Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Galax HOF, Gainward Phoenix GS, Gigabyte Aorus, Asus Strix, sve su to odlicni modeli..
 
Pitanje u vezi boost frekvencije 1060.
Uzeo sam Gainwarda 1060. GpuZ kaze ono sto pise i na sajtu i sto je default 1709 Mhz.
Prvim testovima sa ukljucenim MSI Afterburenom vidim da ide komoto do 1900Mhz.
I HWmonitor je kao max posle testova pribelezio 1911 Mhz.
Memorija jeste po specifiakciji i radi na 2002 Mhz.
Da li boost inace i ide preko te default granice?

Imam istu karticu. Kako sam čitao po netu, odgovor na to pitanje je DA. Nisam se udubljivao u tematiku, tako da bolje sam potraži ako te interesuju detalji.
 
Uzeh sebi pored GTX 1070 Gaming X i jednu GTX 1060 Gaming X 6GB.

Koja je najbolja izvedba 1060 6GB? Ova Gaming X na prvi pogled deluje solidno.

Gaming X kartice su odlilne, MSI je dobro napravio to hlađenje. Odličan odnos hlađenje/buka zbog ventilatora koji su malo veći...
 
GTX1060 je zahvalna grafika, bas treba biti umetnik pa neuspesno ohladiti taj cip. sve iole bolje verzije su vise nego dobre cak ljudi kupuju i one sa losijim hladnjacima pa se ne zale.
 
Gaming X je vrhunska izvedba, imam isto kao @Slash 1070, stvarno je nečujna pri igranju. Takođe imam i Gigabyte 1060 G1 Gaming, ja sam imao tu neku nesreću da mi zapadne model kome je plastična maska oko ventilatora labava pa to prouzrokuje vibracije prilikom većeg broja obrtaja. Kada sam to zategao druga priča. Mada kada bih upoređivao pri istom opterećenju čija mi buka (zvuk) više prija onda bi to bio MSI. Problem sa MSI karticama je što imaju agresivan dizajn za razliku od Gigabyte pa se teže uklapaju ako želiš da postigneš vizuelnu konstantnost build-a.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Gaming X je stvarno tiha kartica. Prethodna karta mi je bila GTX 970 Strix, i ova je definitivno tisa.

Ali dizajn Gaming X je debakl :D
 
MSI gaming X karte se jedino zaista slazu uz njihove Gaming ploce sa crvenim zmajevima, za sve ostalo su previse napadne. I sijaju ko jelka, ko se na to lozi nek ih uzme u uzi izbor :D
 
asus expedition 6gb, da li je neko imao dodira sa njom? ne deluje mi kao losa, a s obzirom na trenutne cene i ponudu u srbiji( kupujem na rate) 42k u co... mi deluje prilicno ok. samo ne znam kakva je expedition izvedba?

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Kakva god da je, po netu vidim da je ok, sada dati 42k za kartu, a volta relativno blizu, po meni bas i nije dobra ideja. Ako ti je konfa kao ta iz potpisa, onda ulozi u neki CPU plus ostavi pare za grafu kasnije.
 
kao u potpisu - 380ka koju sam prodao.. vec mesec dana sam na integrisanoj i ne bih vise cekao.. ne mora ni biti 6gb, samo da ima 2venta i backplate.. volta dok stigne, pa dok stigne u srb, pa jos ako bude dobra za majning pa ode cena, previse je to cekanja.. nije mi problem da preplatim graficku, samo da vise uzmem nesto.. g1 ili gaming x od 3gb za 37 odnosno 37.5k u c... su mi neke realne opcije trenutno.. ova exp mi je ruzna nesto, nznm vredi li dodati 6k za nju, sa mojom konf, ne bi se iskoristila..

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
asus expedition 6gb, da li je neko imao dodira sa njom? ne deluje mi kao losa, a s obzirom na trenutne cene i ponudu u srbiji( kupujem na rate) 42k u co... mi deluje prilicno ok. samo ne znam kakva je expedition izvedba?

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Ja je imam, lepo radi. Ima prilično visok boost u OC modu, ventovi su tihi, ima 0% fan mod dok je temperatura ispod 58 ili 60 stepeni, ne sećam se...
Nisam rudario sa njom (planirao sam ali sam lenj da podesim) tako da ne znam koliko je dobra za to, ima Micron memoriju...Pošto izgleda isto kao Asusova serija mining kartica, pretpostavljam da su u poređenju s tom ovoj verziji dodali portove i promenili BIOS i namenili je gejmingu. Stoga cenim da su i komponente na njoj izdržljive...
Nisam je ni overklokovao jer nemam potrebe, igram nezahtevne igre, tako da joj ne znam domete. Niti me zanimaju, iskreno, nisam "vernik" u overklok grafičkih karzi...
Uglavnom, zadovoljan sam njome, lepo radi i tiha je. Da li vredi razlike u ceni u odnosu na 3GB verziju, moraćeš da proceniš sam...mada, i jeftinije 3GB će ti raditi posao, Gaming X je skupa, i u tom slučaju se više isplati da uzmeš 3GB jer bi i ta razlika bila veća.
 
50e je maksimum koji vredi doplatiti za 6GB verziju, ako se gleda slican model karte i u gaming svrhe.
 
Sta mislite o Palit GTX 1060 JetStream kartici? , sa dva venta je, ima backplate, gledao sam review-ove, kazu da je ok, samo temperature su malo vece od Msi, gigabyte verzija.
 
meni je ona ok, ima li je gde kod nas?:)

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
u radnji na e... se pojabila 1060 asus dual 6gb za 40k, pise 10dana za dostavu, ja ih zovem oni kazu nema najave da stize, nije tacna informacija.. a kampujem sajt danima, i znam da je do sad nije bilo i da se od jutros pojavila na sajtu. ko koga ovde ja ne znam :D

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
u radnji na e... se pojabila 1060 asus dual 6gb za 40k, pise 10dana za dostavu, ja ih zovem oni kazu nema najave da stize, nije tacna informacija.. a kampujem sajt danima, i znam da je do sad nije bilo i da se od jutros pojavila na sajtu. ko koga ovde ja ne znam :D

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Oni ovde “nas” i to već duže vreme...

Cene su i dalje nikakve. Nadam se da će bar Volta naslednik serije GTX 1060 (2060?) biti sa korektnom cenom i po snazi kao sada GTX 1080. Do tada će 1050 Ti završavati posao...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da rece kao 1070 pa i nekako, ali ocekivati od mid range da presisa top kartu je nerealno.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
pa nema puno razlike ni sad izmedju 1060 i 980..

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Normalno bi bilo da 2060 (ako je tako budu krstili) bude na nivou ili cak koji promil ispred GTX 1080. To smo videli i sa Pascalom, odnosno sa GTX 1060 u odnosu na GTX 980. Poceli su da izbacuju karte svake druge godine u razmaku oko 20 meseci, sto je super stvar, i za developere igara i za nas krajnje kupce. Kazem, to bi bio normalan generation leap, od preko 50%, realno bi trebalo i vise od toga. E sad zahvalimo se majnerima na cenama i ponudi.
 
Normalno bi bilo da 2060 (ako je tako budu krstili) bude na nivou ili cak koji promil ispred GTX 1080. To smo videli i sa Pascalom, odnosno sa GTX 1060 u odnosu na GTX 980. Poceli su da izbacuju karte svake druge godine u razmaku oko 20 meseci, sto je super stvar, i za developere igara i za nas krajnje kupce. Kazem, to bi bio normalan generation leap, od preko 50%, realno bi trebalo i vise od toga. E sad zahvalimo se majnerima na cenama i ponudi.

Porediš skok napravljen prelaskom sa 28nm(Maksvel) na 16nm(Paskal), sa prelaskom sa 16nm(Paskal) na 12nmVolta.
Ako 2060 bude bila bolja 30% od 1060 možeš da častiš.

AMD bi ovde mogao da sustigne i prestigne Envidiju, ako bude prešao na skalabilni model kao kod cpu-ova.
 
Da rece kao 1070 pa i nekako, ali ocekivati od mid range da presisa top kartu je nerealno.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk

Napisao sam da se samo nadam što uopšte ne znači da će tako biti. S obzirom na odnos performansi 980 i 1060 mislim da nije toliko nerealno očekivati sličan skok performansi i za sledeću generaciju.

Kakvo je stanje na tržištu biće dobro ako nivo performansi bude u rangu 1070 a po sadašnjoj ceni 1060.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Људи моји шта је ово са 1060 ??? Где год да позовеш или погледаш нема на стању ни са 6 ни са 3 џиџе... Виђам да се продају 580 и да се појављују по огласима али од 1060 скоро ни трага ни гласа. Да ли сам ја то нешто преспавао или ???

Иначе и ја очекујем да 2060 буде између 1070ти и 1080, можда чак и јача, јесте био велики скок са 28нм на 16нм , али је и огроман скок са 16нм на 12нм. Убрзање од 10-20% би се очекивали да раде као АТИ само ребренд а овако бар још 15ак %.
 
Људи моји шта је ово са 1060 ??? Где год да позовеш или погледаш нема на стању ни са 6 ни са 3 џиџе... Виђам да се продају 580 и да се појављују по огласима али од 1060 скоро ни трага ни гласа. Да ли сам ја то нешто преспавао или ???

Иначе и ја очекујем да 2060 буде између 1070ти и 1080, можда чак и јача, јесте био велики скок са 28нм на 16нм , али је и огроман скок са 16нм на 12нм. Убрзање од 10-20% би се очекивали да раде као АТИ само ребренд а овако бар још 15ак %.
Mislim da sam ugrabio poslednju g1 3gb u radnji na c.. i to zovem usce kazu nemamo, zovem webshop kaze ima u uscu, ja rezervisem i odem pokupim je.. dal su radnici cuvali za nekoga ili sta , nznm, bitno da sam je konacno uspeo naci.. Iako je precenjena trenutno, potrebna mi je grafa :)

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Људи моји шта је ово са 1060 ??? Где год да позовеш или погледаш нема на стању ни са 6 ни са 3 џиџе... Виђам да се продају 580 и да се појављују по огласима али од 1060 скоро ни трага ни гласа. Да ли сам ја то нешто преспавао или ???

Иначе и ја очекујем да 2060 буде између 1070ти и 1080, можда чак и јача, јесте био велики скок са 28нм на 16нм , али је и огроман скок са 16нм на 12нм. Убрзање од 10-20% би се очекивали да раде као АТИ само ребренд а овако бар још 15ак %.

12nm skok>>>4nm skok

Što se tiče cena i ponude, ne znam koliko je sigurna eponuda http://www.eponuda.com/graficke-kartice-cene/6
Po ovom ispade da ih ima koliko hoćeš
 
Људи моји шта је ово са 1060 ??? Где год да позовеш или погледаш нема на стању ни са 6 ни са 3 џиџе... Виђам да се продају 580 и да се појављују по огласима али од 1060 скоро ни трага ни гласа. Да ли сам ја то нешто преспавао или ???

Evo danas opet u E... radnji se pojavio Inno3D sa 6Gb, prošli put pre par dana kada se pojavio isto tako na blic, ja dok sam kliknuo, rezervisao, mućak - nema, prodalo se. Sad sam preusmerio lovu na nešto drugo, tako da do proleća ništa od kartice :) Nema ni 580 nešto preterano...
 
Grafa pravi probleme pri kopanju pa sada outlet? ili outlet znaci izmucena pa na prodaju :D

nv.PNG
 
Nazad
Vrh Dno