Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

Da zato i planiram uzeti taj do kraja godine... Eventualno i prelazak sa 21.5 na 24 inca isto full hd sa free sync podrskom na 75hz milina za mene :) 4K me ne zanima.
 
Takodje...pogotovo sto imam televizore u 4k i Full hd ...i ne vredi mi ta razlika toliko para ...jednostvano mi je 1920x1080 ODLICAN !
Pogotovo sto mi je trenutni monitor 1024x768, tako da ce i prelazak na neki full hd monitor biti odlican upgrade za mene...a 4k stvarno ne vredi te pare, jer nije neka prevelika razlika u odnosu na full hd (barem ne vidljiva golim okom)
 
jgArRCe.jpg


ekY1bHx.jpg


BdTZseg.jpg


cu3uwtv.jpg
 
Sta je prva, a sta ostale slike?
 
Graficka karta - referentna RX 470, kao sto i naziv teme kaze.

A na poslednjoj slici nereferentna RX 470 ili 460.
 
Ma ova sa prve slike mi je nesto predugacka, sa druge slike mi se ucinilo da nije ista (odsecen deo slike). A I otkad pise vendor na referentnoj? :D
 
Ista je, pogledaj trecu sliku gde se vidi taj produzetak.

Ne znam tacno otkad pise vendor na referentnoj, ali ima sigurno 7+ godina.
 
Prelepa poslednja ne referentna 470 :))) ima li dvi? ovde mi se cini kao da ima samo hdmi i display port..
 
Da, da, video sam (to je ono sto napisah da nisam skontao da je odsecen deo slike). Do sad je bilo diskretnije, bas su sa svih strana udarili reklamu (po slajdovima sa AMD prezentacije nisam ocekivao razliku u odnosu na 480, otud i zbun sa moje strane).
Sta znam, mozda ne bude bucna, manji je TDP. Jesu li ono 4 DPa (verovatnije) ili 4 HDMI-ja?
 
Prelepa poslednja ne referentna 470 :))) ima li dvi? ovde mi se cini kao da ima samo hdmi i display port..

Ima, pogledaj malo bolje. :d



Da, da, video sam (to je ono sto napisah da nisam skontao da je odsecen deo slike). Do sad je bilo diskretnije, bas su sa svih strana udarili reklamu (po slajdovima sa AMD prezentacije nisam ocekivao razliku u odnosu na 480, otud i zbun sa moje strane).
Sta znam, mozda ne bude bucna, manji je TDP. Jesu li ono 4 DPa (verovatnije) ili 4 HDMI-ja?

Referentne RX 470 i 480 su u sustini identicne - imaju iste portove.



Ovde su postavili jos slika: http://videocardz.com/62511/sapphire-radeon-rx-470-and-rx-460-pictured
 
Poslednja izmena:
Kada li ce stici nereferentne RX 470, ako budu na nivou GTX 970/R9 390 to je extra, mada tesko pre ce biti izmedju R9 380X i R9 390. Mada opet ne bi je tako agresivno gurnuli za 180$(rumour)ako je preko 15%-20% sporija od RX 480. Ja i dalje vagam dal da sacekam ovo, bice verovatno za oko 200-220e kod madjara, ili da dodam za GTX 1060.
 
Poslednja izmena:
RX 460 krajem meseca, a RX 470 pocetkom avgusta. Valjda nereferentne nece mnogo kasniti.
 
Znaci na kp ponuda, ako bude do kraja avgusta da budemo srecni:d
Ubi me ovo cekanje, vec 3 meseca bez grafike, a kako sada stoje stvari jos cu da se bednicim sa gts 250 ili hd 3650.

Ona situacija kad imas pare, a nemas sta da kupis ;)
 
"Bolje je biti bogat i zdrav, jer ako si siromasan, dzaba ti sto si bolestan." :D

Ajd, strpicemo se I za review neke 470, zivo me kopka koliko je sporija.
 
ma oko 15% sporija od 480-ke
Tonga XT na steroidima :)
 
Zavisi ce to i od rezolucije svakako. @1080p razlika ce biti oko 10% skoro sigurno, dok ce na @1440p razlika biti veca zbog veca u korist RX 480 zbog kolicine memorije 4GB v 8GB. Mene cena najvise interesuje, u performans @1080p nimalo ne sumnjam.
 
Moralo bi vise od toga, samo na konto klokova je bar 20%, mora nesto i novi GCN da donosi.
 
Oni su najavili 15% (za CU u poređenju sa GCN 1.1) na istom taktu. Nadam se da će neko od testera namestiti 380X i 470 na isti takt (i GPU i memoriju) pa da vidimo zaista. Mada male su šanse za tako nešto, pošto se sve "testira" zbog klikova i FPS-a
 
Ma 15% brza od 380X i to je to 20% bi vec bilo iznenadjenje za mene ista je to arhitektura u nizem nm procesu, ustvarnosti 380X na vecem taktu, AMD bas nista nije uradio cjena ce biti malo niza vjerovatno ali 15% napredka nek bude i 20% nista realno nista.
 
Sledeće nedelje stiže ASUS STRIX RX470 O4G Gaming kod nas ali po MP ceni ne manjoj od 270 evra (RX480 STRIX je preko 320 evra) taktovi 1206/6600.
 
Poslednja izmena:
Jesi li siguran za memoriju 6000?

Zar nije bilo cjelo vrjeme prica da je memorija 1750mhz na toj 470-ki, vidio sam juce na videocardz 1650mhz a ti kazes 1500mhz (6000mhz efektivni)?
 
Nazad
Vrh Dno