Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Svestan sam da je 4460 usko grlo, ali za sada ostaje.

Meni se činilo da je problem moj i5 3350p u nekim igrama, ali je bilo do drajvera..(npr. project cars2, dirt4).

Svaka igra koju sam probao (a probao sam sve:)) radi u 1080p Ultra, eventualno nešto na High ~ 60fps.

Tako da nema šta da brineš, taj procesor prati 1060gtx bez problema.

Za veće rezolucije ne znam, ali tu ti treba i jača grafička za full doživljaj.
 
Moram da kupim grafičku sad,uglavnom za Adobe,Blender,Cinema4D i gaming na 1080p60,ne bi se radio upgrade sigurno par godina.Novo mora da se uzme i kod nas,pa razmišljam između:GTX1060 Inno3D 3GB Twin X2 za 32k ili GTX1060 MSI ARMOR 6G OCV1 za 42k?
 
Poslednja izmena:
Moram da kupim grafičku sad,uglavnom za Adobe,Blender,Cinema4D i gaming na 1080p60,ne bi se radio upgrade sigurno par godina.Novo mora da se uzme i kod nas,pa razmišljam između:GTX1060 Inno3D 3GB Twin X2 za 32k ili GTX1060 MSI ARMOR 6G OCV1 za 42k?

Ako si vec spreman da das 42 hiljade za karticu onda dodaj jos malo pa uzmi u Emmi ovo:

https://www.emmi.rs/grafi%C4%8Dke-kartice-(vga)-geforce-gtx1060-gigabyte-aorus-rev2-6gb-gddr5.11.html?productId=75159

Puno kvalitetnije od te MSI Armor.

Samo mi nije jasno sto uzimas 1060 ako vec ima GTX 980Ti koja je u rangu GTX 1080.
 
Poslednja izmena:
Nije za mene,za brata je.Za tu grafičku piše da se čeka 10 radnih dana,što je njemu previše,jer je sad na raspustu,pa želi to da iskoristi što više za rad i gaming.Jedino za tu Armor piše 3 radna dana.
Je l` neko naručivao iz E,a da je pisalo 10 radnih dana?
 
Poslednja izmena:
I to moze da se otegne lagano.
 
Ni u ludilu davati 100e vise za 6GB verziju.
 
To i ja razmišljam,85€ je skuplja 6GB,ali opet 3GB mi je nekako malo s obzirom da neće raditi dugo upgrade,a planira da radi u Blenderu,C4D,da se bavi programiranjem na faksu.
*Poslao poruku Emmiju,čeka se 2 nedelje ona Aorus,a u Baitu kaću da je nema ni u nabavci.
 
Poslednja izmena:
Jedino ako ti programi imaju dobit od vise vram-a, za igre je previse 10k razlike.
 
Kakvo je to programiranje na faxu za koje treba 6 Gb VRAM-a?
 
Mislio sam npr.ako bude radio u nekim enginima za pravljenje igara(tipa Unreal Engine),nisam mislio striktno na faksu,nego kad bude malo stariji.
 
Odlicno ulozen novac, 85e vise za u 95% slucajeva iste performanse :)

50e plafon doplata.
 
Ama ne gledaj sada sta dobija? Gleaj koja ce razlika u igrama da bude sledece godine u ovo vreme. Sada je dovoljna ta sa 3 gb u igrama ali sta ce da bude sledece godine a kao sto on planira da ne menja duzi period o kakvom on gejmingu moze da razmislja?
 
Za godinu dana cemo imati kartice nove generacije, cena 1060 kartica ce drasticno pasti, kupovina kartice stare 2 godine po paprenoj ceni, plus doplata skoro 1/3 vrednosti za vise VRAM-a, notorna glupost.

I cip je malo osakacen na 3gb verziji, u praksi nebitno.
 
Poslednja izmena:
Sledeće godine dolaze karte u 7nm(ove godine je glavna nadogradnja gddr6), ova postojeća generacija već spada u 'baš ako mora'. Pa tako uzmi što jeftinije, jer ćeš u svakom slučaju morati da kupuješ novu u narednih par godina da bi ostao u toku.
 
Koja od ovih grafika, MSI baš zna da zakomplikuje sa ovim oznakama :)

MSI GeForce GTX 1060 6GT OCV1
MSI GeForce GTX 1060 GAMING 6G
MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G
 
Gaming x, ako cena nije problem.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Ako jeste onda uzmi običnu Gaming, razlika je samo malo u klokovima.
 
Po istoj sam je cijeni imao u euro kao i običnu Gaming (269e + PDV) tako da uzeh X :)
 
Ovo mi se čini, ili se polako normalizuju cene? :)
 
Da, vec neko vreme.
 
Aj da kažemo da je ovo malo ispod cijene bilo jer se dobavljač zatrpao grafikama zbog mininga i sad rasprodaje... :D
 
Porucih i ja Asus dual 1060. Min. 10 dana cekanja... Malo je reci da sam se smorio :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ipak sam uzeo OC verziju. 1k skuplja ali dostupna oma.
Odlicno se uklopila tako bela sa Mortar Arctic i Q300L.
Nego odradio sam DDU iz safe moda i nabacio najsvezije drivere sa sajta. Ima li smisla da radim fresh sistem? Iskreno me mrzi a ovo radi samo tako.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zašto bi popravljao nešto što radi? Uživaj.
 
@ Borgof: Koliko je koštala, da li je bučna?
 
Zašto bi popravljao nešto što radi? Uživaj.

Pa to sam i razmišljao, ali rekoh da vidim da li postoji neki valjan razlog da pregazim sistem.

@SOCOM
Hoćeš opet mojim stopama? :d
Šalu na stranu, ventovi ne rade na idle dakle 0 buke, što mi je idealno sa trenutnim setupom jer ni Seasonic ni LC ventovi koje imam ne proizvode gotovo nikakvu buku.

Što se tiče load buke možda i nisam merodavan posle prošle kartice, koju si i sam imao, ovo je smešno. 2 sata Battlefront-a II juče i nisam ni skontao da komp pored mene radi. Koliko sam bacio pogleda karta radi na oko 70°C pod opterećenjem.

Napregnuću je malo i nasvirati ventove, pa ću ti preneti neke shotove i utiske danas/sutra.
 
Nepotrebno je reinstalirati sistem kad se menja GPU, ram, dodaje HDD i slicno, tek pri zameni ploce se treba menjati sistem.
 
Pa to sam i razmišljao, ali rekoh da vidim da li postoji neki valjan razlog da pregazim sistem.

@SOCOM
Hoćeš opet mojim stopama? :d
Šalu na stranu, ventovi ne rade na idle dakle 0 buke, što mi je idealno sa trenutnim setupom jer ni Seasonic ni LC ventovi koje imam ne proizvode gotovo nikakvu buku.

Što se tiče load buke možda i nisam merodavan posle prošle kartice, koju si i sam imao, ovo je smešno. 2 sata Battlefront-a II juče i nisam ni skontao da komp pored mene radi. Koliko sam bacio pogleda karta radi na oko 70°C pod opterećenjem.

Napregnuću je malo i nasvirati ventove, pa ću ti preneti neke shotove i utiske danas/sutra.

Videh da si otuđio RX560 :D
Probao sam RX480 i prodao ga u roku od nedelju dana, Asus Dual OC, grejalica, bučna i gladna struje.
Razmišljao o onom Manli Galardo 1060 6 gb, dok je bio 34000k, sad je malo otišao, a deluje da je malo lošije hlađenje i tu.
Video sam i Inno 3D za 30k polovnu.
Ne znam koliko je baš pametno kupovati u ovo trenutku?
 
Nepotrebno je reinstalirati sistem kad se menja GPU, ram, dodaje HDD i slicno, tek pri zameni ploce se treba menjati sistem.

Kada je GPU istog proizvođača znam da nije. No menjao sam AMD za NVIDIA-u, pa zato rekoh možda...

EDIT:
@SOCOM

Ipak je ovo dosta hladniji i štedljiviji čip rekao bih. Kupovina u ovom trenutku apsolutno nije pametna. Video sam na zapadu su cene dosta otišle dole, naši još nisu ispratili, ali mene je zasvrbeo džep.
Sad sam u fazonu igra mi se ovaj Battlefront II i ko zna kada, tako sam u periodu života kada me ne drži igra baš dugo, tako da sam se odlučio pojačati. I ne žalim, pa da sutra padne cena na 25K. I išao sam namenski na 3GB, nije da nisam imao da platim za 6, ali imam 1080p monitor koji ne planiram da menjam skorije, ovaj mi završava posao savršeno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno