Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

U 90% slucajeva minining bios-i imaju downclock-ovan core, tako da su performanse kartice manje za nekih 10%.
U slucaju da nije, onda se moze bez problema koristiti mining bios uz patch-er.
Takodje, postoje mining kartice kojo nemaju nikakvih video izlaza, kao i one sa jednim DVI izlazom, sto je ovdje slucaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ma ko zna šta je ko dirao u biosu i koju su strapovi ubačeni. Bolje je da vrati fabrički.
 
Pozdrav svima, maltene i ne pisem na forumu ali cesto pratim razne teme

Imam problem sa Sapphire RX 470 Nitro + 4gb karticom

Kupio sam je polovnu i naravno pre toga je "kopala". Na win 7 kad je stigla nisam mogao nikako da instaliram nove drajvere a da oni rade, standardni problem se desavao sa karticama kojima je cackan bios (ali ja to tada nisam znao), sad sam vec i zaboravio sta je tacno izlazilo, uglavnom uz nju sam dobio cd sa drajverima i kad sa njega instaliram sve je radilo ok. Sada sam resio da ubacim win 10 i tu sam imao problem, sta god da uradim windows je sam update-ovao drajvere i nikako nisam mogao to da iskljucim. Tu sam istrazivajuci po netu naisao na podatak da ako se to desava znaci da je bios cackan (moja ima dual bios ali na oba se desavao isti problem), i tako sam skinuo sa techpowerup sajta dva biosa, prvi je bacao artefakte, drugi je bio ok dok ne udjem u neku bilo koju full screen aplikaciju i tu je uvek izlazio crni ekran pa se potom gasio kompjuter, ali su najnoviji drajveri radili. Nasao sam na nekom forumu treci neki, navodno original bios, sa njim radi graficka dok nije pod opterecenjem, cim krene da se greje obrtaji ventilatora ne prate porast temperature vec ostaju na 20ak % i brzo se pregreje i ugasi, pritom temperatura mnogo varira npr skoci na 77 pa 88 pa 81 i to svake sekunde menja i ubrzo se ugasi kompjuter.

Da li neko ima original bios za ovu karticu? Ili neko drugo resenje? Da ja mozda editujem bios na fabricke vrednosti ako mogu negde da se nadju?
 
Poslednja izmena:
Mogu ja kasnije da ti pošaljem bios sa moje kartice, samo me podseti kako se to radi, jel bese cpu-z? I posalji mi na pp mail na koji da saljem

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Probacu ovde... Da napomenem, ja sam grafiku uzeo skoro, ne znam da li je fabricki bios, ali radi sve bez problema
 

Prilozi

  • Ellesmere.zip
    109.3 KB · Pregleda: 46
  • ksnip_20200523-195458.png
    ksnip_20200523-195458.png
    52.5 KB · Pregleda: 117
Poslednja izmena:
Hvala puno, izgleda da je sve ok

Pustio sam furmark, prosek temperature je 79 ali svakako moram da zamenim pastu pa je do toga verovatno
Jedino sto sam primetio npr kad izadjem iz furmarka i temperatura padne odmah ispod 50 pa i 40 ventilator nastavlja postepeno tek da silazi, po 1% na svakih 5 sekundi otprilike i vidim da furmark cita ventilator 100% (a cujem da nije 100%) dok gpu-z kaze za iste obrtaje 67%

To su vec sitnice, u sustini ne smeta mi ni najmanje mozda tako i treba fabricki da bude

Saljem ti na PP mail adresu pa ako slucajno budes nekad palio karticu sa drugim biosom, onaj silent mod ili kako vec ako ti nije tesko posalji mi

Hvala jos jednom spasio si me, pozdrav
 
Nema na cemu. Ja furmark ni ne palim, u igrama je oko 75c, ventilator oko 30%,kad stavim ručno na 50% ne prelazi 67c. Inace normalno smanjuje brzinu cim izadjem iz igre, uglavnom je ugasen kad je na idle.

Videcu sutra-prekosutra da ti pošaljem, ako nije isti

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
to ti se dešavalo jer su flešovao bios sa podrškom za memoriju koju nemaš,iako piše da je isti model karte,moraš da nađeš baš za model sa stikera i za memoriju koju imaš.

memoriju jedino fizički možeš 100 posto da potvrdiš tj da skineš hlađenje i sam pogledaš.
 
Pozdrav svima, maltene i ne pisem na forumu ali cesto pratim razne teme

Imam problem sa Sapphire RX 470 Nitro + 4gb karticom

Kupio sam je polovnu i naravno pre toga je "kopala". Na win 7 kad je stigla nisam mogao nikako da instaliram nove drajvere a da oni rade, standardni problem se desavao sa karticama kojima je cackan bios (ali ja to tada nisam znao), sad sam vec i zaboravio sta je tacno izlazilo, uglavnom uz nju sam dobio cd sa drajverima i kad sa njega instaliram sve je radilo ok. Sada sam resio da ubacim win 10 i tu sam imao problem, sta god da uradim windows je sam update-ovao drajvere i nikako nisam mogao to da iskljucim. Tu sam istrazivajuci po netu naisao na podatak da ako se to desava znaci da je bios cackan (moja ima dual bios ali na oba se desavao isti problem), i tako sam skinuo sa techpowerup sajta dva biosa, prvi je bacao artefakte, drugi je bio ok dok ne udjem u neku bilo koju full screen aplikaciju i tu je uvek izlazio crni ekran pa se potom gasio kompjuter, ali su najnoviji drajveri radili. Nasao sam na nekom forumu treci neki, navodno original bios, sa njim radi graficka dok nije pod opterecenjem, cim krene da se greje obrtaji ventilatora ne prate porast temperature vec ostaju na 20ak % i brzo se pregreje i ugasi, pritom temperatura mnogo varira npr skoci na 77 pa 88 pa 81 i to svake sekunde menja i ubrzo se ugasi kompjuter.

Da li neko ima original bios za ovu karticu? Ili neko drugo resenje? Da ja mozda editujem bios na fabricke vrednosti ako mogu negde da se nadju?

Ja sam sinu prošle godine uzeo ovu karticu sa neoriginalnim biosom. Bacala je neki error u device manageru zaboravio sam broj koda. Uglavnom, problem sam rešio pomoću Ati patcher programčeta https://sourceforge.net/projects/amd-ati-pixel-clock-patcher/ . Bitna napomena! Da ne bi lupali glavu kao ja, dok sam provalio šta je u pitanju, elem, instaliraju se samo goli drajveri i ništa više! Nako toga ati patcher odradi svoje i voila, karta šljaka!
 
Javio se problem sa ati pacherom, FACEIT anticheat klijent ga prijavljuje i ne mogu update. Odlucio sam da vratim BIOS na orginal ali javio se sledci problem:

3.png

Skinuo sam ovu verziju

rx470 8 gb.gif
 
Poslednja izmena:
Loš bios si pokušao da flešuješ. Okači trenutni bios, snimi sa gpu-z i okači negde ako mogu da ti pomognem.
 
strelica desno od BIOS VERSION polja. save to file... pa aplouduj ovde
 
Poslednja izmena:
strelica desno od BIOS VERSION polja. save to file... pa aplouduj ovde
Ako mislis na .rom file , evo ga.....

Btw opet sam instalirao FACEIT anticheat client i opet mi se stopirao ati pacher. FACEIT anti cheat client "so good " :-devil-:
Pa ko vole CS:GO nece da moze sa ovim ati pacherom.....
 

Prilozi

  • Ellesmere.rar
    107.4 KB · Pregleda: 22
Poslednja izmena:
Mislim da je to ovaj.
 

Prilozi

  • 209467.rar
    107.4 KB · Pregleda: 36
Nema na cemu. Ja furmark ni ne palim, u igrama je oko 75c, ventilator oko 30%,kad stavim ručno na 50% ne prelazi 67c. Inace normalno smanjuje brzinu cim izadjem iz igre, uglavnom je ugasen kad je na idle.

Videcu sutra-prekosutra da ti pošaljem, ako nije isti

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Imao sam povredu noge pa sam manje vise bio vezan za krevet, tako da nisam cackao nista, u medjuvremenu mi je stigla MX-4 pasta pa sam ne stavio i sad je sve super, na igrama uglavnom do 75c, ventilator se normalno ponasa i nije prelazio 45%

Hvala jos jednom, pozdrav
 
Minimum , pa tu grafu može da iscedi u većini igrica i fx8350...
Ako gledaš novo / polovno onda ryzen 3 ili Intel i3 ...za do 100e
Svaki quad core ce tu raditi dobro sa smt/ht-om.

Evo uzmi kao ja 3300x ili malo jeftiniji 3100x.
 
Poslednja izmena:
Imam graficku msi rx 470 4gb.Sve je radilo bez problema do pre sat vremena.Upalio sam racunar,sistem se normalno podigao.Stojao je tako u stand by neko vreme dok sam ja nesto gledao na telefonu.Kada sam posle nekog vremena bacio pogled na komp,nije bilo slike.Stiskao sam po tastaturi,po misu,restartovao pc,uzalud.Slike nema.Izvadim graficku,slika je tu.Sta je moglo da joj se desi.Igrice ni ne igram?

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Gremlini neki.

Vrati je, odradi clear cmos i vidi da li će baciti sliku. Ako ne baci, mooogao bi proveriti i napajanje, možda grana za napajanje grafike tripuje. Najlakše bi ti bilo kad bi mogao grafiku da probaš u drugom ispravnom kompu. Ako tamo radi, juriš kod sebe problem (napajanje ili ploča) ili ako ne radi, rip grafika.
 
Gremlini neki.

Vrati je, odradi clear cmos i vidi da li će baciti sliku. Ako ne baci, mooogao bi proveriti i napajanje, možda grana za napajanje grafike tripuje. Najlakše bi ti bilo kad bi mogao grafiku da probaš u drugom ispravnom kompu. Ako tamo radi, juriš kod sebe problem (napajanje ili ploča) ili ako ne radi, rip grafika.
Nisam trenutno u mogucnosti to sve da proverim.Sada sam uradio clear cmos,pojavila se slika na desetak sekundi,kao kada se dize sistem i opet je nestala.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno