Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

OFF
Hhaha,najbolje se izvaliti,juce su kod mene u proseku imalo po 3k RSD za visnju pa vidi dal se ne ispalti ;)

Ajde još jedan off topic, neću više :D

Auuu gde vi berete višnje, ja berem trešnje za 150rsd/1h :trust:?

Back to tema: Nije problem kupiti drugo bolje napajanje, ali zašto uzimati ako je i "staro" dobro. Praviti lager napajanje, ne hvala ,)
Išo sam logikom, ako troši max 110w+CPU 50W= 160W. Znači ima lufta, ali opet nije sve u (W), gledas se i koliko (A) pušta na glavnoj grani. To što kažete, radiće neke vreme ali je jako rizično. Ipak ću ja gledati na 460, taman će biti za moj CPU.
 
Poslednja izmena:
Ajde još jedan off topic, neću više :D

Auuu gde vi berete višnje, ja berem trešnje za 150rsd/1h :trust:?

Back to tema: Nije problem kupiti drugo bolje napajanje, ali zašto uzimati ako je i "staro" dobro. Praviti lager napajanje, ne hvala ,)
Išo sam logikom, ako troši max 110w+CPU 50W= 160W. Znači ima lufta, ali opet nije sve u (W), gledas se i koliko (A) pušta na glavnoj grani. To što kažete, radiće neke vreme ali je jako rizično. Ipak ću ja gledati na 460, taman će biti za moj CPU.

Jedan mudrac je jednom rekao:
Posao koji radiš pogrbljen se više plaća nego posao u kojem stojiš uspravno.;)

A što se tiče karte, lepo pogledaj koliko traži A i koliko tvoje napajanje ima A na +12v, prosto.
 
Off i od mene, i necu vise ni ja: Pa kakvi su uslovi kada toliku kintu uzimaju, kad sam ja brao bilo je 120 kinti po gajbici :D Moze i na private da ne spamujemo visnjama i tresnjama ovu temu, jedino zajednicko im je boja :D Inace sljakam od kuce pa te iste pare uzmem za laptopom, skuva se kafa i cuka po tastaturi tako da nisam neki neradnik, samo volim da radim sto manje za sto vise para, praktican sam covek :)

Back to topic: Ja licno cekam da vidim sta ce da se desi u prvih nedelju dana od 29og, valjda ce do tada da bude nekih adekvatnih pokazatelja kako rade ovi jeftini(ji) 4xx Radeoni i sto je jos bitnije koja im je cena, ako 470 bude povoljnija mozda se i za nju odvoji neki dinar vise, ove grafike ce da legnu kao budali samar meni koji ionako trenutno igram igre na 1366x768, sve je napredak za mene :)
 
Prema specifikaciji PSU - jel ja treba da se brinem ako bi stavio mozda neku kartu poput ove rx470 + phenom 955 blagi OC na 3600MHZ bez dizanja napona, SSD , HDD, 2 PWM fana 120mm i side fan 190mm???

Power rating 600W
+3,3V 27A
+5V 29A
max. combined 155W
+12V1 23A
+12V2 25A
max. combined 500W
Standby consumption 0,25W - ErP 2013
Temperature control for case fan yes
Security circuitry OVP = Over-Voltage Protection
OCP = Over-Current Protection
OPP = Over-Power Protection
SCP = Short-Circuit Protection
UVP = Under-Voltage Protection


Radi super godinama (6 ili 7) ali nisam stavljao nikad kartu preko 100W , trenutno ova vuce 80W I nemam problema, kada ovaj LC rikne uzecu neko modularno malo bolje :) ali ne jace od 550 , mozda MAX 650 W :)

Recimo Chieftec GDP-550C ili SPS-530M :)
 
Poslednja izmena:
Kako sam ja shvatio 110w je max koji 470 može da povuče, znači neće ona uvek vući toliko. Ako je to onaj crni LC, po meni neće imati problema da radi sa 470.
 
samo sto ce na toj konfi bezveze da bleji i trosi struju.
 
ako ti se bas bacaju novci uplati u dobrotvorne svrhe.fx8/9xxx je samo za sportiste koji vec imaju adekvatnu plocu,eventualno za render,inace za tvoj scenarij korisenja nema sta da trazi pored cak i sendi i5,koji kosta daleko manje.
 
Ok cekam Zen i ne kupujem nista pre leta 2017 [emoji41]
 
Dobitak može da se očekuje i sa slabijim cpu, samo će od igre do igre zavisiti koliki će biti.
Evo npr. p2 i 290 vs p2 i gtx660 u FC4:
 
Poslednja izmena:
Moje potrebe sto se tice igranja igrice se svode na Ghost recon Phantoms DX9 i Dirt rally DX11 - gde na ovoj konfi radi na HIgh pri 50 - 60fps :) za mene super.
Pitao sam za 470 posto bi je uzeo da imam "jaci" gpu do sigurno 2018 a mozda i duze , a na ovoj masini bi je nakacio pa makar i radila na 50% snage, ako ali ako Cena iste bude tako primamljiva, znaci nista nije sto bi rekli hica-hitno. Ja kapiram da vi igrate te igrice koje zahtevaju I7 , 16GB rama i 256 - 512bit gpu --- ja te potrebe nemam, tako da sam uvek sklapao komp, da prati moje potrebe.

I sami znate da neke igrice zahtevaju jaci GPU dok je cpu manje bitna stvar , ja ne igram heavily CPU-based igre.
Ja drzim max 2 - 3 igre, 7770 to pokriva, a 470 bi bila investicija da se pokrijem za naredne godine ako mi se npr neka nova igra dopadne , znaci ja pitam ako to moze i ako prolazi bar sa 50% a ne sad da dobijem neki odgovor e to nebi radilo, sta ce ti taj procesor, taj gpu je prejak itd ... sve se to da uskladiti..
 
Poslednja izmena:
7790/260x puna kapa za taj cpu.

A jeste, sa tim procesorom ne može uopšte da se igra samo za surfovanje je dobar :d . Mislim ok, ne može da izvuče maksimum iz jačih grafičkih kartica, ali pitanje - hoće bolje igra raditi sa Phenom 2 na npr. 3,7GHz (podrazumeva se klokovanje bar na 3,6 to svaki može) i 260X ili Phenom 2 i 7950/280X/380/X?

Evo ja već 3 godine igram opušteno sa Phenom 2 na 3,7GHz i imao sam 7950 pa 280X pa sad 380X i znam još 3 ljudi bar koji imaju ovako nešto i ništa im ne fali.. Podrazumeva se igranje u full HD.
 
Niko ne kaze da ne moze (sem mozda umart :)) ali gubis 10-20 posto performansi grafike. CPU je usko grlo. Sa R9 290 gubi se jos vise, mozda i 30-40%, jer je 290 brza nekih 75% od 660 u fullHD.
 
+ u nekoj skorijoj buducnosti ocekujemo igre koje ce uz DX12 koristiti vise GPU a manje CPU :) CPU offload - bar sto se tice AMD-a.
 
@fingon82 - razumem ja i tebe pa i njega, znam da je maltene bilo koji intel bolji, ali jednostavno nisam hteo da dajem pare ni na intel ni da kupujem fx, čekam Zen. Poenta je da je meni za povremeno igranje nekih pucačina sasvim dobar. Svakako drastična razlika ovako nego da imam 7790/260x :)
 
da,u tim pucacinama koje rade na tim fenomu razlika je izmedju 80fps i 110fps na 60hz panelu.plus ako ukljucis vsync...lepo vam kazem,ako vam se vec bacaju pare dajte u dobrotvorne svrhe.i ne racunajte da ce dx12 da vas izvuce,cak i kad zazivi.u narednih godinu dve nece sigurno.tome mogu da se nadaju oni na hexacore nehalemima i thrubanima i oni na fx-evima.

nisam ja ovde da pricam sta se vama svidja i da ocutim ******stine tipa igram jednu dx9 igru i za to cu da kupim dx12 kartu od sto evra jer to ima logike.umesto sto trazite da vam se opravda ono sto ide direkt protivu svakog razuma lepo kazete - kupicu,lozi me da imam jaku kartu u makini koliko god nemalo smisla i sve okej.
 
@Pixel:

1) ali ni 4 :)
3) Ti pricas koliko kartica je izvuceno iz kog chipa, to je nebitno u ovoj prici (Prica je perf/watt napretku u novoj seriji). Ja sam pricao o nomenklaturi GPU-ova u okviru serije i pocev od Keplera ona je kod nVidia-e jasna da jasnija ne moze biti.
Ali ako to gledas pa kazes da od GK104 imamo 4 kartice (GTX 660Ti, GTX 670, GTX 680 i GTX 770), da vidimo koliko onda kartica napaja PitCairn: 7850, 7870, R9 270, R9 270X, R7 265, R9 370...jesam izostavio neki? :)


Apsolutno se slažem. Priču o nomenklaturi si ti pokrenuo da je nejasna kod AMD-a a kod nVidije je bolja. Pričao sam ti o broju kartica po čipu / generaciji koji je veći kod nVidije nego kod AMDa dok AMD izbacuje više čipova nevezano za generaciju (refresh, retape). Pored svega toga krajnji kupac tačno zna koje performanse može da očekuje gledajući oznaku čipa, prefiks i broj. Linearno povećanje performansi.

Ti gledaš na izbacivanje recimo Hawaii GPU-ova kao novu seriju a u stvari je osvežavanje ponude, popunjavanje praznine jer do tada AMD nije imao karticu veću od 350mm2. Od pojave GCN arhitekture ista se samo osvežava i unapređuje.
Kako bi ti rekao, šta je prethodilo GTX750 čipu kod nVidije i koji GPU mu je naslednik? Sa čime porediti perf/watt te kartice? Gde su ostale kartice iz te "serije"? Koja im je nomenklatura? :)

Razumem tvoje viđenje ali se ne slažem sa tim jer se cele generacije menjaju kod nVidije a perf/watt je nešto što što se čak i u okviru "generacije" razlikuje upravo zbog različitosti čipa (npr. GM204 > GM200 > GM206) dok AMD radi godinama unapređenje GCN arhitekture. AMD je definitivno napredovao na polju perf/watt - Hawaii je bio miljama daleko od Maxwella dok je na primer Fiji jako blizu.

Na kraju, broj različitih čipova koje su obe kompanije izbacile u te prethodne 4 godine se razlikuje tako da poređenje čipa jednog sa čipom drugog proizvođača je nemoguće. U okviru AMD jedino logično bi bilo porediti razlike između GCN literacija ali zbog načina popunjavanja ponude često nemamo celu paletu GPU-ova u okviru jedne literacije pošto naredna nadogradnja obično cilja drugi segment.

A kao što si i rekao, Pitcarn nije do sada imao naslednika, samo su ga koristili za rebrand. Ovo mu je, po meni, naslednik i na to sam ti ukazao kada si pomenuo da ga porede sa starijim grafičkim procesorom i objasnio kako ja vidim klasifikaciju AMD GPU-ova. Tako je i krenula ova argumentacija.

Ne vidim kako bi neko mogao da poredi Polaris 10 sa Tongom. Nema nikakvog osnova.
Videćemo kako će se pozicionirati Vega krajem godine ali misim da će ona moja tabela po veličini čipova biti merodavna što se tiče AMD-a.
 
Evo ja već 3 godine igram opušteno sa Phenom 2 na 3,7GHz i imao sam 7950 pa 280X pa sad 380X i znam još 3 ljudi bar koji imaju ovako nešto i ništa im ne fali.. Podrazumeva se igranje u full HD.

Digni CPU-NB na bar 2400, pomaze kod min FPS :)
 
Po game-debate.com RX 470 ima klokove 1206/7000, 1536SP/96TMU/48ROP.

@Newmultifail, jest, pise :).
 
Ocekivano. A ova od 8GB ce vrlo verovatno biti besmislena.
 
Nazad
Vrh Dno