Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Rezervisao i ja. Posto sam na poslu do 19h, kartu preuzimam odmah posle radnog vremena. Imaju na stanju u Uzicu.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk

Slikaj samo gpu-z kad je ubacis u komp, i ono malo odvrti da vidis temperature, mada sve GTX 1060 su hladne mala potrosnja, gpu-z je najbitniji :d
 
Okacicu rez iz Heaven i gpu z. U skripcu sam vremenom, tako da samo toliko mogu nazalost.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Upravo su mi javili da je kartica spremna i da mogu da je preuzmem posto sam narucio da stigne u radnji. :)
 
Pitaj ih jel ce biti 1070 povoljno u skorije vreme :D.
 
Ja rezervisao danas za danas, imali su je na stanju. :)

Za ove pare bih bio presrećan sa bilo kojim 6Gb modelom ali koliko sam shvatio ovo nije baš totalno budget varijanta?
 
Ova nije nista gora od asus dual npr koji kosta skoro 40000. Radice isto kao i svaka druga 1060 jer se ne greju ove karte toliko jedino mozda sto nema fan stop funkciju mada posto ima 2 venta ako se vrte na niskim obrtajima trebalo bi da nije toliko bucna.
 
Verovatno je i bolja od Asus Dual, hladjenje na Dualu je bucno preko 40%, ako je isto kao na 480 Asus Dual, a deluje kao da jeste.
 
Poslednja izmena:
Podigao svoju 1060 :) Ovako na prvi pogled ok izgleda. Na foliji stoji zuti stiker upozorenja da kartica nije za majning i da garancija ne vazi ako se ovim putem osteti. Mislim generalno ne znam kako bi znali da je majnovano ako se ne menja bios. Sto se tice utisaka tek u sredu uvece mogu da napisem jer sam u guzvi pa tek tada mogu da je bocnem u komp. Ako neko pre toga stigne neka napise posto nas je nekoliko porucilo.
 
Poslednja izmena:
Nisi pitao za 1070? :p
 
Ma ajde ovaj sto radi mi trazio 36k za karticu tek kad sam mu reko da je 30k onda tek video i skapirao i kaze mi da je akcijska cena u pitanju i da je redovna 36 i nesto vrv 990. Tako da je mala verovatnoca da zna unapred nesto. Inace vidim da su stavili i 1070 ino3d u ponudi danas za 63k tako da je vrv to to. :d
 
Dobro si video 63 k? Nesto mi to previse za inno

H6X
 
Eno u radnji na E, ipak je 64k sad sam proverio. Mozda ih za neko vreme spuste kao na akciji.
 
Ma ajde ovaj sto radi mi trazio 36k za karticu tek kad sam mu reko da je 30k onda tek video i skapirao i kaze mi da je akcijska cena u pitanju i da je redovna 36 i nesto vrv 990. Tako da je mala verovatnoca da zna unapred nesto. Inace vidim da su stavili i 1070 ino3d u ponudi danas za 63k tako da je vrv to to. :d

To su i meni rekli za cenu preko telefona, uz potvrdu da je cena na sajtu validna.
 
Potpuno mi je isto receno kad sam preuzimao karticu, akcijska cena je u pitanju. U kutiji dolazi cd, kodovi za vr i 3d mark i naravno kartica.
Evo jedan ss
 

Prilozi

  • gtx1060.png
    gtx1060.png
    217.3 KB · Pregleda: 165
Zašto Unigine vidi samo 4GB VRAM?
 
Zasto vidi 4gb vram nemam pojma, ali sam primetio da nije samo kod mene. Nisam obracao paznju, mozda je nesto do win7, kad budem imao vremena pozabavicu se malo vise kartom.
Ventovi se vrte non stop i karta je necujna. Nema coil wine. Kad se uzme u ruke vidi se da je teski kinez, plastika od kulera se uvija, nekako deluje bas nezno. Vec sad vidim da je nema vise, kojom se brzinom razgrabilo to je neverovatno.

Hvala zlatni :)

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
I kod mene je bilo 4gb... sta te briga za plastiku, bitno sta je na stampanoj ploci i da hladi kako treba :)
 
Upravo. Ionako je kartica okrenuta na dole te se plastika i ne vidi. Sto se mene tice mogu samo ventove da stave, plastika je suvisna. Kad vec nema bekplejt super je sto je ploca crna. Trenutno za ove pare vrh ponuda ali izgleda da se vec razgrabilo. :p
 
Poslednja izmena:
Hladi dobro, za ove pare, plus 3 god. domace garancije, sve u svemu zadovoljan sam. Ovaj moj model je malo kriv, ali nebitno.
Koliko videh vise nema za ove pare.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
haha da, na sajtu piše da nije više u ponudi... brzo se razgrabe..
 
Pa valjda ce ih biti ponovo. Kao sto su Zotac 1050Ti i 1060 3GB nestajale pa se ponovo vracale po onoj ili slicnoj ceni.
 
Uzeh je ja danas, ali nijesam uhvatio vremena da je iskoristim... Stari mi je VGA monitor, a 1060 ima sano HDMI i DVI... Tako da mi je kao malo mutna slika, i brighthess mi je malo kao povecan iako ga nijesam dirao.. Ako neko zna sto je neka napise [emoji3]

Poslato sa EVA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Uzeh je ja danas, ali nijesam uhvatio vremena da je iskoristim... Stari mi je VGA monitor, a 1060 ima sano HDMI i DVI... Tako da mi je kao malo mutna slika, i brighthess mi je malo kao povecan iako ga nijesam dirao.. Ako neko zna sto je neka napise [emoji3]

Poslato sa EVA-L09 uz pomoć Tapatoka

Mozda ti je dynamic range podesen na "limited", pa treba da podesis na "full".

Pogledaj ovaj link recimo:
https://pcmonitors.info/articles/correcting-hdmi-colour-on-nvidia-and-amd-gpus/
 
Hvala, definitivno cu pokušati nesto kad dodjem kuci... Ako imatr nrkih predloga napisite.. Hvala [emoji4]

Poslato sa EVA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno