Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Nisam mogao da se organizujem finansijski u ovom trenutku. :)
 
Mozda ti je dynamic range podesen na "limited", pa treba da podesis na "full".

Pogledaj ovaj link recimo:
https://pcmonitors.info/articles/correcting-hdmi-colour-on-nvidia-and-amd-gpus/

Progleda...:D

Tek kad sam podesio dynamic range na "full", bukvalno progleda...Prethodne Ati karte, koje sam imao, imale su oštru, jasnu sliku, sa izraženim bojama... Ova Nvidia(Gtx 1060), daje nekako ispranu sliku, sve dok ne uključi pomenutu opciju... Da li ova Full opcija utiče na igre, odnosno na frejm?
 
I kako se ponasa ta Inno3D karta, el mnogo bucna? :)
 
Uzeo sam MSI Gaming X 1060 3gb.

I mogu reći da nije baš kako sam očekivao.

Najnoviji drajveri, win7 64...

- U Witcheru 3 (Novigrad), ima frame dropove. Rez 1080p. High setovanja. Senke na medium. AA off. Zašteka neprijatno kad se spusti sa 59 na 45 fps.
- Dirt 4 na ultra-high..Lepo radi, ali isto sam primetio lagani frame drop u nekim trenucima..Retko, ali desi se.
- Mass Effect Andromeda - moguće da mora neki update za igru (ili stariji drajveri?)..Neigrivo je..od 60 fps do 2 fps.
- Project Cars 2 high, ponešto ultra, desi se pad fps-a u nekim scenama. (sudar više vozila uz dim i prašinu..).
- Rise of Tomb Rider na High-Very high..uglavnom 60 fps..bude manjih padova fps-a.

Nisam ni pokušavao sa opcijama koje zahtevaju više vram-a.

Koliko vidim iz MSI Afterburnera GPU radi na oko 35-40%?..Temperaturu nisam ni gledao, mislim da je oko 50-60 pri igranju, 30 idle... ventovi se skoro ne čuju.

Ovako ispada da za High podešavanja u 1080p nema zapravo glatkog igranja. Mislim, sve je to OK, ali nije baš full :)
Kao da mi je bolje radila gtx 660 uz odgovarajuća setovanja (i odgovarajuće igre)..Stabilnije, bez drastičnih padova.
Najprimetniji nedostatak je u Witcheru 3, ali kontam da je Novigrad lošije optimizovan od ostatka igre.

Jedino Pes nema frame drop :)

Ne znam da li je moguće da procesor i5 3350p nije dorastao i da ga treba menjati?
 
Mass effect je katastrofa optimizovana, treba ti 1070 za glatko igranje.
Witcher u gradu-cpu intenzivno.

Za ovo ostalo ne znam..
 
Mislim da manji padovi FPS-a na i5 koji radi na 3.1GHz nisu ništa čudno, nije to 2500K/3570K na ~4.2-4.5GHz.
 
Dorastao je tvoj i5 i za 1070. Tebi je nesto drugo (verovatno softverski) problem.
 
Ja sto sam provrteo heaven nije se cula, vise se cuju ventovi na kucistu.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Koje su temperature u Heavenu?
 
Opet su dobili iz E radnje inno3d po istoj ceni, rezervisao danas....naletih na stranom forumu liku sa twin x2 modelom sta god da igra temp bude 82 a iddle 40... kod vas drugari sve oket? :)
 
Danas ugrabio vremena i bocnuo je u komp. Kartica je stvarno ok, ventilatori iako se ne zaustavljaju skoro su necujni u idle a pri opterecenju se ventovi na kucistu cuju vise tako da se kartica maltene i ne cuje. Temperatura u idle je 32c uz sobnu od 25c, a pri koriscenju je nesto preko 60c. Nisam dugo stresirao ali ne deluje mi da ce nesto preko 70c da ide. Ventilatori se vrte na 38% u idle tj oko 1300 obrtaja i skoro su necujni. Kartica bustuje do 1900mhz u nekom rangu od 1850-1900mhz u heaven-u a i u gejmingu. Stvarno ok kartica, nista nije gora od onog duala od 40k npr cak je i bolja. Vise bih dao samo za strix, gaming x ili onaj aorus i to ne bih isao preko 20-30e. Kome treba karta stvarno je ok i cena je dobra tako da ako moze da se uzme samo napred.
 
Poslednja izmena:
Hm razmisljam da uzmem ovu zotac ili inno3d ako je bude bilo opet, kapiram da nema razlike medju njima neke?
 
Ima u tom smislu da je Zotac sigurno bučniji pa bi za mene odmah otpao + kraća garancija.
 
+1
Taj zotac samo kad ne bude mogao inno3d vise po ovoj ceni da se uzme. Vredi sacekati i par dana ako treba da stigne jer samo godinu dana duza garancija znaci a da ne pricamo o buci.
 
Potvrdjujem i ja za Inno3D, na vecem uzorku, sve Micron.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
A jel taj Micron dobar ili los? Btw, moze li se na vecem uzorku Inno3Da potvrditi da je "tih" pri naporu, tj igranju zahtevnijih igara? Moja Gigabajtova 760ka (ima 3 manja ventilatora) ume da "polece" pri igranju igara sto mi prilično smeta. A kontam da ovaj Inno3D ima dva, ali veća pa bi trebao biti tisi:/
 
A jel taj Micron dobar ili los? Btw, moze li se na vecem uzorku Inno3Da potvrditi da je "tih" pri naporu, tj igranju zahtevnijih igara? Moja Gigabajtova 760ka (ima 3 manja ventilatora) ume da "polece" pri igranju igara sto mi prilično smeta. A kontam da ovaj Inno3D ima dva, ali veća pa bi trebao biti tisi:/

Ako si karticu uzeo za igre ne cimaj se ko proizvodi memoriju na njoj, to je bitno samo minerima. Vozi i uživaj...
 
Nazad
Vrh Dno