Šta je novo?

Koji kuler i ventilator

losmi85

Poštovan
Učlanjen(a)
30.06.2016
Poruke
8
Poena
51
Pozdrav ljudi, juce sam unlockovo AMD Phenom II x2 550 i radi kao quad core sad (AMD Phenom II X4 B50), ali kada udjem u neke jace igre npr kao GTA V pocne da se pregreva zbog stock kulera, pa me zanima koji kuler bi ste mi preporucili za taj procesor a da nije skup, i jos neki ventilator da pomogne oko hladjenja i da mogu da OC'ujem R9 270X i navedeni procesor. Hvala
 
Hvala Dejane, a koji bi mi ventilator preporucio? za generalnu dobru temperaturu kucista.
 
E ovako , kod mene je tako vise of 2 god i nemam nikakve zamerke, nit su preskupi a poznati su svima :) neces se pokajati

PWM su oba i povezana preko PST-a (kaci se jedan na 4 pinski sa ploce)

Ovaj ubacuje - napred montiran
https://www.arctic.ac/eu_en/arctic-f12-pwm.html
SANY0238[1].JPG

Ovaj izbacuje - pozadi
https://www.arctic.ac/eu_en/arctic-f12-pro-pwm.html
35-186-036-TS[1].jpg

to ti je nekih max 1200 - 1400 dinara za oba :) sem ako ti ne smeta dizajn :) ali odlicni su!!!! a nisu ni skupi , cak sta vise spadaju u best buy.
 
Svidja mi se cena, a za dizajn nije mi bitan, samo da rade svoj posao, hoce li moci na ovu plocu ga-ma770t-ud3p ?
 
Uh, koliko vidim nece moci, nemam vise ni jedan ulaz za 4 pin na ploci, onda cu uzeti samo jedan bez 4 pin ulaza, koji je to? gornji ili donji?
 
Da moze bez brige kada ih postavis samo u biosu setuj da budu na auto ili pwm..
 
Uh, koliko vidim nece moci, nemam vise ni jedan ulaz za 4 pin na ploci, onda cu uzeti samo jedan bez 4 pin ulaza, koji je to? gornji ili donji?
Kako nemas, nadji pise SYS FAn ima 4 pina to je to kod sata portova se nalazi..
Onaj prednji kacis na PST sa zadnjeg veceg, a zadnji ide u taj 4pinski sa ploce, jednostavno.
Tako da rade oba na istim obrtajima, sinhronizovano.
 
Poslednja izmena:
Editovo sam post, sad sam video kako ide, nego u vezi pin konektora nemam bas ni jedan slobodan, ako mislis na iste konektore kao sto se ubada u graficku karticu. Stara je ploca to, nema puno.
 
Poslednja izmena:
Care ako pricamo o 4pin sa ploce za ventove kakve to ima veze sa grafickom karticom ?! LOL

Vidis strelicu crvene boje - SYS FAN - tu ubadas taj ventilator...to je 4 pin konektor za ventilator.

gigabyte_ga_ma770t_ud3p_part3_big.jpg


Aj odgledaj ovaj klip, jeste malo smaracki ali sve ce ti biti jasnije :) ukljuci CC ako ne razumes engleski.

https://www.youtube.com/watch?v=Jf2UF4MrovY
 
Poslednja izmena:
To sam rekao u smislu da li mislis na tu vrstu ulaza, kao sto se ubada na graficku, ne znam na tacno koji ulaz mislis, ako imas sliku tog ulaza ili kabela daj mi link pa cu videti jel imam takav.Sad cu da vidim video.
 
Poslednja izmena:
Care ja sam ti sve lepo objasnio , i predlozio sta da uzmes e sad na tebi je sta ces uzeti i koje ces resenje usvojiti.
 
Izvini, nisam video sliku koju si stavio iznad, hvala na pomoci
 
Mogu ti reci da je ta ploca sasvim dobra i ako mozes prodaj taj procesor i uzmi kao moj (phenom II X4 955) ili ako za male pare nadjes phenom X6 1055 ali da je tdp 95W ;-) sa time neces imati brige bar dok ne izadje AMD Zen i malo se cena stabilizuje...
 
^Čuj "sasvim" - ta ploča je ODLIČNA, a za još bolje rezultate i hladniji sistem pod obavezno staviti pasivne heatsink-ove preko mosfet-a. Srećna radnja!

+1 za "upgrade" na PII 955 ili 965 C3; ako natrčiš jeftino, može čak i 1055T - zaključan, ali mala potrošnja i siguran OC na 3.5GHz. Izbor memorije je vrlo bitan kod te plojke..
 
Nazad
Vrh Dno