built using 16nm FinFET process on Nvidia’s GP106 chip.
 
Postajes jako iritantna osoba, sa tobom nije moguce vrsiti konverzaciju normalno, racionalno i objektivno.

Cene su i bile onakve kakve sam najavio. I sada su preko 40k, osim one jedne laste Powercolora.
Tebi ako ne odgovara to je tvoja stvar.

Ako nemas nista pametno i poucno da napises, moje komentare zaobidji da ne gubim bez veze vreme. Ok?

Samo ti stavi mene na "ignore",da ne gubiš vreme..ja pišem zbog drugih(posebno onih koji dođu na bench da bi nešto prelomili,odlučili,naučili..)

I nemoj da vređaš inteligenciju prisutnih raznoraznim spinovanjem,jer ako je nešto 34.500,00 to nikako nije "preko 40k",ali to tebi verovatno nije normalno, racionalno i objektivno?

Ili možda je objektivno ovo:

guru3d: "The GeForce GTX 1060 to be positioned against the Radeon RX 480, though on paper seems to be a bit faster and more expensive. "

Dark_Messiah: "Znaci za isti novac koliko kosta RX 480 referentna pod uslovom da se ispostuje preporucena cena.."

Ti u RX temi 16.06.2016.,onako iz vedra neba:
40 000 rsd. Toliko za sad. Videcemo sta ce biti. ;)
Sto se mene tice, ja sam i ocekivao cenu od 300 evra kod nas. To je to.

Kada u GTX temi kolega anarki kaže: U svakom slucaju, ako custom 480 bude oko 320-330e.. šta kaže na to neko racionalan i objektivan:

^
Ko je obecao? A koje su to cene? Kartice izasle? Znas iz pouzdanih izvora ili pricas na pamet?
Envidija da spusta cene sa brzim i boljim karticama? :d

Imamo samo najavljene cene i neke preorder. Dok se ne krene sa zvanicnim predstavljanjem sve do sada je samo placenje prazne slame.

I verujam ja da te nerviram... ;)
 
144hz je sjajna stvar, ali ako moram da biram, ja bi radije uzeo ultrawide, koji je za mene pravi game changer. Najbolje oba ko ima za to para, ali za mene će biti 400e, ultrawide :)

E vidi, krotitelji Oluje tj. Blizzard Entertainment su zakljucili da je 144Hz sasvim okej ali da ultrawide nije jer omogucava gejmerima nefer prednost :D Umesto da priznaju da su paceri i da imaju problem sa animacijama ruku tj. da lebde u vazduhu a ne renderuju se kao deo citavog tela kao u nekim ozbiljnim igrama (cini mi se da je u BF1 tako). Tako da u Oversmoru mozes taj 21:9 da okacis mishu o rep, jer ti kraljevi developmenta kazu da si cheater ako to koristis pa ti zato ne dozvoljavaju da vidis vise po horizontali :)
 
U poslednjem patchu su ubacili podršku za 21:9, ali...

Rather than increasing horizontal field of view, it actually reduces vertical, by more than 30% by some community calculations, keeping to Overwatch’s fairly low maximum FOV of 103.

^ :d

144hz je sjajna stvar, ali ako moram da biram, ja bi radije uzeo ultrawide, koji je za mene pravi game changer. Najbolje oba ko ima za to para, ali za mene će biti 400e, ultrawide :)

Samo pripazi na to da je ultrawide od 34" po visini tu negde sa 16:9 27" monitorom, a meni ta visina idealno pasuje, te mi ništa ispod ultrawide 34" ne bi ležalo. Ja sam imao želju da idem na x34 predatora, ali mi je još uvek rano za 4k. Otom potom, možda kroz par godina... :)
 
Poslednja izmena:
@Dark

Citiram samog sebe, i garantujem da cena koju navodim je MINIMALNA CENA koju ce 1060 imati kod NAS.
Kada je nV prodavala kartu sa istim ili malo boljim performansama za isti novac kao AMD, NIKAD i to ce tako ostati.
Nikada u zivotu nisam bio fanboy (od toga nemam nista, kao ni milion drugih slepaca koji jesu fanboy-evi, samo sto oni nikada nece shvatiti da su ovce za sisanje, i nista drugo). U principu, svi smo mi ovce, samo pametnije ne sisaju tako cesto.

Ako se ispostavi da sam pogresio u vezi sa cenom 1060, javno cu ti izviniti na forumu. Samo kada karta izadje, nemoj mi bacati linkove nemackih sajtova, jer MI ZIVIMO U SRBIJI. Tako da, samo KP ili neka prodavnica moze da prodje.
Pre testova cu ponoviti, meni pametnom glupa nV nece prodati skart proizvod od 300e+(nije im dosta sto su gtx970 zeznuli i cutali kao piiip, nego nisu imali obraza ni cenu da spuste u tom trenutku, caste svoje kupce nekom igrom ili slicno), bez podrske za SLI , mogucim latency problemom koju imaju mocnija braca, i sve to po visoj ceni od AMD-a koji nema nijedan pomenut problem, a tu je ASYNC koji kod nV kao i da ne postoji. Ali nebitno, imaju oni duboke dzepove da podmazu kao sto su uradili sa 3D Markom(naravno, ima ovaca koji stvarno veruju u njihovu pricu)
Ti izvoli, ionako ti je vreme za sisanje.

@Das

Cene koje si naveo su US cene, koje kako smo videli, nemaju dodornih tacaka sa cenama u EU.

$=EUR sto se ovih stvari tice. Nasi prodavci uzimaju od dobavljaca robu sa odlozenim placanjem od mesec dana ili slicno, tako da em $=EUR em krajnji kupac gubi 5 dinara(ako nije i vise) po evru zbog odlozenog placanja.

Tako da, 250e+ 20-30e za custom kartu+ troskovi transporta(po meni, to nije vise od 2-3e po jedinici, iako je toliko, a koliko oni racunaju, to ne znam)+zarada prodavca+20% PDV.

Bilo bi super da nadjemo kartu ispod 300e kako si rekao, sto znaci i da ce custom rx480 da bude takodje ispod 300e, sto bi trebalo da bude normalna cena za obe, jer u suprotnom, bice preblizu 1070 po ceni i po meni obe ce predstavljati losu kupovinu.
 
Poslednja izmena od urednika:
@Dark

Citiram samog sebe, i garantujem da cena koju navodim je MINIMALNA CENA koju ce 1060 imati kod NAS.

Zasto sada menjas iskaze? Pa govorili smo o cenama u Evropi, za to smo i linkove ostavljali.
A cak da uzmes u obzir cene kod nas kakve veze Envidija ima sa nasim porezom i nasim pilicarima?


Kada je nV prodavala kartu sa istim ili malo boljim performansama za isti novac kao AMD, NIKAD i to ce tako ostati.
Nikada u zivotu nisam bio fanboy (od toga nemam nista, kao ni milion drugih slepaca koji jesu fanboy-evi, samo sto oni nikada nece shvatiti da su ovce za sisanje, i nista drugo). U principu, svi smo mi ovce, samo pametnije ne sisaju tako cesto.

Ako se ispostavi da sam pogresio u vezi sa cenom 1060, javno cu ti izviniti na forumu.

Zasto uopste da se izvinjavas a po najmanje meni. Svasta sa tobom. Svi imaju pravo da iznesu svoje misljenje pa makar ono bilo i pogresno.

Samo kada karta izadje, nemoj mi bacati linkove nemackih sajtova, jer MI ZIVIMO U SRBIJI. Tako da, samo KP ili neka prodavnica moze da prodje.

Vec sam ti skrenuo paznju da si promenio iskaz. A k.p. bi trebalo da prati Evropske cene.

Pre testova cu ponoviti, meni pametnom glupa nV nece prodati skart proizvod od 300e+(nije im dosta sto su gtx970 zeznuli i cutali kao piiip, nego nisu imali obraza ni cenu da spuste u tom trenutku, caste svoje kupce nekom igrom ili slicno), bez podrske za SLI , mogucim latency problemom koju imaju mocnija braca, i sve to po visoj ceni od AMD-a koji nema nijedan pomenut problem, a tu je ASYNC koji kod nV kao i da ne postoji. Ali nebitno, imaju oni duboke dzepove da podmazu kao sto su uradili sa 3D Markom(naravno, ima ovaca koji stvarno veruju u njihovu pricu)
Ti izvoli, ionako ti je vreme za sisanje.

Pretpostavljam da si ubedjen da si objektivan? Procitaj jos jednom sta si i na koji nacin napisao.

@Bombas
Ne mozes ti slepom dokazati da je jabuka prirodno zelene boje, ali da ih ima i crvenih, i da crvene mogu da budu jeftinije, socnije i da su nekada u stanju da iznenade, jer on nikada nije video nijednu, samo mu je receno da je jabuka zelena. Neka slepac uziva u ''gorcini'' njegove jabuke, a mi razumni cemo jesti socne crvene od kojih voda krene na usta.

Ja sam imao i jedne i druge verovatno vise nego ti i verovatno sa vecim iskustvom.. A kolicina gorcine koju ti posedujes prema neistomisljenicima se vidi kroz pisanje kao i kroz podrsku istomisljeniku.
Laku noc.
 
Rekao sam ti da je KP u redu, tako da ne znam sta pokusavas.
Objektivniji sam nego ti, u to sam siguran.Sve sto sam napisao je istina koju nV bezuspesno pokusava da sakrije.
Jedva cekam da vidim sta ces reci ukoliko custom 1060 razocara i ne ispuni ocekivanja naspram custom 480. Ocekujem pricu tipa 3c hladnija, trosi 5w manje i slicno, a ukoliko do toga dodje, svi ce ti se smejati, mada vidim da ima mnogih koji vec to cine. Ako ne nista, tvoja fanboy baza ce se povecati.
Laku noc!
 
@anarki1302

Opet o gtx970 karti, ljudi se vec dve godine naizigrali :type: sa tom karticom u full HD ( jeste fail od NV sa tih 3,5GB ), sad prelaze na 1070 kartu.

Sto se tice cena, 1070 je sigurno isplativija kartica od 480 i od 1060. Za 500E, dobijes 40 - 50% vise perfomanse, razlika u ceni je oko 200E .To je fenomenalno skaliranje, ( na 200E dobijes 50% visi fps, apsolutno isplativo,.... druga je stvar sto je kod nas u Srbiji 500E mnogo 'skuplje' nego na Zapadu, pa nema mnogo ljudi koji bi uzeli takvu karticu ).

Ne vidim, kako neke custom verzije mogu da razocaraju. Ova 1060 ima 6GB memorije, ( samim tim nesto manja cena proizvodnje), NV da je 'pametna', pa da bude cena slicna kao i za 480 karte, mislim da bi bila slicna situacija kao 980Ti vs FuryX, 980Ti dosta jaca kartica, slicne cene i znamo kako je sve ispalo na kraju za ove dve karte....;)
 
Poslednja izmena:


Valjda je ovo referentna. Uz drajvere od pre nekoliko dana.
Po njegovim brojkama (1080p) je za malo vise od 10% bolja od RX 480, a za malo manje od 5% slabija od GTX980.


Ceka se TechPowerUp i Guru3D. :D
 
Poslednja izmena:
@anarki1302

Opet o gtx970 karti, ljudi se vec dve godine naizigrali :type: sa tom karticom u full HD ( jeste fail od NV sa tih 3,5GB ), sad prelaze na 1070 kartu.

Sto se tice cena, 1070 je sigurno isplativija kartica od 480 i od 1060. Za 500E, dobijes 40 - 50% vise perfomanse, razlika u ceni je oko 200E .To je fenomenalno skaliranje, ( na 200E dobijes 50% visi fps, apsolutno isplativo,.... druga je stvar sto je kod nas u Srbiji 500E mnogo 'skuplje' nego na Zapadu, pa nema mnogo ljudi koji bi uzeli takvu karticu ).

Ne vidim, kako neke custom verzije mogu da razocaraju. Ova 1060 ima 6GB memorije, ( samim tim nesto manja cena proizvodnje), NV da je 'pametna', pa da bude cena slicna kao i za 480 karte, mislim da bi bila slicna situacija kao 980Ti vs FuryX, 980Ti dosta jaca kartica, slicne cene i znamo kako je sve ispalo na kraju za ove dve karte....;)

Gtx970 jeste dobar, ja nikada nisam rekao nista drugacije, a jeste fail tih 0.5gb vram-a. Samo ponasanje nV me nervira, mnogo su bezobrazni, umeju da osakate prozivod, a prodaju ih bez mane, bez bilo kakve nadoknade kupcima(j**ena igra od 20e bi bila OK).
Rekao sam jos pre nekoliko dana da je 1070 sa trenutnim stanjem cena najisplativija karta(ali neki ne gledaju tako, jer ne mogu da priuste 500e za 1070). Skaliranje u odnosu na 1060/480 je mnogo vise nego razlika u ceni, tako da se potpuno slazem, ali ovde nije rec od tome.
Ako cemo iskreno, najisplativija karta je polovna 980ti(kompletan proizvod, skidam kapu nV za tu kartu), koja ce moci da se nadje za nekih 330-360e, jer vec sam video 980 za 280e. Cak kupovina polovne 970 je takodje dobar izbor, jer novih je bilo po 220e. Naravno, takva je situacija u Srbiji, i ne vidim razliku izmedju nove i polovne karte(sa garancijom).

@DeRaddici
Taj test je bio ranije, samo ne znam koliko je validan.
1060 jos uvek ne vidim na newegg-u, ali bi trebalo u toku dana da izadju neki valjaniji testovi.
 
Zanimljiv mu je score u Hitmanu. :d

Recenzije izlaze verovatno oko 16h.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno