Šta je novo?

Anydesk - pokusaj ilegalnog povezivanja

Rusi

Slavan
Učlanjen(a)
06.01.2006
Poruke
2,031
Poena
390
Ovo mi se danas dogodilo prvi put da je neko nekako pokusao ilegalno da pristupi kompu. Anydesk sam do sada koristio iskljucivo da povezem desktop i laptop, nikada nikome se nisam kacio niti meni preko njega. Dok TeamViewer retko koristim i najcesce je bilo da ja nekome pomognem ali preko onog portable dodatka gde se ne registrujes da imas nalog nego samo da se povezemo.
Bila mi je slika na tv-u, gledao sam nesto i usput nesto drugo radio pa nisam obracao konstatnu paznju na tv-u. Iskocio je prozor da zeli da se konketuje, prvo nisam skontao da je to anydesk nego pomislio iznenada neka aplikacija iz pozadine "nesto hoce". Da bi par sekundi posle shvatio da je to anydesk, neko nepoznato ime i da mi pise da prihvatim ili odbijem. Nisam stigao da odreagujem a prozor je nestao.
Anydesk je bio iskljucen ali kako vidim ima pozadinski proces pa sam prebacio da moze samo da se konektuje kada je app. pokrenuta.

Skenirao sam sa Avastom i Malwarebytes. Avast je samo prijavio samo par .exe fajlova koji bi trebali da su legalni :)

- Sta se ovo dogodilo?
- Kako je u opste neko mogao da ciljano odredi moj komp kada me nema nigde nakacenog, registrovanog za anydesk?
- Sta da uradim da se zastitim? Posto sam sada u ovom trenutku paranoican opravdano.
- Da li Win10 ima neka podesavanja za sherovanja koje je pozeljno ugasiti po instalaciji? Dugo mi je vec instaliran ali nisam nista dirao.



2016-06-18_1522.png



Ne znam da li ovde ima nekih bitnih svari za iskljuciti

2016-06-18_1530.png


2016-06-18_1530.png


2016-06-18_1529.png
 
Nazad
Vrh Dno