Šta je novo?

Google Play Store - popusti (FAQ u prvom postu)

Corvus Corax

Console Collector
Super Moderator
Učlanjen(a)
25.09.2008
Poruke
11,663
Poena
835
Kako kupovati sa 2 naloga i tako koristiti popuste namenjene samo za 1 region / zemlju:

1.) Odete na payments.google.com, ulogujete se na vas Gmail ili napravite novi Gmail ukoliko zbog nekog razloga ne mozete da koristite postojeci i unesite karticu. Kada ste pristupili Google Paymentsu, potrebno je otici u podesavanja.
Pogledajte prilog 203174

2.) Nakon toga, potrebno je promeniti vasu zemlju na Indiju a u adresu staviti lazne podatke. Ja sam stavio adresu od nekog Mitsubishi servisa u Nju Delhiju.
Pogledajte prilog 203175

3.) Kada sve to uradite, na telefonu je potrebno da odete u Podesavanja>Aplikacije>Google Play Store i potrebno je obrisati podatke i kes. Sledeci put kada udjete cene ce vam biti u dolarima medjutim u kupovini aplikacije cene ce se prebaciti u rupije i tako nekoliko sati dok vam se nalog ne adaptira na Indijsko trziste.

Alternativno rešenje:

Uloguj se jednom preko VPN iz Indije, pa obavi kupovinu na taj način. Meni je to "otključalo" u potpunosti prikaz sadržaja i cena iz Indije.

----------

Povraćaj novca u slučaju da vam se aplikacija ne svidi (a kupovina obavljena u prethodnih 48 sati).
 
Poslednja izmena od urednika:
Kupih CameraZOOM FX, A Better Camera i PowerAMP za po 10 rupija. :)
Šta još ima po ovoj cijeni? :)

Sent from my MI 4 using Tapatalk
 
Ja sam izgleda osuđen na srpske cene u Google Play-u, tj. SCG cene, jer zbog onog bug-a ne uspevam da promenim adresu :/ A ne isplati mi se da otvaram novi nalog za Google Play, jer sam već dosta aplikacija kupio, pa bih morao da ih kupim opet sa novim nalogom...
 
Zasto jednostavno ne koristis 2 naloga istovremeno? :)

Kako da prebacim cene na rupije? Meni su trenutno cene u dolarima pa kad kupim u rupijima... Tako vec 2 dana, kako da promenim?
 
Poslednja izmena:
Ja sam izgleda osuđen na srpske cene u Google Play-u, tj. SCG cene, jer zbog onog bug-a ne uspevam da promenim adresu :/ A ne isplati mi se da otvaram novi nalog za Google Play, jer sam već dosta aplikacija kupio, pa bih morao da ih kupim opet sa novim nalogom...
SCG cijene? CG svakako nisu, mi u 2016-oj jos ne mozemo legalno da kupujemo aplikacije :d

Pitanje: dosta prijatelja mi ima matore telefone, koji koce, baguju, naravno jer je interna memorija prepuna. Ne moze nista ni da se instalira, sync ne radi, itd. Koji bi bili najbrzi/najlaksi nacini da se oslobodi malo memorije? Jer mi SVI dodju sa pricom "Ahaaaa, pa ok, pobrisacu ja fotke i sve OK", ne mozes im objasniti da fotke idu na internnu ili externu SD karticu, i da se sa time nista ne dobija...
 
Zasto jednostavno ne koristis 2 naloga istovremeno? :)

Kako da prebacim cene na rupije? Meni su trenutno cene u dolarima pa kad kupim u rupijima... Tako vec 2 dana, kako da promenim?

Jel možete da napišete neko uputstvo, za ljude koji se slabije razumeju?
Ovo je baš baš dobra akcija, greota da nas što više ne iskoristi?
:wave:
 
1.) Odete na payments.google.com, ulogujete se na vas Gmail ili napravite novi Gmail ukoliko zbog nekog razloga ne mozete da koristite postojeci i unesite karticu. Kada ste pristupili Google Paymentsu, potrebno je otici u podesavanja.
8682ba51161b46f387cfbc4483b4356c.png

2.) Nakon toga, potrebno je promeniti vasu zemlju na Indiju a u adresu staviti lazne podatke. Ja sam stavio adresu od nekog Mitsubishi servisa u Nju Delhiju.
02031704865a49b2a6da1425673fcb0b.png

3.) Kada sve to uradite, na telefonu je potrebno da odete u Podesavanja>Aplikacije>Google Play Store i potrebno je obrisati podatke i kes. Sledeci put kada udjete cene ce vam biti u dolarima medjutim u kupovini aplikacije cene ce se prebaciti u rupije i tako nekoliko sati dok vam se nalog ne adaptira na Indijsko trziste.
 
kakva je onda praksa sa google play na mobu ? šta se dešava sa apk koje smo kupili na drugom nalogu,n normalno se updejtuju i te fore ? nikada nisam koristio 2 google naloga na mobu .

i da li može ista kartica za plaćanje na oba naloga ?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
E za kartice nisam baš siguran, ali aplikacije se redovno updateuju. Koristim 2 naloga na tabletu i 2 na G2 i rade odlično posao.

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
^ Proverio sam lično na Play Store-u. :) Za sada nisam naleteo na neku informaciju da će biti još u vezi sa Summer Sale, ali stalno ima nekih akcija. Javljaću kako budem video nešto zanimljivo.
 
Nece da mi prodje transakcija, stalno me vraca na izbor kartice. Da sacekam do sutra da sve "legne", ili nesto previdjam? Obrisao sam data i kes (dvaput), pojavljuju se cene u rupijama, ali nece da prodje transakcija. PS promenjen prvom metodom, bez VPN.
 
^ Jesi li obrisao karticu, pa je dodao ponovo u Wallet sa podacima iz Indije?
 
Eeeee... :D Javicu da li je to sad kad odradim.

Edit: Nece da mi doda sad obrisanu karticu, ukucam broj, prepozna da je VISA, ali mi ne da da se prebacim u polje za mesec/datum... Moguce da je zato sto kartica istice za koji dan, ako ne bude htelo ni sutra, onda cu sacekati novu karticu pa dodati. Ali uredno sam kupio Nova launcher pre nekoliko dana sa US marketa.
 
Poslednja izmena:
Moguće je da smatra da je kartica istekla, pa zato ne dozvoljava unos, možda je neki sigurosni mehanizam u pitanju. Videćeš za par dana kada ti bude stigla nova kartica. :)
 
razdvojene teme ,zanimljivo :)

ja čekam da google ubaci opciju da možeš da kupiš apk i onda je posaljes nekome koga mrzi da se cima sa ps . koliko to teško može da bude ?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Imam problem sa PowerAMP-om - "Google play response - License error #9".
Poslao sam mail na Poweramp.maxmpz et gmail.com, javljam ako bude kakvog odgovora. ,)
 
Poslednja izmena:
Jel imaš AdAway? Ili možda Lucky Patcher? Ako imaš, deaktiviraj ih, pa probaj opet da verifikuješ PowerAMP.

I jel imaš dva Gmail naloga na telefonu?
 
Poslednja izmena:
Imam i AdAway i Lucky Patcher, bez toga ne bih mogao da koristim Android. :)
Probaću bez njih. ;)
Nemam 2 naloga već 2 adrese, 1 fake na neku predstavništvo u Indiji. :p
 
Probaj. Hoće LP pogotovu da pravi takav problem sa PowerAMP. :)
 
Nije do njih. :(
Ugasio sam AdAway, vratio original hosts fajl, uključio ads servis, blokirao LP preko SuperSU... I opet isto posle nekoliko restarta.

Sent from my Picasso using Tapatalk
 
Samo tu si probao da kupis, ili samo ta odbija poslusnost?
 
Samo tu si probao da kupis, ili samo ta odbija poslusnost?

Iskreno, ne razumem šta me pitaš? :)

Evo odgovra preko mail-a:
Alex Platonov
1:31 PM (3 hours ago)

to me
Hello from Poweramp support team!

Google Play response - License error #9 means google play app on your
device can't verify license due to some error. Unfortunately, we don't
manage/control or develop google play app, so we have no any means to
fix it/avoid on your device.

We can suggest alternative unlocking solution for you (you'll need a
build from Poweramp website http://powerampapp.com/download-poweramp).
Let me know if any questions.

Thanks!
 
Pa pitam da li si vec kupio druge aplikacije sa indijskog PS, ili si samo ovu pokusao.
 
Nazad
Vrh Dno