Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

RX 470 je 33000, a RX 480 je bio 35000... jel to neka greška
 
Nazalost druze, nije. Ta ce biti cena kod nas, a RX 480 ima idalje po toj ceni samo preko madjara.
 
Poslednja izmena:
Sve je ovo totalno otislo u kur^c....Govorim o cenama.
 
RX 470 je 33000, a RX 480 je bio 35000... jel to neka greška

RX 470 je od Asusa a RX 480 od Powercolora (referentni krsh). Asus se nesto istripovali da su bitni, pustili par botova da svrljaju po forumu, digli cene.

Asus RX 480 Strix je 43000 dinara u radnji na G.

Edit: Pardon, to je referentna :d

To je zato što imamo najveći rast BDP-a u Evropi. Znaju AMD i nVidia da su ovde pare. To što prodaju u USA i EU ih samo vuče u minus :d

Nece Kangina plata sama od sebe da se isplati :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Realno, ko nam je kriv sto smo puni para. Moj predlog je da nam se uvedu nameti na belu tehniku kao sto su u Brazilu...Ionako se mnogo sedi ispred racunara, table, sa fonom i slicno.
 
6pin PCI express konektor btw, nisam rekao da nema nego polozaj konektora.

Hvala za sliku, sad vidim od pozadi je, nisam obratio paznju.

Aha! Izvini druze, nisam te bio razumeo. :wave:

Nego ljudi, sta se ovo desava sa cenama novih AMD Radeon karti? Skocila je cena i RX 480 cim je bilo moguce pre-order RX 470 :trust:
 
Sutra, ako nista ostaje ova karta primamljiva opcija, pod uslovom da se ispune nagovestaji da je tipa 15% iza RX 480, pod uslovom da i cena bide korektna znaci oko 220-230e. Sad da li ce bas tako biti videcemo, msm na Madjare naravno. GTX 1060 za sada nema ispod 300, 70-tak evra u dzepu nije losa opcija.

Ali da sacekamo sutra.
 
Ja npr. znam da iz Madjarske mogu 1060 da se nabave i za 285eu malo se cenkajte na KP. Elem ova 470 za 260eu kod nas nadam se da su uvezli 2 komada pošto će tolko prodati verovatno.
Grafa max može da ide za 200-220eu i to neki mega ludi OC-fan triple model a 480 4gb za 250eu. Nažalost nešto je AMD totalno loše odradio sa 480 ticama i em gube pare em ih nema nigde.
470 tica mi je zanimljiva grafa za sada ako se pokaže kao sa papira da troši stvarno 120w a ne 180W i da se ne greje puno po mogućnosti.
 
Da se cenkamo na kp? WTF pa sto ne rece ranije, ja ostavih 280e sa strane da ne potrosim. Ajde na PM kod koga? :)Ako nije problem.

Sto se RX 470 ja licno ocekujem dosta vise nego od RX 480.
 
Poslednja izmena:
Od AMDa najbolje ne ocekivati nista, jer ces to i da dobijes.
 
Da se cenkamo na kp? WTF pa sto ne rece ranije, ja ostavih 280e sa strane da ne potrosim. Ajde na PM kod koga? :)Ako nije problem.

Sto se RX 470 ja licno ocekujem dosta vise nego od RX 480.

Sacekaj jos malo, bice tih kartica za 280 evra.
Ne vidim logiku da uzimas RX 470 koja ce biti na nivou GTX 960.
Ako vec kupujes uzimaj da imas nesto sto je naprednije i sto ce ti doneti solidne performanse.
 
ako bude ovaj odnos cena kao sto je sada, onaj ko moze da izdvoji malo vise para, nema sta mnogo da razmislja... 1060 i kraj price!
 
Ma ja sam sigurno za 1060, msm to je to, ali opet kazem, uvek ostavim mali prostor, ionako kako sada stoje stvari necu uzimati jos nekih 10-15 dana, ako RX 470 bude prijatno iznenadjenje i ne kasni mnogo za 1060/RX 480, sto da ne, 50-60e u dzepu meni je samo plus, ionako igram na 1080p a i ne mora sve na max. A i kako u poslednje vreme ide prica sa PC gaming-om, konzola ce biti sledeci izbor.
A od AMD-a odavno ne ocekujem nista, samo mogu prijatno da me iznenade :d
 
Ne vidim logiku da uzimas RX 470 koja ce biti na nivou GTX 960.

Trolujemo malo, razmahali se, ovo ono :)

ako bude ovaj odnos cena kao sto je sada, onaj ko moze da izdvoji malo vise para, nema sta mnogo da razmislja... 1060 i kraj price!

Tako nekako. Ali gde je 300 tu je jos 100 za 980ti, pa jos malo za 1070. Glavni problem je sto nVidia/AMD udruzenim snagama teraju ljude koji nisu trosili vise od 200 evra na graficku za igranje igrica da plate 300 i kusur evra. Nesto ne vidim da ce im to proci ali ajde da vidimo. Mnogo penzionera se igra igrica i rekao bi da oni nose enthusiast pricu ovih dana, a ne klinci. Mladjarija je u tom nekom procepu od 200 do 300 evra za one malo imucnije.
 
Poslednja izmena:
pa evo npr. ja sam uvek isao do tih nekih 200e, ali sad eto odlucih da se malo castim, pa da odem i na tih ~300... ali to ce mi biti svakako neki maksimum, tj na jace karte od 1060 necu ni da se osvrcem (starije/polovne modele ne planiram da kupujem)...
medjutim, kupovinu planiram tek za nekoliko meseci, pa ce se do tada taman lepo iskristalisati situacija sa ponudom... naravno ako u medjuvremenu iskoci neka dobra ponuda/akcija, kupice se i ranije :)
 
@nikornla
Ista prica i kod mene. Stim sto kupovinu planiram, ako bog da, u toku avgusta.
 
Jeste problali unlockati punokrvnu RX480 sa BIOS-flashom?

Dodajte testove za Witchera 3, ako možete. Po toj igri kupujem grafiku.
 
Vidim da je izasla RX460 (u nasoj radnji e...) po ceni od 135e, koliko je sad isplativo kupiti nju, ako se ocekuje da cena RX470 bude oko 180e
 
Suludo. U bliskoj Jevropi (Austrija) je 250E za RX480 Nitro+ 4Gb, a 8GB je nekih 315E. Znaci ovde je slabija kartica skuplja nego jaca napolju :).
Za poredjenje RX480 8GB ref je u istoj Austriji 270E a ovde 315E. Znaci ovde ce RX 480 Nitro+ 8GB biti oko 370E, a RX470 ce u Austriji biti 225E. Ili tu negde.
 
Nazad
Vrh Dno