Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

Ili je najbolja varijanta i3 6100 i da zaboravim na zen

Ne, jer ti nije problem da cekas dva meseca. Ako sam te dobro razumeo...

A inace se i3 6100 trenutno najmanje isplati jer treba da se pojavi Pentium G4620 (4 threada kao i3).
 
Poslednja izmena:
stopke, covek pita za mesec-dva, da se premosti do Ryzen-a. U tom slucaju neki i3 2120 ili i3 3210, ako je za plocu iz potpisa. Tu su negde oko 4000 dinara. Nece bas svuda upotrebiti grafiku 100%, ali su dobri za prelazni period, a nisu neka doplata u odnosu na G840.
Znam zato sam i napisao i3. Nego sam naveo i drugu mogućnost, povoljniju i dobru. Ako je komp iz potpisa.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Da, ako nece da menja platformu to bi bila neka dobra kupovina.
 
Ako covek ima plocu za i5 2xxx, nema sta da kupuje i3 6100.

Polovan i5,8gb rama mu je dosta dok ne izadje zen.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ako su igre cilj, sa bilo kojim i5 druge ili treće generacije i RX470 ne bi ni morao na Zen uskoro da prelaziš.
 
Ja bih ipak uzeo najjeftiniji i5 2xxx koji mozes i skupljao novce.

Its gonna be legen-wait for it-dary.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
To mozda danas. Isto su pricali za 7850 da je 2GB bacanje para u odnosu na onu sa 1GB. Posle godinu, godinu ipo dana se situacija drasticno promenila, na onoj sa 1Gb vise nisi mogao da upalis ultra ili very high iako je GPU bio upotrebljiv sto se FPSa tice. Drugo, ne bih bas nazvao 480 drugom klasom u odnosu na 470, klasa je ~30% vise performansi, a ne ~10% kao sto je ovde slucaj...

Nije druga klasa 30%, pre ce biti 15%-20%.
 
Opet, rx 480 nije ni 15% jaca od 470.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Hvala svima na pomoci.

Nemam plocu, taj kompjuter iz potpisa vise nemam
 
Neupućeni u materiju.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
U nekim igrama predje 10% razlike, sto je opet nekolicinu fps-a.

Kada stavis na papir, vredi nekoliko hiljada vise da se doda i uzme 480.
Ako 470 kosta 220e, 480 4gb max 250 i ni dinar vise.

Ako je razlika u ceni mala, do nekih 20-30e max, uzeo bih 480, ali ne neku gresnu GB ili 6pin powercolor, pricamo za iste izvedbe recimo sapphire nitro-sapphire nitro.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Da vam odgovorim ovijema dvoma ispod mog prijašnjeg posta,kad sračunaš cenu/perfomanse,pljus na game debate imaš lepo šta i kako,ja kao nub(neupućen,šta i jesam) meni odličan sajt

Meni netreba celi esej o nekom proizvodu,šta me samo zbunjuje,kolko se kloka procesor,kolko ram,šta i kako sa šaderima

Da uporedim dva proizvoda,za koje bi se odlučio kupit....to je to
 
^
Definicija prosecnog gejmera koji kupi nesto po savetu doticnih sajtova ili po savetu prodavaca pa posle kuka da mu ne valja :D

Bahamude, ovo je forum gde ljudi dodju i traze ozbiljan savet sta da se kupi, sa argumentima.
Game-debate je sve ono sto je pogresno sa gaming svetom :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ako se pitaju prodavci na kp moze da se uzme nitro+ rx 480 4gb za 235 evra, samo treba ici redom i sve ih pitati. Tako sam ja moju uzeo za 234 evra plus dostava iz Subotice 320 dinara.

ivane prosecnom korisniku je dovoljno da vidi gde je sta bolje i da na osnovu toga da odluci sta da kupi, u ovom slucaju kogod bi izabrao rx 480 sa tog sajta kao pobednika ne bi pogresio ni malo.

To sto ovde pojedini vole da ulaze u sitna crevca i da traze preko hleba pogace to je sviranje onoj stvari.

Bahamud je mnogo stariji od tebe i nije lepo da mu se tako obracas a sto se tice onog sajta vec sam reko prosecnom korisniku kao sto je on je sasvim dovoljno, to sto vi danasnji klinci volite da zakomlikujete kupovinu je nesto drugo.

Ranije nije bilo takvih infomacija na netu nego si isao od radnje do radnje i birao graficku na osnovu onoga koliko ona kosta. A danas ste kupovinu pretvorili u nesto sto pojedine ljude samo jos vise zbuni i ne znaju na kraju sta da kupe.
 
Poslednja izmena:
Informacija je uvek bilo na neto. Samo sto je kod nas u zemlji Serbiji malo kasnio. Pa smo onomad citali casopise tipa SK i bili informisani...
 
Nije druga klasa 30%, pre ce biti 15%-20%.

Pa nek je I 20%, opet je vise od razlike izmedju 470 I 480.
Inace, da se razumemo, cene 470 8GB nisu normalne; da je razlika 20e, bez razmisljanja ici na 8GB. Razlika je sad nekih 50ak eura, sto je previse, pa onaj ko uzima kartu treba da razmisli koliko ce je drzati I da li se isplati tih 8GB na duzi rok. Prethodnu grafiku sam imao 4 godine (7850 2GB) I nisam se pokajao sto sam dao 25e vise za 2GB model. Ali to je bilo tad, sad sam uzeo 4GB iako ce biti duze kod mene, jer je razlika od 50e sumanuta.


Hvala svima na pomoci.

Nemam plocu, taj kompjuter iz potpisa vise nemam

A date su ti preporuke po tom iz potpisa, zato i preporucise svi i3/i5 sandy/ivy. Obzirom da nemas komp, koji ti je budzet dok ne premostis na Ryzen?
 
Poslednja izmena:
^
Definicija prosecnog gejmera koji kupi nesto po savetu doticnih sajtova ili po savetu prodavaca pa posle kuka da mu ne valja :D

Bahamude, ovo je forum gde ljudi dodju i traze ozbiljan savet sta da se kupi, sa argumentima.
Game-debate je sve ono sto je pogresno sa gaming svetom :)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Ja vidim da vas dosta u SRB navija na safirku,ja od nje bežim ko đavo od svete vodice,pljus,kad ti je hitno onda kupiš i Gigabajt ili Msi,kod nas u Slo se najviše prodaje od ova tri ponuđača

Ova hfx,prvi put čujem za nju,a ako bi kupio onda bi tražio od asusa,imam 3. generaciju njihovih ploča i nikad problema,kontam da niti grafična nemože bit slaba

Sad,taj sajt je da nekako približno oceniš šta je bolje,i koje su ti mogućnosti u novčaniku,nije to must hawe

A povrh svega....di si ti vidio kamiondžiju da se razume u peripelije od pc komponenti,jes da znam sastavit pc,al da me pitaš čemu služi južni most ili severni,nem pojma :p
 
Stvarno ne mislim da sam mu bilo sta lose reko.
Biti prosecan gejmer nije nikakva uvreda, to je kao kad bih ja otisao da kupujem kola i kupio ona koja na random sajtu pise da su najbolja.
Ne, ja cu kao prosecan kupac automobila da odem i trazim savet od strucnih ljudi.

Bahamud valjda nije shvatio lose to sto sam napisao, ako jeste izvi njavam se, nije bili lose namere.



Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Informacija je uvek bilo na neto. Samo sto je kod nas u zemlji Serbiji malo kasnio. Pa smo onomad citali casopise tipa SK i bili informisani...

I da je bilo informacija kao da ih nismo imali zato sam tako i napisao a sto se tice sveta kompjutera to je tacno, citao se cim je izasao. Samo koliko puta sam od trafike do kuce mogo bandera da poljubim jer sam nos nabio u sk jer nisam mogo da sacekam da dodjem kuci da ga procitam na miru.

Evo za sve one koji su u nedoumici oko RX 480 vs RX 470,kao i drugih grafičkih kartica.
https://www.youtube.com/watch?v=3Jml0uItdnE

Evo da malo skrenem sa teme, po tvom vidjenju stefane neko ko se ne razume u graficke kada bude pogledao 1060 3 gb model rece super graficka a da pitas ovde ljude sta misle o njoj i njenoj kupovini svi ce da te gledaju popreko i pitaju jesi lud sto razmisljas o takvoj kupovini. Tako da ti testovi se trebaju uzimati sa velikom dozom nepoverenja a pritom i da svaki od tih jutubera se vodi onom poitikom ako nahvali neki proizvod da ce dobiti sponzorstvo od te konpanije i da ce da mu uleti kes. Tako da da se ja vodim onom politikom sit gladnom ne veruje.
 
Poslednja izmena:
Jel STRIX-RX470-O4G-GAMING ok kupovina? Samo se podesi profil venta i napon i to je to? Znam za nitro ali akcenat mi je tisina...
 
Taj Strix RX470 ne zaslužuje baš to ime i nije baš kvalitetne izrade (hlađenje pre svega), zato je i najjeftiniji verovatno.
 
Sta fali hladjenju? Do 60c je idle, ventovi klasicno strix... Videh da nema backplate i da nije to to na oko ali ne videh bilo gde da su se zalili na hladjenje, napominjem meni je tiho hladjenje najbitnije. Jel ima neka evga kod nas ili slicno? Koja je onda rx470 bb kod nas? Jbte krenuo sam od rx460 koja je krs pa presao na 1050ti pa zbog krelaca sa kp na rx470 koje ima kod nas regularno i na kraju ima da zavrsim ili rasprodajom celog desktopa ili sa nekom 1080 evga...
 
Poslednja izmena:
Rx 470 strix je okej, nist joj ne falk
Nitro+ i msi su odlicni modeli, ne znam kakvi su sa cenama jer trenutno ne pratim. Xfx rs je takodje dobar model.




Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
XFX deluje bas fino, pokusacu da je nadjem. Znam za msi ali onu komb boja i dizajn iako ne buljim u kuciste i imam ok iskustva sa msi-em ne bih mogao da svarim, ogavno mi je.
 
RX 470 Strix je među najgorim kartama out of the box pošto je temp target na 60 stepeni tako da karta trotluje i uglavnom radi na 1100 MHz,ako se potrudiš u MSI Afterburneru ili AMD Wattman-u imaćeš dobru kartu.
 
Aj neko neko uradi sticky prvi post ranking svih izvedbi rx470 da ljudi na traže vise ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno