Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Neće moći da ih naštancaju koliko će se prodavati, to je sigurno.
 
Pa realno ovo je makar u najvi daleko bolji proizvod od 480 a ista cena, znaci perfektan tajming i ekser u AMD kovceg, blago nama al ce da nas deru :p
 
Kukamo na cenu graficke, a cena jogurta sto je skuplja za 50 din?
Ode pola graficke za godinu dana...
 
Oficijelne specifikacije za FE:

http://www.geforce.com/hardware/10series/geforce-gtx-1060

KYxBK0j.png



K2ZG13U.png
 
U septembru biće u decembru :) Vuku se ko creva i jedni i drugi, izbacivanje svake karte traje po mesec dana (najava, prezentacija, prodaja, referentne, custom, out-of-stock...) :D

Još ne znamo sve specifikacije (TMU, ROP), ali ako je bukvalno pola GP104, onda sudeći po dosadašnjim iskustvima, možemo očekivati 56±3 % performansi GTX 1080 :d
 
Sreca sto partneri nece praviti FE vec samo nereferentne - krecu na startu od 19. jula. :d
 
3+1 phase izgleda bas jeftino
Naravno nema SLI konektora kao sto se i ranije govorilo mada su pojedinci to sumnjali nadam se da je sad jasno ne zele ugroziti ni na koji nacin GP 104.

gtx_1060_pcb_1.jpg
 
Nema SLI, nece da ugrozavaju 1070/1080, sto znaci jos nesto - nece ni da smanjuju cene.
 
Taj scenario je pao u vodu kada je AMD omanuo sa RX480.
 
3+1 phase izgleda bas jeftino
Naravno nema SLI konektora kao sto se i ranije govorilo mada su pojedinci to sumnjali nadam se da je sad jasno ne zele ugroziti ni na koji nacin GP 104.

gtx_1060_pcb_1.jpg

Nije ti ovo AMD pa da prave naponsku kao da će da napaja nosač aviona.
 
Ovo je realno 150$ chip i kartica ali kosta 250$ i vise jer je konkurencija nesposobna da parira. Da AMD ume da napravi ono sto su hajpovali wccftech tj. ~980 performanse 110w potrosnje i 1600 Mhz OC mozda, samo mozda bi imali rat cena i eventualno pravilno pozicioniranje chipova (600mm - 599$, 350mm - 299-449$, 200mm - 149$). Ovako, bez AMD u gornjem segmentu, sa grejalicom od 200W u srednjem zaista nema sanse da u skorije vreme vidimo normalne cene.
 
Ostao si bez argumentacije? Kao nVidija ne prodaje srednju klasu kao visoku od GTX680 naovamo (Gx104 chipovi)?

Siroti mali hrčki. Kako dođosmo od 150, preko 170, na 200W :d

Jer sam dobar cova i gotivim AMD pa sam da vrlo konzervativnu procenu potrosnje Polaris 10 chipa klokovanog tako da dostigne 980 perf. iliti 15% prednosti koje navodno ima 1060. Pre ce biti da na tih 1500+ Mhz Polaris 10 vuce blize 250W ako cemo realno. Sto znaci da je GP106 duplo efikasniji...

Vidi ti baratas nekom brojkom od 5%. Tebi je mnogo dobro, zivis u nekom svom svetu...
 
Poslednja izmena:
Mrzi me sad da pretražujem cene u proteklih nekoli generacija, ali ako pogledaš istoriju, ovi čipovi su uvek bili između 200$ i 300$ (7870 čak 350$ ako se dobro sećam). Viša klasa od 350$ do 450$, a high-end od 500$ pa naviše. Karte srednje kalse za 180$ i više za 330$ su više izuzetak nego pravilo. Nego, razlika je u tome što je nekad 1$ bio 65 dinara, a sad je 110, pa nam je teško da se naviknemo. A i PDV na PC opremu je nekad bio 8%, a sad je 20% :)

Edit: zamisli u prethodnoj generaciji nVidia izbacila kartu od 200$ koja nije brža od GTX 770, koja je koštala 400$. A sad AMD i nVidia izbacili 3 karte u opsegu 200-250$, koje su između karti 330$-550$ iz prethodne generacije. Na stranu ostale prednosti nove arhitekture.
 
Poslednja izmena:
Koja kuknjava oko cena i pisanje romana na tu temu koda ce to nesto da promeni, samo gubite vreme i mlatite praznu slamu posto poente nema...
 
Koja kuknjava oko cena i pisanje romana na tu temu koda ce to nesto da promeni, samo gubite vreme i mlatite praznu slamu posto poente nema...

pa bas tako, cene nece pasti, ni ti se to planira, nema konkurencije nema dobrih cena i to je to....nazalost je tako u GPU vodama trenutno...
 
Poenta je u tome da karte iz određenog ranga uvek imaju približne cene, ali je danas 250$ mnogo više nego što je bilo pre 6-7 godina (što je najgore, pre će biti da je obrnuto, mislim na USA, zbog inflacije i sl). I tu nam nije kriv onaj ko je stvarno kriv, nego nVidia, AMD, Intel, Soroš i Vatikan

Mislim, imamo primer od pre 4 godine, kad je 7850 predstavljen sa 250$, a 7870 sa 350$. I to je tad bio best-buy??? WTF???
 
Poslednja izmena:
AMD nije konkurentan od 5870 vremena. Vec sa Kajmanom su ispustili kasiku. Da bi mala, nepopularna firma kao ATI/AMD bila konkurentna oni moraju ponuditi bolji proizvod za iste novce i biti superiorni u svakoj klasi. To se poslednji put desilo jako davno i tada im je poslednji put trzisni udeo bio na respektabilnom nivou. Doba Sajpresa za GPU i Athlon 64 X2 za CPU a oba puta su glavni konkurentni ispustili loptu za momenat (Intel sa P4 derivatima a nVidia sa Fermijem). Ispada da AMD/ATI mogu napraviti uspeh samo ukoliko konkurencija zabrlja i nikako drugacije.
 
Posto smo o karti dobili danas, poprilicno informacija, a meni je upala kasika u med, imam jedno pitanje za vas.
Naime, drugar dolazi iz Nju Dzerzija krajem avgusta, uzeo odmor 3 nedelje. E sad, decko radi u jednom vecem lancu PC maloprodaje na zapadnoj obali(konkretno veoma ozbiljni igraci u Njujorku i Dzerziju, ako je to uopste bitno), e sad ono sto je bitno je sto moze kao popust, odnosno bonus od strane firme da uzme komponentu(max 2 komponente) u vrednosti do 299$ sa popustom za radnike, sad kako i zasto, nzm, niti me zanima.
Da skratim pricu, moze da mi donese bilo koji GTX 1060 model za (grubo racunato) 27.000-28.000 dinara, znaci prakticno za 249$ koliko ce tamo biti regularna cena, i to posle carine i poreza:smash::type:

Ja sam odlucio da idem za grafu kao i za proslu maks maksimuma 25k, ali eto nategnucu jos 2-3k, bez obzira sto necu moci garanciju da ostvarim, msm da vredi. E sad problem u celoj toj prici, kao sto sam pisao u temi za RX 480 je da imam modularno napajanje sa 2x6 pin ulazima, gde imam adaptere 6-6 pin i 6-6+2 pin. Ovo kazem, jer mi je rekao da ce dobar deo(a tako je zvanicno i MSI najavio) GTX 1060 doci sa jednim 8-pinskim konektorom.
Jel bi mogao ja recimo da iskoristim oba ova adaptera, jedan povezem normalno, a preostala dva pina sto fale na konektoru grafe iskoristim od ovog 6+2, a 6pin nek visi?:d
Dakle u 8-pinski grafe iz napajanja 6pin-6pin+6pin-2pin? Ili pak da skarabucim nesto sa molex i slicnim sranjima, ali to em ce da kosta, em ko zna da li moci da sredim. Ne verujem da cu uz grafu dobiti adapter koji mi je potreban, ili neku od solucija.
Merkam novo napajanje(Seasonic S12 II 620W), verujem da bih sa njim bio miran bar 5 godina, ali to je 10k++ dinara, a sad to ne dolazi u obzir i pitanje kad ce, posle kupovine grafe. A sa ovim napajanjem je manje vise sve ok, ili bi trebalo.


@G@W
Nazalost takva je situacija, a imali su lepe prilike posle HD 4000, HD 5000 i donekle je to bilo ok sa HD 6000 serijom (HD 6850, HD 6870 i HD 6950 sasvim dobri konkurenti u svoje vreme). Kao sto rece, sve posle toga lose, zaista lose. Bilo je nekih malo svetlijih trenutaka (R9 380X, recimo) ali kao sto rece, ne zbog njih, nego zbog toga sto zeleni nisu imali tu sta da ponude. Ali opet nista ni od toga, prodaja lose prosla.
 
Poslednja izmena:
Opusti se. Garancija ti je najveći, da ne kažem jedini problem. Ova karta ne može da troši preko 120W, bez obzira kako je povežeš.

@G@W

Ne znam što skrećeš sa teme tom nebitnom pričom. Govorili smo da je 250$ razumna cena, tj. standardna za ovaj segment. Uvek je i bila tavka cena. I sad se odjednom svi se bune? Mislim da je trebalo da se bunimo pre 10 godina :smash:
 
Poslednja izmena:
@djokosrb

Znaci nemas klasicni 6+2pin?
Onda za sitan novac nadjes ovako nesto:

9mpKQEe.jpg
 
Poslednja izmena:
Imam to vec, ali kako bih to resio? Msm ako bih isao 6 pin u napajanje na izlaz iskoristim 6+2, zar nece biti burn baby burn?:d Msm jasno da su stavili 8-pinski zbog OC potencijala, i da karta, kako kaze covek gore, nece toliko da povuce, ali opet, sta znam...
Videcemo samo kako ce sve proci sa transportom i da li ce na kraju moci da uzme sa tim popustom. Imaju neku foru svake godine, moze kroz komponente, moze popust recimo na putovanje, iskoristio prosle godine za Akapulko.
Valjda ce proci kako se nadam, ako ne RX 470 ovde kad stigne, verovatno.

edti: Ne, nemam klasicni 6+2, nego samo na jednom kraju 6+2, na drugom 6pin standardni.
 
Poslednja izmena:
Pa to ti je to, na vecini napajanja 6+2pin sluzice kao 8pin. Bas zato je razdvojeno da bi se moglo iskoristiti kao 6pin (bez ta 2) za odredjene graficke.
 
Pa da, tako sam koristio na GTX 660 TI, ali recimo ovaj slucaj ovde ili ako uzmem polovnu GTX 970(8pin+6pin), tu me plasi sto ja na ulaz stavljam 6 pin, na izlaz 8 pin(6+2)?
Ili samo haluciniram u svom neznanju?:d
 
Nema to veze, brdo napajanja imaju po dva 6+2pina. Sve je to predvidjeno za kombinovanje, ne brini.

Samo nisam skontao koje napajanje imas?
edit: TR2 550W je sasvim solidno za non K i5 + bilo koji ~250W gpu.
 
Poslednja izmena:
Negde sam procitao da danas istice NDA, pa gde su ti testovi tj review-ovi ?
 
Ok, malo sam dosadan, ali ajde ovako, znam ja da brdo napajanja ide poprincipu 2x6+2 pin, realno tako je i prakticnije...
Ali ako si video ovo je modularno, i ja znaci imam adapter 6pin koji stavljam na ulaz(napajanje) na izlaz(grafa)ide 8 pin(6+2).
Ako se ne varam 6pin moze da isporuci 75w, a 8 pin 150w!? I sta onda ako ovaj 6+2 povuce vise nego 6pin moze da isporuci? Procitao sam da i proizvodjaci to ne preporucuju.
Samo da se oko toga razumemo, tu imam veliku nedoumicu ili ja prosto previse sviram:p
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno