Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Ako se ovi rezultati obistine, best buy kartica za 1080P.

Novi 8800GT :)
 
To nema bas mnogo logike: grejanje i potrosnja su jos veci kod high end SLI setupa. Kod slabijih karti SLI bolje skalira, a i ima vise smisla boostovati kartu sa slabijim setovanjima neko kartu koja i u single rezimu baca dovoljno frejmova.

Srednji segment boostovati sa cenom od 2x da bi dobio 30% performansi je loš dil. A Nvidia već ukida svoju 3x i 4x podršku za sli. Pa neka se game devs zezaju sa tim kome treba 3x i 4x.



@fingon82
Nema logike ni ostalo sto je naveo... Zadnjih par godina koristim sli i nigde nisam primetio nista od tih urbanih legendi... Tamo gde treba sli radi tamo gde i sa jednom kartom moze da se postigne preko 100fps nema ni potrebe da radi. Sta sve necu da cujem vezano za SLI i CF setap i to od ljudi koji ga nikada nisi koristili :p

Činjenica je da se greju više 2 gpu od jednog, više buke prave, više struje troše. O gličevima i mikro staterovanju svako može sam da pročita ili vidi na youtubu. Ništa novo. Ja sam imao cf i srećom sam se rešio tog problema.
 
Al ne mora da znaci ako si ti imao lose iskustvo da je to kod svakog :) 100 ljudi-100 cudi ;)
 
@PanonskiNS
Na youtubu svasta moze da se vidi, samo ne znam sto bi to gledao kada vec godinama koristim SLI sistem i nemam tih problem. Stvar je u tome da i kada se pojavi neki problemcic novi driveri to resavaju ili pecevi za igru, e sad sto smo mi skloni sve da torentujemo i da ne pratimo da li se pojavila neka zakrpa to je vec druga stvar... Ponta je da treba znatio sa hardverom i sosftverom, a ko se ne snalazi neka lepo kupi konzolu i pesma ;)
 
Ovde ima 3D Mark Ultra gpu score za 1060 od oko 2930 poena.https://www.youtube.com/watch?v=W8TMROV_Dog

Refrentne gtx980 grafe daju otprilike gpu score oko 2950 poena u 3D Mark Ultra testu.http://www.legitreviews.com/nvidia-geforce-gtx-980-ti-6gb-video-card-review_165406/10
Dakle, po ovom sintetickom testu, na default 1060 i 980 bi trebale da imaju slicne perfomanse. Sad, posto 1060 ima default boost klok nesto manji od 1080 karte, ako se bude klokovala na preko 2.000mhz, imace sasvim solidan overklok potencijal i trebala bi da bidne', blizu po perfomansama kao klokovane 980 karte.
Sad samo pogledati koliko su jace 980 grafe na default ( i kada se overklokuju :exploder:) od 480 karti, i to bi trebalo valjda da bude to, sto se tice 1060 vs 480.....:trust:
 
Poslednja izmena:
Meh, hoce li biti nesto krsteno za 200e kao nekad... I NVidia I AMD resili da me ugrobare karticama od 300+e
 
Srednji segment boostovati sa cenom od 2x da bi dobio 30% performansi je loš dil. A Nvidia već ukida svoju 3x i 4x podršku za sli. Pa neka se game devs zezaju sa tim kome treba 3x i 4x.

Pa za manju cenu od GTX 1080 dobijas dve GTX 1060 po performansama GTX 1080 ili 10-20% brze, videcemo kada izadju karte.
Zato i jesu osakatili kartu, da bi zastitili prodaju GTX 1080.



Činjenica je da se greju više 2 gpu od jednog, više buke prave, više struje troše. O gličevima i mikro staterovanju svako može sam da pročita ili vidi na youtubu. Ništa novo. .

Cinjenica jeste da se greju, to niko nije osporio ali isto tako SLI nije predvidjen za male prostore vec za veca i dobro provetrena kucista. Buka i ne mora da bude toliko izrazena, zavisi od modela, postavki i afiniteta.

Ja sam imao cf i srećom sam se rešio tog problema

U ovome lezi problem svih vas koji govorite o multi gpu sistemima. Jednostavno SLI i CF ne rade isto i zbog urbanih legendi i neobavestenosti to trpate u isti kos.
Neke stvari jesu posledica multi gpu sistema u globalu ali to nije svugde isto izrazeno niti je fluidnost ista, niti je optimizacija, podrska, prateci bagovi i slicno.
 
^
Genralo gledano mislim da je SLI bolje resenje, mada ne mogu da tvrdim posto nisam skoro koristio CF...
 
ubgJlif.png


http://videocardz.com/62182/nvidia-geforce-gtx-1060-3gb-to-feature-1152-cuda-cores

Jos jedan zanimljiv leak/rumor - da ce 3GB izvedba biti sustinski drugacija karta, kao sto se pre par nedelja suskalo.

Po specifikaciji jaca od GTX960, pa bi sigurno trebala da bude (malo) bolja od R9 280X.
 
Poslednja izmena:
3GB je bas malo, da je 4GB to bi bio direktan konkurent(verovatno i pobednik) RX 470, ali ovako bezveze.
 
Ako ne bude mnogo jaca od R9 280X, onda i nije toooliko bezveze. A da su skrti za taj 1GB, jesu, kao sto rekoh.
 
Srednji segment boostovati sa cenom od 2x da bi dobio 30% performansi je loš dil. A Nvidia već ukida svoju 3x i 4x podršku za sli. Pa neka se game devs zezaju sa tim kome treba 3x i 4x.

Zivota ti, ne pricaj napamet. Kojih 30% skaliranja???? GTX980 kojoj ce 1060 biti slicna skalira 60-70% u SLI. 30% skaliranja je pradavna proslost za nV. Sa takvim skaliranjem stigla bi 1080 po nizoj ceni. Dakle, vrlo pametan potez bi bio napraviti 1060 SLI,ali je nV to onemogucila
 
Zivota ti, ne pricaj napamet. Kojih 30% skaliranja???? GTX980 kojoj ce 1060 biti slicna skalira 60-70% u SLI. 30% skaliranja je pradavna proslost za nV. Sa takvim skaliranjem stigla bi 1080 po nizoj ceni. Dakle, vrlo pametan potez bi bio napraviti 1060 SLI,ali je nV to onemogucila

Dao sam link odakle je 30%, nije to napamet nego klikneš pa vidiš odakle je. Tačan broj je nemoguće dati i zavisi od odabira igara itd itd. Nvidija verovatno želi da zaštiti prodaju high end karti na ovaj način, logično naravno. Meni je bolje da cena gtx1060 bude niža i da nema sli podršku nego da košta više a da ima sli. Moj ukus je takav, a nemam ništa protiv da neko želi sli i da je spreman da plati više za to. Ili da dobije sli bez rasta cene, ne smeta mi.
 
@fingon82
Znaci ne vredi moram da vam kacim rezultate mada mislim da ni to nece vredeti :p SLI skalira najcesce preko 80% a kod graficki zahtevnih igara uvek radi kako trebe i to skaliranje je najcesce preko 90%, naravno za tako nesto potreban je ostatak sistema da bude na nivou zadatka... Tamo gde sli ne radi nema ni potrebe da radi posto jedna karta postize zadovljavajuci broj frejmova, najcesce je tako mada ima izuzetaka.

980sli vs 980 :p
11 X 13220.jpg 11 X 6749.jpg

TombRaider_234.jpg TombRaider_128.jpg

Evo drugar pa izracunaj razliku i ti i ostali koji se bavite necim sto nikada niste imali prilike ni da testrirate a kamoli da koristite a naveliko pricate o tome i sirite dezinformracije verovatno na osnovu gluposti koje vidjate na netu :p Moze slobode i nesto da mi linkujete kako bi ovo sto tvrdim demantovli, ja nemam potrebe da linkujem, imam sasvim dovoljnu bazu pedantno odradjenih testova a svojim ocima i onome sto sam sam odradio najvise verujem ;)
 
Poslednja izmena:
Kod drugara sam video SLI na delu i rece da je extra zadovoljan,nije imao puno problema,kao sto je receno treba se malo razumeti i podesiti...
Dok sam npr muku mucio sa CF i tesko da cu se opet baciti na to... pre bi uzeo 1080-ku nego se opet bakcao sa CF i stalnim drndanjem... ali kad radi,onda radi...
Bas me zanima kako ce sada resiti CF,kao sve ce biti super,ali ako sudimo po 480-ki... hm...

1060-ka nece biti ispod 350e,bili bi blesavi jeftinije prodavati ako uzmemo u obzir konkurenciju... mislim na 6GB verziju...
 
@fingon82
Znaci ne vredi moram da vam kacim rezultate mada mislim da ni to nece vredeti :p SLI skalira najcesce preko 80% a kod graficki zahtevnih igara uvek radi kako trebe i to skaliranje je najcesce preko 90%, naravno za tako nesto potreban je ostatak sistema da bude na nivou zadatka... Tamo gde sli ne radi nema ni potrebe da radi posto jedna karta postize zadovljavajuci broj frejmova, najcesce je tako mada ima izuzetaka.

980sli vs 980 :p
Pogledajte prilog 204569 Pogledajte prilog 204570

Pogledajte prilog 204571 Pogledajte prilog 204572

Evo drugar pa izracunaj razliku i ti i ostali koji se bavite necim sto nikada niste imali prilike ni da testrirate a kamoli da koristite a naveliko pricate o tome i sirite dezinformracije verovatno na osnovu gluposti koje vidjate na netu :p Moze slobode i nesto da mi linkujete kako bi ovo sto tvrdim demantovli, ja nemam potrebe da linkujem, imam sasvim dovoljnu bazu pedantno odradjenih testova a svojim ocima i onome sto sam sam odradio najvise verujem ;)

@zajebani je u pravu,
980SLI po sajtu Techpower ima prosecno skaliranje oko 75%, slicno ima i Nano CF oko 75%. To je neki prosek, gde su uzete i igre koje malo losije skaliraju ( oko 50 - 60% ), inace, SLI u odredjenim igrama skalira i na oko 95 - 97%:p, i to su po meni, zajedno sa nekim besnim G-sync monitorima, gde se verovatno eliminise i tearing i sitni stuttering, ultimativne masine...:type:
 
Poslednja izmena:
@fingon82
Znaci ne vredi moram da vam kacim rezultate mada mislim da ni to nece vredeti [emoji14] SLI skalira najcesce preko 80% a kod graficki zahtevnih igara uvek radi kako trebe i to skaliranje je najcesce preko 90%, naravno za tako nesto potreban je ostatak sistema da bude na nivou zadatka... Tamo gde sli ne radi nema ni potrebe da radi posto jedna karta postize zadovljavajuci broj frejmova, najcesce je tako mada ima izuzetaka.

980sli vs 980 [emoji14]
Pogledajte prilog 204569 Pogledajte prilog 204570

Pogledajte prilog 204571 Pogledajte prilog 204572

Evo drugar pa izracunaj razliku i ti i ostali koji se bavite necim sto nikada niste imali prilike ni da testrirate a kamoli da koristite a naveliko pricate o tome i sirite dezinformracije verovatno na osnovu gluposti koje vidjate na netu [emoji14] Moze slobode i nesto da mi linkujete kako bi ovo sto tvrdim demantovli, ja nemam potrebe da linkujem, imam sasvim dovoljnu bazu pedantno odradjenih testova a svojim ocima i onome sto sam sam odradio najvise verujem ;)
Ono što se po neku može naći od testova govori o 60-70% skaliranja, kao neki prosek za igre gde sli radi dobro i tamo gde ne radi. Da li je 65% ili 75% nije mnogo bitno, zavisi i od korišćenih testova. Bitno je da tih pomenutih 30% nema veze sa životom. I moj prastari gtx 295 skalirao je bolje od 30% u odnosu na jednu gtx 280 pre 6-7 godina

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Ma, SLI i CF su ultimativne high konfiguracije, gde se juri 4K 60fps. i 1440p na 144fps.
Nikad nisu bile isplative sto se tice dobitaka na perfomansama, ali, onaj ko to kupuje i ne gleda na te stvari ( sasvim legitimno ), nego uziva u vrhunskom 4K i 2K gamingu, na najboljim G-sync monitorima ili 4K TV :p......
 
^
Sustinski mogu sa tim da se slozim :)
 
Mnogo se nVidija obezobrazila, izbacivanje SLI konektora na 300+ evra kartici poput GTX1060, ludilo. Verovatno zato da ne bi ugrozila prodaju jacih modela kod fullHD korisnika. Ne pada mi nista drugo na pamet.
 
Mnogo se nVidija obezobrazila, izbacivanje SLI konektora na 300+ evra kartici poput GTX1060, ludilo. Verovatno zato da ne bi ugrozila prodaju jacih modela kod fullHD korisnika. Ne pada mi nista drugo na pamet.
Moze im se nemaju konkurenciju nikakvu i mogu da rade sta im je volja:)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Dzabe performanse i cena gtx 1060, kad ti posle nemas koji monitor da uzmes za njega, za neke normalne pare. AMD opet pobeđuje kod ljudi kojima je cena bitna.
 
Ma, SLI i CF su ultimativne high konfiguracije, gde se juri 4K 60fps. i 1440p na 144fps.
Nikad nisu bile isplative sto se tice dobitaka na perfomansama, ali, onaj ko to kupuje i ne gleda na te stvari ( sasvim legitimno ), nego uziva u vrhunskom 4K i 2K gamingu, na najboljim G-sync monitorima ili 4K TV :p......

SLI kupuje onaj koji zna sta ocekuje, zna sta zeli. SLI ne kupuje neko ko nije obavesten.
U zahtevnim igrama, igrama koje imaju kvalitetnu podrsku SLI skalira 80-90% i za takav dobitak ulaganje u jos jednu kartu apsolutno nije neispplativo.
SLI se koristio i pre monitora sa ultra hi rezolucijama i osvezenjima preko 60hz tako da ta izjava ne pije vodu.

Problem sa korisnicima jeste u neobavestenosti i potpuno se slazem sa kolegom zajebani. Govore o multi gpu sistemima a uglavnom ne znaju osnovne stvari.

Mora da se prodje neka skola a prva i osnovna stvar je da imas adekvatnu platformu za takvu konfiguraciju a to podrazumeva uglavnom CPU poslednje generacije, sto je jaci CPU
bice bolje iskoriscenje grafickih kartica.
Znaci propratni hardver je bitan.

Tamo gde SLI daje sarenolike rezultate i gde nema svoj pravi potencijal zavisi od endzina igre. Jednostavno neke igre su takve da limitiraju skaliranje i tu ne moze nista da se uradi a
neke nemaju uopste podrsku i to nije do Envidije vec do divalopera. Ne vredi SLI profil kad igra nema podrsku mada su to igre u kojim uglavnom SLI nije ni potreban tako
da se sa te strane moze napraviti kompromis.

Itd. Na ovu temu moze se dosta govoriti ali ne treba trcati pred rudu ako si neobavesten i davati dezinformacije, govorim generalno.

Nego, neko pomenu cene GTX 1060, pa sudeci po ovom ovo su niske cene pogotovu za preorder.

http://videocardz.com/62127/nvidia-geforce-gtx-1060-available-for-preorder
 
Ali ima zato kozu da ti odere i mast da ti izvadi, nista da ne ostane :d
 
u zadnji cas intervencija inace bi bilo kao sto sam rekao pre neko vreme: 55-60k za najbolje modele. ovako ce Strix OC biti 53k u BS od nedelje, grafe na raspolaganju od ponedeljka/utorka za prodaju.
 
Poslednja izmena:
u zadnji cas intervencija inace bilo kao sto sam rekao pre neko vreme: 55-60k za najbolje modele. ovako ce Strix OC biti 53k u BS od nedelje, grafe na raspolaganju od ponedeljka/utorka za prodaju.

430€ za 1060 :( Reko, da nisi promasio temu, kad ono nisi... pih...
 
Ahahahahaha znaci u isto vreme placem i umirem od smeha, ljude sto kupe po toj ceni samo u neku duboku jamu zajedno sa grafom lol
 
Nazad
Vrh Dno