Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Battlefield™ 1 03-Dec-17 1_28_55 PM.pngBattlefield™ 1 03-Dec-17 12_54_09 PM.jpgBattlefield™ 1 03-Dec-17 12_55_27 PM.pngBattlefield™ 1 03-Dec-17 12_58_18 PM.pngBattlefield™ 1 03-Dec-17 12_58_36 PM.png

Evo ovo su neke temperature cim pokrenem igru, ne prodje ni pet minuta. Samo mi je problem da li cu moci da je reklamiram zbog toga.
 
Te temperature ne podležu garanciji,jer je TL 83 C, dok je max 92 C...Tako da to jedino možeš da rešiš sa nekim dodatnim ventilatorima u kućištu kao i nekim boljim štelovanjem rpm-a same grafike preko MSI Afterburner-a ...Ili da ograničiš igre na 60 f, temperature će biti dosta niže. Da li je to ona verzija koja isključuje ventilatore ili verzija koja konstantno vrti na 2000 rpm-a?
 
Na koliko % vrti ventilatore kada je temperatura 80C?

Moja 470 Nitro+ ima odlicno hladjenje, ali je fabricki podesen target temp. od 75C, i ona ce biti na 75C igrao ja cs 1.6 ili Battlefield 1, samo ce u drugom slucaju vrteti vise.
 
Da nema update bios-a za tu kartu?

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Pogledajte prilog 241832Pogledajte prilog 241833Pogledajte prilog 241834Pogledajte prilog 241835Pogledajte prilog 241836

Evo ovo su neke temperature cim pokrenem igru, ne prodje ni pet minuta. Samo mi je problem da li cu moci da je reklamiram zbog toga.

Nema sta, to je to. Uostalom 80 stepeni ranije je bio de facto standard za high end kartice. Ako ti ne odgovaraju temperature, zameni hladnjak ili u MSI Afterburner-u podesi bolji curve za ventilator.
 
Grafika ide na servis, u medjuvremenu sam kontakirao radnju u kojoj sam kupio i uz njihovu konsultaciju sa servisom receno mi je da je verovatno karta losa i da posaljem. Rekose da ne bi smela da dostize te temperature tako brzo i da obara klokove. Videcemo sta ce dalje biti. Hvala svima na komentarima.
 
Ljudi hoce li biti neke povoljnije ponude uskoro u E.... Ima li ko neku dojavu? Zotac mini ne racunam..

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Pojavila se Inno 1060 6G, ali izgleda samo na jedan dan...Opet je nema u ponudi...Mora svaki dan da se prati...
 
Ne znam gde to, ja bas bacao pogled u toku dana i ne videh je nigde
 
Pojavila se Inno 6gb sa 2venta za 38k.. u e.....

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Ima i 1070 za 60k :D...
 
A jbt, ne mogu da verujem da nikako cena da im padne, makar za 2-4000 din, kad god se pojavi, cena bude 38000 :| Bas je imao srece svako ko ju je maznuo za 30K :)
 
Poslednja izmena:
Upravo tako, kad vidim sad da sam ovaj moj Asus Dual model uzeo sa domacom garancijom za 36k u septembru prosle, da 2016-te, godine, a danas sa regularnim cenama sve oko 40k...
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li svi hdmi na vga i dvi-d na vga adapteri podržavaju 1680x1050 rezoluciju? Da ne bude neka shit 1600x900, jer nemam eto hd monitor. Jel neko probao na ovoj 1050 rezoluciji?
 
Podržavaju ovi sa kp, ali nije ok slika.
Pomanjli smo par puta za problem.
 
Upravo je doslo do novogodisnjeg "popusta" Inno3D karte, sada je 40K u E.. :D :S:
 
Kakvi kraljevi ladno spremaju model sa 5GB memorije:d
 
Verujem da će u novijim naslovima biti malo brža od 3gb verzije...
 
Ljudi ajde malo ozbiljnosti ;) 3gb model je 10% spoeiji od 6gb modela, tamo gde mu manjak memorije ne postane problem. A to je u 99% igara, ako ti je target 60fps.

Ne znam, ali meni je ovo komicno.
 
Umesto da izbace neku GTX 1060 Ti po normalnoj ceni i useru se od para, oni naprave GTX 1070 Ti i ovu 1060 sa 5GB RAM. Wtf nVidia...
 
Vec su se us... od para, ovo je da se ne baci skart cipova kojima nesto malo fali (kao i uvek)...
 
Usrali se jer je AMD usrao Vegu :D

Nista se ne baca :)
 
Pitanje u vezi boost frekvencije 1060.
Uzeo sam Gainwarda 1060. GpuZ kaze ono sto pise i na sajtu i sto je default 1709 Mhz.
Prvim testovima sa ukljucenim MSI Afterburenom vidim da ide komoto do 1900Mhz.
I HWmonitor je kao max posle testova pribelezio 1911 Mhz.
Memorija jeste po specifiakciji i radi na 2002 Mhz.
Da li boost inace i ide preko te default granice?
 
Poslednja izmena:
Uzeh sebi pored GTX 1070 Gaming X i jednu GTX 1060 Gaming X 6GB.

Koja je najbolja izvedba 1060 6GB? Ova Gaming X na prvi pogled deluje solidno.
 
Uzeh sebi pored GTX 1070 Gaming X i jednu GTX 1060 Gaming X 6GB.

Koja je najbolja izvedba 1060 6GB? Ova Gaming X na prvi pogled deluje solidno.

Po meni je ovo mnogo bolja kartica od MSI, naravno MSI kartu nisam imao ali mislim da je ovo najbolja 1060 kartica koja je izasla. Naravno moje misljenje sa kojim se verovatno nece neki sloziti ali ovu kartu imam i znam sta sam sa njome dobio. Za cenu od 300e i 4 godine garancije ovo je najbolja kartica koju sam mogo za te pare da kupim.

http://www.gigabyte.us/Graphics-Card/GV-N1060XTREME-6GD#kf

Ne kazem to sto je imam nego sto je stvarno fenomenalna. Rudario sa njome u najtolplijem mesecu nije prelazila 60 stepeni naravno ventilatori tada bili na 55% ukljuceni i undervoltovana je bila a i po potrebi sam palio klimu pa nije ni mogla da je htela da predje 60 stepeni.

Sada kada grejem u sobi i igram igrice zna da ode na malo jace od 60 stepeni ali vec dugo vremena nisam pratio teperature pa cu je bas da pogleam sledeci put da vidim na koliko idu ali ventilatori se ukljcuju po potrebi, tako reci ni ne cujem je u radu a komp je pored mene. A i kada sam namerno ukkljucio ventilatore da cujem koliko je glasna komotno bi kraj nje mogo da se igra da su ventilatori ukljuceni na 70%:

Evo par slika sa ukljucenim ventilatorima na 70, 60, 50, 40%

Screenshot (194).png Screenshot (195).png

Screenshot (193).png Screenshot (192).png
 
Mozda aorus ima dve revizije.
 
Nazad
Vrh Dno