Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Nebitno koji je proizvodjac, drajveri se temeljno obrisu, to je za GPU ekvivalent reinstalacije sistema za plocu :)
 
Screenshot (10).png

Ovo je posle ~2h SW:Battlefront II sve na ultra, samo su teksture na high. Dakle max fan RPM 47% pri 76C i iskreno od zvuka igre nisam uopšte čuo kartu. Posle kada sam izašao iz igre sam mogao da razaznam šum, ali je smešno iskreno naspram helikoptera od one prošle.
 
I posle kazu Radeon se greje.

Moja RX 470 nije presla 65C u full loadu, ne secam se od kad, a ventilatori do 30% :)
Doduse jedan od boljih, ako ne i najbolji RX 470 model, a i kuciste je odlicno provetreno.

Ako ti ne smeta buka, ja bih povecao obrtaje, ne volim da ide preko 70C, mada svakako nije previsoka temp.
 
Poslednja izmena:
To je bas jaka temp., moja je jedno 20 stepeni hladnija posle duzeg igranja i jos sam je OC... gtx1060 6gb gigabyte...
 
Ovo je najjeftinija dual-fan izvedba 1060, tako da nisam ni ocekivao neke bog zna kako niske temperature. Kuciste mi je jeste dobro provetreno, ali klimu nisam palio juce uopste u sobi, tako da i ambijentalna temp. igra dosta veliku ulogu tu.
 
Safir je tata <3
 
Porucih i ja Asus dual 1060. Min. 10 dana cekanja... Malo je reci da sam se smorio :D
Koliko košta ta Asus dual 1060 koju nisi poručio na kraju ako nije tajna?

Kada je GPU istog proizvođača znam da nije. No menjao sam AMD za NVIDIA-u, pa zato rekoh možda...
Čak ni u tom slučaju nije obavezno. Postoje programi tipa driver cleaner kojim lepo možeš da očistiš sve tragove (starih) drajvera.
 
Poslednja izmena:
31900 domaća garancija 3 godine firma ne e.

Znam ja to, kao što sam i napisao koristio sam DDU. Ali pošto ne menjam baš često grafičke, nisam bio 100% siguran treba li se raditi reinstall ili ne.
 
Hteo sam da probam zvuk na monitoru preko hdmi kabla. I kako sam iscupao dp kabl iz graficke komp se ugasio instant... nije mi jasno sta se desilo i zasto se restartuje posle vadjenja..

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Neki kratak spoj?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da nisi izvukao graficku iz pcie slota?
Hteo sam da probam zvuk na monitoru preko hdmi kabla. I kako sam iscupao dp kabl iz graficke komp se ugasio instant... nije mi jasno sta se desilo i zasto se restartuje posle vadjenja..

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
To se ne radi na zivo nikad. Ni HDMI, ni DP. Savrsen nacin da spalis portove na grafickoj / monitoru / TVu / AV risiveru. Gomila ljudi je uspela u tome :)
 
To se ne radi na zivo nikad. Ni HDMI, ni DP. Savrsen nacin da spalis portove na grafickoj / monitoru / TVu / AV risiveru. Gomila ljudi je uspela u tome :)

I HDMI i DP su pravljeni da podržavaju hot plug. Oba koriste signal ispod 0,1 V, tako da ništa ne mogu da spale. Ako stvarno dođe do oštećenja pri uključivanju ili vađenju, onda ili pričamo o loše dizajniranom električnom kolu ili je u pitanju ovo.
 
I na tarabi pise p, pa ljudi ne lome k :)

Naravno da je poenta u tome da se spoji "nesto sto ne treba da se spoji", a "parazitski" napon moze da dodje samo na jedan nacin - preko ground-a.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje , koliko po vama sada platiti gtx 1060 6gb , grafika mi treba za gejming nista drugo , samim tim mislim da je bolja opcija 6gb , zaobilazim modele mini sa jednim kulerom , znaci neki pristojan model 1060 6gb sa domacom garancijom

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока
 
I dalje je skupo solidno...Ja ne bih dao preko 35.000. Mislim da može da se nađe Asus Dual npr.
 
Pozdrav ljudi...da ne postavljam novu temu...ELem kupio sam novu masinu skoro i izm,medju ostalog
https://www.evga.com/products/product.aspx?pn=03G-P4-6162-KR
E sad grafickom sam zadovoljan samo sam primetio par...hm, zackoljica..Elem njoj je normal clock 4007/1607 a BOOST 1835/i ...koliko vec za memoriju..E sad-ona SAMA digne boost na 1924, 1950 itd..Probap sam sa i bez EVGA XOC Precision boostom-SVE na deafult ostavim, i opet dize OC...E sad ne znam je li to mozda povezano sa OC procesora...?(Ryzen 2600X) njega sam namesttio na 39,75x100Mhz
Jos jednu stavr sam proimetio #d mark ne prodje tj. NE DA score sa upaljenim Precision boostom..Bez njega-prolazi..Temperature su-lupicu u iddel oko 30'40 ali u LOADU-65, ni 70 C...Pod Furemark isto-oko 66, 67 C...
 
Za te pare vec moze da gleda 1070 s oglasa sto je daleko bolja varijanta po meni. Bolje to nego nova 1060, primetna je razlika u snazi.

Tapatalk from Poco loco
 
Uzeh strix 1060 6g za 170e za gaming kada uhvatim vremena, rasklopio sam je u delove, zamenio pastu, sve kul radi, samo fanovi su malo bucniji pa sam hteo da ih podmazem,
Skinuo sam ih sve, ali nema otvora za sipati ulje. Neki predlog?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Kakve su ASUS Expedition po pitanju buke, izgleda kao ASUS Dual a videh da se žale na njih po tom pitanju?
 
Kakve su ASUS Expedition po pitanju buke, izgleda kao ASUS Dual a videh da se žale na njih po tom pitanju?
Ja sam imao dual 1060 i uopste nije bila nesto posebno bucna, od strixa bucnija da, za nijansu, ali nista strasno.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Iz kog razloga padaju performanse sa svakim update-om drajvera, da li to Nvidia gimpuje namerno ili? To sam primetio od 400+ verzija. Vratih se na 399.24 i vidi se poboljsanje u performansama....
 
Mislim da je onaj Juznoafrikanac testirao to i jeste da se smanjuju performanse, ali samo sa jednom verzijom 400 drajvera, sa drugima je ok.
Iz kog razloga padaju performanse sa svakim update-om drajvera, da li to Nvidia gimpuje namerno ili? To sam primetio od 400+ verzija. Vratih se na 399.24 i vidi se poboljsanje u performansama....

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Mislim da je onaj Juznoafrikanac testirao to i jeste da se smanjuju performanse, ali samo sa jednom verzijom 400 drajvera, sa drugima je ok.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

Bas sam skoro igrao FC 5 sa najnovijim driverom i 47-55 fps prosek na verziji pre te je bilo oko 65 prosek a na ovoj 399.24 oko 70... Lutrija sa driverima...
 
Kakva je Inno3D GTX 1060 6GB? Brine me proizvodjac ,ima li je neko da podeli utiske?
 
Proizvodjac je ok, samo pogledaj koji tacno model kupujes
 
Dobar model iz srednje klase.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno