Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Dok cene padnu ja cu uzivati... Vi da ste pravi nvidijasi uletili bi u guzvu...ja ne jedem ali 1070gtx je tu zivot je kratak da bi se cekalo...samo na pare mislite..
 
Taman ne jedes, doteras i liniju pritom... Jel bi i ti kojim slucajem da postanes game developer?
 
Taman ne jedes, doteras i liniju pritom... Jel bi i ti kojim slucajem da postanes game developer?

brate za 30 evra se tu chatujete po 100 postova...tolka je cena i cao proslo je mesec i po dana od lansiranja kartice, ko voli nek izvoli, ko ce cekati :D:D:D
 
a kakvi su ovo zotac, inno modeli? o_O

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
@Rama - da, obicno ne gledam te KP promocije, navika krastavac :) No, svejedno, moj komentar svejedno stoji, i dalje je to uglavnom ipal blize 500.
 
Sto ovaj glupi PS ne ubaci na novoj konzoli podrsku za tastaturu i mis i zatvori i AMD i Nvidiu...

Tek bismo onda nagrabusili, Sony i MS bi digli cene konzola duplo( o kupovini igara da ne pricam), dok od PC gaming-a ne bi ostalo nista.
Sto se PC-a tice, AMD opet ne bi propao, samo bi smanjili proizvodnju i ostali cisto na procesorima,plocama sa igpu kao i prodaji FirePro serija za workstation.
Nv bi totalno propala, Intel bi nas ubio PC sa jos vecim cenama,MS-u bi takodje opala prodaja.
Podrska za misa i tastaturu postoji na konzolama, ali je ''zabranjena'' upotreba u eSports-u.
Godisnje se vrti na eSports-u nekoliko stotina miliona $ minimum(moguce je da je moja pretpostavka pogresna, da je u pitanju preko milijardu $), od cega je veci deo kockanje(Dota,Lol,CS GO,Wow itd.), a od konzolasa nemaju nista. Najbitnije igre koje donose velike pare su PC igre i to se nikada nece promeniti.
http://www.esportsearnings.com/tournaments
http://www.xygaming.com/content/top-5-largest-esports-games-and-their-prize-pools/

Poredjenje Dote i Superbawl-a je smesno.
Buducnost kockanja je mesavina eSports-a i normalnih sportova, jer vec postoji desetak sajtova sa mesavinom, koji se ubise od para.

Sry za offtopic

Sto se 1060 tice, mnogo su nabili cenu, da to nije normalno, a jos uvek nema krstenih testova. Mislim da ova karta nece biti ni upola prodavana kao 480, dok ce polovan 980ti biti pun pogodak.
Cena na BS-u se nece mnogo razlikovati od KP cene, a ako i bude neke vece razlike, opet ce custom 480 biti jeftiniji za minimum 50e, jer nV nikada nije imala normalnu cenu za svoje ''premium'' proizvode, ako se 1060 moze nazvati tako.
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim, u pitanju je prednost od nekih 7-8%, a ne 15-20% koliko su ''obecavali''. Mada 1060 lepo radi sa async, iako ima manji boost od 480. Ostaje da se vidi nekoliko renomiranih testova i da se uporedi, kao i da li je async skaliranje softverski problem(to be trebalo da bude lako resivo) kako je nV rekla, ili je pak u pitanju nesto vise.U svakom slucaju, ako custom 480 bude oko 320-330e( Nitro bi trebalo da ide kao alva), nV bi morala da spusti cene svojih 1060 modela za nekih 30-40e kako bi se takmicila, sto ne verujem da ce uraditi, jer razlika od 50e+ je prevelika, a i 1070 je toliko blizu po ceni da se ova karta nikako ne isplati.
 
^
Ko je obecao? A koje su to cene? Kartice izasle? Znas iz pouzdanih izvora ili pricas na pamet?
Envidija da spusta cene sa brzim i boljim karticama? :d

Imamo samo najavljene cene i neke preorder. Dok se ne krene sa zvanicnim predstavljanjem sve do sada je samo placenje prazne slame.
 
^
Ko je obecao? A koje su to cene? Kartice izasle? Znas iz pouzdanih izvora ili pricas na pamet?
Envidija da spusta cene sa brzim i boljim karticama? :d

Imamo samo najavljene cene i neke preorder. Dok se ne krene sa zvanicnim predstavljanjem sve do sada je samo placenje prazne slame.

Chinaski je rekao koliko 1060 kosta u BS-u,a BS vec ima 1070 g1 po KP ceni, tako da ne mislim da naduvavaju cene, jer bi to bilo glupo, a mozda je u pitanju samo ASUS koji dere(uvek su bili skuplji, ali smesno je kolika je razlika sada).

nV nema razloga da spusti cenu da 1070/80 modelima, jer nema konkurenta trenutno, dok je 1060 totalno druga prica.
Neka bude da pricam napamet,ali pazi sta ti kazem, custom 1060 ce da bude porpilicno skuplji od custom 480 modela,ipak je to nVidia.

Iz svega sto vidim po pitanju obe karte, najbolje ce biti uzeti polovnu 9xx seriju (kako je zajebani i rekao), jer za 350e verujem da ce uskoro biti i 980ti polovnjaka, vec 980 ima za 280e, dok se 970 pojavljivao nov za 220e.
 
Koliko vidim, u pitanju je prednost od nekih 7-8%, a ne 15-20% koliko su ''obecavali''. Mada 1060 lepo radi sa async, iako ima manji boost od 480. Ostaje da se vidi nekoliko renomiranih testova i da se uporedi, kao i da li je async skaliranje softverski problem(to be trebalo da bude lako resivo) kako je nV rekla, ili je pak u pitanju nesto vise.U svakom slucaju, ako custom 480 bude oko 320-330e( Nitro bi trebalo da ide kao alva), nV bi morala da spusti cene svojih 1060 modela za nekih 30-40e kako bi se takmicila, sto ne verujem da ce uraditi, jer razlika od 50e+ je prevelika, a i 1070 je toliko blizu po ceni da se ova karta nikako ne isplati.

WTF ?! Ali zasto? Referentna od referentne bice brza nekih ~10%. Sto se tice nereferentnih, treba da vidimo ali od AMD karte tradicionalno ne ocekujem veliki oc out of the box (spominju se klokovi od oko 1350Mhz sto je overclock od oko 6%).

Sto se tice async-a, pa GTX 1060 ima oko 4,4 TFLOP-a, uporedi to sa RX 480 koji ima 5,8 TFLOPS-a, koliko mislis da moze jos da se izvuce async-om iz GTX 1060 ako je vec brzi od RX 480 ?

Sto se tice cena GTX 1060:

The MSI GeForce GTX 1060 will feature a price around $279 US since it is using a fully custom design.

Expect Turbo starting at a price of $259 US followed by the Dual at $269 and the ROG STRIX at $289 US (overclock).

The ZOTAC GeForce GTX 1060 Mini is a proper Mini-ITX solution aimed for SFF PC builders. This card has two variants, a 6 GB variant and surprisingly, a 3 GB variant. This confirms that the GeForce GTX 1060 will indeed have 3 GB variants with lower prices than the 6 GB $249 US variants.

ZOTAC is also preparing a Prime Gamer Force or PGF edition variant of the GeForce GTX 1060 which we will get to see really soon. From what we have heard, the card rocks a triple fan cooler with a fully custom PCB and an 8-Pin power connector for unprecedented amount of power to the GP106 core. This card is expected to feature price close to $299 US.

The clock speeds for these variants are unknown at the moment but the Superclocked model which has been listed comes with higher speeds compared to the reference variant which should cost $10-$20 US more than the reference variant starting at $249 US

Gainward has a total of five custom GeForce GTX 1060 models which is completely insane. Aside from their own take at the founders edition which will cost $249 US, the rest of the models will be available for $249+ and have custom cooler and PCB designs.

The card event features the reference PCB with stock configuration of the GTX 1060. While the GTX 1060 Founders Edition costs $299 US, the Gainward model would set you back for a price of $249 US as it’s designed to be cost effective and not aesthetically pleasing as NVIDIA’s own NVTTM variant.

Just like Gainward, GALAX has an endless array of custom GeForce GTX 1060 cards starting from their Founders Edition which comes with base clock of 1506 MHz and boost clock of 1709 MHz and shipping at a price of $249 US with the regular plastic based heatsink.

Siguran sam da ce za manje od mesec dana na KP jeftiniji GTX 1060 modeli da se prodaju za ispod 300 evra, drzite me za rec.
 
Poslednja izmena:
Govoriš o jefitinijim "GTX1060" modelima sa 3GB? Ili misliš na standardne 6GB modele?
 
@Das

Cene koje si naveo su US cene, koje kako smo videli, nemaju dodornih tacaka sa cenama u EU.

$=EUR sto se ovih stvari tice. Nasi prodavci uzimaju od dobavljaca robu sa odlozenim placanjem od mesec dana ili slicno, tako da em $=EUR em krajnji kupac gubi 5 dinara(ako nije i vise) po evru zbog odlozenog placanja.

Tako da, 250e+ 20-30e za custom kartu+ troskovi transporta(po meni, to nije vise od 2-3e po jedinici, iako je toliko, a koliko oni racunaju, to ne znam)+zarada prodavca+20% PDV.

Bilo bi super da nadjemo kartu ispod 300e kako si rekao, sto znaci i da ce custom rx480 da bude takodje ispod 300e, sto bi trebalo da bude normalna cena za obe, jer u suprotnom, bice preblizu 1070 po ceni i po meni obe ce predstavljati losu kupovinu.
 
Poslednja izmena:
Ako nisi ispratio nereferentne bi trebale da kostaju 280 evra.
Preporucene cene ovde :

http://www.guru3d.com/news-story/nvidia-releases-euro-suggested-retail-prices-gtx-1060.html

Znaci za isti novac koliko kosta RX 480 referentna pod uslovom da se ispostuje preporucena cena ali mislim da ce to svakako da varira jer je logicno, od modela do modela.

Zakljucak bi bio da ce ove dve karte da budu sa priblizno slicnim cenama stim sto bi GTX 1060 trebao da bude brzi, sa manjom potrosnjom to svakako i hladnija i verovatno i tisa karta, videcemo
kakvih sve modela ima.

Za sada, AMD nema neke velike sanse da RX 480 proda u nekim vecim kolicinama.
 
Jos bolje ako ce cena da bude takva, ali velika je razlika izmedju cena "bi trebalo" , I cena "jeste" tolika.
Opet kazem, ostaje da se vidi test 1060, test custom modela, razlika u ceni, pa tek onda možemo da podvucemo crtu i realno sagledamo stvari, ako je to moguće.
 
Poslednja izmena:
^
Ko je obecao? A koje su to cene? Kartice izasle? Znas iz pouzdanih izvora ili pricas na pamet?
Envidija da spusta cene sa brzim i boljim karticama? :d

Imamo samo najavljene cene i neke preorder. Dok se ne krene sa zvanicnim predstavljanjem sve do sada je samo placenje prazne slame.

Ma nije moguce..mislis,kao ono kada ti najavis cene radeon-a? :d

Ako nisi ispratio nereferentne bi trebale da kostaju 280 evra.
Preporucene cene ovde :

http://www.guru3d.com/news-story/nvidia-releases-euro-suggested-retail-prices-gtx-1060.html

Znaci za isti novac koliko kosta RX 480 referentna pod uslovom da se ispostuje preporucena cena...
Znaci,na link-u koji si sam 'okačio' se navodi da ce GTX biti skuplji...al' dobro,tebi su rekli da 'prevedeš' tako..
 
Poslednja izmena:
Ma nije moguce..mislis,kao ono kada ti najavis cene radeon-a? :d


Postajes jako iritantna osoba, sa tobom nije moguce vrsiti konverzaciju normalno, racionalno i objektivno.

Cene su i bile onakve kakve sam najavio. I sada su preko 40k, osim one jedne laste Powercolora.
Tebi ako ne odgovara to je tvoja stvar.

Ako nemas nista pametno i poucno da napises, moje komentare zaobidji da ne gubim bez veze vreme. Ok?
 
Za sada, AMD nema neke velike sanse da RX 480 proda u nekim vecim kolicinama.

To ti pricas napamet ili imas neku informaciju o prodaji karti??? Samo da znas da su ref. modeli u Americi otisli kao alva.

Ne nameravam da ulazim u diskusiju sa tobom, ali ako je bombas iritantan (iako prica istinu, on se samo sali sa tobom), ti si stvarno mnogo gori.
Slepo branis nV bez obzira na sve, i iskreno si najveci fanboy na forumu.
Nemam nista protiv toga, ali ocekuj da te ljudi provociraju jer si laka meta.

Nisi nimalo realan kada su 1060 i 480 u pitanju, vec si proglasio pobednika bez valjanog testa ili bilo cega. Stoji da ce nV imati prednost u dx11, dok po svoj prilici AMD ce imati u dx12, jos kada se pravi async koristi, a ne ove mambo dzambo zakrpe koje koristi nV u 3D marku(kao da nekoga zabole za 3D Mark).
I videces da ce cena custom 1060 biti poprilicno veca od custom 480, nebitno kupio kod madjara ili u nekoj prodavnici.
Videcu samo sta ces imati da kazes za490(x) kada izadju, jer ne gine da ce imati jos veci boost od 480 u dx12 igrama, i tada ces verovatno naci neki sitan problemcic kao sto je TDP kod 480 ili slicno, dok nijednom nisi bio realan i pomenuo gtx970 fiasko, niti 1070/80 latency problem(koji ce mozda zahvatiti i 1060).
Da ne pominjem sto nV naplacuje ime 50e vise.
1060 MSRP 249$, FE 299$. Sta nudi FE za 50$ vise??? Razumeo bih da ide jedna Brazilka, Columbijka ili Ruskinja u paketu, makar bih znao da je 50$ lepo potroseno.

@ G@W
Ma svi oni ''podmazuju'' da se ne lazemo.

Koga jos boli patka za 3D Mark. Igre su ono najbitnije, a ostaje da vidimo kako ce se 1060 ponasati u dx12 naslovima.
 
Poslednja izmena:
To ti pricas napamet ili imas neku informaciju o prodaji karti??? Samo da znas da su ref. modeli u Americi otisli kao alva.

Ti pricas na pamet ili imas pouzdanu informaciju?

Koju prodaju kada karte tek treba da se pojave? Govorio sam o nereferentnim. :d

Kada me vec citiras obrati paznju na sledece.. "Sa sada". Mogao sam napisati i deluje ili izgleda tako. Ja nisam izneo tvrdnju ;)
Na osnovu onog sto SADA znamo, ka tome vodi.

Kada se cene formiraju, kartice istestiraju, videcemo svakako ali kako god okrenes GTX 1060 je bolji proizvod, cena ce biti presudna za taj segment i performanse.
 
Poslednja izmena:
Postajes jako iritantna osoba, sa tobom nije moguce vrsiti konverzaciju normalno, racionalno i objektivno.

Cene su i bile onakve kakve sam najavio. I sada su preko 40k, osim one jedne laste Powercolora.
Tebi ako ne odgovara to je tvoja stvar.

Ako nemas nista pametno i poucno da napises, moje komentare zaobidji da ne gubim bez veze vreme. Ok?

Sto si nervozan hahah XD sta fali toj lasti (powercoloru)? sve su referentne iste ili nisu? :d
 
^
Ma jok, naravno, znas i sam da smo o tome pricali. Samo sam odgovorio na njegov bezobrazluk i prozivke.

Kod nas te cene vise nisu ni bitne toliko, toliko je nerealno postalo da je apsurd ovde bilo sta kupovati.
Nazalost mnogi su prinudjeni. To je tuzno.
 
Poslednja izmena:
krastavac neko kupuje na rate, nekome je bitna ta domaca garancija svi imaju neke svoje planove, ja bi najvise volio da je AMD spustio Rx 480 na 200€, medjutim realnost je da ce RX 480, nitro ili G1 ili Gaming biti oko 300€ tako je kako je ne ocekujem nista drugacije ni za GTX 1060 nece nvidija dati bolju kartu ispod te cifre.

MSRP za GTX 1060 je 249$ (neracunam onu glupost FE -299$) to mora biti 300+€ na domacem trzistu pa vjerovatno i u zemljama EU
 
Ne samo AMD vec da cela ta klasa i kod jednih i kod drugih bude 200 evra. To bi bilo super.
Slazem se, verovatno ce tako i biti, od modela do modela, oko 300 evra i preko.
Mene iskreno ne bi cudilo da je stave i na 350 evra jer sve zavisi od sobode brenda koliko ce kartu da zaceni.

Ono preporuceno mi je previse klimavo ali one preorder cene ipak ulivaju neku nadu :d
 
Kada se cene formiraju, kartice istestiraju, videcemo svakako ali kako god okrenes GTX 1060 je bolji proizvod, cena ce biti presudna za taj segment i performanse.

Možda bolji proizvod, ali ne i izbor, jer ko će još plaćati posle preskupe gsync monitore?
A i sama grafička će verovatno biti skuplja od rx480, no to još i može da se proguta, ali razlika u ceni izmedju gsync i freesync monitora, ne može da se proguta, jer je razlika od 100 evra, pa naviše.
 
Nazad
Vrh Dno