Šta je novo?

970 GTX VS 1070 GTX

Borat

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
25.09.2009
Poruke
4,015
Poena
290
Windows 10 64, Nvidia Driver 368.39, 2500K na 4.4Ghz i RAM DDR3 1600 Mhz, 970 Asus Strix (nije klokovana) Rezultati u 1080p :
valley 970gtx.jpgvalley 970gtx.jpg Valley Benchmark
Unigine Heaven 970gtx.jpgUnigine Heaven 970gtx.jpg Unigine Heaven Benchmark
 
Poslednja izmena:
Rise of the Tomb Raider 1.jpgRise of the Tomb Raider 2.jpgRise of the Tomb Raider End.png Rise of the Tomb Raider Dx12
 
Poslednja izmena:
acs 2016-06-14 21-25-48-750.jpg Assetto Corsa Rise of the Tomb Raider 1.jpgRise of the Tomb Raider 2.jpgRise of the Tomb Raider End.jpg Rise of the Tomb Raider Dx 11

Ovo su testovi sa 970gtx, nadam se da ce uskoro uletiti neka 1070gtx da vidimo razliku izmedju ove dve karte :D:D:D
 
Poslednja izmena:
Dobrodosao u klub testera...:d

Znas sta moze da bidne problem, :trust:
taj procesor i brzina memorije je otprilike dovoljno za tu Ausus 970, pitanje je koliko ce biti u stanju da pokrene neku custom 1070 u fullu, tj. neces moci da iskoristis full potencijal 1070 karte,( dok si 970 poterao do nekog maximuma sa tim procom ), pa ce onda i rezultati biti malo manje realni, nego da koristis, recimo ovaj moj proc. na 4.8gzh i memoriju na 2.400mhz i neku 1070 kartu....
U svakom slucaju, bice zanimljivo videti rezultate, mozda da probas jos neki test i da probas da overklokujes karticu, pa da onda bude i 970 OC vs 1070 OC:
Ovde imas jos bencheva:
https://www.techpowerup.com/downloads/Benchmarking/
http://www.guru3d.com/files-categories/benchmarks-demos.html

Imas i dosta ingame bencheva, Tomb 2014, Metro serial, Thief, Hitman Absolution, Batman serial..itd....pohvala za entuzijazam...
 
Dobrodosao u klub testera...:d

Znas sta moze da bidne problem, :trust:
taj procesor i brzina memorije je otprilike dovoljno za tu Ausus 970, pitanje je koliko ce biti u stanju da pokrene neku custom 1070 u fullu, tj. neces moci da iskoristis full potencijal 1070 karte,( dok si 970 poterao do nekog maximuma sa tim procom ), pa ce onda i rezultati biti malo manje realni, nego da koristis, recimo ovaj moj proc. na 4.8gzh i memoriju na 2.400mhz i neku 1070 kartu....
U svakom slucaju, bice zanimljivo videti rezultate, mozda da probas jos neki test i da probas da overklokujes karticu, pa da onda bude i 970 OC vs 1070 OC:
Ovde imas jos bencheva:
https://www.techpowerup.com/downloads/Benchmarking/
http://www.guru3d.com/files-categories/benchmarks-demos.html

Imas i dosta ingame bencheva, Tomb 2014, Metro serial, Thief, Hitman Absolution, Batman serial..itd....pohvala za entuzijazam...

Lako cu promeniti cpu i plocu ali ako bas ne moram drzacu ovako, ma bi ja jos testiro nego prodata 970gtx :D a nista ostace na ovome, bas me zanima koliki ce biti skok sa 2500k :D joj gospode boze koliko testova, pa sta samo da testiram kuci, jesi ti bre citav :D:D:D
 
Poslednja izmena:
Izgleda da nisam bas........:D :wave:

mala sala, nista ceka se 1070, konto sam cpu i plocu menjati krajem godine kad dodje onaj novi intel, a polako radice i ovo korektno sigurno :D

lepo bi bilo da radis YT kad vec toliko testiras :D
 
Poslednja izmena:
Jeep,
radice sasvim solidno, i naravno, cekas novi Intel i AMD Zen i neko formiranje cena ( sigurno ce biti i dobrih polovnih proceva )....
 
daj bre to par hiljada na brzu memaru,i mene je blam tih 1600mhz. :)
 
Meni svojevremeno na Z77 Sabertooth + 2600k memorija nije htela preko 1866mhz. Ali to je bilo do procesora = ocajan primerak je bio.

Do nekih 2133mhz ne bi trebalo da imas problema. Mozes slobodno da kupis i tu memoriju kojoj si okacio link jer ona ima dva XMP profila. Jedan na 2400mhz a drugi na 2133mhz.

Ako kojim slucajem nece na 2400mhz samo ucitas drugi profil. A mozes i sam da se zezas, i vidis sta je stabilno a sta nije.

Ko da se zeza sa latencijama i klokom memorije kada ce uskoro zurka sa gtx 1070 ;) :) Ucitaj XMP i vozi.
 
Poslednja izmena:
Meni svojevremeno na Z77 Sabertooth + 2600k memorija nije htela preko 1866mhz. Ali to je bilo do procesora = ocajan primerak je bio.

Do nekih 2133mhz ne bi trebalo da imas problema. Mozes slobodno da kupis i tu memoriju kojoj si okacio link jer ona ima dva XMP profila. Jedan na 2400mhz a drugi na 2133mhz.

Ako kojim slucajem nece na 2400mhz samo ucitas drugi profil. A mozes i sam da se zezas, i vidis sta je stabilno a sta nije.

Ko da se zeza sa latencijama i klokom memorije kada ce uskoro zurka sa gtx 1070 ;) :) Ucitaj XMP i vozi.

aha hvala, slabo se razumem u te stvari i onda rekoh bolje znate vi koji to radite, ma tooo :D sad ce 1070 gtx taman da vidim razliku od ovih testova ovde :D
 
ju,svasta,ja nisam jos naleteo na sendisu sa podrskom za xmp koji nije hteo bar na 2133mhz,uz bclk uvek je islo i vise.inace,i da ukljuci 2400mhz profil radice mu,ali na 2133mhz.bsod-uje samo kad se previse zaletis i krenes da teses latencije.
 
^ Eto ja sam naleteo na takav. Sve preko 1866mhz nije bilo stabilno. Falican primerak ocigledno. Mozda je i do ploce bilo, ne znam.
 
13709572_1021566054596082_294083070_o.jpg13714516_1021566134596074_11537948_n.jpgUntitled.jpg 55,5 fps vs 92,6 fps neka mi neko kaze u procentima koliko je to ubrzanje :D boost na 1900mhz temeperatura max 65 u ovome testu :D

Dx12 TR ista podesavanja 60,74 FPS 970gtx vs Untitled22.png

AC isto sve 74Fps vs Untitled23.jpg
 
Poslednja izmena:
^ Uzdravlje te sluzila,sit se naigrao i dugo ti trajala :)
 
onda bi i moj cpu tu lepo odradio posao jos sada kada kupim plocu pa malo ga kloknem bice druga prica. bitno mi je to da 980ti ima lepo da radi:)
lepi rezultati borat znam da si se cimao kako ce da se ponasa sa 2500k, sendisa je zilav :}
 
onda bi i moj cpu tu lepo odradio posao jos sada kada kupim plocu pa malo ga kloknem bice druga prica. bitno mi je to da 980ti ima lepo da radi:)
lepi rezultati borat znam da si se cimao kako ce da se ponasa sa 2500k, sendisa je zilav :}

Ma radi super na 2500k vidim ja da ce i 2017 ta ostati na njemu, mzoda samo ram uzmem jaci :D Ovo sam samo instalirao i pustio RUN valjda to tako ide...ooo.jpg
 
Radio sam sad test TR dx11 vs dx12 sve ista podesavanja SMAA ukljucen, razlika je u 5 fps-a 95vs100 za DX12...
 
Bice tu vise polako :)

da kontam da ce biti jos skoka, sa drajverima cudima, sigurno oni imaju nesto u rukavu ali se to ne baca tek tako napolje...cisto sam ovo poredio jer sam u zaletu totalnom, glava me boli, sve me boli, samo u fps gledam :D:D:D
 
Hhahahahha,oladi malo,ima vremena za testove,neces je prodavati sutra pa zapeo :D
 
da kontam da ce biti jos skoka, sa drajverima cudima, sigurno oni imaju nesto u rukavu ali se to ne baca tek tako napolje...cisto sam ovo poredio jer sam u zaletu totalnom, glava me boli, sve me boli, samo u fps gledam :D:D:D

Da lepo ti @borat, predjes na 60fps lock, neces imati potrebe da gledas u fps.....:shock: :D
 
Nazad
Vrh Dno