Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Pomalo mi temperature divljaju.Graficka jeste klokovana,ali msm da je bez obzira na to 78 stepeni previse.Kuciste otvoreno,provetreno...Do sada je plafon bilo 72,73 stepena,ali danas uzeh da igram najnoviji metro,raspalim dx 12 i paf,temperature 78 stepeni...Takodje sam primetio,a mozda i tripujem da je dx 12 izgleda odgovoran za to i da se gpu vise znoji....Konfra je iz profila.Evo i slike...
 

Prilozi

  • VISOKE TEMPERATURE GPU.jpg
    VISOKE TEMPERATURE GPU.jpg
    349.5 KB · Pregleda: 140
Moracu malo ocistiti komp.Nema mi druge,mada nije toliko prljav..Kuciste mi je i otvoreno....2088mhz mi je frekvencija gpu....
 
Nije da sam se sada nesto preterano potresao oko toga,ali znam da za pascala to nije bas niska temperatura...Doduse leto,prasina,dx 12...Napajanje mi se takodje lepo greje,pa moguce da sve to cini da je kuciste toplije....Primetim kad ga pipnem da je bas vruce.Ima i ono godina...
 
Morace da radi kompresor,nema druge.Imam,ali u sobi gde je komp ne udara bas...U trpezariji gde je klima mora da bude ledara,da bi u sobi bilo fino hladnjikavo....
 
Pozdrav,
ne znam da li pitam na pravom mestu, ali koja je bolja opcija: gtx 1060 6gb asus turbo, ili zotac mini takodje 6gb? Razlika u ceni je 10e u korist asusa
 
Ona sa duzom garancijom. Ako nema, onda gledaj koji ti prodavac deluje "normalnije".
 
Poslednja izmena:
A sto se tice temperatura? I mozda throttling-a?
 
Poslednja izmena:
Ne greje se ta karta bogzna koliko. Taj Asus je referentni model, je li?

Ako je tako, racunaj da ce biti glasniji od tog Zotaka pa ce mozda da ti zasmeta.
 
Da li je ovo ok? Da nije doslo do nekog topljenja? Inace prodavac kaze da nije rudarila, snimio mi je testove, radi ok, ne prelazi 75 stepeni, zotac je u pitanju
[/url]grafa.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne bih rekao, pre mi izgleda kao masnoca. Da li od paste za lemljenje u proizvodnji, prljavih ruku ili neceg treceg, ne znam.
 
Cisto da podsetim ljude, ja sam pre neki dan slucajno naisao na nVidia sajtu - azurirajte firmware za displayport :)

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Citao sam po netu, da nvidia nekim drajverima smanjuje performanse grafickih.. Zanima me koji je najbolji za gtx 1060?
 
Ne veruj svemu šta pročitaš po netu...
Skidaj najsvežije verzije drajvera i vozi.
 
Koja bi bila normalna temperatura za zotac gtx 1060 3gb amp edition? Trenutno u furmarku ide do 84c sa 60%fan speed. Ako podignem fan na 80%, bude za stepen-dva hladnija. Jesu li ovo ok temperature ili da menjam pastu?
Takodje u slotu pored je zvučna , koja verovatno malo blokira protok vazduha a ne mogu drugačije da ih rasporedim. U kucistu ima 4 ventilatora koji ga lepo hlade.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Koja bi bila normalna temperatura za zotac gtx 1060 3gb amp edition? Trenutno u furmarku ide do 84c sa 60%fan speed. Ako podignem fan na 80%, bude za stepen-dva hladnija. Jesu li ovo ok temperature ili da menjam pastu?
Takodje u slotu pored je zvučna , koja verovatno malo blokira protok vazduha a ne mogu drugačije da ih rasporedim. U kucistu ima 4 ventilatora koji ga lepo hlade.

A, bre, ljudi, pa sto testirate sa furmark, meni je testiranje kartice u Unigine Heaven Benchmark 4.0 odprilike davalo maximalne temperature koje su bile slicne u gamingu, tako da probaj ovaj Heaven.

I, onda pogledaj malo testiranja ove kartice i temperature :

https://www.google.com/search?hl=hr&source=hp&ei=C3XvXdT-OsyqrgTQ3aCAAg&q=zotac+gtx+1060+3gb+amp+edition+review&oq=zotac+gtx+1060+3gb+amp+edition&gs_l=psy-ab.1.1.0i19l2j0i22i30i19l6j0i22i10i30i19j0i22i30i19.1440.1440..5192...0.0..0.104.104.0j1......0....2j1..gws-wiz.YC3vB-FotSI
 
Iz nekog razloga mi ne rade ni Heaven ni Valley na win 10, a nemam živaca da istražujem zašto.


Slične su temp i u gamingu, oko 82c je konstantno, fan na 60%

Gledao sam malo testove nakon sto sam pitao ovde, otprilike 79-80c je kod njih, tako da to je to.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo vidi kakve su temp kod mene pa uporedi..fan na auto, osim sto sam (cini mi se) u Heaven fixirao na 70%.
 

Prilozi

  • MetroExodus.jpg
    MetroExodus.jpg
    244.1 KB · Pregleda: 125
  • sshot-65.jpg
    sshot-65.jpg
    248.1 KB · Pregleda: 122
  • sshot-2019-12-10-[1].png
    sshot-2019-12-10-[1].png
    176.7 KB · Pregleda: 122
Sad sam zamenio pastu, nema neke razlike, mozda 1-2 stepene. To je to za ovu kartu ocigledno
 
Koja bi amdova karta bila bolja od moje 1060 3gb? Za pristojan apgrejd i ne sad da bude 800e. Ili da li je isplativo uzeti polovnu 1080 ili 1070ti. Čisto radi malog unapredjenja..

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Sta igras, koliki ti je budzet, koliko dugo planiras da koristis grafu?

Do 300e najbolja opcija ce biti 1660s (~260e) za 1080p gaming narednih godinu-dve.

Treba sacekati leto i pad cena 5600xt i rtx 2060 (obicnih), koje ce sigurno ici ispod 300e (ako ne vec i do Uskrsa) i bice odlicna kupovina za 1080p 144hz, odnosno "budzet" opcija za 1440p...


+edit
Ako ti bas gori pod nogama i moras sada da uzimas rx590 je ok opcija ispod 180 do 200e, ali ne bih uzimao zbog boljih opcija koje su trenutno na trzistu i ocekuje ih pad cena...

Po principu: "ako kupis kajaces se, ako ne kupis kajaces se..."
 
Poslednja izmena:
Koja bi amdova karta bila bolja od moje 1060 3gb? Za pristojan apgrejd i ne sad da bude 800e. Ili da li je isplativo uzeti polovnu 1080 ili 1070ti. Čisto radi malog unapredjenja..

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Zašto AMD? Rešio da ideš na slabije optimizovanu grafiku?
Već godinama se barem za gaming zna, uzimaš najbolju Nvidiu za novac kojim raspolažeš.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Zato što su mutniji od dunava kad su u pitanju apdejti. Brdo puta mi se desilo da neka igra lošije radi posle apdejta nekog, uglavnom igram fps na 144hz pa se vidi kad padne ispod. Strahujem kad vidim novi apdejt. Da unapredim ako je moguće za pristojne pare. Čekaću neko vreme, ne kupujem odma. Znam da je 1070ti bolja od moje 30 posto ako ne i više e sad to je ista generacija pa da li valja ostati ili sto kaze kolega ići na 2060

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Ja sam uvek za novije. Vremenom će se drajveri optimizovati samo za novije kartice a stare će raditi, kao što kažeš, sve lošije i lošije. Mislim da se tu ne radi o nameri da se degradiraju performanse na starijim karticama, već se novijim drajverima prvenstveno ažuriraju nove kartice dok starijima polako prestaje podrška.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno