Šta je novo?

Фиксни - преваре

faca

Slavan
Učlanjen(a)
08.08.2004
Poruke
3,572
Poena
435
Moja oprema  
Laptop
Acer Aspire A5 515 Ryzen 5 5500
Mobilni telefon
Xiaomi Poco F4 8/256
Pametni uređaji
Xiaomi watch S1
Xiaomi Body Composition Scale 2
Pristup internetu
  1. Optički internet
Два пута су ме звали, данас и мислим прошли понедељак на фиксни број са броја 036210589. Овај број је по нумерацији Краљево, Врњачка бања. Телефон је зазвонио два пута, и кад сам се јавио веза се прекинула. Кад сам позвао тај број, чује се аутомат да корисник није доступан и ако је по броју то фиксни број. Број се не може позвати. Број не постји именику. Начуо сам да је и то можда нека превара.
 
Koji je pozivni tvog broja? Ako je isto 036, probaj da ga pozoves bez 036.

Pozdrav
 
Ako je na sbb mislim da može da bude nedostupan?
 
Позивни је ваљдља 036, зазвонио је два пута и одмаx прекид. После тога је константно недоступан. Једино ако није типа нека фирма па има више бројева а то је као неки локал. Буниме што се веза прекинула и што је после стално недоступан. А и зове ме ево већ други пинедељак. Тај број се појави као иднетификација.
 
Nemoj ti da zoveš, ko zna šta je u pitanju.
Ja se uvek vodim logikom kome trebam zvaće me opet. Ako bude prešlo u uznemiravanje prijavi policiji.
 
Bolje ne zovi taj broj,kazes javila se sekretarica.Da to javljanje sekretarice ne kosta posle par stotina dinara.Ako nekome trebas zvace on opet.
 
Poslednja izmena:
Da zovem propušten poziv sa fiksnog?
Kome trebam zvaće me opet.
 
Ваљда је фиксни на фиксни. Кад сам ја звао јавила се скретарица аутомат "корисник је тренутно недоступан". Кад га зовем са мобилног пише Краљево. Требало би да ми овиx дана стигне решење за неку од бања, а овај број припада између осталог и Врњачкој бањи, зато сам и звао, мислећи да они зову.
Чудно је што је фиксни број недоступан, што кад се јавим прекида се веза и што је звао искључиво понедељком преподне, већ два три пута.
Како се још може изгуглати број телефона?
 
Poslednja izmena:
Da li je ovakav ton kada dobiješ vezu?


Edit: Ako jeste, onda je taj broj u Orion mreži ili se preusmerava na neki broj u Orion mreži.
 
Poslednja izmena:
Не могу да отворим овај твој линк. Мада и ја мислим да је тако неки тип броја које тебе може да позове а ти њега не можеш. Као нека централа са локалима, или кад ти излази мобилни број а уствари је фиксни централа.
 
Link je dobar. Sad sam opet proverio. Uglavnom, ženski glas kaže "korisnik je nedostupan" i odmah potom se prekida veza.
Tako je kad je broj u Orionu i nije na mreži.
 
Баш тако, женски глас, после се веза прекине. Како да сазнам коме број припада?
Што се прекида кад се јавим и што не могу ја да позовем? Занима ме јер можда неко зове из бање, мада би звали и другим данима осим понедељка и више пута у току дана. Чудно.
 
Pa pozovi tu banju i raspitaj se da li su te zvali...
Inače, Orion broj neće biti dostupan ukoliko npr. iskljuciš ruter preko koga je povezan.

Edit: Ne znam šta se dešava i kakvo je obaveštenje kada nije dostupan (isključen ruter) Telekomov bbtf broj...
 
Poslednja izmena:
Isto me danima zovu sa ovog broja, zvoni dva puta, ne stignem da se javim, a kada ja zovem, korisnik je nedostupan. Takođe očekujem iz Banje nešto, moguće da je poreska uprava. Zvao sam i Orion da mi daju informacije, pitali me da li sam njihov korisnik, a kako nisam, ne mogu kao da mi daju informacije.
 
Poslednja izmena:
Мене и даље зову са тог броја, сад зову и другим данима. Звао сам Орион да се распитам о броју, али они не дају информације о корисницима, казу да једино могу да се обратим мом оператеру да блокирају тај број који ме узнемирава.
 
И увек прекину? Зар овде нема некога ко користи Орион па да позове и распита се ако је то услов да кажу??
 
Ima ovde onih koji koriste Orion, pozovu i pitaju...
Ali to košta živaca, baš svaki put.
 
Poslednja izmena:
Prevara u glavi...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Помислио сам да нису у питању преваре типа неко те цимне, ти позовеш тај број и то ти се наплати по некојскупљој тарифи, као код мобилниx.
 
Nije fixni ali je mozda mobilni prevara..
Juce i danas sam dobio pozive od brojeva 060 130 80 86 ( 85, 87 ) i uglavnom radi se o nekoj agenciji koja vrsi istrazivanje ne znam ni ja cega a osobe kao da imaju 12 godina, takav im je glas. Pitali su me kod kog sam operatera, koliko imam god, da li sam placam racun, koliko mi je mesecno racun, da li sam presao u vip pre 2 meseca...? Da li je neko ima slicne pozive sa ovog broja ?
 
I mene su zvali sa ovog broja nekoliko puta.

Kada se javim veza je vec prekinuta. Kada pozovem dobijem obavestenje, zenskim glasom, da korisnik nije trenutno dostupam.
 
Mene zovu stalno ti brojevi nikad se ne javljam jer me ili zovu da mi kazu da je vreme za redovni servis klime koju nemam ili da rade istrazivanje...
 
Само се ти смеј али ја сам данас добио писмо из друге бање:D Кад сам рекао бања мислио сам баш на бању, треба да идем на реxабилитацију.
Елем, овде је једини проблем што се веза одмаx прекида и што кад ти окренеш број, број је константно недоступан. Ево већ недељу дана не зову.
 
Meni se desilo isto u proteklih par dana, pa sam googlovala broj telefona 036210589 pre nego sto pozvovem da vidim da li je mozda neka firma u pitanju i naletela na ovaj forum.
 
Nazad
Vrh Dno