Šta je novo?

macOS Sierra

@markus proveri setovanja bootloadera (clover ili chameleon, sta vec koristis), ako nisi nista menjao u podesavanju bios-a, ovo moze biti jedini razlog. Isto tako na tonymacx86 sajtu imas kako se radi upgrade na os sierra preko clover bootloadera (mora da se ukljuci opcija install without cache I prethodno da u okviru clover bootloadera ubacis potrebne drajvere - kext). Takodje obrati paznju da ti smbios (system definition) bude godiste uredjaja na kojima moze da se instalira os sierra.

Hvala, verovatno bi i ovako moglo da se resi, no resio sam problem ponovnim instaliranjem svega (clovera + OS-a).
:wave:
 
Pozdrav, podigao sam 10.12.1 i imam par pitanja /problema : ne bih da isprobavam da ne zeznem sistem :
1. Jel ima neko TpLink Ac600 usb wifi adapter i probao nekako da pokrene na Sierra - i?
2. Klokovan mi je cpu na 4.2 ghz i memorija mi je na 1600 mhz, a u Osx-u mi stoji da radi na 1333mhz i default-ni clock procesora (3.4ghz)... Na fonu sam, okacicu posle postavku Multibeast - a za postinstall...

Sent from S7
 
Izvinjavam se unapred za mali off...
Da li se može instalirati ovaj OS u VirtualBox unutar Ubuntu-a?
 
Evo i Multibeast sa instalacije,pa ako sam nesto izostavio vezano za problem clock-a i memorije iz prethodnog mog posta u ovoj temi, javljajte,hvala.
Konfiguracija je aktuelna koja je ispod avatara .
Snip20161130_1.png
 
Update: radi mi OC, intel power gadget pokazuje da je OK, čak i power management radi dobro, menja brzinu procesora po potrebi , ali u About Mac mi stoji da je cpu na 3.4 a RAM na 1333,a u stvari treba da je na 1600 mhz, ne znam kako to da rešim.

Sent from S7
 
Koji komp imaš?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Konfiguracija iz My Computer

Sent from S7
 
Aha, ovo je hacintosh, pogrešna tema za mene :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Imam i Macbook pro, ali na njemu Sierra radi bez problema
 
Stavio Sierru na hackintosh pre neki dan, vecina stvari je radila out of the box, a takodje sam OS radi super za sad. Nego, posle 100 godina najzad na hackintoshu sam uspeo da namestim iMessage da radi, to mi uvek bio kao neki challenge i nikad nije uspevalo, ni sa Chameleon ni sa Clover :)
 

Prilozi

  • Screen Shot 2016-12-04 at 12.37.20 AM.jpg
    Screen Shot 2016-12-04 at 12.37.20 AM.jpg
    724.2 KB · Pregleda: 119
Stavio Sierru na hackintosh pre neki dan, vecina stvari je radila out of the box, a takodje sam OS radi super za sad. Nego, posle 100 godina najzad na hackintoshu sam uspeo da namestim iMessage da radi, to mi uvek bio kao neki challenge i nikad nije uspevalo, ni sa Chameleon ni sa Clover :)
Da li mozes da okacis tutorijal po kome si namestio iMessage?

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Snasao sam se sam...Teze ali sam se prekalio ,reseni svi problemi :)

Snip20161204_1.png
 
Kako stoje stvari sa virtualizacijom tj da li je zgodnije pokrenuti Windows aplikacije preko Wine odnosno Crossover-a ili je Vmware ipak bolje rešenje?
 
Ja jos uvek drzim dualboot sa win-om zbog tih stvari :/
Zar mac ima wine?
 
Moguce je ako se dobro secam da vrtis aplikacije u zasebnim prozorima sto je jako korisno(ali mora da se boot win - doduse to radi jako brzo). Cak je dobar i sto se tice gpu performansi - mozes cepati i neke 3D igre doduse neces imati performanse kao u bootcamp...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
da li da prelazim sa 10.11 na 10.12 ili ne?

Ima li nekih problema?
 
ako koristis nesto narodno imaces cimanja oko toga.
ja nista bolje na sieri nisam primetio, cak se mozda malo sporije i butovala pa sam se odavno vratio na el cap.
 
mac mini 2012.

Videću da dignem kad budem imao 2,3 dana slobodno,pošto treba posle uraditi sync od 270gb sa dropa :D
 
ako koristis nesto narodno imaces cimanja oko toga.
ja nista bolje na sieri nisam primetio, cak se mozda malo sporije i butovala pa sam se odavno vratio na el cap.


Samo se iskljuci Gatekeeper i sve radi bez problema.
 
nisam mislio na gatekkeper, mada ni njega ne mozes normalno iskljuciti na sieri nego kucas onu komandu u terminalu.
mislio sam bas na narodne aplikacije oko kojih postoji procedura, pokrene prvo neki specialK za sieru pa dalje slede uputstva ali to nije za ovu temu... macOS je savrsen, samo se nadam da nece i njega vremenom da upropaste.
 
Nazad
Vrh Dno