»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 11 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 16 do 30 od ukupno 158

Tema: macOS Sierra

Member Avatar korisnika ericm
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        3.222
      2. Moja mašina
        • CPU: 8700K @ 4.9Ghz + D15s + HC4 ---- 6700 + Pure Rock
        • MoBo: Z370i Strix ---- VIII Impact
        • RAM: TridentZ 2x8GB 4000Mhz ---- LPX 2x8GB 2666Mhz
        • VGA: 1070Ti FTW2 ---- 1660Ti Gaming X
        • MON: Predator XB241H ---- Asus VZ249H-W
        • HDD: 970evo 500GB + 960evo 250GB ---- 850evo 500GB / Time Capsule 2TB
        • Case: H200i + G2 650W ---- Metis Plus + SF600
        • SND: Bose Companion 3 / B&O H6 / Bose SoundLink mini ---- Audioengine A2+
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: ikbc C87 + G502 PS ---- ikbc C87 + MX Master 2S
      3. upoznat sam sa svim stetocinama do sada ali nije resenje zatvoriti sistem jos vise.
        neka naprave neki svoj antivirus i puste me da koristim masinu kako hocu za koju sam dao masne pare...

vise sam mislio na banalne stvari kojima previse tupe... koristio sam transmission bas tada i presao na deluge, keychain vise ne koristim jer mora da se aktivira drugim recimo iOS uredjajem. two-step verifications za icloud ne radi kod nas i pitanje je da li ce ikada da nas svrstaju u listu podrzanih zemalja...

u el capitanu su nesto zeznuli pa su morali da apdejtuju tuxeru koju koristim a bez nje mi je mek neupotrebljiv. takodje su EC-om onemogucili koriscenje njihovog usb superdrivea na iMac-u a pre toga je normalno radio na yosemite-u. sve novo sto je doslo sierrom meni nista ne znaci i ako krenu sa jos vecim zatvaranjem sistema prodajem mek i uzimam titana...
        it just doesn't work

Newcomers
        Na forumu od
        Sep 2016
        Poruka
        2
      5. Moja mašina
      6. Imam iMac 27' Retina (late 2015). Kupio sam ga pre 20 dana.
        Juce sam pregazio El Capitan sa Sierrom i ne radi mi magic mouse a ni magic keyboard. Jednostavno, Bluetooth ne postoji u System Preferences.
        Sva sam uputstva ispratio o resetovanju NVRAM-a, brisao sam bluetooth.plist itd. Prekopao sam net od nocas ali nigde ne nalazim kako da ponovo dobijem aktivan mis i tastaturu.
        Sada sam prikacio PC misa i tastaturu ali to nije resenje.
        Izvinite sto sam upao u vasu diskusiju, ali racunam da mi mozete dati neki savet. Da li da pokusavam i dalje da nadjem neki fix ili da se vratim na El Capitana.
        Ali nesto mi govori da cu imati isti problem i na njemu jer sam na netu nasao da se mnogo ljudi zali na to.
        Kako to resiti?
        Hvala i jos jednom izvinite.

Member
        Na forumu od
        Feb 2016
        Poruka
        745
        Probaj Clean Install.
        Pre toga uradi backup (manuelno, prebaci podatke koje hoces da sacuvas i koji su ti bitni).

Moderator Avatar korisnika leksa
        Na forumu od
        Aug 2000
        Poruka
        2.574
        Hm, odradio sam update ali osim par wallpaper-a ne primećujem nikakvu specijalnu razliku u odnosu na Capitan, barem ne za ove svakodnevne stvari. Siri nisam uključivao.

Sent from my iPad using Tapatalk
        Last edited by leksa : 01.01.0001 at 00:00

Newcomers
        Na forumu od
        Sep 2016
        Poruka
        2
      10. Moja mašina
      11. Citat Citiram korisnika: iOS Pogledaj poruku
        Probaj Clean Install.
        Pre toga uradi backup (manuelno, prebaci podatke koje hoces da sacuvas i koji su ti bitni).
        Hvala. Zaboravio sam da kazem da sam i clean install probao i nista po drugi put. Da li kao kod hackintosha, postoji neki kext ili post install?

Member Avatar korisnika e6111
        Na forumu od
        Oct 2006
        Poruka
        1.362
        Citat Citiram korisnika: ericm Pogledaj poruku

vise sam mislio na banalne stvari kojima previse tupe... koristio sam transmission bas tada i presao na deluge, keychain vise ne koristim jer mora da se aktivira drugim recimo iOS uredjajem. two-step verifications za icloud ne radi kod nas i pitanje je da li ce ikada da nas svrstaju u listu podrzanih zemalja...
        To je icloud keychain sinhronizacija za koju je potreban jos jedan Apple device, ali lokalni keychain se i dalje koristi za Safari, Mail.app i ostale lozinke, hteo ili ne.

Citat Citiram korisnika: ericm Pogledaj poruku
        u el capitanu su nesto zeznuli pa su morali da apdejtuju tuxeru koju koristim a bez nje mi je mek neupotrebljiv. takodje su EC-om onemogucili koriscenje njihovog usb superdrivea na iMac-u a pre toga je normalno radio na yosemite-u. sve novo sto je doslo sierrom meni nista ne znaci i ako krenu sa jos vecim zatvaranjem sistema prodajem mek i uzimam titana...
        titan?
        Interplanetarna Galakticka Republika Srbija.

Member Avatar korisnika e6111
        Na forumu od
        Oct 2006
        Poruka
        1.362
        Citat Citiram korisnika: iOS Pogledaj poruku
        Nema sta oni da teraju korisnike od Mac-ova, Gatekeeper predstavlja nesto sto ima svoju svrhu a kako god okrenes, postoji elegantna opcija da svako to iskljuci

Normalno je da ce vecina sve vise da insistira na zastitama tog tipa posto im sigurno ne odgovara smanjenje i njihove zarade a ni sigurnosni propusti koje bi njima neko licno mogao da natovari na glavu. Na OS X/macOS je, do sada, bio simbolican broj malware-a a uglavnom su bili vezani za programe koji nisu sa Mac App Store-a.
        Neki od njih su OSX/Keydnap malware (krade podatke iz KeyChain-a), Backdoor.MAC.Eleanor (omogucava remote pristup i izvrsavanje svih komandi i kradju podataka, slanje mail-ova, sve sto zamislis), KeRanger ransomware u Transmission-u (nije neophodan dodatni opis).
        KeRanger ransomware u Transmission-u. U ovom slucaju Gatekeeper nije pomogao jer je malware bio potpisan sa validnim sertifikatom. Tako da Gatekeeper nije definitivno resenje, ali nemam nameru da ga gasim.
        Menjao e6111 : 21.09.2016. u 16:14
        Interplanetarna Galakticka Republika Srbija.

Member
        Na forumu od
        Feb 2016
        Poruka
        745
        Tacno, nisam ni mislio da je on uvek resenje a ovo su samo primeri malware-a

U varijanti da mogu samo aplikacije sa App Store-a, ne bi mogao da instalira ni Transmission a ni da ubaci KeRanger

VIP member Avatar korisnika RingeRaja
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        4.681
        Citat Citiram korisnika: leksa Pogledaj poruku
        Hm, odradio sam update ali osim par wallpaper-a ne primećujem nikakvu specijalnu razliku u odnosu na Capitan, barem ne za ove svakodnevne stvari. Siri nisam uključivao.

Sent from my iPad using Tapatalk

Meni radi mnogo brže nego Kapetan, baš se vidi na prvu loptu.
        Upgrade prošao glatko, sve je na svom mestu, ama baš ništa se nije poremetilo.
        Kompletan softver koji koristim radi, čak i Paragon drajveri za NTFS i EXT.
        Odavno mi nije ovako dobro prošao prelaz na noviji OS.
        Tko leti, vrijedi!

Member Avatar korisnika MR.BIG
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        1.196
      17. Moja mašina
        • CPU: Intel Core2Duo E7200
        • MoBo: MSI P43_NEO .. i jos nesto
        • RAM: 2X2GB Kingstone
        • VGA: Gainward 9500GT
        • MON: Samsung 2243NW
        • HDD: WD750GB, Seagate320GB i Maxtor 250GB
        • OPT: Pioneer 215D
        • Case: Thermaltake "Tsunami Dream"
        • SND: Creative Live 5.1
        • INET: DSL
      18. Za razliku od Wina ...svaki upgrade pa i ovaj prosao bez ikakvih problema i sve radi kao sat ....Sierra cini mi se brza od Capitan-a .... Siri je divna ....sve zna , poslusna a ne zvoca

Member
        Na forumu od
        Mar 2010
        Poruka
        1.482
      20. Moja mašina
        • CPU: Macbook Pro 13", 2.4GHz, 4GB, 250GB, nVidia 320M, sDrive, Aluminum Unibody

Member Avatar korisnika probotzor
        Na forumu od
        Apr 2012
        Poruka
        4.115
      22. Moja mašina
        • LAP: MacBook Pro 13 2015
        • INET: Kablovska
      23. uradio malo pre update na sieru, ne radi mi nista brze od captaina, cak mi se cini da radi sporije, siri je ok, moze da posluzi
        Menjao probotzor : 22.09.2016. u 00:17

Moderator Avatar korisnika sysninja
        Na forumu od
        Nov 2005
        Poruka
        4.435
      25. Moja mašina
        • MON: Dell U3417W
        • SND: Microlab SOLO-6C, BeyerDynamics DT-770 Pro 250Ohm, Presonus HD7, Jabra Elite 65t
        • LAP: MacBook Pro 15,1
        • TV: LG 42LN5400
        • Ostalo: iPhone Xs
      26. Meni isto radi kao El Capitan. Jedino što Seil/Karabiner ne rade na 10.12, a navikao sam da mi je CapsLock remapiran kao Hyper key.

Member Avatar korisnika shibbypower1
        Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        389
        Poprilicno isto radi kao i El Capitan, jedina novost koja mi nesto znaci je keep folders on top

Member Avatar korisnika n1tr0
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        5.811
      29. Moja mašina
        • CPU: iMac 27R, MBP 13R
      30. Ajde sad pitanje za sve koji su update i koji koriste razna web i app dev pomagala - da li ima ikakvih problema ili da roknem update preko noci
        Chillax...

Strana 2 od 11 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •