Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Za 2 godine ce mnogo vise na ceni da izgube ove karte koje imaju "mining tax" nego 1050. Kupca za dve godine to nece zanimati. Low-end u Srbiji se mnogo vise isplati za trgovinu nego, eto, 1060 koja ispade "high-end".
 
Za 2 godine ce mnogo vise na ceni da izgube ove karte koje imaju "mining tax" nego 1050. Kupca za dve godine to nece zanimati. Low-end u Srbiji se mnogo vise isplati za trgovinu nego, eto, 1060 koja ispade "high-end".

Mislim da gresis jer nebitno je jel karta iz rudnika ili je ovako koristena. Evo ja moju 1060 vec dva meseca furam u rudniku ali temperature nisu ali nikada presle 60 stepeni a ventilatori stoje na 55% dok sam vidjao neke kojima je teperatura preko 65 pa i 70 a brzina ventilatora podesena na 80% e ta karta kao sto je ova sto sam ti opisao nju izbegavaj u sirokom luku a sve kao sto su kao moja odrzavane i pazene i imaju garanciju jos godinu dve dana onda nema problema.

I opet kazem moja ce da vredi za dve godine kao njegova sada nova a pritom imam i 4 godine garancije pa ce i to da joj podigne cenu dok njegova polovna da bude tu ispod 100 evra naravno pricam za 1050ti model a bez ti necu ni da pominjem jer to ne treba ni kupovati jer je vreme pregazilo davnih dana iako je ona nova dzaba jer ima 2 gb vrama sto je za danasnje uslove jako malo i bedno za bilo kakav normalan gejming.
 
Prosle godine taman u ovo vrijeme sam uzeo 1060 G1 6GB za 284 eura, prije neki dan gledam cijene kad ono mogu sad odmah da je prodam toliko. :)

Šta napraviše majneri jbt :)
 
Mislim da gresis jer nebitno je jel karta iz rudnika ili je ovako koristena. Evo ja moju 1060 vec dva meseca furam u rudniku ali temperature nisu ali nikada presle 60 stepeni a ventilatori stoje na 55% dok sam vidjao neke kojima je teperatura preko 65 pa i 70 a brzina ventilatora podesena na 80% e ta karta kao sto je ova sto sam ti opisao nju izbegavaj u sirokom luku a sve kao sto su kao moja odrzavane i pazene i imaju garanciju jos godinu dve dana onda nema problema.

I opet kazem moja ce da vredi za dve godine kao njegova sada nova a pritom imam i 4 godine garancije pa ce i to da joj podigne cenu dok njegova polovna da bude tu ispod 100 evra naravno pricam za 1050ti model a bez ti necu ni da pominjem jer to ne treba ni kupovati jer je vreme pregazilo davnih dana iako je ona nova dzaba jer ima 2 gb vrama sto je za danasnje uslove jako malo i bedno za bilo kakav normalan gejming.

Nisi shvatio, to je sve OK sto kazes. Ali za 2 godine nikoga nece zanimati sto su 1060 bile i 350-400e, racunace se da je kostala 250-300e, pa oduzmi dve godine i polovno stanje, znaci 150-160e (videcemo kakva ce biti Volta, i to treba uzeti u obzir). 1050 za dve godine ce kostati (ako sve bude u redu) 70-80 evra. pa ti racunaj gubitke.


edit: ali da dodam, ako i tada bude ovo mining ludilo, ko zna kako ce cene da idu (ove matore R9 280/390 zive svoj drugi zivot prakticno), tako da i nije zahvalno neko duze prognoziranje... Ali da sada kupujem, ne bih gledao nista jace od 1050, placas stvarnu vrednost.
 
Poslednja izmena:
Nemoj da gledas sve kroz pare, gledaj nesto kroz igre! Sta ce on sa 1050 da moze da igra kroz 6 meseci i na kojim podesavanjima? Lepo sam reko da je dovoljan jedan update da poveca zahtevnost neke igre sto je bilo slucajeva da se to dogodilo.

A drugo nije bitno koliko ce on za dve godine ili ja da izgubim na prodaji, pitanje je koliko ce on da dobije sada kupovinom skuplje graficke u buducnosti. Jer on ako sada uzme 1060 6gb i za dve godine on ce moci da se igra na high i medium detaljima u konbinaciji mozda i jace a sta moze da ocekuje sa 1050... nista i morace da nju prodaje pa da ulaze pare za novu i onda je pitanje hoce imati da kupi novu ili ce morati opet da kupuje neku polovnu.
 
A sta ima veze kako je akana ako je u gari,pokvari se uzmes drugu...
 
Nemoj da gledas sve kroz pare, gledaj nesto kroz igre! Sta ce on sa 1050 da moze da igra kroz 6 meseci i na kojim podesavanjima? Lepo sam reko da je dovoljan jedan update da poveca zahtevnost neke igre sto je bilo slucajeva da se to dogodilo.

Isto sto i 1050-Ti, to je sigurno - smanji texture i vozi. 1060 je vec druga prica ali mozes da uzmes 2 ili 3 1050 za cenu jedne 1060 - potpuno neisplativo. 1050 svakako da se ne cuva dve godine vec dok se ne srede cene i ne prodje ova mining groznica - ako ikada prodje.

Takodje, prosla su vremena kada se zahtevnost igara povecava vremenom i pravilno, vec izadje jedna u tri godine koja trazi duplo jacu masinu, sve ostale su manje-vise isto zahtevne (zbog konzola najvise). 1050 je prakticno low-end ali to isto je i 1050-Ti.. Takva je situacija, mid-end ne postoji, tek tamo 1080 i 1080-Ti imaju OK cenu (i to zato sto im je memorija losa za mining).
 
A sta ima veze kako je akana ako je u gari,pokvari se uzmes drugu...

Ubi me ovaj tvoj "sleng". To nije za svakog, mnogi vole nove karte koje nikada nece biti reklamirane.. Takodje, ni "gara" nije vise tri godine nego ce biti kraca. A ni sam proces reklamacije (posebno ovih "madjara") nije nesto sto bilo ko od nas moze da garantuje 100% da ce proci za godinu ili dve.
 
Zna li iko kakve su ove nove Asusove Expedition karte? Koliko sam video, 1060 Expedition OC ima prilično veliki boost...
Spolja ne izgledaju impresivno, pitam se kakvo im je hlađenje...na netu ne mogu da iskopam review za 1060 verziju, samo za 1050.
 
Verujem da je bolje od ovog mog dual modela koji je ok sve dok fan ne prelazi 50% brzine, dakle dok ne overlockujem kartu. Ovako boosta do 1940mhz na nekih 75 stepeni u full loadu, necujna na 40-45% fan speed, sve preko toga vec haos.
 
Ubi me ovaj tvoj "sleng". To nije za svakog, mnogi vole nove karte koje nikada nece biti reklamirane.. Takodje, ni "gara" nije vise tri godine nego ce biti kraca. A ni sam proces reklamacije (posebno ovih "madjara") nije nesto sto bilo ko od nas moze da garantuje 100% da ce proci za godinu ili dve.

krastavac ti me ignorisi i nece te ubija "gara" i "akana" i vise neces morati da citas moje slengove :p
Jel ja branim da neko uzima nove,jok more :D,samo sam napomenuo da nista nije ako je kod nekog radila bilo sta ako ima garanciju.
A sto se tice "madjara"mnogo su bolji od nasih derikoza i cenovno a za reklamacije necu ni da spominjem,nebo i zemlja :D
 
Stigla mi je Asus Expedition...danas sam provalio da izgleda potpuno isto kao Asusove mining-only karte, samo što je klok veći i ima video izlaze. To može da bude dobar znak, pošto planiram malo da kopam sa njom...
Isprobao sam je malo, ima 3 moda za boost - silent, gaming (default) i OC. U OC modu ima sasvim solidan boost, do 1990 MHz (according to Afterburner). Po defaultu, fanovi se ne vrte do nekih 56-57 stepeni, mada i to može da podesi. Tiha je, u Unigine Heavenu nije prešla 70 stepeni (1080p, 2xAA, medium tesselation, otprilike kao što bih imao u igrama). Igrao sam Path of Exile i Nier:Automatu, temperatura je išla 60-65 stepeni sa nekih 50% fan speed. Kad uporedim sa Asus RX 480 Dual koji je bio baš glasan od 50% naviše i radio na 70-75 stepeni u istim igrama, nebo i zemlja. Ne pada mi na pamet da opet uzmem AMD, bar dok ne izbace nešto zaista dobro...
 
Poslednja izmena:
Uzeo si verovatno najlosiju izvedbu RX 480 sa dva venta(sto se buke tice), samo single fan su losije od nje.

Takodje, def napon joj je previsok, moze komotno da se smanji za 0.1V i onda je mnogo tisa karta, ali i dalje spada medju najlosije 480.
 
Yeah, znam da nije bila neka ali sam svejedno bio iznenađen bukom. Uostalom, zašto da se zamlaćujem undervoltovanjem samo da bih imao nivo temperature i buke koju ima konkurencija bez diranja ičega...? Pogotovo što Wattman nikako nije hteo da mi upamti podešavanja, čim resetujem/isključim komp, moram sve ponovo...fuck that, odustajem od AMD-a.
 
Stigla mi je Asus Expedition...danas sam provalio da izgleda potpuno isto kao Asusove mining-only karte, samo što je klok veći i ima video izlaze. To može da bude dobar znak, pošto planiram malo da kopam sa njom...
Isprobao sam je malo, ima 3 moda za boost - silent, gaming (default) i OC. U OC modu ima sasvim solidan boost, do 1990 MHz (according to Afterburner). Po defaultu, fanovi se ne vrte do nekih 56-57 stepeni, mada i to može da podesi. Tiha je, u Unigine Heavenu nije prešla 70 stepeni (1080p, 2xAA, medium tesselation, otprilike kao što bih imao u igrama). Igrao sam Path of Exile i Nier:Automatu, temperatura je išla 60-65 stepeni sa nekih 50% fan speed. Kad uporedim sa Asus RX 480 Dual koji je bio baš glasan od 50% naviše i radio na 70-75 stepeni u istim igrama, nebo i zemlja. Ne pada mi na pamet da opet uzmem AMD, bar dok ne izbace nešto zaista dobro...
to je onda u rangu moje strix oc koja isto u najbrzem profilu ide na 2GHz. Vrv moja ima bolje termalne i akusticne performanse ali su po brzini iste.
 
to je onda u rangu moje strix oc koja isto u najbrzem profilu ide na 2GHz. Vrv moja ima bolje termalne i akusticne performanse ali su po brzini iste.

Tako nekako i ja kontam. Expedition definitivno ima slabije hlađenje i cenim da se Strix bolje klokuje, ali pošto je 1060 vrlo ekonomična ne treba joj Bog zna kakvo hlađenje...
Izvrteću još malo testova, čisto da se uverim, nisam imao mnogo vremena da se igram sa njom...
 
Stigla mi je Asus Expedition...danas sam provalio da izgleda potpuno isto kao Asusove mining-only karte, samo što je klok veći i ima video izlaze. To može da bude dobar znak, pošto planiram malo da kopam sa njom...
Isprobao sam je malo, ima 3 moda za boost - silent, gaming (default) i OC. U OC modu ima sasvim solidan boost, do 1990 MHz (according to Afterburner). Po defaultu, fanovi se ne vrte do nekih 56-57 stepeni, mada i to može da podesi. Tiha je, u Unigine Heavenu nije prešla 70 stepeni (1080p, 2xAA, medium tesselation, otprilike kao što bih imao u igrama). Igrao sam Path of Exile i Nier:Automatu, temperatura je išla 60-65 stepeni sa nekih 50% fan speed. Kad uporedim sa Asus RX 480 Dual koji je bio baš glasan od 50% naviše i radio na 70-75 stepeni u istim igrama, nebo i zemlja. Ne pada mi na pamet da opet uzmem AMD, bar dok ne izbace nešto zaista dobro...

Upravo zbog svih navedenih problema sam i ja sa rx 480 sapphire nitro + presao na gtx 1060 xtreme gaming 6 gb model, prvo rx kartice i pored toga sto je bila undervoltovana je opet bila topla i bila dosta bucnija u igrama, onda to sto se tebi desavalo da ti ne zapamti podesavanja u wattmanu sto je meni bilo redovna igranka, vec sam bio pisao o tome da 2 dana igram mafiu 3 i sve podeseno utegnuto u klokovima i samo se igra zablokira i resetuju se podesavanja, resetumj komp podesi tacnije vratim podesavanja kakva su bila pre pucanja igra nece da radi puca drajver non stop, isto mi se desavalo da ugasim komp sutradan podignem sistem i opet drajveri na defoult podesavanjima, onda iritantni coil whine sa imao na kartici.

A da ne govorim samim prelaskom sa rx 480 na gtx 1060 sam dobio 15 fps-a vise u dx11 igrama kojih jos uvek ima puno vise nego dx12 i to sve na defoult ne klokovana a klokovana bega jos vise.
 
Da li je primetna razlika izmedji 3 I 6 g modela?Znam po specifikaciji,ali mislim u realnom gejmingu.
 
Primetna je, naravno, s obzirom da 3GB model nema samo duplo manje memorije već i oslabljeni GPU. Razlika nije ogromna, ali je veći problem količina memorije. 3GB je dovoljno za sada ali neće biti u skorijoj budućnosti...
 
3GB nije bilo dovoljno ni pre 3 godine. Preskaci to.
 
Ove sa 3g imaju prihvatljivu cenu...A mogu se I lakse dobaviti u odnosu na 6g...A koliko sam gledao po netu tu su negde sa RX 470.Samo, verovatno da je 3gb za ovu kartu malo,a tek će biti...Mada I razlika izmedju 3g I 6g je 70+evra.Nzm da li I razlika u ceni opravdava isplativost 6g...Mada trziste je sad poremeceno zato je i takva razlika...
 
Poslednja izmena:
Sta znam, nezgodna je situacija. Da ima 4GB vise joj ne bi zatrebalo. Za taj nivo detalja koji ona moze da gura 3GB je skoro sasvim dovoljno. U buducnosti nece nista ozbiljnije moci svakako ali sa nizim detaljima radice svakako. 70e manje i instant dostupnost po ceni od 0-10% performansi... Iskreno, nije to ni toliko lose.
Ja je licno ne bih uzeo za sebe jer je meni ispod crte a ja tamo ne idem. Ali ta kupovina nije nerazumna uopste. Ne salim se. 10% performansi nije smak sveta za gpu. Imaces 110fps-a umesto 121fps, dosta je u oba slucaja. Ako imas 50, ni 55 te nece izvaditi uopste.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Sta znam, nezgodna je situacija. Da ima 4GB vise joj ne bi zatrebalo. Za taj nivo detalja koji ona moze da gura 3GB je skoro sasvim dovoljno. U buducnosti nece nista ozbiljnije moci svakako ali sa nizim detaljima radice svakako. 70e manje i instant dostupnost po ceni od 0-10% performansi... Iskreno, nije to ni toliko lose.
Ja je licno ne bih uzeo za sebe jer je meni ispod crte a ja tamo ne idem. Ali ta kupovina nije nerazumna uopste. Ne salim se. 10% performansi nije smak sveta za gpu. Imaces 110fps-a umesto 121fps, dosta je u oba slucaja. Ako imas 50, ni 55 te nece izvaditi uopste.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Slažem se. Nije prevelika razlika u performansama...jedini problem je 3GB memorije ali za MOBA, Overwatch, Rocket league, starije igre, itd. tih 3GB je sasvim dovoljno i biće dovoljno i za par godina. Sve zavisi šta čovek igra. Još uvek ima ljudi koji igraju na Radeonu 280x sa 3GB i ništa im ne fali...
Za toliku razliku u ceni između 3 i 6GB nekome bi bilo daleko razumnije da uzme 3GB verziju i SSD nego 6GB, u slučaju da igra nešto od pomenutih igara.
 
Da sa 4gb bila bi extra...A ovako nzm, da li je taj 1gb bas toliko presudan...U sustini ona je sporija do 10 % .A da li će se povećati zaostatak u narednom periodu,ko bi znao..
 
Ove sa 3g imaju prihvatljivu cenu...A mogu se I lakse dobaviti u odnosu na 6g...A koliko sam gledao po netu tu su negde sa RX 470.Samo, verovatno da je 3gb za ovu kartu malo,a tek će biti...Mada I razlika izmedju 3g I 6g je 70+evra.Nzm da li I razlika u ceni opravdava isplativost 6g...Mada trziste je sad poremeceno zato je i takva razlika...

Razlika u ceni nije opravdana jer 6GB verzija nije toliko bolja. Pošto sam obe imao, sa 3GB verzijom se danas u 1080p mogu igrati 90% igara na najvišim podešavanjima bez PP bez ikakvih problema, za ostalih 10% eventualno treba smanjiti koji detalj (teksture) za jedan podeok na niže.

Tih poželjnih 4 GB je i delom psihička granica većini (meni npr. jer sam prvu grafiku sa 3GB sam imao pre 5 godina). Za nekog na budžetu je bolja varijanta uzeti 3GB verziju i SSD ili više RAM-a kao što je napomenuto.

Mislim da su se odlučili na ovaj 3 GB potez jer su se opekli sa GTX970 i čuvenih 3,5+0,5 GB memorije.
 
Dzaba staviti 8GB memorije na slabu grafiku. Jedina situacija kada bi se ta memorija koristila je na ultra podesavanjima u zahtevnom igricama uz neigriv fps. Beskorisno. Ovako 3GB uz nesto malo kompromisa i nije tako losa stvar ali ostaje zal sto nema 1GB vise. Nije ni ovako losa kupovina pogotovu ako uzmemo u obzir kakvo je trenutno trziste.
Ja bi je uzeo za igranje i pustao bi je da kopa u medjuvremenu. Sama sebe ce da otplati vremenom ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Čak je i 970-ica bolja kupovina od 1060 3GB, po snazi je ista, često i malo jača, a ima 0,5GB RAM-a više :)
Jedini problem je što retko koja ima garanciju a cene ih isto kao 1060 3GB, ne znam zašto. Do pre mesec-dva su mogle da se kupe za 190-200€, sada su od 230€ naviše.
 
Polovna karta prethodne generacije zbog pola kile rama za iste pare? Nije bas ne znam kakva kupovina.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Sada nije, krastavac, drže ih na 240-250€ i niko ih ne kupuje, tupsoni. Bilo je dobro dok su bile po 200 i manje evra...
 
Ko je lud da ih kupi za te pare bez garancije? Sreca bar pa se ove 1060-ke nalaze po radnjama inace nista ne ostade. Jedan poznanik skoro kupio 3GB 1060. Svratio do radnje i imali na stanju... Nisam verovao da je tako lako nasao kartu :d

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno