Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

b0ceb9c5b0c18c95749bf874162dac01.jpg


Sent from my Samsung S7
 
Posto imas 4k jesi mozda probao 1080p sa super rezolucijom. Kako je to u praksi.
 
Pa on bi u sustini trebao sam da upscaluje 1080p, definitivno ima razlike. Mada ruku na srce mnogo bolji panel imam sada nego prije na 561v tako da, poboljsanja ima u svakom smislu :)

Sent from my Samsung S7
 
Pa jel to gledljivo i igrivo tako.
Ja cekam da meni stigne isto 1060 ali sa 3g. Pa rekoh ta pitam :)
Jedno off pitanje. Gde mogu kod nas da nadjem pci-e 16 rise kabal. Nadam se da sam dobro napisao.
 
Taj kabel možeš naći na oglasima tipa kp. Samo po mom iskustvu zna da se izvuče neka žica i nije to baš 100% kvalitet ali radi radnju.
 
Naiđoh na nešto slobodnog vremena i konačno uzeh da uporedim hlađenje na Gigabyte GTX 1060 6GB G1 Gaming i MSI GTX 1060 6GB Gaming X kartama. Premda je poznato da MSI karta poseduje efikasniji sistem hlađenja, hajde da vidimo koliko je on zapravo efikasniji, i da li opravdava razliku u ceni koja u domaćim prodavnicama iznosi oko 2500RSD. ;)

Gigabyte GPU-Z / MSI GPU-Z. Karte, jedna pored druge.

Tabela...

n5QP8Qw.png


Dakle, ono što smo već znali, MSI Gaming X je, makar što se tiče sistema hlađenja, bolja karta. Da li je razlika u ceni opravdana? Da, apsolutno.

Edit: Open air setup, naravno.
 
Poslednja izmena:
Gdje si izmerio G1 idle auto fan 43 stepeni, kad ne prelazi 40 pri YT reprodukciji? Na svim review-ovima po netu su ispod 40 idle temperature. Los pokusaj da opravdate novce, daleko je manja razlika,..
 
Kao što je napisano, 'open air' okruženje, pri ambijentalnoj temperaturi između 25°C i 26°C. (10 minuta idle-ovanja po pokretanju sistema.)

Da opravdam čije novce? U redu, druže, kako god...
 
Naiđoh na nešto slobodnog vremena i konačno uzeh da uporedim hlađenje na Gigabyte GTX 1060 6GB G1 Gaming i MSI GTX 1060 6GB Gaming X kartama. Premda je poznato da MSI karta poseduje efikasniji sistem hlađenja, hajde da vidimo koliko je on zapravo efikasniji, i da li opravdava razliku u ceni koja u domaćim prodavnicama iznosi oko 2500RSD. ;)

Gigabyte GPU-Z / MSI GPU-Z. Karte, jedna pored druge.

Tabela...

n5QP8Qw.png


Dakle, ono što smo već znali, MSI Gaming X je, makar što se tiče sistema hlađenja, bolja karta. Da li je razlika u ceni opravdana? Da, apsolutno.

Edit: Open air setup, naravno.

Kad dodas na to da MSi lazira temperature za 10c dobijes da je gore hladjenje nego kod gigabyta , ali opet ponavljam da treba uzet u obzir da MSi na vecini kartica lazira temperature bez termalne kamere to sto cita gpu-z treba uzet sa rezervom.
 
Poslednja izmena:
Nisam ništa čitao o tome. Inače, HW Monitor, MSI Afterburner i Furmark-ova očitavanja su korišćena, i naravno, temperature su bile istovetne.

Što se tiče termalne kamere, drugar radi u Energetici i nije frka da ga iscimam. :)
 
pa ako mozes obavezno posudi kameru pa nam iz prve ruke prenesi utiske, jedan je kolega odavde sa foruma mjerio i pokazalo se da lazira oko 10c, ali svakako uzmi kameru pa vidi jesu li ispravili situaciju.
 
Mhm, potrudiću se... Do kraja nedelje. :)
 
Open air...OK, MSI ima bolje hladjenje, ali to je izdvojeni nereprezentativni uzorak manjeg broja korisnika, a i nemas rezultate igara. Daj ti nama uporedni prikaz u provjetrenom kucistu i sa par poslednjih igara u real world okruzenju gdje se provodi najvise vremena, pa da vidimo da ta razlika pada na 2 do 5 stepeni maksimalno.
 
U ovom slucaju bih rekao da je opravdana razlika u ceni jer je giga otaljao posao sa g1 verzijom 1060ke, sta reci kad nisu uspeli da gpu temp snize ni stepen u odnosu na referentnu, dalje- kartica ima nekoliko hot spotova na problematicnim mestima(vrm, vram), backplate lose dizajniran i zadrzava toplotu itd.
Jednom recju - lose odradjeno, slobodno se moze reci za klasu ispod pomenute MSI verzije.
 
ma kakv guru3d to su placeni sajtovi da je sve najgore ako im se plati napisace da je ok, samo ono sto sam testiras to je ispravno.
 
Hah, eto... Testirao sam i očigledno nije dovoljno. Lažiranje temperatura, termalna kamera, 'povodljivi recenzenti', open air smicalice, ili nereprezentativni uslovi... Ali, u redu, čačkaćemo to još malo. :) Dobro provetreni HAF X, open air ponovo, termalna kamera, i par AAA naslova, da potvrdimo ono što je već iznešeno. ;)

Open air...OK, MSI ima bolje hladjenje, ali to je izdvojeni nereprezentativni uzorak manjeg broja korisnika, a i nemas rezultate igara. Daj ti nama uporedni prikaz u provjetrenom kucistu i sa par poslednjih igara u real world okruzenju gdje se provodi najvise vremena, pa da vidimo da ta razlika pada na 2 do 5 stepeni maksimalno.

Zapravo, imam, TOTAL WAR: Warhammer.

lAf5fCI.png


Niko nije rekao da je karta u Gigabyte-ovoj izvedbi loša, već da je lošija u odnosu na pomenuti MSI pandan. Takođe, većina se slaže da je razlika u ceni opravdana.

Kao što napisah gore, upotpunićemo utisak dodatnim testiranjem. Doduše, krajnje nepotrebno, ali 'ajde, igramo se. :)

U ovom slucaju bih rekao da je opravdana razlika u ceni jer je giga otaljao posao sa g1 verzijom 1060ke, sta reci kad nisu uspeli da gpu temp snize ni stepen u odnosu na referentnu, dalje- kartica ima nekoliko hot spotova na problematicnim mestima(vrm, vram), backplate lose dizajniran i zadrzava toplotu itd.
Jednom recju - lose odradjeno, slobodno se moze reci za klasu ispod pomenute MSI verzije.

Mhm, upravo. Backplate nema ventilacione otvore, uopšte.
 
Brat je u reklamaciji dobio Gigabyte GTX1060 XtremeGaming, pa ako šta znači (da se ima još koja korisna informacija), mogu da odradim Unigine Heaven test.

Radio sam ga čim je dobio grafiku i na auto fan-u je bilo oko 58-59C. Auto fan je oko 35% bio, ako se ne varam. Sutradan mogu da vidim kako je sa 50% i 75% brzinom ventilatora.
 
Poslednja izmena:
Brat je u reklamaciji dobio Gigabyte GTX1060 XtremeGaming, pa ako šta znači (da se ima još koja korisna informacija), mogu da odradim Unigine Heaven test.

Radio sam ga čim je dobio grafiku i na auto fan-u je bilo oko 58-59C. Auto fan je oko 35% bio, ako se ne varam. Sutradan mogu da vidim kako je sa 50% i 75% brzinom ventilatora.

To im je najbolji i najjaci model u ponudi od gigabyte, jedino ona i strix imaju base clock 1645 i boost clock 1873. Sto bi se reklo ubo je jednu od dve najjace karte iz ponude 1060 kartica.
 
Odradih "brzi" test sa Unigine Heaven-om. Brzi pod znakovima navodnika, jer sam se smorio čekajući krugove. :)

Heaven (auto fan - 3 kruga i stao je na 40%) - 59C
Heaven (50% fan) - 57C
Heaven (75% fan) - 48C na kraju bilo. Variralo je od 47 do 49C.
Idle (auto fan, izgašen tj.) - 34C
Idle (50% fan) - 29C
Idle (75% fan) - 26C

Ambijentalna temp. je oko 21C.
 
Poslednja izmena:
Fino, XtremeGaming je, sudeći po ovim rezultatima, valjana karta. :) Kako se kreće cena u domaćim prodavnicama?
 
Ja kada sam se raspitivao da je kupim trazili su mi 380 evra za istu!
 
Da se i ja upisem u tabor doduse sa 3gb. U pitanju je ovaj model.
GABYTE GV-GTX1060 N1060WF2OC-3GD 3GB DDR5 
Koji program koristite za oc. Ovaj sto dodje uz graficku ili neki drugi?Sta mislite koji su krajnji dometi za ovu graficku? I kako se zove program koji izbacuje osd sa podatcima fps zauzece cpu i gpu temp...
 
msi afterburner, u njemu imas i te osd da podesavas koje želiš da vidis dok igras.
 
Kako sa sigurnoscu da znam da li ce da stane 1060 u kuciste?

U pitanju je CM Elitte 120

edit: premerio sam rucno prostor u kucistu, po spec. kartica trebalo bi da legne

edit 2:

Da li se razlika od 30evrica isplati za Gaming verziju? Gigabyte OC vs Gaming poredim
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno