Šta je novo?

Asus X205TA

Jurke

Slavan
Učlanjen(a)
01.03.2005
Poruke
1,208
Poena
350
Potrebna mi je mala pomoć oko podešavanja BIOS/UEFI kod ovog laptopčića. Naime, potrebno mi je da podesim butovanje sa USB-a, a u ''Boot Option Proririties'' postoji samo jedna opcija za boot, ''Windows Boot Manager''. O tome nisam našao mnogo na netu, sem da treba formatirati integrisani flash storage od 32GB kako bi se ''uklonio'' taj ''Windows Boot Manager'' i dobila dodatna opcija za butovanje sa drugog medija. A da bi se to uradilo opet treba butovanje sa USB-a ... i tako u krug :)
Stoga bih zamolio za savet kako da to uradim ako neko zna. Hvala unapred :)
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je ovo kod mene jedini primerak X205TA :)
 
Windows Boot Manager moze da bootuje UEFI GPT flesku , samo napravi bootabilan Windows 8.1 ili 10 preko rufusa , imas da biras gpt umesto mbr.
 
Hvala ti, ovo je i meni trebalo.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Hvala na pomoći, probavam odmah :)

PS: nisam znao da Windows Boot Manager moze da bootuje UEFI GPT flesku, a radio sam ćesto sa Rufus-om

PS1: ipak neće ... ni na koji način ne dobijam opciju da butujem sa USB-a, šta god menjao u BIOS/UEFI i kakogod kreirao flešku sa Rufusom.
 
Poslednja izmena:
E, ipak je uspelo sa opcijom GPT u UEFI :) Konačno sam dobio željenu opciju za butovanje sa USB, pa ću da vidim šta da instaliram :)
Hvala na pomoći još jednom :)
 
Može na dva načina, klikanjem na ''esc'' pri restartu gde se dobije brzi boot i ponuđena je fleška kao drugi izbor , ili ulaskom u BIOS/UEFI i izbor opcije br 2 kao prioritetne (sa fleške) koja se sada pojavila kada je fleška urađena u GPT za UEFI.
 
Nazad
Vrh Dno