Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Znaci gainward da gledam?samo da pitam je strix los za rudarenje kada ga niko ne koristi ili? Ipak gainward nekako mi nije tako ubedljiv ? Ili mozda gresim jel znam po starim grafikama obicno gainwardove prve bace linije pa im treba duvanje
Ja jos ne zna kojih ima i da li uopste ima tamo u nemackoj drugar treba da mi uzme ali zato pitam ako bude bilo izbora koju da uzmem ja po ceni sam gledao msi armor verujem da nije najkvalitet al ,ako imate neko best buy preporuku u toj ceni pricaj te,i da li neko zna drugar mi je rekao da je povrat pedevea na granici jel to znaci da ako kosta 320e izacice me 250? Jel valjda 20e je na 100e ,iz Nemacke treba da donese to..

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Koju god nadjes po povoljnijoj ceni.Dobra je ta gainward GS.

Sent from my m2 using Tapatalk
 
Pogledaj i ovu moju iz potpisa. Ne znam koja je cena, ali ima sasvim dobro hladjenje i odlicnu naponsku. Mislim da je i fabricki OC.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svima planiram za koji dan da kupim 1060 hocu da probam rudarenje sa jednom kartom , kako god ta karta posle ostaje kod mn i za igrice ,zanima me kojaje po vama najbolja za to 6 gb verzija ,zaobisao bih ove sa jednim kulerom losa iskustva imam s takvim kartama

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока

Vidi koliko je Gigabyte Xtreme, ne znam da li je baš najbolja za mining ali je top model, bez greške.
 
Ovako nabrzaka sam gledao idem da spavam iz nocne sam , ima asus dual msi ona crvena ne armor i zotac amp dva kulera i neka pny , sve su 6 gb razlika u ceni ,zotac 20e jeftiniji,msi najskuplji ,pny najjeftniji

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pogledaj i ovu moju iz potpisa. Ne znam koja je cena, ali ima sasvim dobro hladjenje i odlicnu naponsku. Mislim da je i fabricki OC.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
Vidim tu sam i ja gledao msm od povoljnijih je ali je nema tamo , kod nas je vrv ima , ali da zemlja propadne ne pada mi na pamet da placam paklene cene nasim indijancimaa..

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Vidim tu sam i ja gledao msm od povoljnijih je ali je nema tamo , kod nas je vrv ima , ali da zemlja propadne ne pada mi na pamet da placam paklene cene nasim indijancimaa..

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
Ja sam uzeo kod najpoznatijeg "Madjara". Iskreno, jako sam zadovoljan karticom, ali meni sluzi samo za igre.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Onda MSI, to je Gaming X valjda, mislim da ima najbolje hladjenje.
Nzm kakva je ta Zotac, video sam negde da ih predlazu..
 
ja moram da pravim kompromis,mora sa ima 6 pin dodatno napajanje i da je kraća od 310 mm

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Da i ja sam mu rekao da uzme msi da da gaming X je , al ako nema uzmi bilo koju samo da probam to rudarenje :D

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Da i ja sam mu rekao da uzme msi da da gaming X je , al ako nema uzmi bilo koju samo da probam to rudarenje :D

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока

Pa ja planiram sa mojom Gigabyte Windforce da probam.. cisto da vidim kako funkcionise, sta fali :D
 
Meni je nbt da li je 6 ili 8 pin, i velicina isto , bitno mi je da je najbolja za toliki novac hah sto je i logicno da svako ko kupuje trazi to

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Ma B92 glupost, pala cena na ceo minut, ako je pala uopšte.
 
kupio sam i GTX1070, opet Strix OC.

sve isto, Ryzen 5 1600X i dalje nije instaliran tako da je i dalje FX-8350 na defaultu u masini.

kaze ovako: fire strike 10997. graphics 18906 (graphics test 1 91fps, test 2 75), physics 7747 (24fps), combined 3135 (14fps).


ne znam kako ide algoritam za racunanje finalnog skora koji je 20ak % veci ali u grafickim testovima mi ispada oko 40% vise nego sa GTX1060, sto i odgovara razmeri snaga dve karte. kada se nakanim da promenim masinu videcemo koliko ce 1600X doneti naspram FX-8350, nadam se oko 20% gore.

jos ako nekoga zanima (mada je to vise za GTX1070 thread), kartica je boostovala na 2GHz u OC modu u GPU Tweak II programu i grejala se do 65 stepeni na 44% obrtaja za vreme 3D Marka. sve default samo OC mod u programu ukljucen.

opet ja, ovaj put na R5 1600X i GTX1060.

rezultati kazu ovako (sve default):

sa FX-8350:
fire strike 9247. graphics 13525 (graphics test 1 64fps, test 2 54), physics 7552 (24fps), combined 3047 (14fps).

sa R5 1600X:
fire strike 11794. graphics 13646 (graphics test 1 65fps, test 2 55), physics 15970 (51fps), combined 4895 (23fps).

znaci grafika ista, fizika dosta bolja, dakle dzabe sam prelazio na novu platformu :d
 
opet ja, ovaj put na R5 1600X i GTX1060.

rezultati kazu ovako (sve default):

sa FX-8350:
fire strike 9247. graphics 13525 (graphics test 1 64fps, test 2 54), physics 7552 (24fps), combined 3047 (14fps).

sa R5 1600X:
fire strike 11794. graphics 13646 (graphics test 1 65fps, test 2 55), physics 15970 (51fps), combined 4895 (23fps).

znaci grafika ista, fizika dosta bolja, dakle dzabe sam prelazio na novu platformu :d

Ma , kakvi, taj Fire strike je skoro 99% gpu bound za grafiku i ne mozes videti neke pomake. ( osim score za procesor i za ukupan score )

U igrama, pogotovo one koje su cpu bound, bice sigurno napredka i sa gtx 1060 grafom. :type:
 
Poslednja izmena:
U igrama Ryzen na istom kloku kao Ivy i7 moze biti u najgoru ruku isti.

Ako se 1600 klokne na 3.8-3.9GHz, sto i nije neka muka, moze biti samo bolji od tog 3770.

Najisplativije ti je da uzmes Ivy i7 naravno, bocnes procesor i ne mislis. Ako imas plocu u koju si siguran da nece uskoro u vecna lovista, mislim da nema razloga da prelazis na Ryzen ako je namena gaming/kucna upotreba itd.

Za render/vm i slicne stvari(pogotovo ako zaradjujes novac na istim) Ryzen all the way, i to 8-core :D
 
Prvi put vidim da neko graphics test iz 3d marka koristi za uporedjivanje procesora xD
Dobro je pa niste uzeli heaven :)

Taj i7 je jeftiniji izbor, bolji svakako nije. Ali ako se nece ici na brzu kartu od 1060 svakako se vise isplati uzeti i7.
Stim da za sledeci upgrade def ide prodaja cele masine :)
 
pa nemam nista drugo za poredjenje pa sam to provrteo :)
 
Ako ploca podrzava, a podrzava ;) Uzmi i7 2600(k) i teraj. U igrama manje od 5% sporiji od i7 3770(k), a osetni jeftiniji. Ima na kp i7 2600 za 90e i manje. Takvu neku pricu cu ja napraviti da zamenim i5 3350p.
 
Postoji li razlog sto asus strix (o)6g moze opusteno da se nadje? Vidim da je dobra za igranje u 1080p pa cak i vece rezolucije. Ako je losa za kopanje tim bolje. Pun mi je... jelte... kopanja i rudara. Ne moze posten covek posle posla da se poigra jbt
 
Nazad
Vrh Dno