Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Imaš li neku ideju kako njega da sredim? Pošto mi ovaj dole radi (većim delom), ovaj gore na backplateu mi ne radi više uopšte.

EDIT: Al sam glup čoveče, pa 1060 nema LED na backplateu... Izvini zbog ovog mučenja. :d Bio sam ubeđen da imam ali izgleda da sam prespojio nešto u glavi kad sam gledao klipove na YT... :d
 
Poslednja izmena:
Upravo htedoh da napišem... :) U mojoj glavi je bilo da ti zapravo imaš GTX 1070, a ne GTX 1060. (Još i pišemo u GTX 1060 temi.) Hah... Oh, well, no harm done. :)
 
Poslednja izmena:
Jel moguće da drajveri unazade performanse graficke. Imam komp godinu i po dana, najviše igram csgo i jel moguće da frejmovi mi juce u toku gejma padnu na ispod 144 jer je bilo očigledno na 144hz monitoru da se nešto dešava, bacim pogled na frejmove u tim momentima on oko 140 150. A ide do 300 na istoj mapi, nije mi jasno radilo je sve dobro sad drzi oko 200 nekad manje nekad više, i sama igra je katastrofa optimizovana i ide mi na živce sad ovo. U pozadini mi radi geforce expirience ne znam da li to moze da utiče da na relativno dobrom računaru padne fps ispod 144, ma kakva god da je mapa u pitanju, sve drzim na medium podesavanjima. Procesor na 3.8, ram na 3000 mhz. Tačno kao da namerno rade pa po difoltu gledam sad ovu novu 1660. Kakvi su to manipulatori..

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
 
Jel moguće da drajveri unazade performanse graficke. Imam komp godinu i po dana, najviše igram csgo i jel moguće da frejmovi mi juce u toku gejma padnu na ispod 144 jer je bilo očigledno na 144hz monitoru da se nešto dešava, bacim pogled na frejmove u tim momentima on oko 140 150. A ide do 300 na istoj mapi, nije mi jasno radilo je sve dobro sad drzi oko 200 nekad manje nekad više, i sama igra je katastrofa optimizovana i ide mi na živce sad ovo. U pozadini mi radi geforce expirience ne znam da li to moze da utiče da na relativno dobrom računaru padne fps ispod 144, ma kakva god da je mapa u pitanju, sve drzim na medium podesavanjima. Procesor na 3.8, ram na 3000 mhz. Tačno kao da namerno rade pa po difoltu gledam sad ovu novu 1660. Kakvi su to manipulatori..

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

Naravno da je moguce i to nvidija odavno radi ;)
 
Jel moguće da drajveri unazade performanse graficke. Imam komp godinu i po dana, najviše igram csgo i jel moguće da frejmovi mi juce u toku gejma padnu na ispod 144 jer je bilo očigledno na 144hz monitoru da se nešto dešava, bacim pogled na frejmove u tim momentima on oko 140 150. A ide do 300 na istoj mapi, nije mi jasno radilo je sve dobro sad drzi oko 200 nekad manje nekad više, i sama igra je katastrofa optimizovana i ide mi na živce sad ovo. U pozadini mi radi geforce expirience ne znam da li to moze da utiče da na relativno dobrom računaru padne fps ispod 144, ma kakva god da je mapa u pitanju, sve drzim na medium podesavanjima. Procesor na 3.8, ram na 3000 mhz. Tačno kao da namerno rade pa po difoltu gledam sad ovu novu 1660. Kakvi su to manipulatori..

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

Ma skini expirience, totalno nepotrebna stvar...vrlo moguce da je to u pozadini
 
Jeste normalno, i meni se dešava, do browsera je stvar.

Izgasi hardversku akceleraciju u browserima i videćeš kako GPU spajkovi nestaju, ali CPU temperatura skače desetak stepeni :D
 
350e kod madjara ovo cudo, Boze Gospode...Fail!
 
Jel moze nekako unninstal i da skinem.neke drajvere sa gigabyte sajta od ranije..

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
 
DDU program za uklanjanje drajvera (Display Driver Uninstaller), a sve drajvere imaš direktno na nVidia sajtu, pa biraj verziju :)
 
Poslednja izmena:
Pa skidao sam preko expirencea redovno. Odradicu unninstal i otprilike neki drajver mozda i ako nadjem koji je najkorisniji. A služi me expirince za snimke, tokom igranja, napravim snimak kad se nešto desi on zabelezi poslednjih 5 minuta i posle samo isečem klip.. probacu bez njega kako radi ako ne radi i dalje, idu drajveri u ofsajd a sledeća će biti amd..
Plus ako neko malo veštiji zna na koji drajver da se vratim jer vidim po netu da ljudi su vraćali na razne drajvere i dobijale bolje performanse..
Sad ko izinat otvaram csgo kad ono apdejt, probacu nekako da vidim sta se dešava, drajver 391.35 je spreman da bude testiran.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ume Nvidia da jednom verzijom drajvera nešto pokvari ali već u narednoj verziji to bude ispravljeno.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Dobro to je klasika, ali cini mi se da vec godinama rade to. Tačno ti utiče na um da ides na neku iz sledeceg ranga tipa sad 1660 a do juče ova karta bila vrh za 1080..

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Liči na apple pomalo
58a3bf5e1856c7490a2e2555090dc05e.jpg
 
Sam Tom Clancy nije baš mjerodavan s obzirom da je to jedina igra gdje je GTX 1660 Ti brži od GTX 1070 i GTX 1080. Jedino ostaje mogućnost da je Nvidia platila ovima iz Ubisofta da osakate performanse Pascal karticama, ali gledajući Pink Cry benchmark nisam potpuno siguran u to. Neće me iznenaditi ni da se u novim drjaverima to popravi, ali čisto sumnjam da će neko mijenjati grafike kad izađu novi drajveri.
 
Poslednja izmena:
Nažalost, Nvidia ne usporava starije karte već samo ne optimizuje drajvere za starije karte. Često gledam retro gaming kanale na YTu, ima drastičnih primera za karte tipa GeForce FX, GeForce 7000 i sl... Bukvalno pad performansi i po 50% jer noviji drajveri ne priznaju starije karte.

Treba se držati starijih verzija koje ne prave probleme a novije instalirati samo ako se mora ili ako se ima aktuelna generacija.

AMD je još gori, ne podržavaju Win 8.1 i prilično brzo su obustavili podršku za 5000 i 6000 seriju.
 
@Đenka:
Ne pričaj svašta nego deinstaliraj GeForce Experience, pošto je bloatware i đubre, i nemoj više ni da ga instaliraš. Osećam da će ti se fps normalizovati. I vidi da li ti nešto radi u pozadini pre no što počneš da se žališ. NVidia ima pametnija posla nego da ti nerfuje fps da bi te naterala da pazariš novu grafiku...

Nažalost, Nvidia ne usporava starije karte već samo ne optimizuje drajvere za starije karte. Često gledam retro gaming kanale na YTu, ima drastičnih primera za karte tipa GeForce FX, GeForce 7000 i sl... Bukvalno pad performansi i po 50% jer noviji drajveri ne priznaju starije karte.

Treba se držati starijih verzija koje ne prave probleme a novije instalirati samo ako se mora ili ako se ima aktuelna generacija.

AMD je još gori, ne podržavaju Win 8.1 i prilično brzo su obustavili podršku za 5000 i 6000 seriju.

Gluposti, od prve do poslednje reči...

Novi drajveri ne "nerfuju" starije karte. Mogu jedino da za starije serije ne dodaju neke opcije koje su specifične za tu i tu igru jer taj čip ne podržava tehnologije koje su tu u igri, ili takvo nešto.
AKo je dostupan novi drajver za tvoju grafičku, instaliraj ga, a ne da se držiš nekog matorog i posle da kukaš kako imaš manji fps u toj-i-toj igri i da NVidia hoće da ti upropasti gaming doživljaj.
AMD podržava i Win 8.1 i HD 5000/6000 seriju. I dokle uopšte hoćeš da ti grafika bude podržana, 20 godina?

Šta sve nećeš čuti ovde...
 
Poslednja izmena:
@Đenka:
Ne pričaj svašta nego deinstaliraj GeForce Experience, pošto je bloatware i đubre, i nemoj više ni da ga instaliraš. Osećam da će ti se fps normalizovati. I vidi da li ti nešto radi u pozadini pre no što počneš da se žališ. NVidia ima pametnija posla nego da ti nerfuje fps da bi te naterala da pazariš novu grafiku...



Gluposti, od prve do poslednje reči...


AMD podržava i Win 8.1 i HD 5000/6000 seriju. I dokle uopšte hoćeš da ti grafika bude podržana, 20 godina?

Šta sve nećeš čuti ovde...


https://www.guru3d.com/news-story/a...windows-8-1-with-consumer-radeon-drivers.html
 
Gluposti, od prve do poslednje reči...

Novi drajveri ne "nerfuju" starije karte. Mogu jedino da za starije serije ne dodaju neke opcije koje su specifične za tu i tu igru jer taj čip ne podržava tehnologije koje su tu u igri, ili takvo nešto.

Šta sve nećeš čuti ovde...


Evo jos toga:

https://www.youtube.com/watch?v=o2bF24k8OYw&t=624s

GTX 580 zestoko bije 670, kartu gde je napravljena najmanja razlika u istoriji izmedju x80 i x70 karte. Ono sto ovaj tip ne zna, to je da bi sa starijim drajverima sigurno imao bolje rezultate, sve i da igra zaista pravi problem oko VRAM-a
 
@Đenka:

Gluposti, od prve do poslednje reči...

AMD podržava i Win 8.1 i HD 5000/6000 seriju. I dokle uopšte hoćeš da ti grafika bude podržana, 20 godina?

Šta sve nećeš čuti ovde...

Najnoviji AMD drajveri za 6xxx seriju:

https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-hd/amd-radeon-hd-6000-series/amd-radeon-hd-6970

Crimson Edition 16.2.1 Beta
File Size
260 MB
Release Date
3/1/2016

Vec TRI GODINE te karte NEMAJU podrsku! TRI GODINE!

Dok nVidia:

https://www.guru3d.com/news-story/nvidia-ends-support-for-fermi-gpus-and-32-bit-drivers.html

on: 04/08/2018 06:55 PM

Mislim da niko u istoriji ovog foruma nije nalupao vise gluposti i pokazao manje znaanja od tebe u samo jednom postu.
 
Lol...majstore, HD 6970 je karta iz 2010. godine. Sada je 2019. Je l' ti zaista očekuješ da će neko da odvaja novac, vreme i timove ljudi da pravi drajvere za deceniju stare karte? Ne znam na kojoj planeti živiš, ali malo realnosti ti ne bi škodilo...
I ne trudi se da me bombarduješ odgovorima, uopšte ne nameravam da provodim dane prepucavajući se s tobom na deset strana, kao što imaš običaj da radiš u dosta threadova koje si blagoslovio svojim znanjem...što se mene tiče, i ne moraš da instaliraš drajvere, uopšte. Tako si najsigurniji da ti NV i AMD neće osakatiti performanse.
 
Pa i GTX 480 je karta iz 2010. pa je imala podršku sve do 2018? Čak je i starija od 6970!

Ne pričamo ovde da li je to opravdano ili ne, ovde govorimo o činjenicama. A to su:

-novi drajveri obaraju performanse
-AMD ne podržava 8.1
-AMD ne podržava 5000/6000 seriju

Argumentovano, dokazano, jasno i precizno.
 
To sto drajver postoji za matoru Nvidia karticu ne znaci da on donosi nekakva poboljsanja.
 
...hence "obaraju performanse". Ali makar omogućavaju da karta radi osnovne stvari, za razliku od AMD-a čiji je savet "force use Win7 drivers for Win 8.1".
 
Koga briga za OS koji ne koristi ni 5% korisnika?
 
cek a sta ces da radis sa kartama serije 5xxx i 6xxx ??? 1 GB vrama ? inace postoji crimson verzija drivera za te karte, tj prvi koji su izasli i tu su stali ....

Ako stvarno mislis da karte stare 10g zasluzuju nove drivere, ili onaj ubogi Win 8.1 podrsku, tesko ce te bilo ko u suprotno ubediti .... AMD je svetlosnim godinama ispred Nvidie po tom pitanju, podrzavaju karte koje su evo vec 6 godina stare, a u tvom postu #2688 vidim da si rekao da su daleko gori od Nvidie ... toliko o tome ;) dzaba zeleni fanbojevi ce uvek biti zeleni :) i kad imaju krs proizvod vikace kako je bolji ....

Meni je najsmesnije kad neko hvali nvidia drivere, zastareli su uzasno, GUI im je kao iz windowwsa XP, ocaji su u svakom pogledu, AMD je za njih u danasnje vreme sinonim kako driver treba da izgleda i funkcionise, a ovo govorim kao neko ko ima i jednu i drugu kartu ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno