»RSS Benchmark sajt

Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 45678
      Prikazani rezultati od 106 do 114 od ukupno 114

Tema: macOS Sierra

Member Avatar korisnika Vlada>>>
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        2.036
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel(R) Core i5 2500k
        • MoBo: Gigabyte GA-Z68X-UD3H-B3
        • RAM: 2x4GB DDR3 Kingston HyperX Genesis
        • VGA: Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 960 / 4GB
        • MON: HP Pavilion 23xi IPS
        • HDD: Samsung SSD 850 EVO 512GB, WD Caviar Black 1TB
        • Case: Fractal Design Define R5 / PSU - CM SilentPRO 600W
        • SND: U.S.Blaster Surround Stereo + SW
        • TV: LG 42LV3400
        • INET: DSL
        • Ostalo: Apple Wired Keyboard, A4Tech D-320
      3. Citat Citiram korisnika: ericm Pogledaj poruku
        zamisli da si prinudjen da koristis windows 10 ili neki slinux...
        Pa nema šta da zamišljam, jer ja koristim Windows poprilično uz OS X i meni je on skroz OK. Nemam ja ni tamo nekih velikih zamerki. Windows 10 odlično radi, intefejs ima svoj šmek, sa virusima i tome sl. nemam ama baš nikakvih problema, tako da u principu su sve to manje više finese. Čak sam u nekoliko navrata razmatrao činjenicu da li ja imam zbilja potrebe da guram OS X i dalje i to ponajviše zato što pod Windows-om aplikacije koje meni trebaju uglavnom bolje rade, a kako mi FinalCut nije bitan ili bilo koja druga Apple-ova ekskluzivna ili OS X only aplikacija, stvari su u ovom momentu praktično više na strani MS-a.

Dakle jedino što za sada spašava OS X u mom slučaju jeste nekakva navika koju sam u međuvremenu stekao i činjenica da mi grafička tabla ima nešto bolji odziv. Zato sam verovatno džangrizaviji po pitanju intefejsa i još nekih stvari koje su prisutne i koje Apple nikako da ispegla i skocka kako treba do kraja. Premda kad malo bolje razmislim, kad je reč o interfejsu i konkretno temama, to nije ništa novo jer sam o tome govorio još dosta ranije. Pa možda su kako kažeš to sve sitnice, tek to nije razlog da ne naprave teme uniformno i kako treba jednom za svagda, a i da nas ne mandaju više sa nekim izmenama koje se vezuju za način manevrisanja unutar findera. Činjenica da se nisu smilovali još uvek da ubace "cut" opciju u meni, koju bi svakako svi prigrlili bez razmišljanja, ali zato pronalaze vremena da menjaju notifikacije ili funkcije za dvoklik na okvir prozora, dovoljno govori u prilog tome da to nije nikakvo opravdanje već gotovo sasvim izvesno namera. Možda grešim ali nekako ne mogu da se otmem utisku da ništa od ovoga što sam naveo nije slučajno preskočeno, zaobiđeno ili zaboravljeno...

No, da ne dužim više sa ovim... pošto je barem za sada više jasno da od toga ni ovaj put neće biti ništa...
        Menjao Vlada>>> : 03.04.2017. u 03:17

Member Avatar korisnika Jabla
        Na forumu od
        Jul 2014
        Poruka
        49
        Trenutno sam na macOS 10.12.4 i primetio sam par problema u odnosu na El Capitan sistem. Ponekad kada na ovom forumu neko podeli neki video link u postu ali ga ja uopšte ne vidim, ni link ni thumbnail. Od pre par dana Spotlight search ne radi najpreciznije, na primer navikao sam da Chrome otvaram iz Spotlight-a i već na drugom slovu mi je podrazumevani rezultat bio Chrome, međutim sada ga nema čak i kad mu otkucam puno ime (dešava se na većini aplikacija). Treća stvar koju sam primetio je da u Skype aplikaciji ne mogu da promenim profilnu sliku, tačnije Finder koji se otvara iz Skype-a za pretraživanja falova uopšte ne vidi .jpeg slike. Ima li pomoći za ove sitne probleme?
        Menjao Jabla : 02.05.2017. u 17:02

Member Avatar korisnika ericm
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        1.793
      6. Moja mašina
        • CPU: i7 4771 // i7-6700 + H100i GTX
        • MoBo: Apple Inc. // VIII Impact
        • RAM: OWC 2x8GB DDR3L 1600 MHz // 2x8GB DDR4 LPX 2666Mhz
        • VGA: 780M 4GB // 970 G1
        • MON: Apple 27'' // Acer Predator XB241H
        • HDD: 3TB Fusion Drive | Time Capsule 2TB // 850EVO 500GB + 840EVO 250GB
        • Case: Bitfenix Phenom miniITX + EVGA G2 650W
        • SND: Bose Companion 3 / B&O H6
        • TV: 40''
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Corsair K65 RGB / M95 black / M95 white / PS3 / PS4 / Z5 / Bose SoundLink mini
      7. nemam tih problema i ne znam sta bi moglo da bude... sto se tice spotlighta probaj da odradis ponovno indeksiranje:

https://support.apple.com/en-us/HT201716
        iPhone propo

Na forumu od
        Jul 2014
        Poruka
        49
        Hvala na pomoći, problem sa Spotlight-om je rešen, a što se drugih problema tiče ideje nemam šta ih uzrokuje. Setio sam se još jednog, ekran se pod dva određena ugla u odnosu na osnovu isključivao dok je računar nastavljao sa radom, ali je to rešeno restartom.

Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        1.793
      10. Moja mašina
        • Ostalo: Corsair K65 RGB / M95 black / M95 white / PS3 / PS4 / Z5 / Bose SoundLink mini
      11. nesto su poceli da brljaju... meni se iMac mnogo sporo pali od kad sam instalirao poslednju sierru. treba mu vise od 10 sekundi do onog boot zvuka, posle radi sve normalno...

ne znam sta je kod tebe, imas iste probleme na svakom pretrazivacu sa prikazivanjem videa i slika?

sad sam se setio da se meni jednom desilo da ne vidim svoj video koji sam ovde postovao u safariju tako da nije samo kod tebe... mada mi sad sve normalno radi...

lepo rekose da ce se sledeci sistem zvati macOS beta...
        Menjao ericm : 02.05.2017. u 17:35
        iPhone propo

Na forumu od
        Jul 2014
        Poruka
        49
        Samo na benchmarku i samo sa YouTube linkovima. Safari koristim kao primarni pregledač, Chrome za neke sitnije stvari jer mi više odgovara dizajn Safarija. Kada mi opet ne bude učitao video probaću da otvorim sa Chrome-om ali nešto sumnjam u to rešenje. Sačekao pola godine da upeglaju sistem kad ono...

Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        1.793
      14. Moja mašina
      15. pa mozda je nesto do foruma jer se meni to samo ovde desilo. isto koristim samo safari.

ma ko zna sta rade, posebno sa ovim betama silnim. ugurali su ovu siri i night shift i napravili revoluciju... mene pocinje jako da nervira ovaj beli skin u notifikacijama u dark "temi" i sto mi se mek sporo butuje. slao sam im feedback pa mozda rese...
        iPhone propo

Member Avatar korisnika Vlada>>>
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        2.036
      17. Moja mašina
        • CPU: Intel(R) Core i5 2500k
        • MoBo: Gigabyte GA-Z68X-UD3H-B3
        • RAM: 2x4GB DDR3 Kingston HyperX Genesis
        • VGA: Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 960 / 4GB
        • MON: HP Pavilion 23xi IPS
        • HDD: Samsung SSD 850 EVO 512GB, WD Caviar Black 1TB
        • Case: Fractal Design Define R5 / PSU - CM SilentPRO 600W
        • SND: U.S.Blaster Surround Stereo + SW
        • TV: LG 42LV3400
        • INET: DSL
        • Ostalo: Apple Wired Keyboard, A4Tech D-320
      18. Taj beli skin sa notifikacijama je meni (a video sam ima nas još) glavni razlog zbog čega nisam nadogradio sistem na Sierru. Dakle još uvek vozim Yosemite i nemam nikakvih problema, izuzev što u Safariju ume da mi brlja neke sličice u pretragama ili na pojedinim sajtovima. To je nešto što se retko gde pojavljuje ali je ipak prisutno. Recimo skontao sam da B92 sajt ima ovu anomaliju i to je primer gde to može da se vidi kako izgleda. Možda je i do Safarijevog engina ili do nekog web modula sa kojim ovaj ne komunicira kako treba ili možda čak i do web drajvera za grafičku, vrag bi ga znao. Pod Sierrom koju takođe imam instaliranu na drugom disku, koliko sam video čini mi se da takvih anomalija nema...

No kako god... kažem retko gde se manifestuje pa mi ne smeta i za sada sam praktično još uvek pod Yoškom

Click image for larger version. 

Name:	Screen Shot 2017-05-04 at 19.57.52.jpg 
Views:	117 
Size:	283,2 KB 
ID:	228315
        Menjao Vlada>>> : 04.05.2017. u 20:08

Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        1.793
      20. Moja mašina
      21. izasao 10.12.6
        iPhone propo

Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 45678

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •