Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

Otkud Anno toliko zahtevan???
Nesto mi je bas nizak score u tim techpower benchovima, kod svih ostalih, RX 470 baca vise.

1060 je neisplativ, sem ako vec ne posedujes monitor za njega, jer posle za gsync monitor moras dati silne pare, 400 evra vise nego za freesync i tu NVIDIA gubi svaku bitku protiv AMD-a, kraj price... i ja bi radije 1060, ali kad nemaju u ponudi UltraWide od 34 incha za 400 evra, nemaju sta da traze.

Koliko vidim, mislim da je najisplatljivije uzeti Sapphire Nitro RX480 sa 4GB i dobro je klokovati, mislim da je to ubedljivo najbolji izbor za nekih 250 evra, kolko bi najvise trebao da kosta, kad se popune magacini.

EDIT

Inace, pitao sam, nije ono greska na KP, zaista prodaju tog Asusa za 215 evra i rasprodali su sve, ali im je jutros stigla nova kolicina.
Takodje, ne znaju kad ce imati u ponudi nereferetne RX480.

Inace mogao si barem pogledati taj video pre ovih pitanja xD jos si ga ti kvotovao, covek sve lepo objasnio u njemu.

Pri prvom gledanju sam preskocio taj deo, ali sad sam pogledao ceo, ok tnx.
 
Poslednja izmena:
Porucio sam tu Asus Strix 470 na kraju, koliko se ja igram na PC-u puna kapa :D

Javljam sledece nedelje kad mi stigne rezultate.

To ti je apsolutni best buy koji si mogao za slican novac. R9 380X i GTX960 ovom ponudom padaju u zaborav.




Otkud Anno toliko zahtevan???
Nesto mi je bas nizak score u tim techpower benchovima, kod svih ostalih, RX 470 baca vise.

1060 je neisplativ, sem ako vec ne posedujes monitor za njega, jer posle za gsync monitor moras da dati silne pare, 400 evra vise nego za freesync i tu NVIDIA gubi svaku bitku protiv AMD-a, kraj price... i ja bi radije 1060, ali kad nemaju u ponudi UltraWide od 34 incha za 400 evra, nemaju sta da traze.

Koliko vidim, mislim da je najisplatljivije uzeti Sapphire Nitro RX480 sa 4GB i dobro je klokovati, mislim da je to ubedljivo najbolji izbor za nekih 250 evra, kolko bi najvise trebao da kosta, kad se popune magacini.

EDIT

Inace, pitao sam, nije ono greska na KP, zaista prodaju tog Asusa za 215 evra i rasprodali su sve, ali im je jutros stigla nova kolicina.
Takodje, ne znaju kad ce imati u ponudi nereferetne RX480.



Pri prvom gledanju sam preskocio taj deo, ali sad sam pogledao ceo, ok tnx.



Peri, Miki, Lazi, meni ne treba gsync/freesync niti nas to zanima kao ni menjanje klasicnog 22-24" 1080p monitora tako da ti ta teorija nije validna...
 
Poslednja izmena:
Onda ne koristis sve funkcije kartice koju si debelo platio.

Po meni GTX 470 ima smisla jedino zasto sto nema RX 480 4GB (MSRP razlika je 20$). Verovatno je zato i nema da bi dali prostora RX 470.

To nema nikakve logike, onda su isto tako mogli da izbace RX480 prvo, pa da nema RX470, da bi dali prostora ovoj prvoj, jer em je to bitnija kartica za AMD, em je prva najavljenja "izasla".
 
Da, platio bih za visi fps u novim igrama i eventualno bolje hladjenje karte. Ostale funkcije me ne zanimaju, kao ni veliku vecinu. ;)
 
To nema nikakve logike, onda su isto tako mogli da izbace RX480 prvo, pa da nema RX470, da bi dali prostora ovoj prvoj, jer em je to bitnija kartica za AMD, em je prva najavljenja "izasla".

A zasto ih onda nema u prodaji? Ili ih ima na kasicicu.. A i kako ti mozes da znas koja je njima bitnija kartica..

1060 je neisplativ, sem ako vec ne posedujes monitor za njega, jer posle za gsync monitor moras dati silne pare, 400 evra vise nego za freesync i tu NVIDIA gubi svaku bitku protiv AMD-a, kraj price... i ja bi radije 1060, ali kad nemaju u ponudi UltraWide od 34 incha za 400 evra, nemaju sta da traze.

Pretera ga sa 400 evra. Razlika je oko 200 evra mada opet nije tako lako uporediti. Recimo ekvivalnetni FreeSync/GSync monitori bi bili MG279Q i XB271HU i razlika je 200 evra...mada mislim da je Acer kvalitetniji..

A to sto ti gledas te UltraWide za male pare, mozes da okacis macku o rep...em je rezolucija mala em FreeSync radi u raponu od 40-60 (75Hz) sto je isto kao da ga nemas. Vec smo pricali o tome ali vidim da nema poente..
 
Da, platio bih za visi fps u novim igrama i eventualno bolje hladjenje karte. Ostale funkcije me ne zanimaju, kao ni veliku vecinu. ;)

Onda nemoj ni da je klokujes :D
Sto se tice toga da vecinu ne zanima free/gsync, ne znam otkud ti to?
Mislim da te tehnologije zanimaju barem 80% igraca ovde.
 
Od majke Serbije i raje koja jedva dodaje 10-20 evra za bolju kartu ili nesto drugo.


Elita i "elita" benchmark foruma ti je samo jedan relativno mali procenat. ;)
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim, mislim da je najisplatljivije uzeti Sapphire Nitro RX480 sa 4GB i dobro je klokovati

O kakvom ti klokovanju pricas? Podices karticu za 50-100 mhz ili vec koliko moze i ti ces da budes zadovoljan sto su ti dali klokovanje na kasikicu.

Izvini ali ja se nezadovoljavam mrvicama a da placam punu cenu prozivoda.

Sto se tice toga da vecinu ne zanima free/gsync, ne znam otkud ti to?
Mislim da te tehnologije zanimaju barem 80% igraca ovde.

Radije bih menjao te nazovi super ultra funcije za jedan 55 inca led ips tv i uzivao vise nego sto ces ti ikada uzivati na tom ultrawide 34 inca monitoru.
 
Poslednja izmena:
A zasto ih onda nema u prodaji? Ili ih ima na kasicicu.. A i kako ti mozes da znas koja je njima bitnija kartica..

Moja prva teorija je ta zato sto imaju problem da ih brzo stancuju, a druga ta sto je 1060 ispao brzi nego sto su se nadali, pa sad gledaju nekako da dorade nereferetne kako bi bile konkuretnije.
Cak im je i program za OC u beta fazi, vidi se da jos nisu gotovi.
RX480 su oni sami predstavili kao najbitniju karticu u njihovom line-up, tako su je najavili, nju su prvu otkrili, o njoj najvise pricali, takav se stice utisak.

Pretera ga sa 400 evra. Razlika je oko 200 evra mada opet nije tako lako uporediti. Recimo ekvivalnetni FreeSync/GSync monitori bi bili MG279Q i XB271HU i razlika je 200 evra...mada mislim da je Acer kvalitetniji..
A to sto ti gledas te UltraWide za male pare, mozes da okacis macku o rep...em je rezolucija mala em FreeSync radi u raponu od 40-60 (75Hz) sto je isto kao da ga nemas. Vec smo pricali o tome ali vidim da nema poente..

Pa ja uporedjujem ultrawide ponudu, a kako zeleni nemaju tu u ponudi 21:9 sa prosirenom full HD rezolucijom, to rezultuje time da amd ima za 400 evra najeftinije resenje, a to isto, samo u vecoj rezoluciji kod zelenih kosta oko 800 evra. Kad bi izbacili neki model, poput tog LG-a, razmislio bi o njihovoj ponudi.
Freesync na tom monitoru radi od 48hz do 75hz, ali moze da se downclockuje do 40, i da se overclockuje na nekih 80hz.
Obzirom na snagu graficke koju cu uzeti - RX480 4GB, to ce mi biti u tom range-u ili cu oboriti neki detalj po potrebi.

O kakvom ti klokovanju pricas? Podices karticu za 50-100 mhz ili vec koliko moze i ti ces da budes zadovoljan sto su ti dali klokovanje na kasikicu.

Izvini ali ja se nezadovoljavam mrvicama a da placam punu cenu prozivoda.

Pa to rezultuje oko 5 vise fps-ova u igri, nije puno, ali nije ni mrvica. Sta si ti ocekivao, da ce se klokovati kao procesori?
krastavac, tako je kako je, kolko kosta, nisam ocekivao ni da ce biti ovoliki OC, cena im daje za pravo da ne ponude nikakav OC, pricam o preporucenoj ceni.
 
Poslednja izmena:
Probao sam Doom na Sap.Nitro+ 470 i i7 2600k, 1680x1050, sve na ultra, oko 150 fps vrti (Vulkan). Mislim da će ta kombinacija biti sasvim zadovoljavajuća narednih 3 godine...
 
Porucio sam tu Asus Strix 470 na kraju, koliko se ja igram na PC-u puna kapa :D

Javljam sledece nedelje kad mi stigne rezultate.

Meni je crkla 270x pre par meseci i od tada cekam njenog naslednika, razmatram ovu grafu pa ako mozes molim te da isprobas igru Planetside 2 na ultra i high detaljima pa da mi kazes koliko u proseku FPS dobijas?
 
Problem sa ovom Asusovom karticom su i ti sto ima dva DVI prikljucka, 1 HDMI i samo 1 DisplayPort.
Ne ispunjava preporucene zahteve za VR.

 
Poslednja izmena:
Ko da će onaj sto uzima karticu od 200€ da ide na vr


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Taman tada kupiš i RX-a..biće iz rudnika za 80-100€. Već si uštedeo 1000€ ...

Treba mi sad graficka, jer sam svoju prodao, a sad koristim 8600GT, na kojem ne mogu nista ozbiljno da igram.
Sacekacu doduse pocetak septembra da se pojavi nereferetni RX480 4GB.
 
Da li ima razloga za brigu kod ASUS Strix RX 470 4GB modela? Pitam zbog 6pin napajanja i limita na 60C.. Brine me da li ce da trotluje kartu..
 
Pa ja uporedjujem ultrawide ponudu, a kako zeleni nemaju tu u ponudi 21:9 sa prosirenom full HD rezolucijom, to rezultuje time da amd ima za 400 evra najeftinije resenje, a to isto, samo u vecoj rezoluciji kod zelenih kosta oko 800 evra. Kad bi izbacili neki model, poput tog LG-a, razmislio bi o njihovoj ponudi.
Freesync na tom monitoru radi od 48hz do 75hz, ali moze da se downclockuje do 40, i da se overclockuje na nekih 80hz.
Obzirom na snagu graficke koju cu uzeti - RX480 4GB, to ce mi biti u tom range-u ili cu oboriti neki detalj po potrebi.


Kako to misliš da "zeleni" nemaju 21:9 sa proširenom Full HD rezolucijom? Naravno da imaju, recimo Acer ima nekoliko takvih modela sa Gsyncom u ponudi, uključujući i 21:9 monitor od 34 inča sa 200 Hz osvežavanjem. To što ih u Srbiji nema ne znači da ih nema nigde.

Druga stvar, to što se lože ljudi na "pristupačne Freesync opcije" zato što su besplatni i misle da je to sve super, trebaju zapravo da se debelo zamisle. Freesync ne radi kako treba i to je sve što treba reći. Kao što je gore rekao DAS, raspon rada Freesynca je veoma čudan. Recimo, baš na 34UC98 koji smo nedavno testirali Freesync funkcioniše od 55 Hz pa naviše (a limit je 60 Hz ili 75 Hz ako imaš Displayport). Ako fps padne ispod toga, nemaš ga. Ako ode preko toga, nemaš ga. Posebno što mnogi monitori imaju cap na gornji nivo, pa recimo monitor ima osvežavanje do 144 Hz ali Freesync radi do 85 ili 90.

Sve je to lepo u teoriji, praksa je međutim nešto drugo. Sada ide more jeftinih Freesync monitora koji će da rade preko HDMIja, i tu će biti lepo videti kako se to ponaša u praksi. Osim toga, za te monitore je smrt što ciljaju 15-18% tržišta, koliko AMD trenutno ima zastupljeno. Nije ostatak Evrope Srbija, u Evropi se recimo Gsync monitori razvaljuju od prodaje.


Pretera ga sa 400 evra. Razlika je oko 200 evra mada opet nije tako lako uporediti. Recimo ekvivalnetni FreeSync/GSync monitori bi bili MG279Q i XB271HU i razlika je 200 evra...mada mislim da je Acer kvalitetniji..

A to sto ti gledas te UltraWide za male pare, mozes da okacis macku o rep...em je rezolucija mala em FreeSync radi u raponu od 40-60 (75Hz) sto je isto kao da ga nemas. Vec smo pricali o tome ali vidim da nema poente..

Ma to su one fore "ako odmah i sad nema nešto što ja smatram da treba da ima, mora da ta kompanija/generacija/serija stoji mnogo loše". Lol, 400 evra :d
 
Poslednja izmena:
Kako to misliš da "zeleni" nemaju 21:9 sa proširenom Full HD rezolucijom? Naravno da imaju, recimo Acer ima nekoliko takvih modela sa Gsyncom u ponudi, uključujući i 21:9 monitor od 34 inča sa 200 Hz osvežavanjem. To što ih u Srbiji nema ne znači da ih nema nigde.

Pa to mi reci brate! Reci koji model i kolko kosta?

Druga stvar, to što se lože ljudi na "pristupačne Freesync opcije" zato što su besplatni i misle da je to sve super, trebaju zapravo da se debelo zamisle. Freesync ne radi kako treba i to je sve što treba reći. Kao što je gore rekao DAS, raspon rada Freesynca je veoma čudan. Recimo, baš na 34UC98 koji smo nedavno testirali Freesync funkcioniše od 55 Hz pa naviše (a limit je 60 Hz ili 75 Hz ako imaš Displayport). Ako fps padne ispod toga, nemaš ga. Ako ode preko toga, nemaš ga. Posebno što mnogi monitori imaju cap na gornji nivo, pa recimo monitor ima osvežavanje do 144 Hz ali Freesync radi do 85 ili 90.

Ovaj model koji ja planiram, provereno radi bar na 48 - 75, ako vec ne bude mogao da se klokuje 38 - 80.
To je dovoljan raspon da se podesi igra da stoji u tim granicama, mozda nece sve vreme, ali boze moj, sta ocekivati za 400 evra?
Moze valjda da se stavi frejm target na 75, pa nece prelaziti.

Sve je to lepo u teoriji, praksa je međutim nešto drugo. Sada ide more jeftinih Freesync monitora koji će da rade preko HDMIja, i tu će biti lepo videti kako se to ponaša u praksi. Osim toga, za te monitore je smrt što ciljaju 15-18% tržišta, koliko AMD trenutno ima zastupljeno. Nije ostatak Evrope Srbija, u Evropi se recimo Gsync monitori razvaljuju od prodaje.

Slaba je ponuda, iskreno se nadam da ce uskoro izaci vise modela, pre nego sto kupim graficku.

Ma to su one fore "ako odmah i sad nema nešto što ja smatram da treba da ima, mora da ta kompanija/generacija/serija stoji mnogo loše". Lol, 400 evra :d

To je druze suva realnost i cinjenica, zeleni nemaju Ultrawide od 34 incha za 400 evra, ako imaju, izvoli linkuj mi taj model i bicu presrecan, toliko o tome ;)
 
Jel ovaj Strix trenutno najbolja kupovina za ove pare?
 
Za tih 215 evra, apsolutno. Makar dok se ne pojave drugi (jeftiniji?) modeli.
 
Ako se u prodaji pojavi ovaj Sapphire Platinum koji ja koristim trenutno cenim da će biti 190€ max. Zasad viđam samo u UK i GER i još plus ga nemaju na lageru.
 
Sad videh, 275 i 330 evra. Jbt nisu normalni.
BbzAMsc.gif



RpPxcNU.png
210gWUs.png
 
Poslednja izmena:
Mislim, da ono znaju tacno sta rade,.....ko danas moze da izdvoji 300 - 330E kesa i uzme karticu na KP,... za tih 10 - 15 komada te 480, bice nekih koji ce da pazare na rate i odplatu..
 
Nazad
Vrh Dno