Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

Zaista nikad nisam probao iz Wattmana i ne znam da li ce raditi, ali probaj da podesis "Min Acoustic Limit (MHz)" na 299MHz ili koliko bese vec najnizi klok kartice (pa -1MHz na to). Navodno je to opcija u kojoj kaze kad da UGASI ventilator.
 
Sto ne podesis u Afterburneru?

Namestis fan curve tako da je minimalan broj obrtaja 50%, a kasnije da se povecava kako hoces sa povecanjem temp.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
U afteru mogu max da smanjim volt core -99 ,a onda ne mogu da ga zakucam na okruglo 1000mv

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Nisi pomenuo da imas I AB. Pa klokuj iz Wattman-a, a samo ventilator sredi iz AB, moze i tako da se odradi.
 
Uradio sam to ...stavio sam samo u AB ventove na 50 % a ovo klokovao preko wattmena ...I svaki put kada resetujem komp...on vrati podesavanja na defult

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Odstikliraj opciju u AB da resetuje overklok podesavanja na startup-u, on ti skine sve sto podesis u Wattmanu. Cackaj malo opcije, videces vec :)
 
U E*** za 26000 asus 470.

Okej cena kad se uzme u obzir domaca garancija i to da karta nije jedan od losijih modela(gb,ref,powercolor).

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Upravo su Asus i MSI provereno lošiji modeli zbog pregrevanja pojedinih modula memorije. Sapphire Nitro(+) i XFX sa dual hlađenjem su najbolji izbor i, po meni, vrede doplate.
 
Poslednja izmena:
Toxic, nisam rekao da su najbolji modeli samk da nisu medju najlosijim.

Svakako dobijas garanciju domacu 2-3 god i nemas brigu.
Nitro i xfx su top modeli, nisam je poredio sa njima.
Mislim da nitro kosta bar 3500-4000 vise sto opet nije mala razlika, a iste performanse.

Nije najgora izvedba, a s obzirom da sapphire referentne idu za samo 1k ispod, ova je odlicna za ljude sa ogranicenim budzetom.

Za te 3-4000 se moze uzeti solidno kuciste(ms industrial) ili cpu hladnjak (lc-cc-120).
Kome tih nekoliko hiljada nisu problem, naravno nitro i xfx.


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
sta fali powercolor-u ? evo koristim kartu i sve ok , cim malo otopli kraj marta ili april karta ide na prodaju a ja u prirodu da se malo radi ;)
 
Au ljudi, citam i ne verujem kako ocrniste kartice, MSI izvedbu izmedju ostalog. Ko da ce se zapaliti cim ukljucite racunar.. Ja imam MSI varijantu i nikakvih problema nemam otkako su sredili drajver..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Losija je u odnosu na gore pomenute modele(nitro,xfx) po pitanju hladjenja celokupne karte, ukljucujuci vrm-ove i memoriju na karti.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Drajveri uopšte nisu problem kod Strix-a i MSI-a. Imaju mesta koja se mogu relativno lako zagrejati na 95+ stepeni, a na istim mestima ima memorijskih modula kojima je granična temperatura upravo 95 stepeni.
 
Pih bre, taj msi model bas delovao dobro odradjeno..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ne vidim sta se vise razglaba kako i zasto, kada je Nitro jedan od povoljnijih i uz XFX najbolji model. Ko kupuje, gleda ta dva modela i cao.
 
Ne vidim sta se vise razglaba kako i zasto, kada je Nitro jedan od povoljnijih i uz XFX najbolji model. Ko kupuje, gleda ta dva modela i cao.
Zavisi kako i gde se gledaju cene.

Ljudi koji uzimaju kod nas u radnjama imaju razlicite cene u svakom trenutku.
Sad zasto je to tako, ko zna :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
MSI 470 Gaming X ima dobar undervolt - meni recimo povremeno kopa na 1150 MHz GPU, mem 1650 (def), sve na 920 mV, i karta je ledena - u zatvorenom kucistu, ali provetrenom ide do 55c, a fan radi na 1100 rpm... Odlicna karta.
 
MSI 470 Gaming X ima dobar undervolt - meni recimo povremeno kopa na 1150 MHz GPU, mem 1650 (def), sve na 920 mV, i karta je ledena - u zatvorenom kucistu, ali provetrenom ide do 55c, a fan radi na 1100 rpm... Odlicna karta.

Koja poenta uporedjivati kartice u kopanju i u gejmingu?
 
Poslednja izmena:
Ako prezivi kopanje, gejming joj je pesma ;). Mada, eno pre neki dan izgore coveku takva u rigu od 4 karte, pukla bas iza VRM-a, ima tema negde na forumu.
 
Pa bas zato i kazem koja svrha ih porediti?

Jer se zna da kartice ako su za rudnik cackanje biosa, spustanja voltaze i sta im se sve ne radi da bi zadnji atom iz nje iscedili dok kada je kartica za gejming nju neces ali nikada uposliti 100% kao sto ces je u rudniku uposliti na 150%.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
asus strix rx 470 throttling.

Drugar uzeo novu kartu u emmi, sa i5 4690k mnogo mu pada fps u wotu, wowu, pa cak i u lolu.

Da li ima neko resenje za ovo?
 
Pojačavanje ventilatora rešava probleme kod Strix-a sa throttling-om ili povećavanje Power Limit-a iz Afterburner-a npr. Mada, u tim igrama ne bi trebalo da ima problema ni kad padne takt.
 
Sve sami poznavaoci hardvera!U zadnjih 15 godina imao sam od svakog proizvođača grafičku kartu,ukupno promenio 12.Nisam imao samo od XFX-a.SVAKA ima svojih mana i prednosti!I zato pojedinci nezaluđujte ovaj narod uzdizanjem ili podcenjivanjem drugih proizvođača!Na kraju ko imalo hoće da razmisli,dovoljno je da poseti proverene sajtove,pa da sam donese odluku!
 
Poslednja izmena:
Pojačavanje ventilatora rešava probleme kod Strix-a -om ili povećavanje Power Limit-a iz Afterburner-a npr. Mada, u tim igrama ne bi trebalo da ima problema ni kad padne takt.

kao sto covek kaze karta je tiha i ladna i bez problema sve radi...bez throttlinga i stalih cudesa
 
Nazad
Vrh Dno