Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Kad smo vec proroci: 280-340 evra, kod nas ili preko Madjara, svejedno.
(najjeftiniji nereferentni 6GB modeli)
 
Kao što sam već pisao ićiće od 45000 referentni do 50000 nereferentni. Koliko je koštala x70 sada će koštati x60.
Verovatno će u donja segmenta pored x50 napraviti i x50ti, koja će biti na nivou 960 4gb.
 
350€ nonreferentne, naravno 6GB, te od 3GB iako se pojave to je cisto bacanje para jedino ako se mognu otkljucat u 6GB :p referentne svakako nikad ne bi uzeo.
 
A kako ce obeleziti, tj. kako se oznacava naslednik 660/760/960 ...???
Ovaj 1060 cenovno nece biti u toj klasi, zbunili su me prilicno sa ovim podizanjem cena :trust:
 
Pa da, sa ovakvim cenama mid range postaje polovni high range.
 
Kad smo vec proroci: 280-340 evra, kod nas ili preko Madjara, svejedno.
(najjeftiniji nereferentni 6GB modeli)

Toliko ne kosta ni RX480, ako ne racunas onog Powercolora koji u sledecem uvozu sigurno nece imatu tu cenu.
 
Idu MSI i Asus preko Madjara.

Dobro, aj da cujemo i tebe kao proroka... Neko od nas ce sigurno da ubode.
 
Mislim da @Chinaski ima neku informaciju, da ne prica bezveze. Ja ocekujem minimum 350 evra za kvalitetnije modele.
 
Koje cene covece..
 
Pravi trenutak za ulazak na tržište čipova, još ne mogu da se odlučim da li da krenem ili ne. Šta vi mislite o tome?,)


ps: mada kad bi to povezao sa svojim dobrim os-em...:smoke:
 
ma kakvih 350e. za 350e ce vrv biti A brand proizvodjaci RX 480 sa svojim custom modelima (B brand sa 2god garancije ce vrv biti oko 300e). na to dodati da je GTX1060 barem 15-20% brza, a kako je nVidia na nasem trzistu tradiocinalno skuplja od AMD-a u apsolutnom smislu, neka bude 30% skuplja od tih 350e i dodje se lagano do 55-60k din za kes za neku do jaja GTX1060 6GB. zasto poklonih svoju G1 GTX970 za 280e - ne znam ni sam. vrv jer ne igram igre skoro uopste (sto li je onda kupih bolje je pitanje?).
 
Sreca pa je nVidia preko Madjara jeftinija od AMD-a. :d
 
oduzmite od te cifre 10-15% i toliko ce kostati gepekusa.
 
Znaci malo bolji score nego za RX 480, ali opet manji od GTX980. Svakako treba sacekati zvanicne, a i drajvere.

Valjda ce biti nesto prekosutra.
 
Pa to je ljubav na prvi pogled ako je istina sve ovo što je procurelo sa testova. Nizak TDP da se rešim vrućine kompa koju ova moja grejalica pravi, bolje performanse od rx 480, cena koja je ok mada ne verujem da će biti ok kod nas iz iskustva, ali sve u svemu uz 6gb rama zaista ne bih poželeo ništa više od karte sa obzirom da me zanima samo 1080p.
 
Poslednja izmena:
Rasturena 480x, znaci kod nas 1060gtx oko 40000 rsd do 45000rsd korektno...
 
Dosli smo do toga da je 45 000 dinara za x60 model korektno...
 
Znaci, neko ko nadje polovnu 980, 970 ili 980Ti sa 'korektnom' cenom, taj je napravio odlican 'posao'...;)
 
Za ovu cenu ovo je bolja opcija od rx 480 8gb.
 
Nazad
Vrh Dno