Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Krajnje je jednostavno ponuda i potražnja, rudari su zadnjih godina svojom ˝potrebom/potražnjom˝ podigli vrednost ˝grafičke kartice˝ i dokle god bude bilo kopanje isplativo kartice se neće vraćati na stari cenovni rang. Samo će kako je neko već napisao nestajati i dolaziće novi modeli. Nisu valjda proizvodjači ludi da ne iskoriste ˝groznicu˝. Baš ih briga da li ćeš da pikaš GTA V, VI ili ćeš da kopaš dokle god plaćaš odličan si.

P.S. Nisam neki poznavalac grafičkih ali stvarno je očigledno zašto su cene prenaduvane u odnosu na prethodne generacije kartica.
 
Poslednja izmena:
drugari, prodao svoju rx 480 rudarima i sad bi od madjara uzeo neku 1060. kako dugo nisam imao nvidu nemam pojma ko od proizvodjaca ih radi dobro a ko ne, ima li neki model koji se izdvaja kao best buy?
ja sam bacio oko na ovaj model:
MSI GTX 1060 GAMING X 3G

jel to ok kartica?
Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ni slučajno sa 3GB.
 
Sto su svi toliko protiv 3gb?:) Ja ne planiran da idem preko 1080p sa ovom generacijom grafika, to zdravlje za par godina kad se bude sklapala nova Masina. A verujem da je 3gb dovoljno za to ili gressim?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Grešiš, mnogo puta se pričalo o tome, sadašnje igre već na 1080p traže više od 3GB što dovodi do seckanja kada se popuni tih 3GB. Ili nemaš mogućnost da izabereš Ultra u podešavanjima, što je složićeš se glupo kad daš 250+ evra.
Alternativno, potraži 980Ti sa garancijom, ponekad naleti po OK ceni.

Zaobiđi Asus Dual i Turbo, MSI Aero i generalno jednoventilatorske modele.
 
Poslednja izmena:
OK, hvala na savetima!:)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Krajnje je jednostavno ponuda i potražnja, rudari su zadnjih godina svojom ˝potrebom/potražnjom˝ podigli vrednost ˝grafičke kartice˝ i dokle god bude bilo kopanje isplativo kartice se neće vraćati na stari cenovni rang. Samo će kako je neko već napisao nestajati i dolaziće novi modeli. Nisu valjda proizvodjači ludi da ne iskoriste ˝groznicu˝. Baš ih briga da li ćeš da pikaš GTA V, VI ili ćeš da kopaš dokle god plaćaš odličan si.

P.S. Nisam neki poznavalac grafičkih ali stvarno je očigledno zašto su cene prenaduvane u odnosu na prethodne generacije kartica.
Cene su u startu, jos prosle godine, bile vece nego obicno.. nVidia je resila da naplati dominaciju, sve ostalo je samo "dodatna vrednost". To se pogotovo vodelo na 1070 modelu koji je bio, u principu 450-500e (kvalitetniji modeli i to preko KPa), sto je daleko vise od 670 i 970, koji su pak bili daleko blizi po peformansama sa 680 i 980 nego ovaj 1080..


Fanboysi su prosle godine pricali gluposti ("ali brza je od 980-Ti od 600e, znaci isplati se") ali valjda su i oni HC shvatili da je krivac za visoke cene, pre svega, nVidia pa svi ostali.

U AMD slucaju je to potraznja koja daleko prevazilazi proizvodnju ali nije da je AMD sa svojih 20-25% trzista ocekivao takav boom.
 
Imam ja MSI Afterburner . Moje pitanje je bilo kakav je oc a ne koj mi program treba za oc ...
 
Pa ni jedna se kartica ne klokuje isto zato moras probati pa ti nama javiti kakve su aorus kartice za klokovanje.
 
A odkud ti to da ne znam nista? Ja znam kako se klokuje moja kartica i znam dokle moze da ide ali ti za tvoju tek treba da otkrijes.

Uzmi da su ljudi kupovali 1070 ili 1080 za sli, iste kartice isti proizvodjac... jedna kartica zlo i naopako kako se lose klokuje a druga ubija koliko je dobra za klokovanje.

Zato ti kazem moras sam da odkrijes kako i koliko dobro se tvoj model kartice klokuje. Ni jedna 1060 nije ista pa tako da ne ocekujes da ce svi da ti kazu e tvoja ce biti super za klokanje a ti ubo skart model pa ces onda opet doci da pitas sta nije uredu.
 
Odustao sam od 1060 i naručio Asus Strix OC 1050 Ti za nešto ispod 24k. Ajde što nema 1060 nego nije mi jasno zašto nema ni 1050 Ti u par radnji gde sam proveravao. Da li su i njih počeli da kupuju za majning pa je nestašica?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nisu nego ih kupuju svi ostali posto je fakticki to najjaca karta koja moze da se nadje. 1060 i jace se prodaju na po 50 do 100 komada istog dana.
 
Sto mu dodje ekvivalent kopanja kafenom kasikom...
 
Odustao sam od 1060 i naručio Asus Strix OC 1050 Ti za nešto ispod 24k. Ajde što nema 1060 nego nije mi jasno zašto nema ni 1050 Ti u par radnji gde sam proveravao. Da li su i njih počeli da kupuju za majning pa je nestašica?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odlican je Strix 1050 Ti. ;)
 
Da li je ovo ok karta i sta mislite o njoj Asus GTX 1060 Dual 3gb. Koristio bih je uglavnom za wot i nista vise. Pre nje sam imao r9 280x. Interesuje me ako neko zna da li hladnjak prekriva memorijske cipove ili ne.
 
Za WoT ti je vise nego dovoljan 1050Ti za 1080p na max.
 
Ipak sam uzeo msi gtx 1060 gaming x 3 gb.
 
Strix 1050ti ili asus 1060 dual 6gb?
1060 je skuplja za 60% skoro 2 1050ti mogu za te pare

Sent from my E2003 using Tapatalk
 
****ga otkud znam, esport uglavnom, mozda bih pubg kupio, nba, fifa,volim far cry.. Klasika,ne mora sad neka igra koja je najvise zahtevna na ultra podešavanjima vec da bude pristojno i kvalitetno :) Pretpostavljam da je dovoljna i 1050ti? Pa mozda posle nekog vremena ako bude nesto pristupacnije da je zamenim.. 1060 je bolja ali razlika je od 120 do 150 evra

Sent from my E2003 using Tapatalk
 
Cak.je i veca razlika, sad sam pitao posto planiram iz uvoza, 176 evra strix 1050ti a 335 evra gigabyte model 1060 6gb 160 evra razlike ccc

Sent from my E2003 using Tapatalk
 
1050-Ti je OK do 150e. To preko se ne isplati, ja bih pre uzeo obican 1050 i cekao bolja vremena. Smanjis teksture i imas skoro iste performanse a kostaju 115-120e.
 
1050-Ti je OK do 150e. To preko se ne isplati, ja bih pre uzeo obican 1050 i cekao bolja vremena. Smanjis teksture i imas skoro iste performanse a kostaju 115-120e.
A uzmi da za godinu dve dana prodaje 1060 koliko ce para da dobije za nju i koliko ce para da dobije za 1050ti ili 1050. Razliku koju sada plati kasnije ce je vrati.

****ga otkud znam, esport uglavnom, mozda bih pubg kupio, nba, fifa,volim far cry.. Klasika,ne mora sad neka igra koja je najvise zahtevna na ultra podešavanjima vec da bude pristojno i kvalitetno :) Pretpostavljam da je dovoljna i 1050ti? Pa mozda posle nekog vremena ako bude nesto pristupacnije da je zamenim.. 1060 je bolja ali razlika je od 120 do 150 evra

Sent from my E2003 using Tapatalk

Ova jeftinija jeste bolji izbor ali znaj da igre idu sve zahtevnije i zahtevnije i sto danas mislis da ce neko vreme biti dovoljno ono moze preko noci da se promeni, dovoljno je da izbace jedan update i da povecaju zahtevnost.


Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno