Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Kakva uteha, kako je krenulo i starije kartice ce da odu u nebesa. Ne bi me cudilo da 970 izadje preko 300e.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Ovo se jos pogorsava tako da se nenadate jeftinim kartama:S: jedino ako nvidia drasticno poveca proizvodnju onda je moguci mali pad:smoke:
 
Jel imao neko problem sa Fortnite igricom, danas dva puta me izbaci iz igrice sa porukom ne secam se tacno, ali u fazonu da smanjim rezoluciju jer nema video memorije dovoljno, imam 3gb verziju windforce. I na tim podesavanjima sto me je danas izbacilo iz igrice sam igrao i pre 2 dana i u proteklih 5 meseci. I nikad me nije izbacio iz igre. Danas 2 puta, nadam se da je nesto do njih jer apdejtuju svakih 5 dana.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
Imali su neki problem skoro i morali su da odrade neke fixeve, verovatno su i dalje u procesu ispravljanja problema koji su imali.
 
Pozdrav imam gtx 1050 ti OC gigabyte,jel vredi raditi upgrade? Nasao sam ovu graficku,ali ne znam kakva je ta kompanija INNO3D?

INNO3D N106F-5SDN-N5GS GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 X2 PCIE
 
jel se isplati uzeti 1060 3gb koja j rudarila 6 meseci 24k, ili bolje nova 27k
ja bih radije 1060 al nema ispod 30k da se nađe
 
Od rudarenja najcešće ništa sem coolera ne moze da strada... Ako je ispravna, najpre treba proveriti vent(ove) i videti da ne zuje,
proveriti lezajeve, ili podmazati...Ja lično bi pregledao i PCB(štampanu ploču) da nije negde promenila boju ili lak usled temperature(loseg hladjenja) poceo da tamni...

Čekanje novih modela , svake vrste tehnike je najgluplje protraćeno vreme...
To novo što izlazi nikada neće biti povoljno, cene stalno padaju linearno, nikada preko noci, ali vase vreme čekanja je
takodje bačena investicija... Po meni (imao sam obe) 1050Ti i 1060 su različita klasa grafičkih... Nebo i zemlja, sem ako neko
nije navikao da pravi upgrade na višestruko jače! Ako sa 768/48/32 na 1280/80/48 CORES/TMUS/ROPS upgrade nije SKOK, onda je
to vise filozofsko pitanje a ne tehničke prirode... Ako razlika u frejmovimi od skoro DUPLO u nekim novijim naslovima "nije nešto",
onda sacekajte nove karte od 800+ eur da bi imali 400% FPS Boosting...

https://youtu.be/WqSV2cE4TT8

1212.PNGtomb rider.PNG
 
Poslednja izmena:
Nova naravno, mala je razlika da bi uzimao graficku koja je arcena 6 meseci.

Daleko je bolja od 1050Ti.
 
Slažem se, nije neki upgrade sa 1050Ti na 1060, a za par meseci bi NVidia trebalo da izbaci novu generaciju kartica pa možeš ili da uzmeš novu (ako nađeš) ili da nađeš neku iz ove generacije po nižoj ceni (ako nađeš)...

Ma da, nije neki upgrade - samo duplo je brza :d
 
Ljudi dal moze pomoc, i mene kopka dal ostati na 7970 sa kojom sve igre super rade sa mojom konfiguracijom ili menjati za 1060 6gb ili rx580... mada nesto mi se ne daje 40.000din za seriju grafickih koje su pa eto vec 2 god stare, a i sta se desava sa novom nviidia serijom kartica, kad ce? Kod mene je vise onaj psiholoski efekat sto imam starudija karticu pa bi nesto novije, nego da mi igre rade lose pa da zato moram da menjam :D
 
Nisam mogao da cekam i narucio sam Aorus GTX1060 6gb.. sad dal sam trebao da cekam pretpostavljam da bolje mozda da jesam ali opet da cekam novu seriju kartica pa tad ce i ova Ryzen 2 gen zastareti i stalno to ide u krug pa i od cekanja nema vajde.
 
Ma ne treba čekati, sve ti je to vrzino kolo.. Ne treba žuriti u smislu kupovine bez nekog background checka trenutnih proizvoda ali čekati tipa godinu dana jer izlazi nešto novo je van pameti :)
 
Tako bi ceo zivot mogao nesto da cekas.
A taj zivot vrlo brzo prolazi... :)
 
I to sto kazete. Uzeo sam ovu kartu pa teram dok bude radila i dok se drzi u igrama :)
 
Šta mislite o Gigabyte Windforce Dual GTX 1060 6GB OC?Kakva je što se tiče buke,temperature,overklokovanja?
 
Šta mislite o Gigabyte Windforce Dual GTX 1060 6GB OC?Kakva je što se tiče buke,temperature,overklokovanja?

Ja kad sam uporedjivao sa mojom Asus Dual, kad sam kupovao, secam se da je bila sigurno 5 stepeni hladnija u proseku, po onome sto sam video na netu, uz slicnu buku, ili bolje reci "buku". Nikad tisu kartu nisam imao, sve dok su ventovi ispod 50%, a uvek su 40-45% auto.
 
ja sam kupio gainward 1060 6GB i mogu vam reci da je extra, ne prelazi 65stepeni a nivo buke gotovo da ne postoji. Far Cry 5 na ultra sve, i to ga recimo nagazim po 3-4 sati i temperatura ne mrda. Dvoumio sam se izmedju nje i rx 580 i mislim da nisam pogresio.
 
Pozdrav ljudi, citao sam ovu temu pre ove ludnice sa cenama i hteo sam da uzmem 1060 ali nisam bio dovoljno brz. Ne mogu vise da cekam i planiram da uzmem jednu sada, ono sto me zanima je koji model je najbolji sto se tice buke i toplote kao i performanse naravno. I da li je cena od oko 300-300e ok za ovu kartu?

Hvala unapred.
 
Prati oglase. Za malo vecu cifru mozes da pazaris GTX 1070.
 
Kasno sam video a i otisla je vec, imam i5 4460 mozda je 1070 ipak previse za njega?
 
Zavisi od igre.
 
Ma ipak je previse, moram onda i napajanje da menjam. A i opet cekanje a cekam vec godinu dana, ja koliko se secam bile su oko 300e i pre pokaupljenja. Ako naleti neka na oglasima ok ali 1060 je primarni cilj.

Tako da ako neko moze da mi odgovori vezano za to bio bih zahvalan.
 
Pozdrav ljudi, citao sam ovu temu pre ove ludnice sa cenama i hteo sam da uzmem 1060 ali nisam bio dovoljno brz. Ne mogu vise da cekam i planiram da uzmem jednu sada, ono sto me zanima je koji model je najbolji sto se tice buke i toplote kao i performanse naravno. I da li je cena od oko 300-300e ok za ovu kartu?

Hvala unapred.

Asus Strix, MSI Gaming X ili Gigabyte Xtreme Gaming, bez redosleda.

Core i5 4460 će biti usko grlo u procesorski zahtevnim igrama i uz GTX 1060 6GB, ali ne u iole ozbiljnijoj meri. (GTA 5, recimo.)
 
Asus Strix, MSI Gaming X ili Gigabyte Xtreme Gaming, bez redosleda.

Core i5 4460 će biti usko grlo u procesorski zahtevnim igrama i uz GTX 1060 6GB, ali ne u iole ozbiljnijoj meri. (GTA 5, recimo.)

Hvala na odgovoru, najverovatnije ce biti msi. Svestan sam da je 4460 usko grlo, ali za sada ostaje.
 
U maloprodajama je najbolja opcija Zotac AMP za 40000, one gore navedene su preskupe
 
Nazad
Vrh Dno