Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Narucio windforce za 225 eura sto je 27k.. ****ga nesto mora. A da dajem jos 100 evra da bi pisalo 6gb mi nije u interesu.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
Backplate je totalno nepotrebna stvar na kartama te klase. Cak i na visim klasama je moguce napraviti krmacu od karte koja se ne krivi i bez bsckplate-a. Asus 7950 DCII je najbolji primer takve karte. Hladjenje bez mane, teska i cvrsta, nema teorije da se uvije. Meni je ona nosila i Sapphire koji se oklembesio preko nje.
Poenta je samo koliko proizvodjaci zele da se potrude oko dizajniranja karte tj. hladjenja. Kapiram da je backplate jednostavno resenje da se karta ukruti da se hladnjak ne bi odlepljivao sa GPU ali malo vise kao marketing. Ta ploca kosta sicu u proizvodnji ali vizuelno pravi mnogo vecu razliku kod kupaca.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Lolčina! Evo sada ću da ti "nacrtam na drugi način"...;) Ovi i još neki "brojevi", određuju perfomanse grafičkih karti,pa samim tim i njihovo pozicioniranje na tržištu. Na osnovu toga imamo krajnji rezultat-CENU! Iz tog razloga imamo izraz "cena vs perfomanse",pa na osnovu toga i biramo određeni model. Uloženo - dobijeno! E sad dolazimo na temu... Pitali smo se ovde(barem ja),1. kako je moguće da modeli gtx 1050 2G vs gtx 1050 TI 4G, pri odnosu snaga čipa od 16% i razlici u perfomansama 10-15%, za taj odnos plaćamo samo 2000 din. A da modeli gtx 1060 3G vs gtx 1060 6G, pri odnosu snaga čipa od 10% i razlici u perfomansama od 10% , moramo da platimo 12000-15000 din(možda i više )???

2.Iz ovoga proizilazi da u jednom slučaju razliku u perfomansama(na tome insistiraš) od 10-15% plaćamo 2000 din,a u drugom slučaju razliku u perfomansama od 10%, plaćamo min 12000 dinara!

3.E sad ti si pomenuo GTX 660 2Gb vs Gtx 660 TI 2GB, gde je razlika u snazi čipova,a na osnovu brojeva, skoro 30% ,razlika u perfomansama verovatno se kreće od 25-30%(razliku u ceni nzm-stariji čipovi). Tako da GTX 660 Ti ipak jaca i bliža GTX 670(što je naveo kolega PCBeast). Na osnovu njihovih perfomansi ,ipak nije merodavno poređenje te dve karte...

Molim da pažljivo pročitaš post,ne mogu više da ponavljam...

1. Razlika je 22-30% a ne 10-15%. A 2000 je posledica naseg plitkog trzista, a ne nesto merodavno. Realno je oko 4000, pogledaj cene u Nemackoj.

https://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_1050_Gaming_X/27.html


2. Trenutne cene su posledica rudarenja i poremecaja na trzistu. Launch cena za 1060 6gb model je bila veca oko 40 evra.


3. Pretpostavka je majka svih zaeba...razlike izmedju 660 i 660ti su oko 16-17% u realnom radu

https://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_660_Gaming/26.html

ne daleko od 1060 3 vs 6gb gde su razlike oko 10-11%. Razlika je identicna u mom poredjenju-broj shadera manji na slabijim modelima, inace arhitektura ista; poredio sam cipove (jer 660 i 660ti su cipovi, a ne kartice, velika razlika, kao sto su i 1060 dva razlicita cipa, sto se oznakom ne moze primetiti pa je moj stav bio da treba da nose ime TI i non-TI). Nisam poderio same karte i kolicinu rama na njima, sto posebno u vreme 660 kartica nije imalo vecu svrhu jer je 2gb bilo vise nego dovoljno. Dakle, to sto mislis da moje poredjenje nije dobro je samo rezultat tvoj neznanja i mnogo nagadjanja sto se performansi tice, kao i zelje da posto poto ispadnes u pravu.
 
Poslednja izmena:
E sad ti si pomenuo GTX 660 2Gb vs Gtx 660 TI 2GB, gde je razlika u snazi čipova,a na osnovu brojeva, skoro 30%

Ok,razumemo se... Ipak je tržište uzdrmano.... Tako da razlike u cenama idu iz krajnosti u krajnost,nezavisno od perfomansi... Čipove sam i uporedio...;)
A što se tiče znanja-neznanja,možemo da diskutujemo!:D
 
Poslednja izmena:
Uzeo G1 Gaming i odneo u servis taman da mi stave i novo napajanje... Igre rade ali se ispostavilo da ventilatori ne rade! Vrteo se F1 2016 bench u loopu, temperatura došla do 86 stepeni.

Jel to siguran znak da je grafička neispravna? Probaću je sad na drugom kompu ali ne znam da li radim nešto pogrešno...
 
Nema sta da radis pogresno, ventovi moraju da rade... pravac radnja
 
AKo se ventovi ne vrte na toj temperaturi, definitivno nešto nije kako treba. Proveri u drugoj mašini, za svaki slučaj. Proveri i da nisi nešto poremetio fan profil/krivu, kojim slučajem.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne verujem da su cene tako odlepile nisam pratio, pa mi koji smo na vreme uzeli smo extra prošli. Ova moja je sada 65€ skuplja kod Fante nego kada sam je ja pazario pre deset meseci.
 
Narucio windforce za 225 eura sto je 27k.. ****ga nesto mora. A da dajem jos 100 evra da bi pisalo 6gb mi nije u interesu.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Kako si zadovoljan sa kartom?

Ja sam mislio da uzmem Zotac AMP verziju ali su im se u međuvremenu cene izjednačile pa mi se sada Windforce čini kao bolja kupovina?
 
^ Pitao ja čoveka bukvalno isto na PM. :)

Nije još montirao, (čeka komponente).

Ja ipak ne bih Zotac. Bučnije je sigurno od ovog što sada imam..A ne žurim specijalno.
Mislim da je po nekoj ceni do npr. 240e taj GB Windforce odličan.
Samo da čujemo iz prve ruke, pošto na netu nema baš pouzdanih recenzija.
 
Poslednja izmena:
Nevezano bas za windforce ali meni je sa proslom rx 480 nitro+ sam imao i bas mi je taj coil whine isao na zivac dok sada sa xtreme gaming hoce da se cuje ali bas bas u jako retkim slucajevima. Nije da ga nema ali u dalekoooooo manjoj meri nego sto sam sa proslom karticom imao, bas stvarno treba da se cuje da bih ga primetio.

Ali vezano za windforce koliko sam bio citao svi koji su je bili uzeli su imali bilo da je upitanju g1 model ili windforce oc ili kako je jos zovu windforce 2 su se redovno javljali da prijave coil whine. Pogledaj na YT pa uporedi sa tom Zotac AMP, jer i ja sam gledao tu Zotac ali da nije iskoila ova u ponudi verovatno da bih uzeo AMP model.
 
Ja na g1 ga srecom nemam. Imao sam na napajanju kada sam presao na Intel platformu, ali bilo je nesto u biosu sto je sredilo to. To je za poludeti.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Coil whine je malo cesci na AMD karticama (Gygabite verzije) bar sudeci po recima ljudi koji su ih koristili, nVidia tj 1060 ne bi trebalo da pisti, bar ne u tolikom procentu koliko Radeoni... A nisam slao PM da pitam za stanje ali trenutno je na KP najpopularnija ponuda Zotac 1060 3GB za 205e.... Nisam video nigde jeftinije vise od 7-8 meseci...
 
Kako si zadovoljan sa kartom?

Ja sam mislio da uzmem Zotac AMP verziju ali su im se u međuvremenu cene izjednačile pa mi se sada Windforce čini kao bolja kupovina?
I meni se čini kao bolja opcija ali jos nisam sastavio komp. Fali mi ram a malo sam kratak sa parama [emoji16] kad ga budem kupio videcemo.. ne verujem da je losija od zotaca za koju su ljudi ovde govorili da je bucna. Tako da sam bez razmišljanja poručio za iste pare gigabyte verziju..

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
Ja ipak ne bih Zotac. Bučnije je sigurno od ovog što sada imam..A ne žurim specijalno.
Mislim da je po nekoj ceni do npr. 240e taj GB Windforce odličan.
Samo da čujemo iz prve ruke, pošto na netu nema baš pouzdanih recenzija.

Imao sam Zotac 1060 3Gb AMP, pa sam igrom slučaja zamenio sa Windforce OC 3Gb...Jedino što zameram Zotac-u što se ventovi vrte konstantno na 2000rpm, ali se ne čuju...U igrama boost-a od 1911-1970 mhz. Gigabyte ima FAN Stop opciju, što po meni mnogo znači jer 80% vremena je stanje mirovanja(2D)...Pod punim opterećenjem je od 1500-2000 rpm, ni ona se ne čuje...Hladnija je od Zotac-a za 5c(max 70c). Boost-a od 1880-1930 mhz . Kod ovog mog primerka Windforce nije prisutan "coil whine"...Sve vreme , bilo 2D ili 3D je apsolutna tišina :D
 
Poslednja izmena:
Znači obe su dobra kupovina ali ako baš mora da se bira onda Windforce?
 
Po meni je jedina sustinska razlika stio ces SiluVetra moci kasnije zbog imena da prodas po malo vecoj ceni...
 
Znači obe su dobra kupovina ali ako baš mora da se bira onda Windforce?

Bukvalno šta ti je cenovno isplativije...Kod mene je presudila samo Fan Stop opcija...Za oba modela ista cena - 220e(bila,nzm sada)
 
Taj "Fan Stop" iliti semi-pasivno hlađenje (svaki proizvođač ima svoj marketinški naziv za to) zlata vredi. Na Asus Expedition-u se fanovi vrte tek kad temperatura pređe 57-58 stepeni, znači samo kad igram nešto i to ako je zahtevnije...čuju se samo ventovi u kućištu. Karte sa tom funkcijom su odlične za mining, ljudi ih podese da ne prelaze 60 stepeni i rudare sa fanovima koji miruju. Mnogo znači za dugovečnost...
 
225e tj 27000 placeno pre 10ak dana preko kp. I sto kaze covek zvucnije ime i mozda pomogne malo ako je budemo prodavali dalje..

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
Jel ima neke bitnije razlike između zotac 1060 3 gb amp edition I zotac 1060 3gb amp core edition, I koja je bolja za kupovinu?

Sent from my LG-P768 using Tapatalk
 
Moja pretpostavka jeste da je to ona fan stop opcija.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Pa to pale se ventovi od 50-60C
Koristio sam kratko 1060 mini, dosta je bucna, nema prostor za OC, brzo se greje pa se pregreva i cini mi se smanji sebi brzinu da bi se oladila.
AMP Edition: ima 2 venta i heatsinkove, stize sutra/prekosutra pa cu da vidim da li je bolja od Mini.
core edition ima freeze, sto veca karta to bolje, veci ventovi i bolji heatsink.
 
@pirke23 Jel si ovu imao? Bas sam zbog cene hteo nju a sad se opet premisljam...


To nikako ne uzimati, mozda jeste cena primaljiva ali uvek gledaj onu sa dva ventilatora
Ova se pokazala odlicno u temperaturama, ali i cena je veca pa sada ne znam koliko ti to znaci ali za te pare vec moze da se gleda neka kartica koja ima dva ventilatora.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno