Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

Problem je sto su kod nas 370 kartice 200e.......brine me kakva ce cena biti samo usled gomile takvih kartica na lageru....
 
Kako 200 evra? PowerColor R7 370 otkad se pojavila pa do danas ima cenu od 140-150 evra.
 
Jesi li siguran za memoriju 6000?

Zar nije bilo cjelo vrjeme prica da je memorija 1750mhz na toj 470-ki, vidio sam juce na videocardz 1650mhz a ti kazes 1500mhz (6000mhz efektivni)?

Kakvi su sabani ovi iz AMDa, ladno su najavljivali sa 1750, a sad je 1650 za memoriju, da jos vise ubiju 470. A koliko videh kod Polarisa znaci takt memorije, tj namerno dave 470 da ne moze da ugrozi prodaju skrnave 480.
 
Kako 200 evra? PowerColor R7 370 otkad se pojavila pa do danas ima cenu od 140-150 evra.

Najjeftinija je oko 18.5k (i to u nama svima dragoj radnji), dok su mahom 20k+ i idu cak do 25k za 4gb modele....
Iako su nekada na akcijama isle za ~15k

A sto se tice kloka memorije, sigurno ima veze i sa potrosnjom ;)
 
Ima, ali ne vise od par W.
 
Mislis stize u Giga**on? :D

Gledao sam lager u Amsterdamu pre par dana kada se pojavila. Ne znam ko će da je uvozi i prodaje.

Inače, potvrđeno je da su SVE Asus RX480 kartice koje su bile na lageru pre nedelju dana povučene od strane Asusa zbog "problema sa napajanjem" i ne mogu se naručiti. Trebalo da je budu u ponudi 2. avgusta.
Sapphire je odložio "široku dostupnost" svojih Nitro kartica za još dve nedelje.

Smrdi da nešto ozbiljno nije u redu sa RX480...


A u koja cena??? Pa ko će to da kupi? Ja se nadao da neće biti preko 200€. Sad treba da čekam da izbace i LE verziju (iz WX 5100) :d

I ja sam se nadam da sam lep ali me ogledalo svako jutro razuveri.

Jeftiniji modeli RX470 kod nas ne mogu da koštaju ispod 230 evra. Nije AMD kriv nego nameti koji se ovde računaju.
U Evropi i kod "mađara" ćeš moći da kupiš po ceni manjoj od 200 evra ako preferiraš taj vid kupovine.


Problem je sto su kod nas 370 kartice 200e.......brine me kakva ce cena biti samo usled gomile takvih kartica na lageru....

U tome pričam. Nikome se ne isplati da prodaje u Srbiji...
 
pixel, imas neki link za ovo sa odlaganjem? Nije da ti ne verujem, nego da vidim vise detalja (ako ih uopste I ima).

Mozda problem naprasno predje i na 470...
 
Poslednja izmena:
Nameti u drzavi u pokusaju, to obavezno da se naglasi, nemaju nikakve veze sa tim da mi u nasim radnjama hardver, placama u proseku 20-25% vise nego u EU. Porez, carina i sve to sto prati je manje-vise isto kao i u susednoj, toliko voljenoj Madjarskoj. Ono sto sa cenom itekako ima veze su derikoze od uvoznika.

Sto se tice RX 480 mnogo toga je od samog pocetka bilo fail kod te karte...
 
Nećemo se mi u Srbiji izboriti za bolje cene, dok svi masivno ne počnemo da kupujemo samo od mađara.
 
Nazalost, mozemo mi da se salimo koliko hocemo, ali to bi bio realan ishod....Pat pozicija onima(nama) koji uzimamo preko Madjara je trenutno najbolje resenje, ma koliko to jadno i gnusno bilo. Sami smo krivi.
 
Jel 4-og avgusta izlazi samo referentni model ili odmah izlaze i custom?
 
Pa kad smo sami krivi, sami možemo i da rešimo. Nego je ovde filozofija kukaj i trpi decenijama. Bila bi ista ovakva situacija u bilo kojoj razvijenoj zemlji, da se građani ponašaju kao mi.
 
kolko para tolko fpsa....najbolje onda R9 380 ili Gtx 950

zwW8tSxPhaRzWQw82wicgf.png
 

Si ozbiljan? XFX je nekad pravio karte na najvisem nivou, kao EVGA. Ovaj Batmobil oklop uopste ne izgleda dobro, kao plasticna igracka od 100 dinara je. Cak i Saphire nitro ringla izgleda bolje. Definitivno su se AIB uskladili sa AMDom kada je kvalitet proizvoda u pitanju. Kakvi cipovi, takve i kartice. A do pre samo devet meseci su nudili vodeno hladjene karte...
 
Cekaj druze, nismo jos videli kakva je RX 470 i RX 460.

Pa eto ti je na sredini RX 480,ako si mislio na moj post,kontam da će ove dve biti tu negde,malko višlje prema vrhu liste

Ne kontam vas koji kupujete na lepe oči,kakve veze ima dal izgleda ko batmobil ili ferari,itak je unutra+okrenuta naglavačke,samo miševi i pauci mogu da se dive TOJ lepoti......jeste smešni :p
 
Poslednja izmena:
Wtf zar samo safir fura pozadi pcie napojni, ove sve od gore?!
 
Mislis, dodati 35 i uzeti Gainward GTX1060. :d







nNFVbJw.png



Mnogo kume 265 evra.

Lolcina :smash:






3HgwHJB.png


140 evra :wall:
 
Poslednja izmena:
Dobro tek su stigle karte :D

Za 460 max 100e
Za 470 max 170e

Sve preko toga je bacanje para! - videcemo posle jedno 4 meseca cene :)
 
Nazad
Vrh Dno