Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

oko 180e Mislim da je ok cena
 
Domaca sa garancijom od 2 god
 
Po meni, odlicna cena...ovde se prica da ce cene ici jos dole, ali ja licno ne verujem
 
Od juce ujutru sam primetio znatni fps drop u igrama, usage ode u 99% i fps skace gore dole, cpu je ok promenjena je pasta i temperature su normalne kao i na samoj grafickoj. Menjao sam drajvere vracao nazad ali ostaje taj problem i dalje. Sta jos moze da bude uzrok? Fizicka ostecenja nisam primetio, kartica je kupljena kao polovna a u pitanju je inno3d gtx 1060 6GB. Sve je radilo ok ali odjednom se pojavljuje taj fps drop.
 
@Prydz

Da li si skoro instalirao drajvere 417.22?
 
Od juce ujutru sam primetio znatni fps drop u igrama, usage ode u 99% i fps skace gore dole, cpu je ok promenjena je pasta i temperature su normalne kao i na samoj grafickoj. Menjao sam drajvere vracao nazad ali ostaje taj problem i dalje. Sta jos moze da bude uzrok? Fizicka ostecenja nisam primetio, kartica je kupljena kao polovna a u pitanju je inno3d gtx 1060 6GB. Sve je radilo ok ali odjednom se pojavljuje taj fps drop.

Pljusni cijeli sistem info sa OS ovde pada vidimo fps drop moze da izazove bug u 10-ci koji jos nije ispravljen kada standby ram memorija pojede free ram memeoriju dolazi do mikrosjeckanja tj pada fps-a.Stavi se rjesenje da zadatak praznjenja standby memeorije svakih par minuta preko task scheduler-a.
 
@Prydz

Da li si skoro instalirao drajvere 417.22?

Da bili su ti drajveri kada su krenuli problemi. Graficka je fizicki skroz ok par puta sam proveravao.

@poparakrava

Evo sada sam pustio neki update na noviju verziju build-a pa ako ostane problem dodacu sve podatke.
 
I meni sve losije radi sa 417.22.. AMD je tata mata za drajvere, ja ne znam sta ovi rade, namerno usporavaju ... mislim da vise u zivotu ne zelim nvidiju da imam
 
Procitah negde da su 417.22 napravili haos koliko lose rade, tako da ili vratite na starije ili probajte novije 417.35
 
Uzas blago receno, ETS 2 koji mi je radio na preko 80fps-a, sada jedva ima 30. Probacu da menjam drajvere pa da vidim da li je nesto bolje.
 
I meni sve losije radi sa 417.22.. AMD je tata mata za drajvere, ja ne znam sta ovi rade, namerno usporavaju ... mislim da vise u zivotu ne zelim nvidiju da imam
Zeznuli su ove nove Adrenalin 2019 drajvere poprilično. Ne radi više fan stop na dobrom delu grafika, random crash-ovanja, ne rade nove opcije koje su implementirali... Jedino što je dobro, performanse jesu veće ali džabe kad su Adrenalin 2019 (18.12.2) prilično raštelovani u ovom stanju.

Jeste AMD popravio drajvere u prethodnom periodu, ali znaju i oni da ukake stvar. :)
 
Zeznuli su ove nove Adrenalin 2019 drajvere poprilično. Ne radi više fan stop na dobrom delu grafika, random crash-ovanja, ne rade nove opcije koje su implementirali... Jedino što je dobro, performanse jesu veće ali džabe kad su Adrenalin 2019 (18.12.2) prilično raštelovani u ovom stanju.

Jeste AMD popravio drajvere u prethodnom periodu, ali znaju i oni da ukake stvar. :)

Preterao sam ga i ja malo ;) , ali secam se dok sam imao 7970 pa covece kartica je svakim novijim drajverom sve bolje radila, i svidjalo mi se to sto i za stare modele je podrska aktuelna... pogledaj sad npr sa 7970 se jos uvek moze odlicno igrati u 1080p sa visokim detaljima, dok npr nvidija iz tog doba 680 tipa, pa ja ne znam dal to uopste i moze bilo sta da pokrene
 
Nije pomogao ni clean instal drajvera, ne znam kako ali su totalno unistilu graficku ovim drajverima. Ostaje mi samo jos nova instalacija win10.
 
Preterao sam ga i ja malo ;) , ali secam se dok sam imao 7970 pa covece kartica je svakim novijim drajverom sve bolje radila, i svidjalo mi se to sto i za stare modele je podrska aktuelna... pogledaj sad npr sa 7970 se jos uvek moze odlicno igrati u 1080p sa visokim detaljima, dok npr nvidija iz tog doba 680 tipa, pa ja ne znam dal to uopste i moze bilo sta da pokrene

10 frejmova bolja r9 280x od gtx 680 u dawn of war 3 lol
 
Uspeo sam da resim problem, morao sam da u BIOS-u ugasim integrisanu grafiku pa onda clean install najnovijeg drajvera. Samo ne razumem kako je pre toga radilo a onda nije htelo. Sada je bolji fps nego ranije.
 
Nakon updatea drivera, iz nekog razloga RGB je jednim delom prestao da mi radi. U pitanju je ASUS Strix 1060 iz potpisa. Konkretno ne radi ROG logo i diode kod jednog ventilatora. Ne znam šta se desilo ali probao sam da vratim drivere, brisao pomoću DDU i stavljao opet nove međutim ništa ne funkcioniše. U principu, boli me uvo za RGB, ugašen je 90% vremena nego se bojim da se nije nešto desilo kartici pa da je ubila RGB. Šta da radim, jel imao još neko ovakve probleme?
 
To je hardverski problem sa Strix kartama, crkne im jedan deo osvetljenja. Izgleda da se desava na svakoj, samo je pitanje vremena.
 
Znači siguran sam što se tiče hardverskog dela, ne fali ništa kartici?
 
Ne, sa karticom je sve ok :)

Mozes pronaci po stranim forumima, youtube-u, domacim oglasima za iste karte da gomila njih ima isti problem. Ima na YouTube-u cak i resenje kako DIY popraviti ako te ne mrzi da cackas.
Ako te mrzi, samo pici, ne fali nista kartici :)
 
Jel možeš da mi ostaviš link do tih videa? Sad sam tražio po YT, ne mogu da nađem.

Ono, ne mrzi me, nego RGB ne koristim, odvlači mi pažnju ali nije loše popraviti. :p
 
Kod mene od kako sam kupio karticu ne svetli. Mislio sam prvo da je do Linuxa, ali je isto i na Windowsu. I "Republic of Gamers" logo mi se pali i gasi svakih par sekundi. To mi malo ide na zivce.
 
^ sto je ne reklamiras? Ako imas providnu stranicu steta da ne sija kako treba.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Imam, zato me i nervira. Uzeo sam je polovnu na KP sa nekom garancijom, ali pitaj boga da li je ostvariva, a i ako jeste moram je slati za BG sto mi je previse cimanja. Da li je potrebno instalirati neki Asusov program na Windowsu, ili je dovoljno instalirati samo Nvidia drivere da bi svetla radila?
 
Pa moras Asusov program da instaliras da bi svetlela, Aura.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Imam, zato me i nervira. Uzeo sam je polovnu na KP sa nekom garancijom, ali pitaj boga da li je ostvariva, a i ako jeste moram je slati za BG sto mi je previse cimanja. Da li je potrebno instalirati neki Asusov program na Windowsu, ili je dovoljno instalirati samo Nvidia drivere da bi svetla radila?
Imas program asus gpu tweak2. U njemu imas kao u afterburneru da OC karticu a takodje imas aura za rgb.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Instalirao sam neki program, ali je definitivno problem do kartice. Sa njim sam namestio da LOGO ne blinka, tj. sad svetli stalno, ali RGB svetla nece. Svetli samo jedno ispod LOGO-a, a ovo ostalo sve crno.
 
Problem je u Side Glow Fiber Optic kablovima koji se mogu pronaći u gotovo svim Strix izvedbama. (Samim tim je i prilično česta pojava.) Dešava se da, usled toplote, pomenuti kablovi vremenom izgube svojstvo prenošenja svetlosti. O ovom problemu je pisano u RX 480 temi opširnije.
 
@SMaK, hvala ti za ovo, nije uopšte teško zameniti, najverovatnije ću i ja da zamenim. Treba uzeti Clear Transparent cables sa ovog Aliexpress linka? Da li to rešava i ROG logo pošto se on nalazi na backplateu?
 
Nema na čemu.

Da, sa prečnikom od 4mm. Ne, ROG logo na backplate-u funkcioniše zasebno.
 
Nazad
Vrh Dno