Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

Moze da bude samo ta cena, ili cak nesto iznad. Tesko da ce u nekom narednom periodu ici ispod toga kod njih.
Za Sapphire se slazem, mnogo su poceli da se pros^ravaju, mada isto vazi i za Asus...Videli valjda od njih.
 
Poslednja izmena:
Vredi doplatiti za Powercolor jer je Red Devil u pitanju dok je ovaj XFX single fan kartica jedva malo bolja izvedba od referentne RX 480. Ne znam zasto Sapphire najednom tripuje da je Asus. Lepsi mi je Red Devil nego onaj njihov sporet.

Ako 225 bude standardna cena za Red Devil, mozda kod Madjara bude nesto ispod toga. Nadam se.

Ta XFX RX 470 sa jednim ventilatorom je namesto AMD referentne, i mnogo je bolje hladjenje u odnosu na referentno http://xfxforce.com/en-us/products/amd-radeon-rx-400-series/rx-470-rs-4gb-sf-triplex-rx-470p4sfd5
XFX ima i jaci model RX 470 sa ozbiljnijim hladjnje kao i Powercolor itd, a iskreno ja tu Powercolor ne bih kupovao pored MSI karte, koja se pokazala kao najtisa i "najhladnija" na testovima za sad, videcemo kako ce se pokazati ostali, Asus je drugi a Powercolor treci.
 
Samo da ne bude preko 200 ojra preko madjara
Što se tiče proseravanja Sapphira, njihova 480 Nitro, em što je najprodavanija kod Nemaca na computeruniverse od kad je izašla, em što se rasprodala
 
Pa normalno, ljudi koji uzimaju iskljucivo AMD su odmah sve razgrabili. Meni je smesno dati toliki novac za ocito losiji proizvod od GTX 1060.
 
To da li je njima 300 evra smesno ili ne je irelevantno. RX 480 8G za 320 evra je previse para. RX 470 4G za 220 evra je okej. Postoji strah da tih 4G nece biti dovoljno u buducim igrama, kako developeri pisu igre nogama ali i u tom slucaju ce valjda moci da se doda jos jedna za CF. Nije najsjajnije resenje ali bolje nego dati 100 evra vise za karticu koja je vec sada slabasna i pati se da izvuce stabilnih 60 fps u novim i zahtevnim igrama. Ako skoci potreba za VRAMom, skocice i generalna zahtevnost a onda RX 480/470 sa 8G nema sta da trazi. Definitivno nisu u pitanju kartice za buducnost i ne treba ih tako posmatrati nego voziti godinu dana i posle zameniti novijom revizijom.
 
Bolji fps per $ od 480 i definitivno moja sledeca karta. Ova ringla (sto bi G@W reko) mi je favorit. Dovoljno da gura 1080p dok se ne predje na 1440.
 
Naravno, to je sustina, konzole imaju 8GB raspolozive memorije, developerima je konzolasko trziste primarno, zbog nepostojanja piraterije (to apsolutno nije nikakvo opravdanje ali ajde, ti ako napravis kvalitetan proizvod on ce se prodavati odlicno, bez obzira koliko piratizovan bio, Witcher 3 npr). Konkretno taj Witcher 3 vuce 1700-1800mb VRAM sve na max 1080p bez Nvidia PureHair ili kako se vec zove. Sa tim max 2GB, a kako igra graficki izgleda? Sve je vestacki podignuto sa namerom, optimizacija ne postoji.
I onda dodje Doom, koji da se ne lazemo jako dobra, odlicna igra, ali graficki realno daleko iza i dobijemo da ti treba 6GB VRAM za Nightmare. Tu je ista prica za Rise of Tomb Raider koji je izgleda na PC-iju fantasticno ali opet povuce preko 5GB VRAM na ultra.
 
Poslednja izmena:
A ionako je 8GB besmisleno za graficke slabije od GTX970.
 
Mene samo zanima da li će 460ica biti bolja od gtx950, jer planiram upgrade za koji dan. Mada 460 mi deluje kao težak shit. Nemam ti ja para za 470icu, samo budget gaming :-D
 
Videces za koji dan, ali sva ja prilika da ce biti shit. Mozda da probas sa nekom polovnom iz prosle generacije? Recimo R9 380X bi bio odlican upgrade.
 
Pa bio bi, ali mi je budžet maximum 140 evradi. Mada budući da će kod Amera 460ica koštati oko 100$ ako se ne varam... to će biti težak shit.
Ova 470 deluje odlično, 480ica maltene i nema smisla...
 
Sačekaj ponedeljak pa ćeš videti kako radi 460, mogla bi biti i sasvim pristojna, kad imaš u vidu da i na 360 može da se igra sasvim solidno...
 
Pa da. Ali ja sam do sada imao GTX 750, pa ono... kad već prelazim na novu da bar osetim neku razliku. A ovde nema tema o RX460? Pitam, da ne skrećem mnogo s teme :)
 
Naravno, to je sustina, konzole imaju 8GB raspolozive memorije

Od toga je aplikacijama (igrama) dostupno do 5.5GB. Zato je onih 6GB na 1060 idealno, ali to je vec klasa iznad u odnosu na 470 4G. Ne treba igrama na PC vise od 4G VRAMa za 1080p rezoluciju nego developeri su malo lenji.
 
Pa da. Ali ja sam do sada imao GTX 750, pa ono... kad već prelazim na novu da bar osetim neku razliku. A ovde nema tema o RX460? Pitam, da ne skrećem mnogo s teme :)

Nema, pisali smo u temi o Polarisu.

Ne isplati ti se to. GTX750 i R7 260 su iste u igrama, a R7 260X malo bolja. RX 460 je zamena za 260X od koje ce biti bolja za nekih 20-25% i kao takva blizu R9 270 / 270X.
Za te pare se kupuje R7 370 (u emmiju slicna cenovno), ili preko Madjara GTX950 kao sto si razmatrao.

Jedino ako te muci napajanje...
 
Opa nisam pratio na casu, pa ovo je jos bolja karta od GTX 1060 za dosta manje para? Za fullHD naravno
 
Od toga je aplikacijama (igrama) dostupno do 5.5GB. Zato je onih 6GB na 1060 idealno, ali to je vec klasa iznad u odnosu na 470 4G. Ne treba igrama na PC vise od 4G VRAMa za 1080p rezoluciju nego developeri su malo lenji.

Malo vise su lenji :)
 
Meni samo nije jasno kako cena od 179 dolara na kraju postaje 33k dinara, i to verzija od 4gb
 
Opa nisam pratio na casu, pa ovo je jos bolja karta od GTX 1060 za dosta manje para? Za fullHD naravno

Bolja karta za DOSTA manje para? Niti je bolja niti je nesto mnogo manje para. Govorim o 8GB verziji.
4GB za 220e nije losa kupovina.
 
Zapravo i jeste na newegg-u, ali ako uračunaš konverziju u €, pa x1.2 za porez, pa ugradnju u lancu, dođeš na tu sumu kod nas

RX 470 je taman toliko slabija, da se 4GB i može opravdati. Možda zafali memorije za igre koje izađu za 2-3 godine, ali za 2-3 FPS-a više ne vredi plaćati 8 GB. Čak se i u 1440p dobro drži, za one koji ne insistiraju na ultra detaljima. Zbog svega toga se i može preći preko "samo" 4 GB, her je to postala granica za karte ove snage u 1080p. Zato mi nije jasna odluka zelenih za 3 GB verziju GP 106. Mada imali su takve "ispade" i ranije (680, 770).

Sve u svemu, dobra karta, samo da je malo jeftinija. Mada, do juče smo ove performanse plaćali 330€ (970, 390), tako da je moglo biti i gore :)

Za mene je Red devil best buy, samo još novci da se nađu :D
 
Poslednja izmena:
Kartica je odlicna ali niko od vas ne gleda da je ovo rerna za grejanje a ne graficka. Kao od sale ova karta nagura 80c i sta onda sa njome da radite jos ako imate losije provetreno kuciste negine vam 90c sa karticom. Neka hvala ali jos jedno grejno telo u sobi mi nije potrebno.

 
Pa da gledajuci sa te strane (koliko smo placali 970 i R9 390, ili bolje reci koliko su neki placali :) ) ovo je sasvim ok. Bice recimo ova 4GB, pretpostavljam kao do skora sto je bila R9 380X znaci nekih 220-230e na kp sto je opet dobrih 25% vise za isti novac.
Ali opet meni licno nekako vredi dodati 50-60e za GTX 1060, sta znam.
 
Kartica je odlicna ali niko od vas ne gleda da je ovo rerna za grejanje a ne graficka. Kao od sale ova karta nagura 80c i sta onda sa njome da radite jos ako imate losije provetreno kuciste negine vam 90c sa karticom. Neka hvala ali jos jedno grejno telo u sobi mi nije potrebno.



Mislim da su ti već jednom objasnili..u ovom slučaju 125W je 125W ma na kolikoj temp. bio GPU ...

To da li je njima 300 evra smesno ili ne je irelevantno...

Nego šta je...
 
Poslednja izmena:
Mislim da su ti već jednom objasnili..u ovom slučaju 125W je 125W ma na kolikoj temp. bio GPU ...

Ma sta mene briga koliko ona trosi wati mene brine da mi u kucistu nije rerna. Da mi treba grejalica za noge kupio bih je ali fala bogu cirkulacija mi je jos uvek vise nego odlicna tako da mi grejalica u kucistu ne treba.

Pa sada kako god ti to svatio ili neko drugi.
 
Opet se vraćamo na to da temperatira zavisi od hlađenja i da isti čip može imati različitu max temperaturu?

CB je izmerio max 61C za Asus, 75C za Sapphire i 80C za PowerColor. Tako da svako ima izbor :) Ti uzmi Asus, pošto nećeš "rernu", ja ću i dalje ostati pri mom izboru. Na stranu što je Guru3D izmerio max 70C za tu kartu, tako da me uopšte ne zanima šta ko piše po ovom pitanju, jer je sve sasvim u redu
 
Nazad
Vrh Dno